Whatsapp

Cosmelan & Dermamelan

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
20 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Hafta
İşe Dönme Süresi
1 Gün
Anestezi
Yok
Mevsim
Yaz Döneminde Yapılması Tercih Edilmiyor
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Cosmelan & Dermamelan Nedir?

Cosmelan Dermamaelan Tedavisi, melasma-chloasma denilen gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde en etkili yöntemlerden biridir. Aynı zamanda lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Deride bulunan melanin miktarını azaltmak ve pigmentasyonu baskılamak için cosmelan dermamelan yöntemi uygulanır. Etkin bir enzimatik peeling yöntemidir ve etkisini ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılayarak yapar.

Asıl etkisi, deri renginin belli bölgelerde koyu bir renge dönüşmesine sebep olan mekanizmanın içinde aktif rol oynayan tyrosinase adlı bir enzimin baskılanması ile olur. Bu enzimin baskılanması sonucu derideki melanin oluşumu azalarak cildin koyulaşmış bölümlerinin rengi açılır ve bundan kaynaklanan lekelerin etkin tedavisi sağlanır.

Cosmelan & Dermamelan Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisine başlamadan önce benzer bir tedavi, kimyasal peeling, dermabrazyon, lazer gibi uygulamalar yapılıp yapılmadığı cilt konsültasyonu ile tespit edilir.

Cosmelan & Dermamelan tedavisi iki farklı aşamadan oluşan tek bir pakettir. 6 aylık tedavinin ilk 3 ayı tedavi bölümünü, ikinci 3 aylık kısım ise baskılama bölümüdür.

İlk aşamada maske uygulaması yapılır ve yaşanabilecek bir reaksiyona karşı kişi yarım saat gözetim altında tutulur. Daha sonra klinikten maskeli hali ile ayrılır. Maskenin ciltte bekleme süresi genelde cilt tipine bağlı olarak 8-12 saat arasındadır. Doktor tarafından belirlenen süre sonunda maske suyla yıkanarak çıkarılır.

Kimlere Uygulanamaz?

 • Cosmelan & Dermamelan’ın içeriğindeki herhangi bir maddeye alerji durumu olduğunda,
 • Kronik cilt hastalıkları varsa,
 • Aktif Herpes Simpleks varsa,
 • Gebelik ve emzirme durumu olanlara,
 • Açık yarası veya yeni güneş yanığı olanlara.

Tedaviden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Uygulama öncesi güneş ve solaryum gibi işlemlerden uzak kalınmalıdır.
 • Eğer leke tedavisi amaçlı bir uygulama yapıldıysa Cosmelan & Dermamelan leke tedavisine başlanmadan en az iki hafta beklenmelidir.
 • Erkekler en az iki gün önceden tıraş bıçağı gibi tahriş edici yöntemlerle tıraşı bırakmalıdır, zorunlu hallerde elektrikli tıraş makinesi tercih edilmelidir.

Tedaviden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • İşlemden sonra cilt mutlaka güneşten korunmalıdır ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Aksi takdirde leke kalabilir.
 • Tedavi sürecinde makyaj uygulamasından, hamam, sauna, solaryum ve havuzdan uzak durulması tavsiye edilir.
 • Ciltte maskeden dolayı uçukla karşılaşılırsa, uçuk geçene kadar üzerine devam kremi sürülmez, tamamen geçmesi beklenmelidir.
 • Devam kreminden dolayı ciltte karşılaşılan sivilceler asla sıkılmaz. Profesyonel cilt temizliği yaptırılır.
 • Cildin kendini yenilemesi sırasında yaşanan soyulmalar asla elle alınmaz, cilt tahrişinden kaçınılmalıdır.
 • Uygulamanın devamı için verilen tüm ürünler protokole uygun kullanılmalıdır.

Cosmelan & Dermamelan Fiyatları 2024

Cosmelan & Dermamelan Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı ev devam ürünleri olarak başka marka leke tedavisi ürünleri kullanmak olası çapraz reaksiyonlar yan etkiler vs. oluşturabileceği için önerilmez.

Konsültasyon sonucunda doktorun uygun gördüğü kişilere, cilt tipi fark etmeksizin uygulanabilir.

Yüz, boyun, dekolte, bacaklar ve eller ile karın bölgesine her mevsim uygulanabilir.

Çok hafif cilt soyucu etken madde içerir dolayısıyla yan etkileri minimal seviyededir. Cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez.

İlk aşamada uygulanan maskenin cilt tipine bağlı olarak 8-12 saat kalması gerekir. Doktor tarafından belirlenen süre sonunda maske suyla yıkanarak çıkarılır. Ciltte yara oluşturmaz, iyileşme süreci yoktur.