Whatsapp

İple Yüz Askılama

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
1 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
2-5 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Hafta
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Lokal Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İple Yüz Askılama veya İple Yüz Asma, popüler bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Yaş almaya bağlı olarak cildimizde meydana gelen gevşemelerin ve hafif dereceli cilt sarkmalarını gidermek için başvurulan bu yöntemde özel kılçıklı ipler kullanılır.

Bu ipler cilt altına yerleştirilerek gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelmiş cilt dokularını askılama yöntemiyle olması gerektiği yere taşır. Böylelikle hastalarda daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilirken kırışıklıklar ve cilt gevşemeleri giderilmiş olur. Başarılı sonuçlar alınan iple yüz askılama yöntemi, cerrahi gerektirmeye bir uygulamadır.

Günümüzde her ne kadar estetik ameliyatlar geçmiş yıllara göre çok daha konforlu ve güvenli olsalar da halen daha iyileşme süreci gerektiren ve pek çoğu genel anestezi almamıza neden olan operasyonlardır.

Hal böyle olunca bugün birçok kadın ve erkek gerek genel anestezi altına girmek istemediklerinden gerekse yaşamsal tempoları gereği sosyal hayatlarına uzun süre ara vermek istemediklerinden ameliyat olmayı tercih etmeyip ameliyatsız estetik uygulamalara yöneliyorlar.

Peki ameliyatsız estetik uygulamalar, ameliyatların yerini tutar mı?

Aslında bu sorunun tek bir cevabı yok çünkü önemli olan tercih edilen uygulamaların kalitesi ve işlemin hangi amaçla hangi yaş aralığında tercih edildiğidir.

Örneğin hafif kırışıklıklar söz konusuysa bugün pek çok enerji bazlı cihazla ve enjeksiyon işlemleriyle bu kırışıklıklar giderilebilir ve hastalarda daha genç bir görünüm elde edilebilir. Ancak çok fazla kırışılıklığın yanında ciltte şiddetli sarkmalar da söz konusuysa o zaman en iyi uygulama yüz germe ameliyatlarıdır.

Söz konusu daha genç ve daha güzel görünmek olduğunda bir uygulamanın iyi mi kötü olduğundan ziyade o uygulamanın yeterli ve doğru bir uygulama olup olmadığına bakılmalıdır.

Yanlış hasta seçiminin yapıldığı bir tedavi protokolünde en iyi uygulama da tercih edilse hasta seçimi yanlış olduğu için uygulama sonrası başarılı sonuçlar alınmayacaktır.

Bu nedenle ameliyatsız estetik uygulamalar ameliyatların yerini tutar veya tutmaz demek keskin ve yanlış bir varsayım olmakla birlikte özellikle son yıllarda gelişen medikal teknolojiler sayesinde artık estetik ameliyatlar, en son çare olarak görülmekte ve birçok hasta soluğu ilk etapta ameliyatsız estetik uygulamalarda almaktadır.

Ameliyatsız estetik uygulamalar arasında belki de en popüler olanlar kuşkusuz ki ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme imkanı sunan uygulamalardır. Bu uygulamalar hem kısa sürede etki göstermesi hem de uzun soluklu sonuçlar sağlaması nedeniyle bugün pek çok kadın ve erkeğin tercih ettiği uygumaların başında gelmektedir.

Gerek klinik ortamda uygulanması gerekse genel anesteziye ihtiyaç duymadan yapılması ve günün sonunda kısa sürede rahatlıkla sosyal hayata dönülmesi nedeniyle ameliyatsız yüz germe ve gençleşme uygulamaları, son yılların popüler uygulamlarıdır.

Bugün ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme uygulamaları dendiğinde enjeksiyon tedavilerinden enerji bazlı medikal cihazlarla yapılan tedavilere kadar birçok farklı tedaviden bahsedebiliriz. Ancak bu iki grubun dışında bir tedavi yöntemi daha var ki alınan başarılı sonuçlar sayesinde her geçen gün popülerliğini giderek artırıyor; İple Yüz Askılama!

İple Yüz Askılama sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Uygulamadan sonraki 2-3 haftalık süreçte yüz ovulmamalı ve yüze masaj yapılmamalıdır. Uygulamayı takip eden ilk iki hafta hastaların yüz üstü yatmamaları ve yüz bölgelerini olası travmalardan korumaları önemlidir.

Uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek hafif kızarıklık ve minimal morluklar beklenen bir durumdur. Hastaların bu durumlar için ekstra bir bakım vb. yapmalarına gerek yoktur. Yüz Askılama uygulaması sonrasında ortaya çıkan hafif morluk ve kızarıklıklar kendiliğinden geçmektedir.

Ek olarak, tedaviyi takip eden ilk iki haftalık süreç içerisinde diş tedavisi ve aşırı spor yapılmaması da dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

İple Yüz Askılama hangi bölgelere uygulanır?

İple Yüz Askılama yöntemi özellikle orta yüz hattı dediğimiz yanaklar ve burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru oluşan nazolabial çizgilerin giderilmesinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bunların yanı sıra yüz askılama yöntemi.

Kaş bölgesinde, elmacık kemiğinde, marionette çizgilerinde, çene bölgesinde ve boyun bölgesinde başarılı sonuçlar vermektedir. Doğru şekilde planlanan bir İple Yüz Askılama uygulamasının akabinde bütünsel bir görünüm yakalanabilir ve kişilerde olduklarından çok daha genç bir görünüm elde edilebilir.

Kimler İple Yüz Askılama için uygun birer adaydır?

Yüzün alt ve orta bölgelerindeki yaşlanma belirtilerini geriye döndürmek için ideal uygulamalardan biri olan yüz askılama uygulamaları; 30 ila 60 yaş arasında, cilt dokusu sağlıklı olan kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır.

Yüzdeki kırışıklıkları giderirken hafif ve orta düzeyli cilt gevşekliklerinde de etkili olan yüz askılama uygulaması, daha genç bir görünüme kavuşmak isteyen hastalar için uygundur. Eğer ciltteki sarkmalar çok daha ileri bir düzeyde ise o zaman yüz askılama uygulaması yerine yüz germe ameliyatları tercih edilmelidir.

İple Yüz Askılama uygulaması için uygun bir aday olup olmadığınıza konsültasyon muayenesinde doktorumuzun değerlendirmesi sonrasında karar verilmektedir.

Kimler İple Yüz Askılama yaptıramaz?

İple Yüz Askılama uygulaması oldukça konforlu ve güvenli bir işlem olmakla birlikte maalesef her hasta grubuna uygulanamamaktadır.

Günümüzün popüler ameliyatsız yüz germe uygulaması olan yüz askılama uygulaması; hamilelere, emzirme döneminde olanlara, kan sulandırıcı ilaçlar ve takviye gıdalar kullananlara, diyabet hastalarına, kollajen doku hastalığı olanlara ve deri destek dokusu yetersiz olanlara ya da cildi aşırı kalın olanlara uygulanamamaktadır.

İple Yüz Askılama uygulamasının avantajları nelerdir?

İple Yüz Askılama uygulaması klinik ortamda güvenle yapılabilen konforlu bir uygulamadır. Uygulama, yaşlanmanın getirdiği hafif dereceli deformasyonları gidermekte etkilidir. Böylelikle hastaların olası yüz germe ameliyatlarını ertelemelerini sağlamaktadır. Bununla birlikte lokal anestezi ile yapıldığı için uygulama esnasında hastalar herhangi bir ağrı hissetmezler.

Estetik operasyonlarda olduğu gibi genel anestezi almazlar. Dahası, yüz askılama uygulamasının en büyük avantajı, hastalar sosyal hayatlarına veya iş hayatlarına ara vermek zorunda kalmazlar. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayatlarına kolaylıkla devam edebilirler.

İple Yüz Askılama ne işe yarar?

İple Yüz Askılama yönteminde amaç; yaşlanmanın getirisi doku gevşemelerini geride bırakmak ve olası bir yüz germe ameliyatını ertelemektir. İple Yüz Askılama ile yüz ve boyun bölgesinde daha gergin daha genç bir görünüm elde edilebilir. Orta yüz bölgesinde genç bir görünüm sağlanabilir. Özellikle sarkan yanak bölgesi toparlanabilir ve çene bölgesinde daha belirgin yüz hatları elde edilebilir.

Konforlu bir işlem olan yüz askılama yöntemi, güzel yaş almanıza katkı sağlayan etkin bir yöntemdir.

İple Yüz Askılama nasıl yapılır?

İple Yüz Askılama uygulaması klinik ortamda lokal anestezi ile yapılan bir uygulamadır. İşlemden önce hastalar konsültasyon muayenesine alınır ve hastaların cildi değerlendirilir. Hangi bölgelere müdahale edilmesi gerektiği iplerin nasıl askılanacağı hangi bölgelerin iplerin girişi ve çıkışı için kullanılacağı belirlenir.

Bu işlem esnasında tedavi planlaması yapılırken hastaların yüzüne kılavuz çizgisi dediğimiz tedavi planlamasına dair çizgiler çizilir. Böylelikle uygulama esnasında yüzdeki hiçbir deformasyon atlanmaz.

Uygulama yapılacak bölge lokal anestetiklerle uyuşturulduktan sonra bu işlem için özel olarak üretilmiş kılçıklı ipler cilt altına yerleştirilmeye başlanır. İğne yardımıyla cilt altına yerleştirilen ipler, ciltteki deformasyonlar ve sarkmalar göz önünde bulundurularak gerektiği kadar gerilir.

Böylelikle gevşemiş cilt dokuları toparlanarak daha gergin bir görünüm elde edilir. İpler cilt altında gerilip hastaya daha genç bir görünüm kazandırıldıktan sonra uygulama tamamlanır. Tüm süreç, ortalama 30-40 dakikada tamamlanmaktadır.

İple Yüz Askılama ağrılı bir işlem midir?

İşlem oldukça konforludur. Uygulama öncesinde işlem alanına lokal anestetikler uygulandığı için işlem esnasında hastalar sadece hafif bir rahatsızlık hissi duyarlar. Herhangi bir ağrı veya acı hissetmezler. Bununla birlikte işlem sonrasındaki süreçte hastalardan ağrı kesici kullanmaları istenebilmektedir.

İple Yüz Askılama ne kadar sürer?

Uygulama ortalama 30 dakikada tamamlanan oldukça konforlu ve pratik bir işlemdir. Kısa sürede uygulanması sebebiyle “bir öğle arası vakitte yaptırabilirsiniz” dediğimiz uygulamalar arasındadır.

İple Yüz Askılama kalıcılığı ne kadardır?

İple Yüz Askılama uygulamasında iki farklı çeşit ip kullanılmaktadır. Bunlardan biri kendiliğinden eriyen iplerdir. Bu özellikteki iplerle yapılan İple Yüz Askılama yönteminde kalıcılık hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 18 ila 24 ay arasındadır. Bu süre zarfından sonra işlemin etkilerinin devam etmesi isteniyorsa uygulama mutlaka yenilenmelidir.

İple Yüz Askılama yönteminde kullanılan bir diğer ip çeşidi ise erimeyen elastik iplerdir. Bu iplerle yapılan yüz askılama yönteminde işlemin kalıcılığı yine hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte 4 ila 6 yıl arasındadır.

İple Yüz Askılama yönteminde kalıcılık kullanılan iplerin çeşidi ve hastaların yaşamsal alışkanlıklarına göre değişiklik göstermektedir.

İple Yüz Askılama uygulamasının dezavantajları nelerdir?

Cilt altına müdahalede bulunulduğu için uygulamadan sonraki 1 hafta boyunca ciltte hassasiyet devam eder. Bununla birlikte uygulama alanında hafif kızarıklıklar ve iğne giriş yerlerinde kısmi morluklar görülebilir. Kızarıklıklar ve olası morluklar birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer.

Bunların yanı sıra uygulamaya dair en büyük dezavantaj kuşkusuz ki yüz askılama uygulamasının ömürlük bir işlem olmamasıdır. İple Yüz Askılama uygulaması belirli bir kalıcılığa sahiptir ve bu süre zarfından sonra uygulamanın mutlaka yenilenmesi gerekir. İple Yüz Askılama uygulamasına dair bir başka dezavantaj ise ileri düzey cilt sarkıklıklarında yeterli etkiyi göstermemesidir.

İple Yüz Askılama kaç seans yapılır?

İple Yüz Askılama uygulaması, tek seanslık bir uygulamadır.

İple Yüz Askılama uygulamasından sonra ne zaman sosyal hayata dönülür?

Uygulamanın en güzel yanı işlemden hemen sonra rahatlıkla sosyal hayata dönülebilmesidir. İple Yüz Askılama uygulamasından sonra hastalar günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.

Sadece işlem cilt altına yapıldığı için ilk 1 hafta uygulama bölgesinde hassasiyet olacaktır bu sebeple hastaların bazı hususlara dikkat etmeleri gerekir.

İple Yüz Askılama fiyatları 2024

İple Yüz Askılama uygulamasının fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe göre değişiklik gösterir. Uygulama alanı ve kullanılacak ipin çeşidi de yine yüz askılama uygulamasının fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. İple yüz askılama fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İple Yüz Askılama yaptıranların yorumları

Günümüzün popüler ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biri olan yüz askılama yaptıran hastaların pek çoğu yüzlerindeki kırışıklıkların tedavi sonrasındaki süreçte gittiğini ve özellikle yanak bölgesinde daha gergin bir görünüme sahip olduklarını belirtmişlerdir.

Tedavi süresince herhangi bir ağrı ya da acı hissetmediklerini söyleyen hastalar, uygulamayı takip eden günlerde kısmi ağrılar için ağrı kesici kullandıklarını belirtmişlerdir.

İple Yüz Askılama uygulaması sonrasında ödem ve şişlikle karşılaştıklarını belirten hastalar, uygulama öncesinde doktorun da belirttiği gibi bu ödem ve şişliğin birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçtiğini de eklemişlerdir

Genel olarak yapılan işlemin sonuçları göz önünde bulunduğunda memnuniyet belirten hastalar, uygulamada genellikle kendiliğinden eriyen ipleri tercih ettiklerini vurgulamışlardır.

İple Yüz Askılama yaptıran ünlüler

İple Yüz Askılama uygulaması, görünümüne özen gösteren ve daha genç bir görünüme kavuşmak için dış müdahalelere ihtiyaç duyan birçok kadın ve erkek tarafından yaptırılan bir uygulamadır.

Başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde oldukça popüler bir uygulama olan İple Yüz Askılama uygulaması, özellikle Hollywood ünlüleri arasında da çokça rağbet gören bir uygulamadır.

İşte yaşlanmanın getirdiği deformasyonları geride bırakırken İple Yüz Askıma uygulamalarından destek olan ünlüler; Eva Mendez, Huda Kattan, Sarah Ferguson, Kelly Dodd, Simon Cowell, Jaclyn Hill, Gwyneth Paltrow.

İple Yüz Askılama uygulamasının tedavi özeti

 • Tek seanslık bir tedavidir.
 • Uygulamadan sonra 1 hafta boyunca işlem bölgesinde hassasiyet görülmesi beklenen bir durumdur.
 • Anestetik kremler kullanıldığı için işlem neredeyse ağrısız ve acısız bir işlemdir.
 • 4 mevsim güvenle uygulanabilir.
 • Uygulamadan hemen sonra sosyal hayata dönülebilir.
 • Uygulama yaklaşık 30-40 dakikada tamamlanır.
 • İşlemin kalıcılığı hastadan hastaya ve kullanılan ipin çeşidine göre değişmekle birlikte kendiliğinden eriyen iplerde 18-24 ay elastik iplerde ise ortalama 3-5 yıldır.

İple Yüz Askılama ile ilgili sık sorulan sorular

İple Yüz Askılama (Ameliyatsız Yüz Germe) uygulamasına dair merak ettiğiniz tüm soruları ve cevaplarını sizler için derledik.

 • Kılçıklı ip ne demek?

İple yüz askılama uygulamalarında kullanılan iplerdir. Bu iplerin özellikleri cilt altına yapılan müdahale sonrasında gevşeyen cilt dokusunu askılamaya yardımcı özel çıkıntıları bir nevi kılçıkları olmasıdır. İple Yüz Askılama tedavilerinde kullanılan kılçıklı ipler, güvenli materyallerdir.

 • Fransız askı ile iple yüz askılama aynı şey mi?

Evet, aynıdır. Her iki uygulama da temelde aynı işlevi görür. Her iki uygulamada da cilt altına girilerek gevşeyen cilt dokuları ipler sayesinde yüzde olması gerektiği yere taşınır. Yüz gerilir. İple Yüz Askılama uygulamaları, estetik ve güzellik sektöründeki reklamlar ve rekabet nedeniyle farklı isimlerle reklamı yapılan uygulamalardır. Fransız askı, dinamik askı, örümcek ağı, balık ağı estetiği gibi birçok farklı isimle anılan iple yüz askı uygulamalarının tamamı aynıdır.

 • İpler kopar mı?

Hayır, kopmaz. İple yüz askılama uygulamalarında kullanılan ipler, ameliyathanelerde kullanılan iplerin geliştirilmesiyle ortaya çıkan materyallerdir. İple yüz askılama uygulamasında kullanılan ipler sağlam yapıdadır. Cilt dokusunu taşıyabilen iplerdir. Ek olarak, bu ipler ciltte kollajen üretimini de tetiklediği için İple Yüz Askılama uygulaması, cilt kalitesinin de artmasını sağlayan bir uygulamadır.

 • İple yüz askılama güvenli mi?

İple yüz askılama uygulama FDA tarafından onaylı olan ve etkinliği kanıtlanmış güvenli uygulamalardır.

 • İple yüz askılama yüz ifadesini değiştirir mi?

Hayır, değiştirmez. İple yüz askılama uygulamasında amaç; sarkamaya meyilli, gevşemiş cilt dokularını toparlayıp kaldırmaktır. Etkin bir ameliyatsız yüz germe uygulaması olan İple Yüz Askılama uygulamasında cildin gerileceği kısımlar bellidir.

Konsültasyon muayenesi esnasında uygulama sonrasında hastaların dokularının hangi noktada olacağı kırışıklığın nasıl giderileceği yaklaşık olarak gösterilir. Dolayısıyla İple Yüz Askılama uygulamalarında kötü süprizlere yer yoktur.

 • İple yüz askılamanın yan etkileri nelerdir?

Uygulama sonrasında kısa süreli yan etkiler görülebilir. İğnelerin giriş ve çıkış yerlerinde kısmi morluk, şişlik ve uygulama alanında kızarıklık görülebilir. İşlem sonrasında ödem de görüle kısa etkiler arasındadır. Ancak tüm bu etkiler ortalama 1 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

 • Dolgu yapılan yüze iple yüz askılama yapılır mı?

Evet, yapılabilir. Dolgu uygulamaları da tıpkı İple Yüz Askılama uygulamasında olduğu gibi yaşlanmanın getirdiği deformasyonları minimalize etmek için uygulanır. İple Yüz Askılama uygulamaları, dolgu ve botoks uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan işlemlerden biridir.

 • İple yüz askılama işleminde kullanılan ipler alerji yapar mı?

Hayır, yapmaz. İple yüz askılama uygulamasında kullanılan ipler, ameliyathanelerde kullanılan iplerin bir nevi gelişmiş versiyonudur. Bu ipler tüm cilt tiplerine uygun olmakla birlikte alerjenik reaksiyona neden olmayan kullanımı güvenli iplerdir.

 • İple yüz gençleştirme ne demek?

Cilt altı dokuların özel kılçıklı iplerle gerilerek hastalara daha genç bir görünüm kazandırılması işlemine İple Yüz Gençleştirme uygulaması denir. Bu uygulamada cilt altında iplerle dokular gerilirim yüz kaldırılırken ciltteki kollajen üretimi de tetiklenir. Böylelikle işlem sonunda hasta daha genç bir görünüme kavuşmakla kalmaz aynı zamanda cildindeki kollajen üretimi de tetiklendiği için cilt kalitesi de artar.

 • Örümcek Ağ ile iple yüz askılama aynı mı?

Örümcek Ağ estetiği, İple Yüz Askılama uygulamasının aynısıdır. Bu uygulamada da kılçıklı iplerle cilt altından hastaya müdahale edilir. Gevşemeye yüz tutmuş cilt dokuları gerilip toparlanır ve hastalarda daha genç bir görünüm elde edilir. Bu uygulamaya örümcek ağ estetiğinin yanı sıra balık ağı, iple yüz germe gibi farklı isimler de verilmektedir. Temelde, tüm iple yüz askılama yöntemleri aynıdır.

 • İp askı yüz germe öncesi ne yapmak gerekir?

Uygulama öncesi hastaların herhangi bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. İşlem günü kliniğe makyajsız gelmeleri yeterlidir. Uygulama öncesinde gerek kılavuz çizgilerin çizilmesi gerekse uygulamaya dair tüm hazırlıklar merkezimizde yapılmaktadır. Hastaların herhangi bir hazırlık yapmalarına gerek yoktur.

 • Dolgu mu ip askı mı?

Dolgu uygulamaları yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan çöküklükleri ve cilt altında yağ yastıkçıklarının erimesiyle boşalan kısımlara yeniden hacim kazandırmak için yapılan bir uygulamadır. İple Yüz Askılama ise kırışıklıkların ve cilt gevşemelerinin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Dolayısıyla hangi uygulamanın kullanılacağına hastanın maruz kaldığı deformasyona göre karar verilmektedir.

 • İple yüz gençleştirme riskli mi?

Alanın yetkin, tecrübeli bir hekim tarafından birinci sınıf malzemelerle yapılan bir İple Yüz Askılama uygulaması, hastalar için herhangi bir risk barındırmayan güvenli bir uygulamadır.

 • İple ameliyatsız yüz germe

İple yüz askılama uygulamalarıyla ameliyatsız olarak yüz bölgesinde germe işlemi yapılabilir. Böylelikle yaşlanmanın getirdiği erken dönem belirtiler giderilerek hastaların güzel yaş almasına katkı sağlanabilir.

 • Ameliyatsız boyun germe

Genç bir görünüm için hastalara bütünsel yaklaşım kapsamında bir tedavi protokolü uygulamak gerekir. Bütünsel yaklaşım; sadece daha genç bir görünüm yakalanmak istenen bölgede değil aynı zamanda komşu bölgelerde de işlem yapmayı gerektiren bir estetik felsefesidir.

Örneğin kişi olduğundan daha genç görünmek ve yaşlanmanın getirdiği deformasyonları yüzünden silmek istiyorsa evet yüz bölgesine bir uygulama yapılır.

Ancak aynı kişinin boyun bölgesinde de deformasyonlar varsa sadece yüz bölgesine yapılan bir uygulama hastaların daha genç görünmesi için yeterli olmayacaktır. Bütünsel yaklaşık kapsamında boyun bölgesine de müdahalede bulunulmalı hatta ihtiyaç halinde ciltteki lekelenmeler de giderilmelidir.

Ameliyatsız boyun germe özellikle yüz bölgesi için yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamalarına sıklıkla dahil edilen bir işlemdir. İple Yüz Askılama uygulamasında da ihtiyaç halinde hastalara ameliyatsız yüz ve boyun germe kombine olarak yapılmaktadır.

 • İple yüz askılamada ne kadar gençleşilir?

Hastaların maruz kaldığı deformasyona uygulamada kullanılan iplerin kalıcılık süresi, hastaların yaşamsal alışkanlıkları ve cilt kaliteleri elde edilen genç görünümün derecesini etkilemektedir. Dolayısıyla bu soruya standart bir cevap vermek hasta adaylarını yanıltıcı olacaktır.

İple Yüz Askılama, cildinizdeki kırışıklıkları giderirken cilt kalitenizi artıran ve cildinizin toparlanmasına yardımcı olan bir ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Bu uygulamada 5-10 yıl gençleşme sağlanır vb. standart bir süre belirtmek doğru bir beyanat olmaz.

 • Ameliyatsız yüz germe kalıcı mı?

Hayır. İple Yüz Askılama uygulamasında yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamalarında iplerin çeşidine göre kalıcılık süresi değişmekle birlikte uygulama, ömürlük bir kalıcılık sunmaz. İple Yüz Askılama uygulamasının belirli bir kalıcılık süresi vardır. Bu süre zarfından sonra etkilerin devam etmesi isteniyorsa uygulamanın tekrarlanması gerekir.

 • İp askı ile kaş kaldırma

Yaş almaya bağlı olarak veya genetik faktörler nedeniyle bazı kadın ve erkeklerde kaşlar olması gerekenden daha düşük konumda olabilir. Bu da kişileri yorgun, yaşlı ve üzgün gösterebilir. İfademizin tamamlayıcı unsurlarından biri olan kaş düşüklüğüne İple Askılama yöntemleri sayesinde müdahalede bulunmak mümkündür.

Cilt altından yapılan müdahale ile kaşlar kaldırılarak yüzde lifting etkisi yaratılabilir ve düşük kaşların getirdiği olumsuz görüntü giderilebilir.

 • İple yüz askılama sonrası morarma olur mu?

İple Yüz Askılama uygulamasında ipler, iğneler aracılığıyla cilt altına yerleştirilir. İşlemden sonra iğnelerin giriş çıkış yerlerinde minimal morluklar olabilir. Ancak endişelenmeye gerek yoktur. Bu minimal morluklar bir hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

 • İple yüz askılama sonrası ödem olur mu?

Uygulama sonrasında şişlik ve ödem beklenen bir durumdur. Uygulamayı takip eden ilk hafta içerisinde ödem ve şişlik kendiliğinden geçmeye başlayacaktır.

 • İp askı ile badem göz uygulaması

İp askı ile yapılan badem göz estetiği son dönemlerin popüler uygulamaları arasındadır. İple yapılan bu uygulama da tıpkı iple yüz askılama uygulamaları gibi herhangi bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan lokal anestetiklerle yapılabilmektedir. İp askı badem göz estetiğinde kaşlar yukarıda doğru kaldırılırken üst göz kapağına müdahalede bulunulur.

Yukarı ve göz kenarlarına doğru biçimlendirilip askılanan üst göz kapağı sayesinde gözler badem şeklini alırken hem kaş düşüklüğü giderilir hem de gözler daha da ortaya çıkar. İp askı ile yapılan badem göz estetiği, neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir uygulamadır. Bu işlem yaklaşık 30 dakikada tamamlanır. Uygulamadan sonra şişlik ve ödem görülmekle birlikte uygulamayı takip eden birkaç gün içerisine şişlik ve ödem kendiliğinden geçer.

 • İple yüz askılama sonrası bakım nasıl olmalı?

Uygulamayı takiben eden ilk haftalarda yüz ovuşturulmamalı, travmalardan korunmalı ve cilt bakımı yaptırılmamalıdır. Özellikle uygulamadan sonraki ilk hafta, yüz bölgesinde hassasiyet olmaktadır. Bu süre sonrasında rahatlıkla rutin bakımlara dönülebilir. İple Yüz Askılama uygulaması sonrası özel bakıma ihtiyaç duyulmaz.

Sıkça Sorulan Sorular