Whatsapp

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı)

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
1 Gün
Hassasiyet Süresi
2 Hafta
Anestezi
Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi
2 Hafta
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) nedir?

Üst Kol Estetiği, son yıllarda sıklıkla uygulanan estetik operasyonlardan biridir. Üst kol estetiğinde amaç; farklı nedenle bağlı olarak üst kol bölgesinde ortaya çıkan deformasyonları gidermek ve kişinin bedeniyle uyumlu, estetik bir kol görünümü elde etmektir.

Genel anestezi altında yapılan üst kol estetiği operasyonu, yapılacak işlemin kapsamına göre ortalama 1 ila 3 saat arasında tamamlanır.

Sevdiklerimize sarıldığımızda, onları uğurlarken arkalarından el salladığımızda veya sevincimizi göstermek için kollarımızı havaya kaldırdığımızda yaşadığımız pek çok iyi duyguya kötü duygular da eşlik eder. Nasıl mı?

Geçmişte sevdiklerinizi yolcu ettiğinizde veya sevdiğiniz biriyle karşılaştığınızda yaşadığınız duyguları hatırlayın. Büyük bir sevgi yoğunluğuyla el sallarken kaç kez kollarınızın alt kısmında sizinle birlikte sallanan gevşemiş, sarkık deriniz dikkatinizi çekti? Kaç kez büyük bir sevinçle kollarınızı havaya kaldırdığınızda gözünüz kolunuzun kalınlığına takıldı?

İyi ve kötü duygular hayatın temelini ve dengesini oluştururlar. Kuşkusuz ki her olumsuz duygunun önüne geçmek her zaman mümkün değildir ancak günümüz teknolojileri sayesinde en azından görünüşümüzle ilgili olan ve bizi mutsuz eden durumların yarattığı duyguların önüne geçmek mümkündür.

Doğru uygulama ve tedavi yöntemleri sayesinde sevdiğimiz birine sarıldığımızda, el salladığımızda, sevincimizi göstermek için kollarımızı kaldırdığımızda bizi rahatsız eden görünümü geride bırakabiliriz.

Üst kol bölgesi veya halk arasındaki yaygın ismiyle pazu bölgesi, vücudumuzda bölgesel yağlanmanın en çok olduğu bölgelerin başında gelir. Yağlanmanın yanı sıra kilo değişimleri nedeniyle deri deformasyonları ve cilt sarkıklıkları da yine bu bölgede, dirseğimiz ile omuzumuz arasında kalan bölgede meydana gelir.

Söz konusu üst kollar olduğunda birçok kadın ve erkeğin ne derece mutsuz olduğunu duysanız sanıyoruz ki en az sizler de bizim kadar şaşırırsınız. Öyle ki bu bölgede hızlı yağlanmalar ve cilt gevşemeleri olmakla birlikte diyet ve spor sonrası maalesef aynı hızla düzelme sağlanmaz.

Yeterli ve dengeli beslenmenin akabinde aktif bir yaşamı kabul etmek kuşkusuz ki beden sağlığımız için önemlidir. Ancak söz konusu vücut şekillendirme olduğunda maalesef diyet ve spor her zaman, her bölge için yeterli gelmez.

Üst kol bölgesi, diyet ve sporla yeterli sonuçların alınamadığı bölgelerden biridir. Peki, kalın kollar ve kol sarkmalarına razı mı geleceğiz derseniz, hemen onun da cevabını verelim; günümüz medikal teknolojileri ve ilerleyen ameliyat teknikleri sayesinde kollarınızdaki deformasyonlara razı olmak zorunda değilsiniz. Doğru bir planlama ve teknikle siz de daha ince ve daha sıkı kollara sahip olabilirsiniz.

Üst kol estetiği kapsamında yapılan kol inceltme ve kol germe ameliyatları ile kollarınızda daha zarif bir görünüm yakalayabilir, gönül rahatlığıyla sevdiklerinize sarılıp nasıl göründüğünüzü düşünmeden el sallayabilirsiniz.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) ne işe yarar?

Üst kol estetiği ameliyatı, kollarda meydana gelen deformasyonlara kalıcı çözümler sunan bir operasyondur. Kol estetiği ameliyatı ile kollardaki yağlanmalar giderilebilir ve sarkan kol derisi gerginleştirilerek daha estetik ve zarif bir görünüm elde edilebilir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) için doğru zaman nedir?

Kol estetiği uygulamaları için en doğru zaman kişinin ideal kilosuna en yakın olduğu zamandır. Böylelikle yapılan operasyon olası kilo değişimlerinden etkilemez.

Eğer hastalar yakın zamanda hamilelik düşünüyorlarsa veya bir obezite cerrahisi söz konusuysa kol estetiği bu operasyonlardan sonra yapılmalıdır. Fakat, böyle bir durum söz konusu değilse o zaman hastaların ideal kilolarına yakın oldukları herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Bununla birlikte kol estetiği her mevsim uygulanabilir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) için hangi yöntemler kullanılır?

Kol estetiği kapsamında 2 farklı işlem yapılır. Bunlardan ilki, Liposuction ile kol inceltme operasyonudur. Bu operasyonda kollarda biriken dirençli yağlar Liposuction yöntemiyle tahrip edilerek dışarı alını böylelikle daha ince ve zarif kollar elde edilir.

Yapılan diğer işlemse kol germe ameliyatıdır. Farklı nedenlere bağlı olarak gevşeyip sarkmaya yüz tutmuş kol derisi, bu operasyonla gerilir.

Germe işlemi tamamlandıktan sonra fazla deri cerrahi olarak kesilip alınır. Böylelikle kollarda daha estetik bir görünüm elde edilir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) hazırlık süreci nasıldır?

Kol estetiği hazırlık sürecinde hastalar kan sulandırıcı etki gösteren tüm ilaçlarını, onlara bu ilaçları reçete eden doktorun bilgisi ve kontrolü dahilinde bırakmalıdırlar. Bununla birlikte yeme içme düzenlenlerine ve alışkanlıklarına özen göstermelidirler.

Operasyona hazırlanılan süreçte operasyon gününe kadar mümkünse sigara içilmemeli ve alkol tüketilmemelidir. Aynı şekilde yine bu döne gıda takviyelerinden, bitki çaylarından, baharat karışımlarından ve vitaminlerden uzak durulmalıdır.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) nasıl yapılır?

Operasyon, tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında yapılır. Konsültasyon muayenesinde hastanın fotoğrafları üzerinde yapılan plan doğrultusunda ameliyat günü, hastane odasında, ameliyattan önce plastik cerrahımız gerekli kılavuz çizgileri çizer. Akabinde hastane personeli tarafından hasta ameliyathane götürülürken plastik cerrahımız sterilizasyon için hastanın yanından ayrılır.

Anestezi uzmanı, hastayı anestezi altına aldıktan sonra operasyon işlem bölgesinin sterilize edilmesiyle başlar. Bu noktada operasyonun ilerleyişi, planlanan işlemin kapsamına göre değişir.

Eğer hem yağ aldırma hem de germe ameliyatı söz konusuysa önce Liposuction ile cilt altındaki yağ dokulara müdahale edilir akabinde kolun iç kısmından bir kesi açılarak fazla deri cerrahi olarak çıkartılır. Ancak sadece kol inceltme söz konusuysa o zaman Liposuction işlemi sonrası operasyon tamamlanır.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) kimlere yapılır?

Kollarında aşırı kilo değişimleri, yaş alma veya farklı nedenlere bağlı olarak deformasyonlar oluşan ve anestezi almaya tıbben bir engeli olmayan her kadın ve erkek kol estetiği için uygun birer adaydır.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) avantajları nelerdir?

Kol estetiği spor veya diyetle kolay kolay erişilemeyecek bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Spor ve diyet çoğu zaman vücudun başka bölgelerinde etkili olsa da kollar gibi bölgesel yağlanmanın çok olduğu ve zor zayıflayan bölgelerde maalesef yeterince işe yaramamaktadır. Kol estetiği ile hem kalın kollara müdahale edilebilir hem de kol cildi gerginleştirilebilir. Üstelik tüm bunlar birkaç saat içerisinde gerçekleştirilebilir.

Kol estetiği ameliyatının bir diğer avantajı ise dünyada en çok yapılan operasyonlardan biri olan meme estetiği ameliyatları ile kombine olarak yapılabilmesidir. Böylelikle hastalar bir kez anestezi alarak vücutlarında tek seferde birçok deformasyonu geride bırakabilirler.

Kol estetiğinin hastalara sunduğu bir diğer avantaj ise kapsamlı bir operasyon olmasına rağmen 2 hafta gibi kısa bir sürede sosyal hayata dönmenize olanak sağlamaktır.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) öncesi sonrası

Kol estetiği operasyonları hastaların öncesi sonrası fotoğraflarında net farklar yaratan operasyonlardır. Siz de Doku Clinic ailesiyle iletişime geçerek konsültasyon muayenesi için randevu alabilir, muayene için geldiğinizde kol estetiği öncesi sonrası hasta fotoğraflarını görmeyi talep edebilirsiniz.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Operasyondan sonra kol korsesinin mutlaka ilk 2 hafta bazı durumlarda ise 4 hafta boyunca takılması gerekir.

İyileşme sürecini etkileyeceği için operasyon sonrası süreçte, tam iyileşme gerçekleşene kadar alkol ve sigara tüketilmemelidir.

Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermeli, vücuttaki ödemi artıracak tuzlu besinlerden uzak durulmalıdır.

İyileşme dönemi tamamlanana kadar asla ağır kaldırılmamalıdır.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) kimlere yapılmaz?

Kan hastalıkları olan, yan hastalıkları nedeniyle anestezi alması uygun olmayan, 18 yaşındaki bireylere kol estetiği yapılmaz.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) için yaş sınırı nedir?

Kol germe ameliyatlarında herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamakla birlikte alt yaş sınırı 18’dir. Tüm kol estetiği uygulamaları için hastaların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) tehlikeli mi?

Kol estetiği operasyonları, temelde, güvenilir ve konforlu operasyonlardır. Bununla birlikte hemen hemen her operasyon için geçerli olan komplikasyon riskleri üst kol estetiği ameliyatında da geçerlidir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) sonrasında iz kalır mı?

Evet, kalır ancak doğru bir planlama ile iz iyi bir şekilde gizlenebilir. Kol estetiği ameliyatlarında kesi genelde kolun iç kısmından yapılır. Böylelikle ameliyat izi saklanabileceği en iyi şekilde, mümkün mertebe saklanır. Bununla birlikte operasyondan hemen sonra belirgin olan ameliyat izi operasyon sonrası, 6. aydan itibaren giderek silikleşir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) iyileşme süreci nasıldır?

Kol estetiği sonrası hastalar özel bir kol korsesi giyerler. Böylelikle kolun yeni formunun oturması kolaylaşır. Operasyondan sonra ilk hafta hastaların kollarında uyuşma, ağrı, ödem ve şişlikler hissetmesi normaldir. 3. haftadan itibaren bu yan etkiler yavaş yavaş geçer. Bununla birlikte bu süre zarfı içerisinde ağızdan alınan ilaçlarla ağrılar kontrol altına alınır.

Kol estetiği operasyonlarını takip eden süreçte özellikle ilk iki hafta hastaların kollarını çok oynatmamaları ve yormamaları önerilir. Bununla birlikte 3. haftadan itibaren hastalar sosyal hayata daha fazla adapte olabilir. Ancak yine bu süre içerisinde özellikle ağır eşyalar kaldırmamalıdır.

2 haftanın sonunda hastalar masa başı işlerine dönebilirler. 1 aydan sonra hafif tempolu yürüyüşler yapabilirler. Ağır egzersizler için 2 ay beklenmesi gerekir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) dezavantajları nelerdir?

Operasyondan sonraki ilk 2 hafta boyunca kolların kısıtlı hareketi, bazı hastalar tarafından dezavantaj olarak nitelendirilmiştir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) ile hangi ameliyatlar kombine olarak yapılır?

Kol estetiği pek çok basit ve pratik prosedüre sahip uygulamalarla kombine olarak yapılabilmekle birlikte en çok meme estetiği uygulamalarıyla kombine olarak yapılmaktadırlar.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) tedavi özeti

Tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altına yapılır.

Operasyon sonrası 1 gün hastanede kalmak gerekir.

Meme estetiği ile kombine olarak yapılabilir.

Operasyon sonrası ilk 2 hafta hassasiyet görülür.

Ameliyattan sonraki dönemde ortalama 4 hafta boyunca kol korsesi takılması gerekir.

Operasyondan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde masa başı işe dönülebilir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) yaptıranların yorumları

Kol estetiği, özellikle bu kapsamda yapılan kol germe ameliyatı yaptıran hastalar, olumlu geri bildirimlerde bulunmuşlardır. Özellikle sporla dahi toparlanmayan kol derisinin birkaç saatlik operasyonla gergin bir hale gelmesini pek çok hasta kol estetiğine dair en iyi şey olarak yorumlamıştır.

Bununla birlikte özellikle elbise giymeyi seven hastalar, operasyondan sonraki süreçte artık çok daha rahat kısa kollu tişörtler ve elbise giyebildiklerini kendilerini daha mutlu hissettiklerini söylemişlerdir.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) fiyatları 2024

Kol estetiğinin fiyatları işlemin kapsamına göre değişir. Operasyonda sadece cilt germe mi yapılacak yoksa Liposuction da kullanılacak mı? sorularının cevabına ve işlemin yapıldığı merkezin kalitesine göre kol estetiği fiyatları belirlenmektedir. Üst kol estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Üst Kol Estetiği (Kol Germe Ameliyatı) ile ilgili sık sorulan sorular

Kol germe ameliyatları, son yıllarda yaygın olarak yapılan operasyonlardan biridir. Özellikle bariatrik cerrahi dediğimiz obezite cerrahisi sonrası pek çok hasta kol germe ameliyatına ihtiyaç duymaktadır. Sizler için kol germe ameliyatı ile ilgili en çok merak edilenleri derledik. İşte kol germe ameliyatıyla ilgili merak edilenler;

Üst Kol Estetiği ile kol germe estetiği aynı şey mi?

Evet, kol estetiği iki şekilde de anlatılabilmektedir. Kol estetiği ameliyatlarında kolun üst kısmına, dirsek ile omuz arasındaki kısma müdahale edilir. Buradan yağ alınarak kol inceltilebilir veya burası gerilerek daha sıkı kollar elde edilebilir.

Kol derisi neden sarkar?

Kol derisinin sarkmasının bir veya birden fazla nedeni olabilir. En sık rastlanan sebep kilo değişimleridir. Kilo aldıkça üst kol derisi gevşer ve kol kalınlaşır. Kilo verildiğinde ise maalesef gerilen cilt aynı oranda toparlanıp sıkılaşmaz. Günün sonunda yağ kaybı da olduğunda cilt altı dokular eridiği için cilt gevşeyip sarkar.

Kilo değişimlerinin yanı sıra sigara kullanımı ve yaş alma gibi faktörler de kol derisinin sarkmasına neden olabilir. 30’lu yaşların ortalarından itibaren azalan kollajen üretimi nedeniyle cilt kalitemiz düşer.

Düşük cilt kalitesi, maalesef hızlı deformasyonu beraberinde getirir. Düşen kollajen üretimine bağlı olarak cildimizde bulunan ve cildimizin sıkı görünmesinde etkili olan bağ dokular gevşer ve cilt sarkıkları meydana gelir.

Üst Kol Estetiği sonrası kollarım incelir mi?

Evet, incelir. Üst kol estetiğinde eğer ihtiyaç varsa öncelikle Liposuction işlemi yapılır. Başarılı bir yağ alma sonrası kollarda incelme sağlanır. Ardından germe işlemi yapılarak gevşeyip sarkmış fazla deri çıkartılır. Böylelikle daha sıkı ve ince bir kol elde edilir. Üst kol estetiğinde Liposuction ve germe beraber yapılabildiği gibi sadece germe veya sadece Liposuction da yapılabilmektedir.

Kol germe ameliyatı kolları inceltir mi?

Evet, inceltir. Günün sonunda kollarınızda aşırı bir yağlanma olsa da olmasa da kollarınızın cildi sarktığı müddetçe kollarınız olduğundan kalın gözükecektir. Sarkık kol derisi gerilip fazla cilt çıkartıldığında kollarınız daha ince ve vücudunuzla uyumlu görünür.

Kol germe ameliyatı kaç saat sürer?

Kol germe ameliyatının süresi hastaya yapılacak müdahaleye göre değişiklik gösterir. Yağ alma işlemi ve germe işlemi kombine veya ayrı ayrı yapılacaksa operasyon süresinde de ona göre değişiklik olur. Bununla birlikte bir kol germe ameliyatı, ortalama 2-3 saatte tamamlanmaktadır.

Kol germe ameliyatı zor mu?

Kol germe ameliyat süreci hem hastalar hem de cerrahlar için konforlu bir süreçtir. Gerek kısa sürede iyileşme sağlanması gerekse başarılı sonuçlarıyla kol germe ameliyatı, kolay diyebileceğimiz bir süreçtir.

Mini kol germe ameliyatı nedir?

Normal kol germe ameliyatlarında koltuk altından dirseğe kadar kesi yapılır. Mini kol germe ameliyatında ise yine koltuk altından kesi açılır ancak daha küçük bir kesidir ve gevşemeye yüz tutmuş cilt koltuk altına çekilerek operasyon tamamlanır.

Mini kol germe, üst kol bölgesinde hafif sarkma olanlar için ideal bir uygulamadır.

Brakioplasti nedir?

Brakioplasti, kol germe ameliyatının literatürdeki adıdır. Brakioplasti ile üst kol bölgesinde gevşeyip sarkan ve estetik olarak kötü bir görünüme neden olan fazla deri alınır. Bu esnada, ihtiyaç duyulursa üst kol bölgesine Liposuction yani yağ alma işlemi de yapılır ve kol inceltilir.

Üst kol estetiğinden kaç gün sonra işe dönebilirim?

Eğer fiziken sizi zorlayacak bir mesleğiniz yoksa operasyondan 5-6 gün sonra işe dönebilirsiniz. Ancak bu süre zarfı içerisinde özel kol korsesini takmaya devam etmelisiniz. Kol korseniz sayesinde yeni gerilen cildin kendini toparlaması çok daha kolaydır.

Kol Germe Ameliyatından kaç gün sonra spora başlayabilirim?

Kol germe ameliyatından sonra vücudunuzdaki ödemi minimalize etmek için hafif yürüyüşler yapabilirsiniz. Ancak tam bir spor programı için en az 1 ay beklemelisiniz.

Kol Germe Ameliyatından sonra kollarımda yine sarkmalar olur mu?

Kol germe ameliyatına ihtiyaç duyan pek çok hasta, operasyon esnasında çoğunlukla Liposuction uygulamasına da ihtiyaç duymaktadır. Kollar, vücutta çok çabuk yağlanabilen bölgelerin başında gelir. Bununla birlikte, kişi kilo verse de maalesef aynı hızla incelmezler. Bu nedenle kol germe ameliyatları, çoğu zaman Liposuction uygulamasıyla birlikte yapılmaktadır.

Hem Liposuction uygulamasıyla yağların alınması hem de gevşeyip sarkan fazla derinin cerrahi olarak çıkarılması sayesinde kollardaki yağ dokusunda azalma olur. Bu sayede kolların yeniden kalınlaşması veya farklı nedenlere bağlı olarak kollarda yeniden gevşeyip sarkmaların oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Kol nasıl inceltilir?

Kollardaki bölgesel yağlanmalardan kurtulmanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki Vaser Liposuction uygulamasıdır. Son teknoloji yağ alma uygulaması olan Vaser Liposuction, komşu dokular dediğimiz sinir ve kas dokularına zarar vermeden sadece yağ dokuları tahrip ederek kolların incelmesini sağlamaktadır. İnce kanüller aracılığıyla yapılan Vaser Liposuction uygulamasında ultrason enerjisiyle yağ dokular tahrip edilir ve vücuttan dışarı alınır. Böylelikle kollarda incelme sağlanır.

Kollarda incelme sağlamanın bir diğer yolu ise ameliyatsız bir yöntem olan FDA onaylı CoolSculpting uygulamasıdır. CoolSculpting ile yağ dokular dondurularak tahrip edilir ve işlemi takip eden 1-3 ay içerisinde yağlar, doğal yollarla vücuttan atılır.

Her iki yöntemin de kendine has pek çok avantajı bulunmaktadır.

3D modelleme nedir?

Son yıllarda estetik operasyonların planlama aşamasında bilgisayar destekli simülasyon programlarından sıklıkla yararlanılmaktadır. Konsültasyon muayenesinde hastaların fotoğrafları 3D modelleme cihazlarına aktarılarak simülasyon yardımıyla hastalara operasyon sonrası nasıl görünecekleri yaklaşık olarak gösterilmektedir.

Hem hastalar hem de cerrahlar için süreci kolaylaştıran cihazlar olan 3D modelleme cihazları günümüzde kol estetiği ameliyatlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

3D Vectra XT Üst Kol Estetiğinde ne işe yarar?

3D Vectra XT, plastik cerrahi ameliyatlarını planlarken kullanılan yardım alınan son teknoloji bir cihazdır.

Hastaların kendi fotoğrafları üzerinden operasyon planlaması yapılmasına yardımcı olan 3D Vectra XT, hastalara operasyon sonrası nasıl görüneceklerine dair yaklaşık bir bilgi vermektedir. Böylelikle süreç, hastalar için hem daha şeffaf hem de daha güvenli olmaktadır.

Özellikle ameliyat sonrasında nasıl görüneceği konusunda emin olamayan bu nedenle ameliyat olma konusunda kararsızlık yaşayan hastalar için 3D Vectra XT, operasyona hazırlık sürecinde hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerine ve daha kolay karar vermelerine yardımcı olmaktadır.

Spor yapmak kolları gerer mi?

Düzenli yapılan egzersizler kolların güçlenmesine ve kollardaki kasların gelişmesine yardımcı olur. Ancak hiçbir spor programının kol germe ameliyatı ile aynı sonucu vermeyeceği unutulmamalıdır çünkü kol germe ameliyatlarında müdahale edilen deri, deforme olmuş ve cerrahi olarak çıkarılması gereken sarkmış deridir.

Düzenli yapılan spor ve egzersizler kasların üzerinde etkilidir, direkt cilt kalitesini etkilemez.

Kollardaki sarkıklık ameliyatsız gider mi?

Kollardaki gevşeyip sarkan cildin giderilmesinin etkili yolu kol germe ameliyatlarıdır. Çeşitli sıkılaştırma protokolleri veya spor, üst kol cildi üzerinde kol germe ameliyatı kadar etkili değildir. Dolayısıyla hafif bir cilt gevşemesi sıkılaşma sağlayan ameliyatsız medikal cihazlarla giderilebilir ama bir cilt sarkıklığı söz konusuysa ameliyatsız giderilmesi mümkün değildir.

Kol sarkmasına ne iyi gelir?

Kollardaki sarkıklığın nedeni cilt kalitesinde düşüş ve bölgesel yağlanmadır. Bölgesel yağlanmaya Liposuction yöntemleriyle veya ameliyatsız estetik uygulamalarla müdahale edilebilir. Son yıllarda özel başlıkları sayesinde CoolSculpting, uygulandığı bölgedeki yağların %30’unu kalıcı şekilde yok etmektedir.

Cilt kalitesi düşüş, kollarda cilt sarkmasına neden olan bir diğer faktördür. Özellikle 30’lu yaşların ortalarından itibaren ciltteki fibroblast hücrelerin etkinliğini yitirmeye başlaması ve akabinde kollajen üretiminin azalmasıyla bağ dokular gevşer, cilt kalitesinde düşüşler yaşanır. Bu cilt gevşemelerini gidermenin tek etkin yolu kol germe ameliyatlarıdır. Bu kapsamda kol sarkmasını etkin şekilde geride bırakmanın tek yolunun kol germe ameliyatları olduğunu söyleyebiliriz.

Üst kol estetiği sonrasında hastanede kalmak gerekiyor mu?

Evet, üst kol germe ameliyatı sonrası hastaların hastanede 1 gün kalması gerekmektedir. Böylelikle operasyondan sonraki ilk 24 saat hastalar daha kolay takip edilir ve ilk günün hastalar için daha konforlu bir şekilde geçmesi sağlanır. Ameliyatın ertesi günü hastalar taburcu edilir.

Kol germe ameliyatında hangi anestezi kullanılır?

Kol estetiği kapsamında yapılan ve sadece yağ aldırmayı kapsayan uygulamalarda lokal anestezi veya sedasyon yeterli olmaktadır. Bununla birlikte cildin gerileceği ve cerrahi kesinin yapılacağı kol germe ameliyatları, genel anestezi altında yapılmaktadır.

Kol germe ameliyatını kim yapıyor?

Vücut operasyonları söz konusu olduğunda zaman zaman hasta adayları işlem için genel cerrahiye mi yoksa plastik cerrahiye mi başvurmaları gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Kol germe ameliyatları veya bir diğer deyişle üst kol estetiği, plastik cerrahlar tarafından yapılan operasyonlardır.

Kol germe lokal anestezi mi genel anestezi mi?

Kol germe ameliyatları tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi altında yapılan operasyonlardır.

Ameliyatsız kol inceltilir mi?

Liposuction uygulaması sayesinde lokal anestezi veya sedasyonla kollardaki bölgesel yağlara müdahale edilebilir. Bunun yanı sıra CoolSculpting uygulaması da özel başlıkları sayesinde kol bölgesinde uygulanabilir. Ameliyatsız Liposuction olarak da bilinen CoolSculpting uygulamasıyla kollarda konforlu bir incelme sağlanabilir.

Ameliyatsız kol germe yapılır mı?

Günümüzün gelişmiş medikal teknolojileri sayesinde enerji bazlı cihazlarla ameliyatsız kol germe veya bir diğer ismiyle kol sıkılaştırma mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken kollardaki deformasyonun derecesidir.

Hafif bir cilt gevşemesi söz konusuysa o zaman enerji bazlı cihazlarla kısmi sonuçlar alınabilir. Ancak ileri derece sarkmalarda ameliyatsız yöntemler yetersizdir. Mutlaka kol germe ameliyatı ile müdahale edilmesi gerekir.

Kol Liposuction fiyatı nedir?

Kollardaki bölgesel yağlardan kurtulmak için başvurulan bir işlem kol Liposuction uygulamasında, Vaser Liposuction yöntemiyle üst kol bölgesindeki yağ dokulara müdahale edilir. İşlemin kapsamı, yapıldığı merkez ve işlemi yapan doktorun tecrübesi gibi birçok farklı etken bir kol inceltme işlemi olan kol Liposuction’ı uygulamasının fiyatını etkilemektedir.

Estetik kol germe ameliyatı ağrılı mı?

Estetik kol germe ameliyatı, konforlu bir iyileşme sürecine sahiptir. Operasyonu takip eden ilk haftalarda kısmi ağrılar olabilir. Ancak bu ağrılar, ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir.

Üst kol eritme egzersizleri işe yarıyor mu?

Kollar, bölgesel yağlanmanın hızlı olduğu bölgelerin başında gelir. Bununla birlikte, yapılan spor ve diyet maalesef kollarda istenilen etkiyi sağlamaz. Kol eritme egzersizleri, her ne kadar kol kaslarının güçlenmesini sağlasa da bu egzersizlerle kol estetiği operasyonlarında olduğu kadar etkili sonuçlar elde edilmez.

Kol germe ameliyatı sonrası korse kullanıyor mu?

Evet, kol germe ameliyatından sonra yaklaşık 10 – 14 gün boyunca kollar için özel bir korse kullanılır. Böylelikle hem kollarda elde edilen yeni form daha çabuk oturur hem de ödem ve şişlik minimalize edilir.

Kol germe ameliyatı sonrası ödem

Kol germe ameliyatı sonrasında ortalama 2 hafta boyunca ellerde ve kollarda ödem olması beklenen bir durumdur. 1 ayı tamamlarken ödem ve şişlik yavaş yavaş geçmeye başlamış olur.

Kol germe ameliyatının fiyatı nasıl belirleniyor?

Kol estetiğinin standart bir fiyatı yoktur. Kol estetiğinin fiyatını belirleyen pek çok faktör vardır. Bunları sırasıyla;

İşlemin detayı (Liposuction ve germe beraber mi yapılacak yoksa tek tek mi),

Seçilen merkez (birinci sınıf teknoloji kullanan merkezlerin ameliyat ücreti diğer merkezlere göre daha yüksektir),

Operasyonu yapacak cerrah(cerrahın bilgisi, birikimi ve eğitimi önemlidir) şeklinde sayabiliriz.

Göğüs sarkmasıyla kol germe aynı anda yapılabilir mi?

Evet, yapılabilir. Meme dikleştirme ve kol germe ameliyatları sıklıkla kombine olarak yapılan ve yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı operasyonlardır.

Kombine yapılan operasyonlar sonrası hem hastalar çok daha kısa sürede iyileşir hem de tek bir anestezi altında birden fazla deformasyonu geride bırakırlar.

Kombine operasyonlar, hastalara birçok avantaj sağlayan güvenilir prosedürlerdir.

Üst kol estetiği kalıcı mıdır?

Üst kol estetiği, uzun soluklu sonuçlar sunan bir operasyondur. Bununla birlikte sonuçların korunması için hastaların aşırı kilo değişimleri yaşamamaları önemlidir.

Yaşanan kilo değişimleri sonrasında kollarda minimal deformasyonlar yeniden ortaya çıkabilir ama asla kollar,  ameliyattan önceki haline dönmezler.

Kol Liposuction nedir?

Kol Liposuction’ı uygulaması, daha ince kollara sahip olmak isteyen hastalara uygulanan bir işlemdir.

Cilt gevşemesinin olmadığı, kısmi bölgesel yağlanmanın olduğu durumlarda başvurulan kol Liposuction’ı uygulamasında amaç; kollarda biriken dirençli yağları Liposuction ile alarak hastaların daha ince ve estetik görünen kollara sahip olmasını sağlamaktır.

Kol estetiğini SGK karşılıyor mu?

Kol estetiği, fiziki olarak hastaların sağlığının tehlikede olduğu durumlarda başvurulan bir işlem değildir. Hastaların yaşam kalitesini artıran estetik bir operasyondur.

Hastaların sağlık durumunu hayati olarak etkileyen bir işlem olmadığı için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmamaktadır.

Sadece Liposuction yapılarak kollar inceltilir mi?

Evet, inceltilebilir. Ancak bu durum her hasta için mümkün değildir. İnce bir kol görünümü için sadece kollarda biriken bölgesel yağlardan kurtulmak yetmez, gergin bir cilt de gerekir. Bu nedenle bazı hastalarda sadece Liposuction yeterli olurken bazı hastalarda ince bir kol görünümü için kol germe ameliyatına da ihtiyaç duyulur.

Kol germe ameliyatı sonrası kol kası yapılır mı?

Evet, yapılabilir. Kol germe ameliyatının amacı, farklı nedenlere bağlı olarak deforme olmuş kol cildini gererek daha fit ve sağlıklı bir görünüm elde etmektir. Operasyon sonrası iyileşme dönemi tamamlandıktan sonra hastalar rahatlıkla spor hayatlarına dönebilirler. Düzenli egzersiz ve antreman programından sonra kol kaslarını geliştirmelerinde herhangi bir engel yoktur.

Kol germe ameliyatları, kollardaki kasları etkileyen bir operasyon değildir. Kol germe ameliyatında sadece sarkan kol derisine müdahalede bulunulur.

Yarasa kol ne demek?

İleri derece kol sarkıklığına yarasa kol denmektedir. Yarasa kolda, sadece kolun iç kısmı değil göğüs yan duvarında da sarkıklık vardır. Genellikle bariatrik cerrahi dediğimiz obezite cerrahisinden sonra verilen yüksek kilolar nedeniyle görülen bir durumdur. Yarasa kolda, kol cildi gerildikten sonra fazla deri cerrahi olarak kesilip çıkartılır.

Üst Kol Estetiği yarasa kolu tedavi eder mi?

Evet, eder. Üst kol estetiği ameliyatı ile yarasa kol görünümüne neden olan kol derisi cerrahi olarak alınır. Kol gerilir. Yarasa kol probleminin cerrahi dışında bir tedavisi yoktur. Kol sarkmasının en ileri derecesi olarak tanımlanan yarasa kol probleminde, ameliyatsız tekniklerin tamamı yetersiz kalmaktadır.

Kol estetiği yaptıranlar lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Evet, yaptırabilir. Kol estetiği, ister sadece germe yapılsın ister hem germe hem Liposuction yapılsın, farketmeksizin, lazer epilasyon yaptırmaya engel değildir. Ancak hastaların nekahet dönemi dediğimiz iyileşme döneminin tamamlanmasını beklemeleri gerekir.

İzsiz kol germe ameliyatı mümkün mü?

Hayır, izsiz kol germe ameliyatı mümkün değildir. Ancak doğru kesi ve estetik dikiş sayesinde iz minimalize edilebilir.

Kol germe estetiğinden sonra iz kalır mı?

Yapılan ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte genellikle kolun iç kısmında çok ince bir çizgi halinde iz kalmaktadır. Operasyonu takip eden ilk aylarda belirgin olan iz 1 yılın sonunda cilt tonuna yakın bir renge bürünür.

Kol korsesi nedir?

Kol korsesi, kol germe ameliyatlarından sonra hastaların ortalama 10 -14 gün takması gereken bir çeşit korsedir. Üst kolu tamamen saran korse sayesinde hem ödemler minimalize edilir hem de kol cildinin yeni halini alması daha da kolaylaşır.

Sıkça Sorulan Sorular