Whatsapp

Ultherapy

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1-2 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Ultherapy (Ulthera) nedir?

Ultherapy son yıllarda cilt gençleştirmek için kullanılan popüler bir o kadar da etkin uygulamalardan biridir. Mikro odaklı ultrasound enerjisinin kullanıldığı Ultherapy cihazı, özel bir başlığa sahiptir. Bu başlık, ultrason özelliği taşır ve işlem esnasında hekimlerin cilt altını doğru şekilde görüntülemesini sağlar.

Böylelikle cildin hangi katmanına müdahale edilmesi gerektiği tespit edilir ve daha genç bir görünüm için cildin ilgili katmanına müdahalede bulunularak uzun vadede daha genç bir görünüm elde edilmesi amaçlanır.

Cildin gençleştirilip sıkılaşmasında etkin olan ultherapy daha genç bir görünüme kavuşmak isteyip ameliyat olmaktan imtina edenler için etkin bir tedavi seçeneği sunuyor.

Gün geçtikçe cildimiz yıllara yenik düşerken bizler de daha genç ve dinamik yüz hatlarına sahip olmak için dış müdahalelere ihtiyaç duyar hale geliyoruz.

Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren cildimizde azalmaya başlayan kollajen üretimi nedeniyle cildimiz giderek kalitesini kaybederken bizler de aynalarla aramıza mesafe koyuyor, geçip giden yılların ardından kırışmaya başlayan cildimizle baş başa kalıyoruz.

Henüz yaşlanmaya kesin çözüm bulunmadığı için elimizdekilerle idare edeceğimizi düşünüyor olabilirsiniz. Bu düşünce doğru olmakla birlikte gelişen medikal teknolojiler sayesinde günümüzde, artık elimizde o kadar iyi ve o kadar etkili uygulamalar var ki evet belki yaşlanmayı henüz durduramıyoruz ama büyük oranda yavaşlattığımız neredeyse kesin.

Ultherapy (Ulthera) ne işe yarar?

Non-invaziv dediğimiz bir çalışma prensibine sahip olan Ultherapy uygulamasında amaç; herhangi bir cerrahi kesi veya enjeksiyonu ihtiyaç duymadan cildin kendini yenilemesini sağlamak ve böylelikle ameliyatsız bir şekilde daha genç bir görünüme kavuşmaktır.

Cildin sıkılaştırılıp daha genç bir görünüme kavuşmasına imkan veren Ultherapy, ciltteki bağ dokuları güçlendirerek ciltte daha gergin ve sıkı bir görünüm sağlar.

Ultherapy (Ulthera) nasıl yapılır?

Ultherapy, klinik ortamda 30 dakikada yapılan bir işlemdir. Uygulama öncesi işlem alanı temizlenir akabinde ultrason jeli uygulama alanına sürülür. Ultherapy cihazının başlığı cilt yüzeyine sıfırlanarak cilt altı katmanların görüntüsü cihaz ekranına yansıtılır.

Cildin ihtiyaç duyduğu müdahale ve maruz kaldığı deformasyona bakılarak cildin 4,5mm ve 3 mm altında kontrollü termal hasarlar yaratılarak kollajen üretimi ve bağ dokular tetiklenir. İşlem toplamda 30 dakika sürer. Uygulama esnasında cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmez. Tüm doku hasarı (kontrollü bir şekilde) cilt altı katmanlarda yaratılır.

İşlem sonrasında cilt yüzeyindeki ultrason jeli temizlenir ve hastalar herhangi bir dinlenme veya müşahade ihtiyacı duymadan uygulamadan hemen sonra klinikten ayrılırlar.

Ultherapy (Ulthera) nasıl çalışır?

Ultherapy, mikro odaklı ultrason enerjisini kullanır. Cildin sıkılaştırılmasına yardımcı olan bu enerjide, cilt altı dokularda kontrollü ısı hasarları oluşturulur.

Mikro odaklı bir sistem olması nedeniyle cilt altı katmanların görüntülenebildiği Ultherapy uygulamasında hasarın hangi cilt katmanında meydana geldiği ve cilde nasıl müdahale edilmesi gerektiği görüntülenir akabinde de 4,5mm ve 3 mm arasındaki derinliklere ultrasound enerjisi verilir.

Güzellik ve sağlık sektörü sadece ülkemizde değil, tüm dünyada oldukça büyük bir sektör. Özellikle genç ve güzel görünümün devamına olan talep karşısında neredeyse her gün yeni bir uygulamanın hayatımıza katıldığı düşünürsek bilim insanlarının güzel yaş alma konusunda ne kadar fazla çalıştığını tahmin edebilirsiniz sanırım.

Hayatın her alanında olduğu gibi söz konusu sağlık ve güzellik olduğunda da talep arzı yaratıyor. Güzel ve genç olmaya/kalmaya talep arttıkça her geçen gün yepyeni özellikleriyle yepyeni cihazlar adeta halka arz ediliyor.

Biz profesyonellere de güzel yaş alma konusunda harikalar yaratan bu cihaz ve uygulamaları doğru hasta gruplarıyla buluşturmak kalıyor. Doğru hasta grupları diyoruz çünkü bir uygulamanın etkinliğinden bahsedebilmek için onu hem amaçlarına uygun hem de en iyi sonucun alınacağı hasta gruplarında kullanmak gerekiyor.

Her hastanın cilt tipi, cilt kalitesi ve cildinin ihtiyaç duyduğu uygulama farklıdır. Bu nedenle söz konusu hangi medikal işlem olursa olsun uygulama öncesi ilgili hastanın uygulama için ne denli uygun olduğu analiz edilmeli ve hastanın ihtiyaçları doğru olarak belirlenmelidir.

Özellikle cilt germe ve cilt gençleştirme gibi cilt kalitesinin ve yaş grubunun büyük önem arz ettiği uygulamalarda doğru hasta seçimi en az işlemin kendisi kadar önemlidir.

Genç kalmaya en azından genç görünmeye dönecek olursak…

Evet, günümüzde birçok cilt gençleştirme uygulaması var. Eğer profesyonel tarafta değilseniz ve bir hasta olarak uygulamalara bakıyorsanız bir noktada tüm uygulamalar sizlere aynıymış gibi gelebilir.

Her cilt uygulaması kendine özgü bir çalışma prensibine sahiptir. Cildin farklı bir ihtiyacına cevap verir. Akabinde de uygulama yapılan hastanın daha genç bir görünüme kavuşmasına olanak sağlar.

Monopolar radyofrekanslar, bipolar radyofrekanslar, fokus ultrasonlar ve dahası!

Genç kalmanın ameliyatsız yolu dendiğinde aklınıza birçok uygulama geliyor olabilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi her uygulamanın kendine has, cilde iyi gelen bir yönü vardır. Bu nedenle cilt germe ve gençleştirme tedavileri doğru şekilde hastanın ihtiyaçları ve cihazların yapabildikleri göz önünde bulundurularak planlanmalıdır.

Ultherapy (Ulthera) öncesi sonrası

Ultherapy uygulamasının sonuçları işlemi takriben yaklaşık 1,5 ay içerisinde kendini göstermeye başlar. Bu süre zarfından sonra cilt kendini yenilemeye bir süre daha devam edeceği için nihai sonuçların görülmesi 3-4 aylık bir süreci bulabilir.

Ultherapy (Ulthera) yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını bu kapsamda değerlendirmek gerekir. İşleme dair gerçek hasta fotoğrafları ve öncesi sonrası değişimleri görmek için web sitemizi inceleyebilir ya da Doku Clinic ailesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Ultherapy (Ulthera) sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama konforlu olmakla birlikte işlemden sonrası dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. İşlem günü veya işlemi takip eden ilk hafta; spa, hamam, sauna gibi sıcak yerlerden kaçınılmalıdır. İşlemi takip eden ilk 24 saat yüzü koyun yatılmamalıdır. Son olarak da işlem alanı direkt güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Neden Ultherapy (Ulthera) tercih ediliyor?

Ameliyat olmaktan imtina edenler için iyi bir seçenek olan Ultherapy uygulamasının birçok tercih edilme sebebi vardır. FDA onaylı oluşu, gevşemeye yüz tutmuş cildi toparlayıp germesi, tek seanslık bir işlem oluşu, cildin kendini yenilemesinin yaklaşık 6 ay boyunca devam etmesi ve iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaması gibi etkenler Ultherapy uygulamasının tercih edilmesinde başlıca faktörlerdir.

Ultherapy (Ulthera) uygulamasının avantajları nelerdir?

İşlem süresi oldukça kısadır ve uygulama sonrasında rahatlıkla sosyal hayata dönebilirsiniz. Yüz ve boyun gençleştirmede FDA onaylı bir uygulamadır. Ulthera uygulamasıyla ameliyatsız gıdı ve boyun estetiğinde 30 dakika gibi kısa bir sürede etkin sonuç alınabilmektedir.

Ulthera uyumasının sağladığı bir diğer avantaj ise işlemin tek seanslık bir uygulama olmasıdır. İşlem yaptırdıktan sonra uygulamanın etkileri yaklaşık 3 ay boyunca devam eder. Bu süre zarfında cilt kendini yeniler.

Ultherapy (Ulthera) hangi bölgelere yapılır?

FDA onaylı ameliyatsız yüz germe uygulaması olan Ulthera; göz çevresine, göz altlarına, kaş bölgesine, yanaklara, çene hattına, orta yüz bölgesine, boyun ve dekolte bölgesine güvenle uygulanabilen ve yüz güldüren sonuçların alındığı bir uygulamadır.

Ulthera, bu bölgelerde sıkılaştırma etkisi FDA tarafından da onaylanan tek cihazdır.

Ultherapy (Ulthera) kimler için uygundur?

30’lu yaşların ortalarından itibaren cildinde yaş almaya bağlı olarak oluşan hasarlar gözlemlenen, cildinde gevşeme şikayetleri olan çene hattında belirsizlik ve yanak bölgesinde sarkmalar meydana gelen her kadın ve erkek Ultherapy tedavisi için uygun birer adaydır.

Yüz bölgesindeki sarkmaların yanı sıra boyun ve dekolte bölgesindeki cilt gevşemelerine de etkin sonuç sunan Ultherapy, düşük kaş probleminde ve göz çevresi gençleştirmede de yararlandığımız, yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız bir uygulamadır.

Ultherapy ile çene hattında, orta yüz bölgesinde, yanaklarda ve göz altlarında daha genç bir  görünüm elde edilebilir.

Ultherapy (Ulthera) kimlere uygulanmaz?

Tüm cilt tipleri ve cilt tonları için uygun olan bir işlem olan Ultherapy; hamilelere, işlem alanında açık enfeksiyonu bulunanlara, kalp pili olanlara ve 30 yaşın altındakilere uygulanmaz.

Ultherapy (Ulthera) uygulamasının farkı ne?

Ulthera uygulamasını diğer cilt yenileme yöntemlerinden ayıran pek çok özellik mevcuttur. Bunlardan ilki kuşkusuz ki Ulthera işleminde cildin ultrasound sayesinde gözlemlenebilmesi ve tedavinin adeta nokta atışı şekilde yapılabilmesidir. Bir diğer özellik ise uygulamanın gevşemenin yanı sıra sarkmaya yüz tutmuş ciltlerde etkinlik göstermesidir.

FDA onaylı bir tedavi olan Ulthera’yı benzersiz kılan bir diğer özellik ise işlem öncesinde ve işlem sonrasında hastaların herhangi bir hazırlığa veya bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Mikro odaklı ultrasound sayesinde cilt yenilemede etkin sonuçlar veren Ultherapy, güzel yaş almak isteyenleri ilk tercihlerinden biridir.

Ultherapy (Ulthera) kalıcı mı?

Ultherapy uygulamalarında kalıcılık ortalama 2 yıldır. Kişinin yaşamsal alışkanlıklarına ve uygulama sıklığına bağlı olarak bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Her ne kadar güzel yaş almamıza olanak sağlasa da günün sonunda Ultherapy yaşlanmayı durdurmaz.

Cildimizin yaşayan bir doku olduğunu da göz önünde bulundurursak biz yaş almaya devam ettiğimiz müddetçe bir noktadan sonra cildimiz her zaman dışarıdan desteklere ihtiyaç duyacaktır.

Ultherapy (Ulthera) kaç seans yapılır?

Ulthera uygulamasının en güzel yanlarından biri tek seanslık bir tedavi seçeneği sunmasıdır. Tek seanslık Ulthera sonrasında ciltte yenilenme süreci başlar.

Ultherapy (Ulthera) seansı ne kadar sürer?

Ulthera seansı 30 dakikada tamamlanan oldukça pratik ve konforlu bir seanstır.

Ultherapy (Ulthera) ne zaman etkisini gösterir?

Ulthera bir cilt yenileme yöntemidir. Dolayısıyla etkisini göstermesi için cildin kendini yenileme sürecini tamamlamış olması gerekir. Bu kapsamda söz konusu Ulthera olduğunda sonuçların ortalama 1 ila 3 aylık sürede ortaya çıkmaya başladığını söyleyebiliriz.

Ultherapy (Ulthera) yaş sınırı nedir?

Ultherapy, yüz bölgesinde gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelen cilde müdahale etmek için yapılan bir uygulamadır. İşlemin amacı kişinin daha genç bir görünüm sağlamasıdır. Bu nedenle her ne kadar 20’li yaşlarda yapıldığında bir zararı olmasa bile işlem için genellikle 40’lı yaşlar tercih edilmektedir.

40’lı yaşlardan itibaren cilt kalitesinde ciddi bir düşüş yaşanır ve kişi 50’li yaşlarına doğru giderken ciddi cilt gevşemeleriyle karşılaşır. Bu dönemde Ultherapy (Ulthera) uygulamasına başvurmak iyi bir seçenektir.

Ultherapy (Ulthera) uygulamasının dezavantajları nelerdir?

Ulthera uygulaması, klinik ortamda yapılan ve FDA tarafından onaylanan bir uygulamadır. Şu ana kadar işlem ile ilgili herhangi bir yan etki veya şikayet oluşmamıştır. Bu yönüyle söz konusu Ultherapy olduğunda işlemin dezavantajı olmadığını söylemek sanıyoruz ki yanlış olmaz.

Ultherapy (Ulthera) ağrılı bir uygulama mıdır?

Ulthera uygulaması non invaziv dediğimiz bir uygulamadır. Yani işlemde herhangi bir kesi veya enjeksiyon olmaz. Dolayısıyla uygulama oldukça konforlu olmakla birlikte ağrısız ve acısız bir işlemdir. Öyle ki uygulama öncesinde işlem alanına herhangi bir anestetik uygulamaya dahi gerek yoktur.

Ultherapy (Ulthera) tedavisinin yan etkileri var mı?

Hayır, Ultherapy uygulaması tamamen güvenilir bir işlemdir. Uygulamanın bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ultherapy (Ulthera) tedavi özeti

 • İşlem, 4 mevsim güvenle yapılabilir.
 • Uygulama sonrası hassasiyet oluşmaz.
 • Tek seanslık bir tedavidir.
 • Anestezi kullanımına ihtiyaç yoktur.
 • İşlem sonrası hastaların müşahade altında kalmasına gerek yoktur.
 • Uygulamadan hemen sonra sosyal hayata dönülebilir.
 • İşlemin kalıcılığı, hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 2 yıldır.

Ultherapy (Ulthera) yaptıranların yorumları

Güvenli bir cilt germe yöntemi olan Ulthera tedavisini yaptıran hastaların ortak görüşü uygulamanın hem kısa sürede tamamlanması nedeniyle pratik oluşu hem de ağrısız ve acısız bir işlem oluşudur.

Gerek uygulama öncesinde sürülen ultrason jeli gerekse uygulama esnasında cilt altının iyi bir şekilde görüntülenebilmesi sayesinde işlemin konforlu ve etkin olduğunu belirten hastalar, kısa sürede sonuç almak isteyenlerden ziyade uzun vadede daha genç bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir uygulama olduğunu söylemektedirler.

Ultherapy (Ulthera) yaptıran ünlüler

Ultherapy uygulaması hem sağladığı güvenli işlem hem de cilt germedeki başarısı nedeniyle başta Hollywood ünlüleri olmak üzere dünya çapında da sıklıkla başvurulan bir uygulamadır.

Friends dizisinin yıldızı ve güzel yaş almasıyla dikkatleri üzerine çeken Jennifer Aniston, Courteney Cox, Jacqueline Laurita ve Vanessa Williams Ultherapy yaptırmayı tercih eden ünlüler arasındadır.

Ultherapy (Ulthera) fiyatları 2024

Tek seanslık bir tedavi olan Ultherapy uygulamasının fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe ve işlem bölgesine göre değişikilik gösterebilmektedir.

Bununla birlikte uygulamayı yapan doktorun tecrübesi ve bilgisi de Ultherapy uygulamasının fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Ultherapy fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ultherapy ile ilgili sık sorulan sorular

 • HIFU ile Ultherapy aynı şey mi?

Günümüzde en çok karıştırılan uygulamaların başında kuşkusuz ki HIFU ve Ultherapy uygulamaları gelmektedir. Her iki uygulamanın da ciltte germe ve gençleştirici etkisi olmakla birlikte iki uygulama da birbirinden farklı çalışma prensiplerine sahiptir.

Ultherapy uygulaması, etkin bir ameliyatsız cilt germe uygulamasıdır. Doğru hasta grubuna uygulandığı takdirde yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı bir işlem olan Ultherapy uygulamasında mikro odaklı ultrasound enerjisi kullanılır. Bununla birlikte Ultherapy, cihaz başlığında bulunan görüntüleme sistemi sayesinde cilt altı katmanların doğru şekilde görüntülenerek kişinin hangi cilt katmanına müdahale etmemiz gerektiğini bize söyler.

HIFU (High Focused Ultrasound) ise isminden de anlaşılacağı üzere Yüksek Odaklı Ultrasound Enerjisidir. Yüksek odaklı ultrasound enerjisi de güvenilir bir işlem olmakla birlikte cilt gençleştirmek ve hastalara daha genç bir görünüm sunmak için yapılan işlemlerdir. Kullanım alanlarını genellikle aynı olmakla birlikte kullanıldıkları yaş grupları ve cilt deformasyonlarında değişiklikler bulunmaktadır.

Günün sonunda özetlememiz gerekirse HIFU teknolojisi ile Ultherapy aynı değildir.

 • HIFU zararlı mı?

Hayır, HIFU uygulaması cilt yenileme ve gençleştirmede etkin bir uygulamayken doğru şekilde planlandığında cilt germe etkisi de gösteren son derece güvenli ve etkili bir uygulamadır. HIFU uygulamasının bilinen bir zararı yoktur.

 • HIFU sonuçları kalıcı mı?

Doğru bir tedavi protokolü ile yapılan HIFU uygulamalarında uzun soluklu sonuçlar elde etmek mümkündür. Bununla birlikte cildin yaşayan bir doku olduğu ve bizler yaş aldığımız müddetçe cildimizin de yepyeni çevresel faktörlere maruz kalacağı unutulmamalıdır. Dolayısıyla sonuçları yüksek hasta memnuniyeti sağlamakla birlikte HIFU uygulaması da tıpkı diğer cilt yenileme ve germe uygulamalarında olduğu gibi ömürlük sonuç sağlamaz.

 • Ulthera ile Ultherapy aynı mı?

Evet, ikisi de aynı işlemdir. Ulthera, cihazın adı Ultherapy ise cihazın yaptığı işlemdir.

 • Ulthera öncesi sonrası

Ultherapy uygulamasına dair hastaların öncesi ve sonrası fotoğrafları için merkezimiz Doku Clinic ile iletişime geçebilir, konsültasyon muayeneniz esnasında eski hasta fotoğrafları görmeyi talep edebilirsiniz.

 • Ulthera gerçekten işe yarıyor mu?

Bünyesinde bulunan ultrason enerjisi sayesinde Ulthera, cilt germede etkin bir yöntemdir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmış bir işlem olan Ulthera, güzel yaş almak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır.

 • Ultherapy acıtıyor mu?

Hayır, acıtmaz. Ultherapy uygulaması, klinik ortamda yapılan ağrısız ve acısız bir işlemdir. Ne uygulama öncesi ne de uygulama sonrasında işlem alanında ağrı, acı veya sızı olmaz. Ulthera uygulaması öncesi, anestezi kullanmaya dahi gerek yoktur. İşlem konforlu ve pratiktir.

 • Ultherapy seansları ne kadar sürüyor?

Ultherapy tek seanslık bir tedavi seçeneği sunar. İşlem yapılacak alana göre değişmekle birlikte Ulthera seansları ortalama 30-40 dakika sürmektedir.

 • Ultherapy sonrası nasıl bir sonuç beklemeliyim?

İşlem bir cilt germe uygulamasıdır. Dolayısıyla cilt germe etkisinin ortaya çıkması için cildin kendini yenileme süresinin beklenmesi gerekir. Cilt altında termal hasarlar oluşturarak ciltteki kollajen üretimini artıran ve cildin bağ dokularının güçlenmesini sağlayan Ulthera uygulamasından sonraki 1-2 ay içerisinde işlemin sonuçları yavaş yavaş görülmeye başlar. nihai sonuç için işlemden sonraki 120 günlük süre önemlidir. Bu süre zarfından sonra işlem yapılan alanda toparlanma, hafif sarkıklıkların ve cilt gevşemelerinin geride kaldığı görülmektedir.

 • Ultherapy güvenli mi?

Ulthera cihazıyla yapılan Ultherapy uygulamasının cilt üzerindeki etkisi FDA onaylıdır. Cihazın teknik açıdan güvenliği ise CE onaylıdır. Avrupa standartlarında bir kalite belgesi olan CE belgesi, Ultherapy cihazını güvenli kılmaktadır.

 • Ultherapy için iş yerimden kaç gün izin almalıyım?

Ultherapy, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir işlemdir. Uygulamadan hemen sonra rahatlıkla günlük rutinlerinize ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Dolayısıyla işlem için iş yerinizden ekstra izin almanıza gerek yoktur.

 • Ulthera ile Endolift arasındaki fark nedir?

Ulthera, odaklanmış ultrason enerjisini kullanan non invaziv bir işlemdir. Cildin gerilip daha genç bir görünüm yakalanması için cilt altında termal hasar yaratır ve ciltte kollajeni tetikler. Üstelik özel ultrason başlığı sayesinde işlem esnasında cilt altı katmanlar görüntülenebilir.

Endolift ise bir cilt gençleştirme uygulamasıdır ve işlemde saç teli kalınlığında mikrofiber uçlar kullanılır. Ulthera cilt yüzeyinden cilt altına etki ederken Endolift ile direkt cilt altına girilip dokulara o şekilde müdahalede bulunulur. Ulthera cilt altına mikro odaklı müdahalede bulunurken Endolift uygulamasında cilt altı mikro fiber uçlarla adeta taranır.

Her iki uygulama da daha genç bir görünüm için yapılan ve aralarında belli başlı farklar olan uygulamalardır. Sizin için hangi uygulamanın daha doğru ve etkili olacağına konsültasyon muayenesi esnasında karar verilir.

 • Hangi ameliyatsız yüz germe uygulaması daha etkili?

Günümüzde birçok ameliyatsız yüz germe uygulaması vardır. Cilt altındaki dokulara müdahale eden fibroblast hücreleri tetikleyip kollajen üretimini sağlayan ve dermis tabakasına etki edip ciltteki bağ dokuları güçlendirerek kişilerin daha genç görünmesini sağlayan pek çok uygulama söz konusudur. Her bir ameliyatsız cilt gençleştirme ve yüz germe uygulamasının kendisine göre avantajları bulunmakla birlikte sizin için doğru olan uygulamayı bulmanın etkin yolu konsültasyon muayenesidir.

Konsültasyon muayenesinden sonra cildinizin durumu ve maruz kaldığı hasar doğrultusunda size özel bir tedavi protokolü belirlenir.

 • Odaklı ultrason ne demek?

Ultrason enerjisi kapsamında ses dalgalarıyla çalışan bir sistemdir. Odaklı ultrasonda ses dalgaları bir noktada toplanır ve odaklı olarak bir merkezden tek bir alana iletilir. Böylelikle enerjinin odaklanıp iletildiği alanda kontrollü hasar yaratılır ve akabinde cilt, kendini yenileme sürecini başlatır.

Özellikle uygulama sonrası daha genç bir cilt görünümünün amaçlandığı işlemlerde odaklı ultrasonun çalışma prensibine sıklıkla başvurulur.

 • Ulthera sonrası ne zaman makyaj yapabilirim?

Uygulamadan 2-3 gün sonrasında makyaj yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

 • Ulthera dolguyu eritir mi?

Hayır, eritmez. Daha önce herhangi bir dolgu işlemi yaptırmış olsanız dahi Ultherapy uygulamasına güvenle başvurabilirsiniz.

 • Ulthera yapılan cilde lazer epilasyon yapılır mı?

Evet, yapılabilir. Ancak işlemlerin arasında mutlaka belirli bir süre olmalıdır. Ciltte hassasiyet oluşmaması için yaklaşık 1-2 hafta arayla işlemler yapılabilir.

 • Ulthera mı yoksa Altın İğne mi?

Her iki uygulama da ciltte toparlanma sağlar. Ancak sağladıkları toparlanma miktarı farklıdır. Ultherapy daha çok 40’lı yaşlardan itibaren uygulanırken Altın İğne çok daha genç yaşlarda uygulanır. Bununla birlikte Altın İğne uygulaması, temelde, bir germe değil cilt yenileme uygulamasıdır.

Ultherapy ise ciltteki kırışıklıklara ve gevşemelere müdahale eden bir ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Bünyesinde bulunan Hyper Personal Lift sistemi (cilt katmanlarının kişiye özel görüntülenmesi ve akabinde uygun tedavi protokolünün gerçekleştirilmesi) sayesinde kişiye özel çözümler sunarak cildin en iyi ve etkili şekilde gerilmesine olanak sağlar.

 • Ne sıklıkla Ulthera yaptırmam gerekiyor?

Ultherapy uygulaması tek seanslık bir tedavidir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte yaklaşık 2 yıl kalıcılığı bulunur. Bu süre zarfından sonra yeniden yaptırılabilir.

 • Ulthera boyun bölgesinde işe yarar mı?

Evet, Ulthera ile yüz, boyun ve dekolte bölgesinde daha genç bir görünüm elde etmek mümkündür. Bununla birlikte özellikle göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinde ve kaş düşüklüğünde de Ultherapy, etkin bir tedavi seçeneğidir.

 • Ciltteki Smas tabakası nedir?

İngilizce superficial muscular aponeurotic system kelime grubunun kısaltması olan SMAS, cilt altındaki kas ve bağ doku sistemidir. Yaş almaya bağlı olarak zamanla deformasyona uğrayan bu dokulara müdahale edilerek daha genç bir görünüm elde edilebilir. Her yaş grubunda karşılaşılan deformasyon farklıdır. Bu nedenle SMAS tabakasına yapılacak müdahale; hastanın yaşadığı cilt problemine, cilt kalitesine ve yaş grubuna göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bir konsültasyon muayenesi sonrasında uygulanacak kişiye özel tedavi protokolleri ile ameliyatlı veya ameliyatsız olarak SMAS tabakasına müdahale edilebilir ve kişilerin daha genç bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulanan bölgenin genişliğine göre işlem süresi 40 dakika ila 1 saat arasında değişiklik gösterir.

Hiçbir yan etkisi yoktur.

Ultherapy uygulandıktan sonra üçüncü aydan itibaren sonuç görülmeye başlanır.

İşlem sonrası bir gün güneş ışınlarına maruz kalınmaması, yüz üstü yatılmaması, hamam veya sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan sakınılması önerilir.

Kalıcılık süresi ortalama 2 yıldır fakat bu süreç her hastanın problemine, cilt yapısına, beslenmesine ve yaşam tarzına göre değişiklik gösterebilir.