Whatsapp

Yanak Dolgusu

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1.5 - 2 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu; Gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilen hacimli yanaklar yüz şeklini etkileyen önemli faktörlerin başında geliyor. Dolgun yanaklara sahip olmak genellikle herkes tarafından seviliyor. Yaş almanın etkisi ile zamanla bu hacim kaybedilebiliyor veya genetik nedenlerden ötürü daha çökük yüz hatlarına sahip olunabiliyor.

Zayıf ve çöken yanaklar kişinin yüzünü olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösteriyor. Yaşlanmaya bağlı veya yapısal olarak gerçekleşen yüzdeki hacim kayıpları, cerrahi işlem gerektirmeyen yanak veya elmacık kemiği dolgusu ile tedavi edilebilir.

Yanak veya bir diğer adıyla elmacık kemiği dolgusu olarak bilinen bu işlem, yanak bölgesini dolgunlaştırır. Yüz hatlarının burun çizgisiyle daha uyumlu hale getirilmesini ve elmacık kemiği bölgesindeki çöküklerin giderilmesini sağlar. Yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir şekilde çözüm sunar. Gözlerin oyukluğu azalır. Kişinin burnunu ortaya çıkarır, alın ile çene çıkıklığının dengelenmesini ve yüzün genç görünmesini sağlar.

Yanak dolgusunda sıklıkla kullanılan dermal dolgu maddesi, cildin kendi doğal yapısında da bulunan, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyaluronik asit bazlıdır. Sizler de yanak dolgusu hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Anestezik krem sürüldükten sonra gerçekleştirilen işlemde kullanılacak dolgu maddesi, deri altı destek dokusu içerisine veya hacim artışı istenmesi halinde ise kemik doku üzerine yerleştirilir.

Yanak dolgu malzemesi yüze enjekte edildiğinde yanak yüzeyini geriye doğru dengeler. Ve yanak bölgesi hafifçe kaldırılır. Bundan sonra yanak yuvarlak hale gelir. Çevre dokuya ise yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkıştırılma işlemi uygulanır.

Yanak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

  • Doku kaybı nedeniyle yanakta oluşan boşlukların doldurulmasıyla yüze hacim kazandırır,
  • Elmacık kemiğine uygulanan dolgu, bölgede dolgunluk yaratmanın yanı sıra yüzde yarattığı lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar,
  • Elmacık kemiği hatlarını belirginleştirerek yüze daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır,
  • Çene ucuna doğru oluşan sarkmalar ve burun dudak arasındaki nazolabial çizgileri iyileştirir,
  • Göz altı morlukları ve çukurları azaltarak burnun şeklini ortaya çıkarır ve alın ile çene çıkıklığını dengeler.

Yanak Dolgusu Cerrahi Teknikler Kullanılarak da Yapılabilir Mi?

Yanak dolgusu cerrahi müdahale ile de yapılabilir. Bu cerrahi işlem implant yerleştirme yapılarak uygulanır. Kişinin yüz şekline en uygun olan implant seçilerek kişinin yüzüne yerleştirilir. Ve bu yerleştirilen implant yumuşak doku veya kemiğe sabitlenir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2024

Yanak dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yanak dolgusu işlemi 15 dakikada gerçekleşmektedir.

Her estetik işlemde olduğu gibi yanak dolgusunda da ödem oluşumu görülebilir. Bunun yanı sıra yüzde hafif kızarıklık da görülebilmektedir. Kızarıklıklar birkaç saat içinde geçebilmektedir. Ödem için verilen süre ise bir veya iki gündür.