Whatsapp

Genital Estetik

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hassasiyet Süresi
2 Hafta
İşe Dönüş Süresi
1 Hafta
Anestezi
Genel Anestezi
Hastanede Yatış
1 Gün
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Genital Estetik nedir?

Genital Estetik ameliyatları hem kadınların hem de erkeklerin üreme organlarına yapılan operasyonları içeren ameliyatların genel adıdır. Genital estetik ameliyatları ile bir kadın veya bir erkeğin cinsel organlarında hoşnutsuz oldukları kısımlar değiştirilebilir.

Ülkemizde özellikle kadınların çok daha yaygın bir şekilde başvurduğu operasyonlar olan genital estetik ameliyatları, cinsel organlara sadece daha estetik bir görünüm kazandırmakla kalmaz aynı zamanda hastaların yaşam kalitelerini artırarak hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

Ataerkil kültürün hakim olduğu toplumlarda bazı konularla ilgili konuşmak her zaman kolay değildir. Kültürel etkenler, toplumdan gelecek tepkiler nedeniyle yaşanan endişe ve stres, hatta dışlanma hissi nedeniyle her konu rahatça konuşulmaz. Özellikle kadınlarla ilgili pek çok konunun mahrem ve tabu kabul edilmesi nedeniyle söz konusu sağlık bile olsa her konu her zaman rahatça dile getirilmez.

Her ne kadar bazı konuların gizli saklı tutulması mahremiyete verilen önem gibi lanse edilse de aslında günümüzde birçok kadın yaşadığı sağlık sorunlarını yeterli şekilde dile getirememekte ve ihtiyaç duydukları tıbbi bakım ve tedaviyi alamamaktadır.

Mahremiyet, önemli mi derseniz tabii ki önemlidir. Ancak mahremiyet ile kişinin sağlığını fiziksel ve psikolojik olarak etkileyecek konuların konuşulamaması farklı şeylerdir.

Ülkemizde, özellikle genital bölge başta olmak üzere kadın ve erkek cinsel sağlığına dair konular açık bir şekilde konuşulamamakta, günümüzde özellikle kadınlar ihtiyaç duydukları desteği alamamaktadır.

Genç bir kadın genital bölgesinde birçok problem yaşayabilir. İster evli olsun ister bekar, ister aktif bir cinsel hayatı olsun, ister deneyimsiz, farketmeksizin her kadın genital bölgesinde pek çok sorunla karşılaşabilir.

Doğru, yargılardan uzak, güven veren bir yaklaşımla genital bölgede yaşanan problemler geride bırakılabilir. Renk değişimlerinden şekil bozukluklarına kadar kişinin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkileyen hatta öz güvenini dahi düşüren birçok problem, doğru bir planlama ile tedavi edilebilir.

Genital bölgede yaşanan problemlerin dile getirilebilmesi için illa kişinin hayatında ölüm riski oluşturmasına gerek yoktur. Estetik görünümden uzak bir şekil bozukluğu için de kişiler tedaviye ihtiyaç duyabilir. Nasıl ki vücudun geri kalanı için özen gösteriyor ve estetik, çekici görünmek için çabalıyorsak aynı durum genital bölge için de geçerlidir.

Genital bölgeniz için özen göstermeniz ve size güzel gelmeyen durum ve koşulları düzeltmeye çalışmanız utanmanızı veya sıkılmanızı gerektiren bir durum değildir. Tıpkı vücudunuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi oldukça doğal bir durum ve istektir.

Genital Estetik ne işe yarar?

Genital estetik, cinsel organlara yapılan plastik cerrahi operasyonlarının genel adıdır. Genital estetik ameliyatı ile kadınlarda vajina daraltılabilir, vajinal dudaklar gerilerek daha gergin ve genç bir görünüm elde edilebilir, G noktasına müdahalede bulunularak cinsellik esnasında alınan hazzın artması sağlanabilir veya klitoristeki aşırı hassasiyet giderilerek cinselliğin daha uzun sürmesi sağlanabilir.

Genital estetik operasyonları kapsamında günümüzde en çok yapılan operasyonlar; vajinoplasti, labioplasti ve klitoral hudoplastidir.

Erkeklerin de tercih ettiği operasyonlar arasında bulunan genital estetik ameliyatlarında erkekler de sıklıkla penis büyütme ve kalınlaştırma işlemlerine başvurmaktadırlar.

Kadınlarda genital yapı nasıldır?

Kadınlarda genital yapı belirli bölümlerden oluşur. Her bir bölüme, medikal teknolojiler sayesinde belirli bir oranda müdahale etmek mümkündür. Kadınlarda genital yapıyı oluşturan bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Vagen
  • Büyük dudaklar (Labium majus
  • Küçük dudaklar (Labium minus)
  • Kızlık zarı (Hymen)
  • Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)

Genital Estetik işlemlerine neden ihtiyaç duyulur?

Genital estetik ameliyatlarına ihtiyaç duyulmasının birçok nedeni olabilir. Bu sebeplerden bazıları psikolojik olmakla birlikte bazıları da fizyolojiktir. Örneğin yaş almaya bağlı olarak kadınlarda, vajinal dudaklarda gevşeme veya sarkma meydana gelebilir. Doğuma veya genetik faktörlere bağlı olarak vajinada daraltma ihtiyacı doğabilir ya da klitorise müdahalede bulunulabilir.

Genital estetik ameliyatları konforlu ve güvenilir operasyonlar olmakla birlikte kişinin yaşam kalitesini de artıran hatta direkt öz güvenine dahi etki eden operasyonlardır.

Genital bölgesinde memnun olmadığı görünüm sebebiyle veya çeşitli deformasyonlar nedeniyle günümüzde birçok kadın öz güven problemi yaşamakta dahası ikili ilişkilerde pek çok psikolojik sorunla baş etmek zorunda kalmaktadır.

Ülkemizde olduğu gibi ataerkil yapının baskın olduğu toplumlarda genital problemlerin dile getirilmesi çok daha zordur. Hali hazırda dile getirmek bu kadar zorken bir de pek çok deformasyonla baş başa kalmak, günümüzde birçok kadını zorlamakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir.

İşte genital estetik işlemlerine neden ihtiyaç duyulur sorusunun cevabı da tam olarak burada yatar; genital estetik işlemler hastalara hem fiziksel hem de ruhsal iyilik hali sağlayan operasyonlardır.

Genital Estetik öncesi sonrası

Genital estetik ameliyatları, içeriği gereğiyle rahatlıkla sosyal medya hesaplarında veya web sitelerinde paylaşılabilen ameliyatlar değillerdir.

Hem hasta mahremiyeti hem de platformların çıplaklıkla ilgili kuralları nedeniyle hasta adaylarına genital estetik ameliyatları ile ilgili öncesi sonrası fotoğrafları online platformlarda göstermek mümkün değildir.

Bu sebeple eğer sizler de yaratılan değişimi görmek istiyor ve karar vermenizde etkili olacağına inanıyorsanız konsültasyon muayeneniz için geldiğinizde genital estetik öncesi sonrası hasta fotoğraflarını, hastaların mahremiyetini koruyacak şekilde görmeyi talep edebilirsiniz.

Genital Estetik için doğru zaman nedir?

Bir anomali veya travmaya bağlı bir problem olmadığı sürece genital estetik ameliyatlarında da yaş sınırı tıpkı diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi 18’dir. Genital estetik ameliyatlardan herhangi birine başvurmak için hastaların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Bununla birlikte operasyonlarda mevsimsel herhangi bir kısıtlama yoktur. Yaz ayları da dahil olmak üzere genital estetik ameliyatlar her mevsim yapılabilir. Ancak yaz aylarında yapılacaksa özellikle havuz ve denize girme dönemlerine dikkat edilmelidir.

Söz konusu genital estetiğin zamanı olduğunda özellikle pek çok kadının aklına takılan konulardan biri de genital estetik operasyonlarının cinsel deneyim yaşamadan yapılıp yapılamayacağıdır.

Eğer genital estetik müdahalesine ihtiyaç duyuyorsanız, genital estetik ameliyatları her zaman, her durumda yapılabilmektedir. Genital estetik ameliyatları için ilk cinsel deneyiminizi yaşamış olmanıza gerek yoktur.

Genital Estetik kimlere yapılır?

18 yaşını doldurmuş, cinsel organında meydana gelen veya hali hazırda doğuştan varolan deformasyonların giderilmesini isteyen, anestezi almasına engel tıbbi bir engeli bulunmayan her kadın ve erkek genital estetik ameliyatları için uygun birer adaydır.

Genital Estetik sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Genital estetik ameliyatları sonrası her ne kadar sosyal hayata kısa sürede dönülse de günün sonunda hastalarımızın ameliyatı takip eden haftalarda dikkat etmesi gereken hususlar vardır.

Genital estetik ameliyatını takip eden ilk 4 ila 6 haftalık süre içerisinde hastalarımız kesinlikle havuza girmemeli, sauna ve spa gibi sıcak alanlardan uzak durmalı, solaryuma girmemeli, motosiklet kullanmamalı ve ata binmemelidir. Yine bu dönemde epilasyon veya ağdayla genital bölgelerindeki kıllarını almamalıdırlar.

Genital Estetik avantajları nelerdir?

Genital estetik ameliyatları birçok avantajı bünyesinde barındıran ameliyatlardır. Genital estetik ameliyatlarının sağladığı en büyük avantaj kuşkusuz ki kişilerin yaşam kalitesini artırması ve cinsel hayatlarının daha kaliteli olmasını sağlamasıdır.

Genel veya lokal anestezi altında yapılan operasyonlarda iyileşme süresi hızlıdır ve kısa sürede sosyal hayata dönülebilir. Genital estetik ameliyatları kapsamında yapılan operasyonlarda belirgin bir ameliyat izi kalmaz. Birçok müdahale, partneriniz tarafından anlaşılmaz.

Genital estetik ameliyatları, kadınların ikili ilişkilerde kendilerini daha güvende ve mutlu hissetmesine katkı sağlayan operasyonlardır.

Genital Estetik için hangi yöntemler kullanılır?

Genital estetik kapsamında birden fazla tedavi uygulanmaktadır. İşlemin yapıldığı bölgeye göre isimlendirilen operasyonlarda, kullanılacak teknik de hastanın cinsiyeti, yaşı ve ihtiyaç duyduğu müdahaleye göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla söz konusu genital estetik operasyonları olduğunda tek bir teknik veya yöntemden bahsetmek mümkün değildir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Yaş almaya bağlı faktörler, bir veya daha fazla vajinal doğum gibi nedenlere bağlı olarak vajinada çeşitli deformasyonlar meydana gelir. Bu deformasyonlar arasında vajinal genişleme, en sık rastladığımız durumlardan biridir.

Kadınların öz güvenini etkileyen ve romantik ilişkilerde kendilerini kötü hissetmelerine neden olan deforme olmuş vajina, günümüzde vajina daraltma operasyonuyla düzeltilebilir.

Vajinoplasti olarak da bilinen vajina daraltma operasyonu, plastik cerrahlar tarafından yapılan bir operasyondur. Daha kaliteli bir cinsel yaşamın hedeflendiği vajina daraltma operasyonu, aynı zamanda sıklıkla görülen vajinal enfeksiyonların da azalmasını sağlar.

Vajinal genişliğin fazla olması, genital bölgenin enfeksiyona daha fazla yatkın olmasına sebebiyet verir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde vajina daraltma veya bir diğer ismiyle vajinoplasti, sağlık ve güzelliğin bir arada bulunduğu bir operasyondur.

Kas ve bağ dokudan oluşan bir yapıya sahip olan vajina, çeşitli faktörlere bağlı olarak genişler. Vajina daraltma ameliyatıyla ile gevşeyip sarkan bu bağ doku toparlanır ve kaslardan deformasyon giderilir.

Uzun süren zorlu doğumlarda meydana gelen vajinal dokudaki yırtımalar, yine vajinoplasti ameliyatı ile düzeltilebilen durumlardır.

Genel anestezi altında yapılan ve ortalama 1 saat süren bir operasyon olan vajinoplasti ameliyatı sonrası hastalar 1 gün hastanede kalır ve akabinde belirli kurallara dikkat etmek kaydıyla sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Vajinoplasti ameliyatında vulvaya veya labiumlara müdahalede bulunulmadıysa operasyon sonrası herhangi bir ameliyat izi kalmaz.

Labioplasti

İzsiz ameliyatlardan biri olan labioplasti ameliyatında amaç; vajinal dudaklarda deformasyonun giderilerek vajinanın daha genç ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

Konforlu bie operasyon olan labioplasti ameliyatlarında labia major dediğimiz dış dudağa veya labia minör denilen iç dudağa veyahut her ikisine birden müdahale edilir. Operasyonun süresi, kapsamına göre değişiklik gösterir.

Vajinal dudakların normalde büyük olması veya sarkık olması, en sık görülen labioplasti sebepleridir.

Klitoral Hudoplasti

Klitoris estetiği olarak da bilinen klitoral hudoplasti, genital estetik ameliyatları kapsamında yapılan bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan ve klitoris estetiği de denilen klitoral hudoplasti ameliyatında amaç; klitoral hud olarak bilinen kısımdaki fazla dokuyu alarak klitorise daha estetik bir görünüm kazandırmak ve cinsel ilişki sırasındaki cinsel hazzı artırmaktır.

Güvenli bir uygulama olan klitoral hudoplasti, son yıllarda sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biridir.

G-Shot Uygulaması

G noktası uygulaması diğer genital estetik müdahalelerin aksine ameliyatsız şekilde yapılabilen bir uygulamadır. Klinik ortamda lokal anestetikler sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız şekilde yapılabilen bir uygulama olan G-Shot uygulamasına orgazm aşısı da denilmektedir.

Hyaluronik asit ile yapılan G-Shot uygulamasında amaç, cinsel hazzı artırmaktır. Kadınların cinsel birliktelik esnasında orgazma ulaşmasına olanak sağlayan G-Shot tedavisi sonrası aynı gün içerisinde rahatlıkla sosyal hayata dönülebilir ancak işlemi takip eden ilk 12 saat cinsel perhiz yapılmalıdır.

G-Shot uygulamasının kalıcığı hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 9 ila 12 ay arasında değişiklik gösterir.

Genital Estetik kaç saat sürer?

Genital estetik ameliyatı kapsamında yapılacak operasyonun çeşidine göre değişmekle birlikte genital estetik ameliyatları ortalama 1,5 saatte tamamlanan operasyonlardır.

Genital Estetik hazırlık süreci nasıldır?

Her ne kadar güvenilir ve konforlu operasyonlar olsalar da günün sonunda genital estetik ameliyatları da her plastik cerrahi operasyonu gibi küçük de olsa komplikasyon riski barındıran operasyonlardır. Bu sebeple, genital estetik ameliyatlarına titizlikle hazırlanılmalıdır.

Genital estetik ameliyatı hazırlık sürecinde hastalardan ilk beklentimiz bizimle tıbbı geçmişlerini detaylı şekilde paylaşmaları ve yönlendirmelerimize harfiyen uymalarıdır.

Genital estetik ameliyatından yaklaşık 10 gün önce tüm kan sulandırıcı etki gösteren ilaçların, o ilaçları reçete eden doktorların bilgisi dahilinde kullanımına ara verilmelidir. Bununla birlikte çeşitli markaların gıda takviyelerinin ve vitaminlerinin de kullanımına ara verilmelidir.

Genital estetik ameliyatına hazırlık döneminde dikkat edilmesi gereken bir başka konu da bitki çaylarının tüketimi ve sigara kullanımıdır. Başta yeşil çay olmak üzere birçok bitki çayının kan sulandırıcı özelliği bulunmaktadır.

Bu sebeple operasyondan yaklaşık 10 gün öncesinde bitki çayı tüketimine ara verilmelidir. İçerisinde bulunan nikotinin doku iyileşmesini yavaşlatması nedeniyle yine bu dönemde dikkat edilmesi gereken bir başka konu da sigara tükemidir. Operasyondan yaklaşık 1 hafta öncesinde sigara tüketimine ara verilmesi, iyi bir seçenektir.

Genital Estetik kimlere yapılmaz?

Farklı hastalıklara bağlı olarak anestezi almasına engel tıbbi geçmişi olan, 18 yaş altındaki kadın ve erkeklere genital estetik operasyonları yapılmamaktadır.

Genital Estetik tehlikeli mi?

Genital estetik ameliyatları bilgili ve tecrübeli plastik cerrahlar tarafından yapılan operasyonlardır. İşlemin kapsamına göre genel veya lokal anestezinin tercih edildiği ameliyatlar, güvenli ve konforlu operasyonlardır.

Genital Estetik sonrasında iz kalır mı?

Genital estetik ameliyatlarında kendiliğinden eriyen dikişiler kullanılır. Bununla birlikte bu operasyonlarda yapılan işlemler ya vaden içerisine ya da mukozal bölgeye yapılır. Bu alanlarda da iyileşme sonrası herhangi bir ameliyat izi kalmaz.

Genital estetik ameliyatlarını rahatlıkla olabilirsiniz. İşlemden sonra operasyon bölgesinde herhangi bir ameliyat izi kalmadığı gibi partneriniz genital estetik ameliyatı olduğunuzu da anlamaz.

Genital Estetik iyileşme süreci nasıldır?

Yapılan operasyonun kapsamına göre hastaların 1 gün hastanede kalması gerekir. Akabinde hastalarımız taburcu edilir. Genital estetik ameliyatı kapsamında birçok farklı işlem yapıldığı için tek bir iyileşme süresinden bahsetmek mümkün olmamakla birlikte genellikle operasyondan sonraki ilk 4-5 gün içerisinde operasyon bölgesindeki ödemler inmeye başlar. Ameliyatı takip eden 2-3 hafta içerisinde olası ağrı vb. hisler azalır ve ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra tamamen iyileşme söz konusu olur.

Her ne kadar iyileşme dönemi belirli süreçlerden oluşsa da operasyondan kısa süre sonra, iyileşme döneminiz devam ederken de sosyal hayata dönebilirsiniz. Sadece bu dönemde başta cinsel ilişki olmak üzere dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Genital Estetik dezavantajları nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarının kendisinden kaynaklanan herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Bununla birlikte eğer operasyon yaz aylarında tercih edilecekse tatil planlarınızı etkileyebilmektedir.

Genital estetik ameliyatından sonra iyileşme döneminiz tamamlanana kadar havuza girmemeniz gerekmektedir.

Genital Estetik sonrası sosyal hayata dönüş

Operasyondan sonra hafifi ağrılar hissedebilirsiniz. Oral yolla alınan ağrı kesicilerle bu ağrıları kontrol altına almak mümkündür.

Genital estetik ameliyatından sonra operasyon bölgesinde sızıntı şeklinde kanama görülebilir. Bu sızıntı birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

Ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi önemlidir. Bu sebeple operasyon sonrası genital bölgeniz için özel antiseptikler kullanmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Sağlıklı bir iyileşme dönemi için bölgenin hijyenik olması önemlidir.

Operasyonu takip eden 3. günde ılık suyla, kendinizi zorlamadan ve ayakta duş alabilirsiniz.

Labioplasti ameliyatlarından 3 – 4 hafta, vajina daraltıcı ameliyatlarından 6 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Genital Estetik tedavi özeti

18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkeğe yapılabilen uygulamalardır.

Genital estetik ameliyatlarında cinsel deneyim yaşamış olma zorunluluğu yoktur.

Operasyonlar genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Yapılacak işlemin kapsamına göre değişmekle birlikte yaklaşık 1,5-2 saat içerisinde tamamlanır.

1 hafta içerisinde sosyal hayata dönmek mümkündür.

Sonuçları ömür boyu kalıcılık gösterir.

Ameliyathane koşullarında yapılan başka uygulamalarla kombine olarak yapılabilir.

Genital Estetik yaptıranların yorumları

Genital estetik ameliyatları kişilerin hem fiziksel görünümlerini hem de ruhsal durumlarını olumlu yönde etkileyen operasyonlardır. Genital estetik sayesinde başta vajinal gençleştirme yaptıran hastalar olmak üzere birçok kadın operasyon sonrası kendilerine daha fazla güvendiklerini, cinsel hayatlarının daha renkli olduğunu ve romantik ilişkilerde önceden olduğu gibi çekinceler yaşamadıklarını belirtmişlerdir.

Bununla birlikte, hızlı iyileşme dönemi sayesinde sosyal hayatlarının kesintiye uğramadığını belirtilen hastalar genital estetik ameliyatından sonra kendilerini daha çok sevdiklerini adeta kendileriyle barıştıklarını söylemişlerdir.

Yapılan işlemlerin ömür boyu kalıcı etkileri sayesinde sürecin başarılı olduğunu söyleyen hastalar, cinsel hayatlarının kalitesinin de artığını belirtmişlerdir.

Genital Estetik fiyatları 2024

Söz konusu estetik operasyonlar olunca en çok merak edilen konulardan biri de tüm bu sürecin hastalara maliyetinin ne olacağıdır. Günün sonunda, her zaman belirttiğimiz gibi tüm estetik operasyonlar kişiye özeldir. Dolayısıyla yapılacak uygulamanın kapsamına ve kullanılacak tekniklere kişinin ihtiyaçları doğrultusunda karar verilir.

Operasyonun kapsamı ve tercih edilen teknikler, estetik operasyonların fiyatlarını belirleyici faktörler arasındadır. Bu nedenle, genital estetik en iyi fiyat söz konusu olduğunda nihai bilgilendirmenin konsültasyon muayenesi sonrasında yapılması çok daha doğru bir yönlendirme olacaktır.

Genital Estetik ile ilgili sık sorulan sorular

Toplum arasında konuşmayan, hastaların konuşmaktan çekindiği, konuşurlarsa tepki çekeceklerini düşündüğü genital problemlerin giderilmesinde etkili olan genital estetik ile ilgili merak edilen soruları ve cevaplarını sizler için hazırladık.

Genital estetik için iş yerimden kaç gün izin almalıyım?

Genital estetik ameliyatlarından sonra, yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2-3 gün içerisinde sosyal hayata dönülebilir. Ancak ameliyatı takip eden ilk hafta hafif ağrı ve şişlikler olacaktır. İyileşme 2-3. haftaya sarkarken tam doku onarımı için yaklaşık 6 haftaya ihtiyaç vardır.

Eğer kendinizi fiziksel olarak zorlamadığınız bir işiniz varsa o zaman 3 günlük bir izin yeterli olacaktır. Ancak çok fazla oturduğunuz veya fiziksel olarak çok yorulduğunuz bir işiniz varsa o zaman 1 haftalık izin iyi bir seçenektir.

Vajina dudakları neden sarkar?

Vajina dudaklarında sarkma, birden fazla nedene bağlı olarak gelişebilir. Aşırı kilo değişimleri, yaşlanma, cildin elastikiyetini kaybetmesi, cilt kalitesinin düşmesi gibi birçok sebep vajina dudaklarında sarkmaya neden olabilir. Vajina dudaklarındaki sarkmanın giderilmesinine etkin yolu, labioplasti ameliyatlarıdır.

Vajina neden genişler?

Vajina, kas dokularından oluşan bir yapıdır. Kısmen tüp şeklinde olan bu yapı, birçok sebebe bağlı olarak genişleyebilir. Yüksek doğum oranı, sık yapılan jinekolojik muayeneler veya sık cinsel ilişki bu kas dokularının deforme olmasına neden olabilir.

Kas dokuları deforme oldukça da vajinada genişleme görülür. Vajina genişlemesinin tedavisi, vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma ameliyatıdır.

Genital estetik ile vajinal kuruluk düzelir mi?

Genital estetik operasyonları, genital bölgedeki şekil bozukluklarını ve deformasyonları gidermeye yarayan operasyonlardır. Vajinal kuruluk bir şekil bozukluğu değil. Genital estetik ameliyatlarının vajina kuruluğu üzerinde bir etkisi yoktur.

Genital estetik fiyatları neye göre belirlenir?

Genital estetik, genital bölgedeki deformasyonların giderilmesini kapsayan operasyonların genel adıdır. Birden fazla operasyon söz konusudur. Yapılacak işlemin kapsamına ve ameliyat planlamasına göre genital estetik fiyatları belirlenir.

Genital estetiği yapacak cerrahın bilgi, birikimi ve tercih ettiği merkez de genital estetik fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür.

Barbie vajina estetiği nedir?

Genital estetik operasyonları kapsamında yapılan bir işlemdir. Barbie vajina estetiğinde amaç; vajinal bölgedeki deformasyonları kombine bir operasyonla gidermektir.

Bu kapsamda, barbie vajina estetiği ile sarkık ve koyu renkli vajinal dudaklardaki sarkıklık giderilir. Klitorise estetik bir görünüm kazandırılır. Barbie vajina estetiği, yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı bir operasyondur.

Vajinoplasti ile genital estetik aynı şey midir?

Vajinoplasti, genital estetik ameliyatları kapsamında yapılan bir operasyondur. Vajinoplasti ile iç genital bölgedeki genişleme daraltılarak vajina gençleştirilir. Vajinoplasti, genital estetiğe göre daha dar kapsamlı bir uygulamadır. Genital estetik içerisinde vajinoplasti, labioplasti ve hudoplasti gibi başka operasyonları da barındırır.

Vajina estetiği ile vajinismus tedavi edilir mi?

Vajinusmus, vajendeki kas dokunun farklı nedenlere bağlı olarak istemsizce kasılması sonucu ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Vajinismus nedeniyle kadınlar cinsel ilişki konusunda sorunlar yaşamakta ve partneriyle ilk geceden itibaren birlikte olamamaktadırlar. İlk gece korkusu olarak bilinse devajinismus, çok uzun yıllar devam edebilen bir problemdir.

Vajina estetiği veya bir diğer ismiyle genital estetik, genital bölgedeki şekil bozukluklarını ve estetik görünümü düzelten operasyonlar bütünüdür. Vajinismus görülen hastalarda problem her zaman fiziksel olmayabilir.

Psikolojik nedenlere bağlı olarak da hastalarda vajinismus görülebilir. Bununla birlikte sadece fiziksel zorlanmalar söz konusuysa o zaman pelvik egzersizleri veya kadın doğum uzmanlarının çeşitli yönlendirmeleriyle vajinismus tedavi edilir. Vajina estetiği, vajinismus tedavisinde kullanılmamaktadır.

Genital estetik cinsel ilişki yaşamaya engel olur mu?

Hayır, olmaz. Tam tersi, genital estetik; cinsel yaşamın kalitesini artıran operasyonlar bütünüdür. Bununla birlikte genital estetik sonrası hastaların iyileşme döneminde mutlaka cinsel perhiz uygulaması gerekir. Cinsel perhiz süresi, genital estetik operasyonu kapsamında yapılacak işleme göre değişiklik gösterir.

Genital estetik boşalmayı engeller mi?

Hayır, engellemez. Genital estetiğin cinsel fonksiyonlar üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

Genital estetik his kaybına neden olur mu?

Hayır, olmaz. Genital estetik sayesinde hastalar daha genç ve estetik görünen bir vajina görünümüne sahip olurlar. Klitorise yapılan müdahaleler de dahil olmak üzere genital estetik, herhangi bir his kaybına yol açmaz.

Genital estetik zevk almayı etkiler mi?

Evet, etkiler. Genital estetik yaptıran kadınların kendilerine olan öz güvenlerinin arttığı bilinmektedir. Psikolojik etkilerin yanı sıra genital estetik fiziksel olarak da kadınların kendini daha iyi hissetmesine, ilişki esnasında odaklanabilmesine etki eder. Bununla birlikte vajinoplasti ve hudoplasti başta olmak üzere genital estetik kadınların cinsellikten aldığı zevki de artırabilmektedir.

Vajina daraltma nedir?

Vajina daraltma veya literatürdeki ismiyle vajinoplasti, genital estetik operasyonları kapsamında sıklıkla yapılan ameliyatlardan biridir. Vajina daraltma ile doğuştan veya doğum sonrası olan vajinal genişleme daraltılabilir.

Vajinada elde edilen sıkılık sayesinde hem öz güven hem de cinsel yaşamda zevk artışı olur.

Vajina daraltma operasyonu büyük oranda kalıcılığı olan bir operasyondur. Genel anestezi veya lokal anesteziyle yapılabilen bir işlem olan vajina daraltma operasyonunda ne kadarlık bir daralmanın elde edileceği hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Örneğin dört normal doğum yapmış bir kadın ile bir doğum yapmış bir kadının vajinal genişliği aynı değildir.

Labioplasti ne işe yarar?

Labioplasti, kısaca, vajinal dudakların küçültülüp vajinal dudaklardaki deformasyonun giderilmesi işlemidir. Ameliyathane ortamında yapılan işlemde amaç; vajinaya daha estetik bir görünüm kazandırmaktır. Vajinanın yapısını oluşturan iç dudak ve dış dudaklara müdahale şansı sunan labioplasti, güvenilir ve konforlu bir operasyondur.

Labioplasti, ortalama 45 dakikada tamamlanan bir operasyondur. Operasyonda genellikle lokal anestezi tercih edilmekle birlikte hastanın ihtiyaçları kapsamında operasyon genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

Genital estetik neleri kapsar?

Genital estetik; genital bölgeye yapılan pek çok operasyonu kapsayan bir isimdir. Genital estetik kapsamında kadınlara vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti, vajinal dudaklara müdahalenin yapıldığı labioplasti, klitorisin ameliyat edildiği klitoral hudoplastiyi ve G noktası büyütme uygulaması olarak da bilinen G-Shot’ı kapsar.

Erkeklerde ise penis uzatma, penis kalınlaştırma ve penise PRP tedavileri genital estetik uygulamalar kapsamında yapılan işlemlerdir.

Genital estetik hangi durumlarda yapılır?

Hastalar birçok nedene bağlı olarak genital estetiğe başvurabilirler. Doğum sonrası deformasyonlardan yaşlanmaya bağlı oluşan sarkıklıklara veya genetik faktörler nedeniyle doğumla gelen deformasyonlara kadar birçok farklı onarım, genital estetik uygulamalar sayesinde mümkündür. Genital estetik, hastaların yaşam kalitesini artıran uygulamalardan biridir.

Genital estetik ile vajina estetiği aynı şey mi?

Genital estetik, genel bir isimdir.

Bazı merkezlerde genital estetik kapsamına erkeklere de çeşitli estetik müdahaleler yapılmaktadır. Vajina estetiği ise vajinal bölgeye yapılan operasyonlardır.

Genital estetik dışarıdan belli olur mu?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte genital estetik ameliyatlarında genellikle iz kalmamaktadır. Operasyonun planlaması ve işlem bölgesine bağlı olarak genital estetik uygulamaları için neredeyse izsiz operasyonlardır diyebiliriz.

Partnerim genital estetik yaptırdığımı anlar mı?

Genital estetik uygulamaları, dışarıdan belli olmayan işlemlerdir.

Genital estetiği kim yapar?

Genital estetik ameliyatlarını günümüzde, plastik cerrahlar tarafından etkin ve doğru şekilde yapılmaktadır. Estetik cerrahinin sağladığı bilgi birikim sayesinde plastik cerrahlar, vajinaya daha genç bir görünüm kazandırabilirken kişinin yaşam kalitesinin artmasına da yardımcı olmaktadırlar.

Ameliyatsız genital estetik mümkün mü?

Hastanın ihtiyaçlarına göre bazı durumlarda ameliyatsız genital estetik de mümkün olabilmektedir. Vajinal daraltma, bazı durumlarda enerji bazlı cihazlarla yapılabilir. Bununla birlikte G noktası büyütme işlemi olarak da bilinen G-Shot uygulaması, hali hazırda dolgularla yapılan ameliyatsız bir işlemdir.

Genital estetik ile vajina beyazlatma yapılır mı?

Cildin en üst tabakası olan epidermiste, vücudumuzun bazı bölgelerinde farklı nedenlere bağlı olarak kararmalar meydana gelebilir. Bu bölgelerden biri de vajinal bölgedir. Lazer uygulamalarıyla vajinal bölgede beyazlatma işlemi yapılabilir. Eğer genital estetik için başvurduğunuz merkezin bünyesinde enerji bazlı cihazlarla işlemler yapılıyorsa genital estetik kapsamında vajinal beyazlatma da yaptırabilirsiniz.

Genital estetik erkeklere yapılır mı?

Genital bölge dendiğinde pek çok kişinin aklına kadınlar gelse de aslında erkeklerin üreme sistemine de genital bölge deriz. Erkek dış genital bölgesinde penis ve testisler bulunur.

Günümüz medikal teknolojileri ve gelişen ameliyat teknikleri sayesinde penis ve testislere de estetik müdahaleler yapılabilmektedir. Bu kapsamda, genital estetik uygulamalarının erkeklere de yapılabildiğini söylemek mümkündür.

Genital estetik ile kızlık zarı dikilir mi?

Kızlık zarı, ataerkil toplumlarda oldukça önemsenen bir konu olmakla birlikte tartışmalı bir konudur. Kadınları fiziksel ve duygusal olarak etkileyen bir konu olan kızlık zarına genital estetik kapsamında müdahalede bulunulabilir.

Ancak bu uygulama her merkezin genital estetik kapsamında verdiği hizmetler arasında değildir. Hali hazırda kızlık zarı dikimi olarak bahsedilen de belirli, var olan bir zarın dikimi değildir. Kızlık zarı dikimi, vajen girişinin dikişle daraltılması işlemidir.

Genital estetik klitorisi etkiler mi?

Vajinal dudaklara yapılan germe ve küçültme ya da vajinanın daraltılması klitorisi etkilemez. Ancak klitoris estetiği olarak bilinen klitoral hudoplasti, klitorise müdahaleyi mümkün kılar. Klitoral hudoplasti kapsamında klitorise doğru gelen labium minus olarak da bilinen yapılardaki fazlalıklar alınır. Böylece cinsel ilişki esnasında kadınların daha fazla zevk alması sağlanır.

Doğum sonrası vajina daraltılır mı?

Evet, daraltılır. Doğum sonrası pek çok kadında vajinal deformasyon ve genişleme görülebilmektedir. Doğumdan sonra, emzirme dönemi tamamlandığında vajinoplasti ameliyatıyla vajina daraltılabilir.

Normal doğum vajinayı genişletir mi?

Yapısal olarak bazı kadınlarda vajinada deformasyon olmazken bazı kadınlarda başta yırtılma olmak üzere normal doğum esnasında birçok deformasyon meydana gelebilir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte normal doğumun vajinayı genişletebildiğini söyleyebiliriz.

Genital estetik yaptıranlar pişman oluyor mu?

Genital estetik operasyonları, hem fiziksel hem de psikolojik olarak insanları etkileyen operasyonlardır. Genital bölgedeki deformasyonların giderilmesi kişilerin yaşam kalitesini artırır, öz güvenlerini olumlu yönde etkiler, ikili ilişkilerine pozitif katkılar sağlar dahası cinsel yaşamlarının kalitesini artırır.

Genital estetik, yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı operasyonlardandır. Bu sebeple söz konusu genital estetik olduğunda memnuniyetsiz hasta yoktur diyebiliriz. Birçok hastanın genital estetikle ilgili tek pişmanlığı, ilgili işlemleri daha önce yaptırmadığına dairdir.

Bekarlar genital estetik yaptırabilir mi?

Genital estetik işlemlerinde medeni duruma bakılmaz. Birçok farklı nedene bağlı olarak vajinal bölgede deformasyonlar ortaya çıkabilir. Genital estetiğin amacı bu deformasyonları gidererek kişinin yaşam kalitesini artırmaktır. Hastaların bekar veya evli olmasına bakılarak genital estetiğe karar verilmez.

Genital estetikte hangi anestezi kullanılır?

Genital estetik uygulamaları, konforlu operasyonlardır. Genellikle lokal anestezi altında yapılan operasyonlar olan genital estetik işlemlerinde eğer kombine bir işlem yapılacaksa veya farklı nedenlere bağlı olarak lokal anestezi yetersiz kalacaksa genel anestezi de yapılabilir.

Genital estetik ile HPV tedavi edilir mi?

Açılımı Human Papilloma Virus olan HPV, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir. Kişiye bulaştıktan sonra genital siğil adını verdiğimiz karnabahara benzeyen cilt kabarcıkları ortaya çıkar.

Şekil, biçim bozukluğundan ziyade virüsün sebep olduğu bir sağlık problemi olan HPV’nin tedavisinde genital estetikten farklı bir protokol izlenir. Bu kapsamda, genital estetik uygulamaları ile HPV tedavi edilmemektedir.

Genital bölge estetik fiyatları

Genital estetik fiyatları, yapılacak operasyona göre değişiklik gösterir. Bir operasyonda sadece vajinal dudaklara müdahale edilebileceği gibi hem vajinal dudaklara hem de vajen girişine müdahale edilebilir.

Operasyonun kapsamı ve işlemin yapılacağı hastane, genital estetik fiyatlarını etkiler. Bu sebeple söz konusu genital estetik olduğunda maalesef standart bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir.

Genital estetik kaç günde iyileşir?

Genital estetik sonrası hastalar ortalama 2-3 haftada iyileşirler. Bununla birlikte doku iyileşmesi 6 haftayı bulabilmektedir. Bu nedenle genital estetik sonrası cinsel perhiz 6 hafta boyunca devam etmelidir.

Genital estetik neden gerekli?

Genital bölgede meydana gelen deformasyonlar, fiziksel olarak kişilerin sağlığını etkilemez, hayati tehlike oluşturmaz. Ancak ortaya çıkan deformasyonlar kişinin psikolojisini büyük oranda etkilemektedir.

Genital bölgede oluşan deformasyon nedeniyle kadınlarda; öz güven düşüklüğü, kaybı bozukluğu, sosyal hayattan soyutlanma, kendini beğenmeme ve ikili ilişkilerde çeşitli problem görülebilir.

Genital estetik ameliyatları, kişilerin yaşam kalitesini artıran ve kendi bedenleriyle barışmalarını sağlayan operasyonlardır.

Genital estetik tehlikeli mi?

Genital estetik, güvenilir ve konforlu bir işlemler bütünüdür. Lokal anestezi altında dahi rahatlıkla yapılabilen ve ortalama 45 dakika süren işlemlerde komplikasyon riski oldukça düşüktür.

İç dudak sarkması ilişkiye engel olur mu?

İç dudak sarkması cinsel ilişkiye engel bir durum değildir. Bununla birlikte talep eden kişilerde vajinoplasti ile iç ve dış dudaklardaki sarkıklar giderilerek daha genç bir vajina görünümü elde edilebilir.

Rahim alınınca kadın zevk alır mı?

Rahim alınmasının cinsel yaşama bir etkisi yoktur. Bununla birlikte rahim alınması genital estetik kapsamında değildir. Rahim alınması, bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması gereken ve literatürde histeroktomi olarak geçen bir operasyondur.

Labioplasti zevki azaltır mı?

Hayır, azaltmaz. Labioplasti sonrası vajinal dudaklar daha gergin ve vajina daha genç bir görünüme kavuşur. Labioplasti, cinsel yaşamın kalitesini artıran operasyonlardan biridir.

Genital siğiller genital estetik ile tedavi edilir mi?

Genital estetik ameliyatları genellikle biçim bozukluklarının giderilmesini amaçlayan operasyonlardır. Genital siğiller, insan papilloma virüsünün sebep olduğu cilt kabarcıklarıdır. Cinsel yolla bulaşan bir viral enfeksiyon olduğu için tedavisi, genital estetik prosedürlerinin kapsamından farklıdır.

Himenoplasti nedir?

Kızlık zarı dikimi olarak da bilinen himenoplasti, vajen duvarından doku alınarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Alınan dokuyla ince, ilişki esnasında kanaması mümkün bir yapı oluşturulur. Himenoplasti, vajina estetiği kapsamında yapılan bir operasyondur.

Genital estetik sonrası ilişki

Genital estetik kapsamında yapılan operasyonlarda hastaların 4 ila 6 hafta boyunca cinsel perhiz uygulaması gerekir. Bununla birlikte özellikle vajina daraltmanın yapıldığı ameliyatlarda operasyondan sonraki ilk cinsel ilişkide hastalar hafif bir ağrı hissedebilir, bu beklenen bir durumdur.

Genital estetik sonrası kaşıntı

Genital estetik operasyonlarından biri olan labioplasti sonrasında kaşıntı görülebilir. Operasyondan sonraki ilk 4-5 gün bu bölgede hafif kaşıntı ve yanma görülse de ameliyatı takip eden haftalarda bu kaşıntı ve yanma hissi, doku iyileşmesine bağlı olarak kendiliğinden kaybolacaktır.

Genital estetik sonrası akıntı

Vajinoplasti veya bir diğer ismiyle vajina daraltma ameliyatından sonra ilk hafta akıntı görülmesi beklenen bir durumdur. Bu akıntı pembe veya kırmızımsız olabilir. Operasyon sonrası sarı, beyaz ve pembemsi akıntılar biraz daha devam edebilir. Hastadan hastaya göre değişmekle birlikte genelde 4. haftanın sonunda akıntılar tamamen geçmektedir.

Vajinaya dolgu yapılır mı?

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla vajina dudaklarına dolgu yapılabilir. Cildin her bölgesinde olduğu gibi vajina bölgedeki dudaklarda da yaşlanmaya veya çeşitli faktörlere bağlı olarak cilt gevşemeleri veya hacim kayıpları görülebilir.

Vajina dudaklarına yapılacak dolgu ile vajinal dudakların daha genç görünmesine katkı sağlanabilir. Bununla birlikte eğer vajina dudaklarındaki deformasyon ileri derecedeyse o zaman dolgu uygulamalarının yeterli gelmeyeceği bilinmelidir. Öyle bir durumda doğru seçenek vajinoplasti ameliyatlarıdır.

Vajinaya PRP yapılır mı?

Genital PRP olarak bilinen işlemde, ilgili hastadan kan alınır. Akabinde bu kan özel bir işlemden geçirilerek plazma yönünden zenginleştirilir. Plazma yönünden zenginleştirilen kan yeniden hastaya enjekte edilerek cilt yapısında onarım sağlanır.

Genital PRP’de, işlem vajina ve klitorisin üst duvarına yapılır. Böylelikle cinsel ilişki sırasında uyarılma artar. Bununla birlikte hafif derecede idrar kaçırma sorunları da yine bu yöntemle tedavi edilebilmektedir.

Genital PRP işlemi sonrasında doku onarımına bağlı olarak vulva derisi sıkılaşır ve genital bölge derisinin rengi açılır.

Genital estetik kalıcı mıdır?

Genital estetik operasyonları büyük oranda kalıcılık sağlanan operasyonlardır. Bununla birlikte vajina daraltma olarak da bilinen vajinoplasti ameliyatının sonuçları, doğuma kadar olabilir. Vajinoplasti ameliyatı yaptıran bir hasta, ileriki yıllarda doğum yaptığından vajinasında genişlemeyle karşılaşabilir.

Genital estetik yaptıranlar HPV aşısı yaptırabilir mi?

HPV aşısı, 3 doz halinde yapılan ve Human Papilloma Virüsüne karşı koruyuculuk sağlayan bir aşıdır. HPV aşısının, HPV’nin yanı sıra kadınlarda rahim ağzı kanserinden  korunmaya da etkisi olduğu bilinmektedir.

Genital estetik operasyonları HPV aşısına engel değildir. Genital estetik operasyonları olanlar, iyileşme süreci tamamlandıktan sonra rahatlıkla gidip aşılarını olabilirler.

Eğer ameliyattan hemen önce veya iyileşme döneminde olmak istiyorlarsa bunu doktorlarına bildirmeleri gerekir.

Genital estetik doğum yapmaya engel mi?

Hayır, değil. Genital estetik yaptıran hastalar, ileriki yıllarda rahatlıkla doğum yapabilirler. Genital estetik, doğum yapmaya engel değildir.

Genital estetikten ne kadar zaman sonra hamile kalabilirim?

Genital estetiğin iyileşme süresi 2-3 haftadır. Bununla birlikte doku iyileşmesini de kapsayan tam iyileşme 6 haftayı bulabilir. Bu süre zarfında hastaların mutlak suretle cinsel ilişkiden kaçınmaları gerekir. Cinsel perhiz şarttır. İyileşme dönemi tamamlandıktan sonra cinsel hayata dönülebilir. Hastalar istedikleri zaman hamile kalabilir.

Venüs tepesi nedir?

Kadınlarda pubis bölgesine aynı zamanda Venüs Tepesi de denmektedir. Venüs tepesi; karnın alt kısmında, iki kasık arasında kalan klitorise kadar olan üçgen kısımdır.

Cilt altı yağ dokusuna bağlı olarak bu bölgede bazı kadınlarda belirli bir çıkıntı olmaktadır. Bu çıkıntı, Venüs Tepesi olarak adlandırılır.

Venüs tepesinin oluşmasının birçok nedeni vardır. Genetik faktörlerin yanı sıra kişilerin aşırı kilo alması da Venüs tepesinin oluşmasını etkiler.

Kilo alındıktan sonra her ne kadar kilo verilse de bazı kadınlarda buradaki yağlanma ve yağlanmaya bağlı şişlik görünüm kalır. Bu bölgedeki yağların alınarak bölgenin daha estetik bir görünüme kavuşturulmasına Venüs Tepesi Estetiği veya Pubis Estetiği denir.

Pubis estetiği, son yıllarda genital estetik ameliyatları arasındaki en popüler uygulamalardan biridir.

G noktası büyütme nasıl yapılır?

Kadınlarda G noktası veya bir diğer ismiyle G-Spot olarak kabul edilen kısım vajen ön duvarıdır. Bu bölgeye yapılacak bir hyaluronik asit dolgu ile ön duvardaki alan büyütülür, dolgulaştırılır.

Dolgunlaştırma işlemi sonrasında vajen ön duvarı veya diğer ismiyle G noktası hassaslaşır. Hassasiyeti artan G noktası sayesinde kadınlar cinsel ilişkiden daha fazla haz alırlar.

Konforlu ve güvenilir ve ameliyatsız bir işlemdir.

Genital estetik ile kürtaj yapılır mı?

Hayır, yapılmaz. Genital estetik, genital bölgedeki şekil bozukluklarını gidermek için plastik cerrahlar tarafından yapılan işlemler bütünüdür. Kürtaj ise jinekolojik muayene sonrasında ilgili hasta uygun görülürse jinekolog tarafından yapılması gereken bir operasyondur.

Genital bölge beyazlatma nasıl yapılır?

Genital bölge beyazlatma uygulamaları, ameliyatsız işlemlendir. Bu uygulamalarda genellikle enerji bazlı medikal cihazlar kullanılmakta ve işlem klinik ortamda gerçekleştirilmektedir.

Vajina estetiği vajinal mantara iyi gelir mi?

Gevşeyip sarkmış vajinal dudaklarda bölge, normale oranla daha geniş olduğu için hijyenin sağlanması zor olur. Bu sebeple vajinal mantar ve idrar enfeksiyonlarının görülme ihtimali artar. Vajina estetiği sonrasında hijyenin sağlanması daha da kolay olacağı için vajina estetiğinin kısmen de olsa vajinal mantara iyi geldiğini söylemek mümkündür.

Genital estetik için evli olmak gerekir mi?

Hayır, gerekmez. Genital estetik uygulamalarında aranan şart, hastaların 18 yaşını doldurmuş olması ve anestezi almaya engel tıbbi bir problemlerinin olmamasıdır. Bu kapsamda evli veya bekar olması farketmeksizin genital estetiği ihtiyaç duyan herkes, bu operasyonları olabilir.

Genital estetik kızlık zarına zarar verir mi?

Genital estetik ameliyatları, kızlık zarı olarak tanımlanan dokuya zarar vermeyen uygulamalardır.

Ameliyatsız genital estetik sonuçları kalıcı mı?

Ameliyatsız genital estetik kapsamında yapılan işlemlerin tamamı, enjeksiyon içeren işlemlerdir. Bu PRP ve dolgu uygulamaları maalesef ömürlük işlemler değildirler. Belirli bir süre sonrasında etkinin devam etmesi için işlemlerin yenilenmesi gerekir.

Vajina beyazlatma sonrasında vajina yeniden kararır mı?

Cilt, yaşayan bir dokudur. Bizler yaş aldıkça ve cildimiz çevresel faktörlere maruz kaldıkça tekrar deformasyona uğrayabilir. Bu kapsamda, vajina beyazlatma yapılan hastalarda işlemin kalıcılığı uzun soluklu olmakla birlikte, eğer hasta aynı şartlara yeniden maruz kalırsa vajina bölgesinde yeniden renk değişiklikleri olabilir.

Vajina beyazlatma kremleri gerçekten işe yarıyor mu?

Vajina bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kararmalar meydana gelebilir. Jilet kullanımı, cilt yapısı, genetik gibi birçok etken vajina bölgesinde kararmaya sebebiyet verir. Vajina beyazlatma uygulamaları son yıllarda popülerliği artan uygulamalar arasındadır.

Vajinadaki koyuluğun etkin çözümü olan vajina beyazlatma işlemi, günümüzde enerji bazlı cihazlarla yapılmaktadır. Piyasada her ne kadar vajinal beyazlatma kremleri adı altında çeşitli losyon ve kremler satılsa da bu ürünler, bir hekim tarafından yapılan işlemdeki gibi bir beyazlatma sağlamaz.

En iyi genital estetik doktoru

Plastik cerrahlar tarafından yapılan genital estetik işlemleri, konforlu operasyonlar olmakla birlikte tecrübe gerektiren de işlemlerdir. En iyi genital estetik doktorunu seçebilmek için hastaların titizlikle araştırma yapması, seçecekleri cerrahın eğitimine ve tecrübesine bakması gerekmektedir.

G-Spot shot nedir?

G-Spot Shot, G noktası büyütme işlemidir. Her ne kadar Türkçeye G noktası olarak çevrilse de kadınlarda G noktası denilen bölge aslında bir alandır.

Vajen ön duvarına yapılacak hyaluronik asit dolgularla G noktası, ameliyatsız olarak dolgunlaştırılır ve büyütülür. Büyüyen G noktası sayesinde cinsel ilişki esnasında uyarılma daha fazla olur ve cinsel zevk artar. Konforlu bir işlem olan G-Shot Spot, 18 yaşını doldurmuş her hastaya yapılabilir.

Vajina ameliyatını sadece evli kadınlar mı yaptırabilir?

Hayır. Vajina ameliyatlarında bekar veya evli ayrımı söz konusu değildir. Vajina estetiğine ihtiyaç duyan 18 yaşını doldurmuş herkes vajina estetiği yaptırabilir.

Ameliyatsız vajina daraltma mümkün mü?

Günümüzde bazı medikal cihazlarla vajina daraltma işlemleri ameliyatsız olarak da yapılabilmektedir. Ancak bu enerji bazlı cihazlarla yapılan işlemlerde elde edilen sonuçlar vajinoplasti ameliyatındaki gibi net ve hızlı değildir.

Genital estetik için doğru zaman nedir?

Hastaların karşılaştığı deformasyona ve işlem yapılacak alana göre değişiklik gösterir. Eğer hasta daha önce doğum yapmadıysa ve vajinal bölgede çok hafif bir genişleme varsa o zaman genital estetiği doğum sonrası yaptırmak daha iyi olabilir.

Genital estetik için doğru zaman kavramı, hastadan hastaya değişiklik gösteren, öznel bir durumdur.

Genital estetik sonrası çok ağrı olur mu?

Operasyon sonrası hastaların ağrısının olması beklenen bir durumdur. Ancak bu ağrı, ağız yoluyla alınan ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilir.

Genital estetik regl olmayı engeller mi?

Hayır, etkilemez. Genital estetik operasyonlarının regl döngüsü üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur.

Vajina estetiği adet düzensizliğine neden olur mu?

Genital estetik ameliyatları, yapılan müdahale bakımından regl (adet) döngüsünü etkilemeyen güvenilir ve konforlu operasyonlardır. Ancak ameliyata hazırlanırken hastaların yaşadığı stres veya ameliyat korkusu nedeniyle regl döngüsünde gecikmeler olabilir.

Vajina daraltma operasyonu tekrarlanabilir mi?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak vajina bölgesinde yeniden genişleme yaşanabilir. Vajina daraltma operasyonu olarak da bilinen vajinoplasti ameliyatı, tekrarlanabilen bir operasyondur.

Vajina daraltma işlemi sonrası neler yapılmalıdır?

Genital estetik ameliyatlarından sonra en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de  ameliyat bölgesinin hijyenidir. Operasyondan sonraki dönemde özellikle iyileşme döneminde operasyon bölgesi mutlaka kuru tutulmalı, cerrahın yönlendirmeleri akabinde pansumanlar düzenli olarak yapılmalıdır. Bu süreçte vajina florasını düzenlemek için yeterli ve dengeli beslenilmelidir.

Vajina ameliyatında kızlık zarı bozulur mu?

Vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma ameliyatı, hali hazırda daha vajen girişinde genişleme olan hastalara yapılan bir işlemdir. Vajen girişinde genişleme olan hastalarda kızlık zarı, söz konusu değildir.

Vajina estetiğinde kadın doğumcuya mı gidilir yoksa plastik cerraha mı?

Estetik işlemler kapsamına giren tüm müdahaleler için estetik ve plastik cerrahi eğitimi almış bir hekime gidilmelidir.

G noktası büyütme ne işe yarar?

G Spot Shot olarak da bilinen G noktası büyütme işleminde amaç G noktasındaki hassasiyeti artırmak ve cinsel ilişki esnasında daha fazla uyarılmayı sağlamaktır.

Genital estetik orgazm olmayı engeller mi?

Hayır, engellemez. Genital estetik kapsamında yapılan operasyonlarının hiçbirinin orgazm üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

Genital estetik orgazmı artırır mı?

Genital estetik kapsamında yapılan G noktası büyütme işlemi, cinsel uyarılmayı artıran bir uygulamadır.

Genital estetik ile vajina darlığı tedavi edilir mi?

Evet, edilir. Genital estetik ameliyatları kapsamında yapılan vajinoplasti, vajina daraltma işlemidir. Doğum veya çeşitli faktörlere bağlı olarak vajina bölgesinde genişlemeden şikayetçi tüm kadınlar, vajina daraltma ameliyatına başvurabilir.

Vajinal genişleme bir sağlık sorunu mudur?

Vajinal genişleme fiziksel olarak bir sağlık sorunu olarak kabul edilmez, daha çok bir estetik problemdir. Ancak vajinada yaşanan deformasyonların kişinin psikolojisi üzerinde olumsuz sonuçlar doğurduğu da bilinmelidir.

Vajinoplasti sonrası ne zaman denize girebilirim?

Operasyondan sonra hafif ağrı ve şişlik beklenen bir durumdur. İyileşme 2-3 hafta içerisinde gerçekleşir. Ancak tam doku iyileşmesi 4 ila 6 haftayı bulabilir. Bu nedenle vajinoplasti ameliyatından sonra en az 1 ay süreyle havuza veya deniz girilmemesi gerekir.

Vajina gençleştirme nasıl yapılır?

Birçok farklı nedene bağlı olarak genital bölgede çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir. Doğuma bağlı olarak vajina genişleyebilir, vajina iç ve dış dudakları gevşeyip sarkabilir. Bu deformasyonlar genital bölgenin genç ve sağlıklı görünmesini engelleyen deformasyonlardır.

Genital estetik operasyonları ile vajinal dudaklardaki sarkıklık giderilebilir, vajina daraltılabilir, vajina beyazlatma ile renk tonunda eşitlik sağlanabilir. Genital estetik operasyonları sayesinde vajina gençleştirme mümkündür.

Vajinaya mezoterapi yapılır mı?

Evet, yapılır. Günümüzün gelişen ameliyatsız uygulamaları sayesinde mezoterapi, cilt gençleştirmek ve cildin renk tonunu düzenlemek için vajinal bölgeye de yapılabilmektedir.

Genital estetiğin faydaları nelerdir?

Genital estetik, kadınların kendileriyle barışmasını sağlayan operasyonlardan biridir. Dişi olmanın yegane sembollerinden biri olan vajinada meydana gelen deformasyonlar kadınların öz güvenini düşürebilir, kendinden uzaklaşmasına neden olabilir dahası sosyal yaşamdan soyutlanmalarına ve hatta depresyona girmelerine neden olabilir.

Genetik estetik sayesinde vajinadaki deformasyonlar giderilir. Böylelikle hastalar daha mutlu ve motive bir şekilde, yaşam kalitelerini artırarak hayatlarına devam edebilirler.

Perinoplasti ne işe yarar?

Vajinal doğum yapan bazı kadınlarda doğum esnasında yırtılmalar görülebilir. Bu yırtılmaların neredeyse tamamı doğum tamamlandıktan sonra dikilse de her zaman estetik bir görünüm elde edilmeyebilir.

Perinoplasti, doğum izlerinin giderildiği estetik operasyona verilen işlemdir. Perinoplasti ameliyatında amaç; perine bölgesinde doğum sonrası izlerini ve cilt katlantılarını hatta kırışıklıkları gidermektir.

Genital estetik ile penis büyütülür mü?

Penis büyütme ameliyatları, maalesef her hasta grubu için uygun olmayan sadece belirli kriterleri karşılayan hastalara yapılan operasyonlardır. Penis büyütme ameliyatları ile peniste birkaç santimlik büyüme elde edilebilir. Ancak bu operasyonlar plastik cerrahlar tarafından değil, ürologlar tarafından yapılan operasyonlardır. Plastik cerrahlar, yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırmak isteyen hastalara yardımcı olabilirler.

Genital estetik ile penis kalınlaştırılır mı?

Erkeklerde genital estetik kapsamında yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemleri yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan penis kalınlaştırma işlemlerinde hastaların kendi vücutlarından alınan yağları kullanılır. Operasyon, oldukça konforlu ve güvenilirdir.

Genital estetik sonrası hastanede kalmak gerekirdi?

Genital estetik operasyonları genelde lokal anestezi altında yapılan konforlu operasyonlardır. Ameliyattan sonra hastanede kalmanız gerekmez. İşlemden sonraki birkaç saatlik müşahede sonrasında rahatlıkla taburcu olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular