Whatsapp

Alloblast

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
30 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
3-4 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Alloblast; Cildimiz, yıllar geçtikçe desteğimize daha fazla ihtiyaç duyar çünkü geride bıraktığımız her yeni bir yılda cildimiz hücresel düzeyde birçok değişikliğe maruz kalır; yaşlanır. Bu nedenle yıllar geçtikçe daha iyi beslenmemizin, daha fazla spor yapmamızın, daha fazla su tüketmemizin, sigara ve alkol kullanımını kısıtlamamızın önemi artar.

Yıllar geçtikçe cildimiz, ihtiyaçlarını karşılamada zorlanır ve daha fazla ilgiye ve bir nevi “beslenmeye” ihtiyaç duyar. Neden mi? 30’lu yaşlar kadar canlı, parlak ve sağlıklı görüntüsüyle dikkat çekici olan cildimiz 30’lu yaşlardan itibaren cildimizdeki kollajen üretiminin azalmaya başlamasıyla giderek solar.

40’lı yaşlara geldiğimizde ise eğer dışarıdan müdahaleler ile desteklenmediyse cildimiz yer çekiminin karşı konulamaz gücüne yenik düşmeye ve bizleri de yaşlı, yorgun göstermete başlar. Bu yaşlardan itibaren kollajen üretimini tetiklemek, cildimize hem yüzeysel hem de hücresel düzeyde destek vermek elimizdedir.

Günümüz medikal teknolojileri, artık öyle bir boyuta geldi ki sadece anlık olarak daha iyi görünmemizi sağlamıyor, yapılan küçük enjeksiyonlarla uzun yıllara dayanan bir güzellik ve sağlık sunuyor. Artık sadece enerji bazlı cihazlarla cildimizdeki fibroblast hücrelerini tetikleyip cildimizin kollajen üretimini artırmıyoruz, alloblast tedavileri ile cildimizi adeta hücresel düzeyde yeniliyoruz.

Kök hücre tedavileri eminiz ki birçoğunuzun pek de yabancı olmadığı bir konudur. Öyle ki kök hücre tedavileri geçtiğimiz yıllarda cilt tedavilerinden ziyade özellikle ağır hastalıkların tedavisinde kullanılıyor ve başarılı sonuçlar elde ediliyordu.

Bugün tıbbın geldiği noktada kök hücre tedavileri artık yaşlanmayı geciktirici tedaviler olarak da karşımıza çıkmaya başladı. Tabii bu durum, bazı çevreler tarafından farklı algınlansa ve hoş karşılanmasa da rahatlıkla söyleyebiliriz ki günümüzde kök hücre tedavileri ile yapılan yaşlanmayı geciktirici uygulamaların tamamı hem yasal hem de etik çerçevede gerçekleştirilmekte ve insan sağlığını en iyiye taşımayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte anti-aging kapsamında yapılan kök hücre tedavilerinin hem FDA hem de ülkemizde Sağlık Bakanlığı onaylı şekilde yapıldığı bilinmelidir.

Dolayısıyla bugün yaşlanmanızı geciktirmek ve güzel yaş almak istiyorsanız siz de detaylı bir konsültasyon muayenesi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz tedavi ve bakımı gönül rahatlığıyla alabilir, yeni yılları kendinizin en iyi versiyonu ile karşılayabilirsiniz.

Alloblast bir enjeksiyon tedavisidir. Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücreler, laboratuvar ortamında özel bir işlemden geçirilerek çoğaltılır. Akabinde hastaların ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilir. Bu işlemde kullanılan kök hücreler veya bir diğer adıyla allojenik fibroblast hücreler, tamamen güvenli şekilde elde edilir ve klinik ortamda yine güvenli bir şekilde hastalara enjekte edilir.

Biyomühendislik teknikleri kullanılarak çoğaltılan fibroblast kök hücreleri sayesinde küçük bir enjeksiyon işlemiyle büyük ve uzun soluklu değişimler sağlanabilmektedir.

Alloblast hücreleri, bir nevi vücuttaki cevherdir diyebiliriz. Sayısızca bölünebilme özelliğine sahip bu hücreler, iyileşme sağlanmak istenen yere enjekte edildiğinde oradaki doku ve hücrelerin özelliklerini kopyalar, bir nevi oradaki hücrelere dönüşür.

Vücuttaki dokuların iyileşmesinde ve tedavisinde kullanılan alloblast hücreler, son derece güvenlidir.

Alloblast Kaç Seans?

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer? Alloblast kök hücre tedavisi tek bir seans olarak uygulanır ve danışanlarımızın doktoru tarafından belirlenen bölgeye uygulanır. Bir kez yapıldıktan sonra istenen sonuç elde edilir.

Alloblast kaç yaş gençleştirir?

Ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme gibi uygulamalarda alloblastlardan genç bir doku üretimi, estetikte doğal bir yenilenmeyi sağladığından sıklıkla tercih edilmektedir. Allojenik fibroblastlar en az dört ila beş yıl boyunca işlevlerini sürdürür ve cilt genç kalır. Doktor kontrolü sonrasında dört ila beş yıl sonra tekrar aynı işlem yapılabilir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi ne işe yarar?

Alloblast kök hücre tedavisi, ciltte hücresel düzeyde iyileşme sağlayan bir uygulamadır. Doku iyileşmelerinde etkili olan Alloblast tedavisi; özellikle son yıllarda ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme tedavilerine sıklıkla başvurulan uygulamalardan biridir.

Tedavide kullanılan kök hücrelerin enjekte edildikleri yerlerde dokuları taklit edebilmesi sayesinde başarılı sonuçlar alınan Alloblast tedavisi; ciltte daha gergin ve daha genç bir görünüm yakalamamıza yardımcı olurken aynı zamanda başta akne izleri olmak üzere cilt lekelerini de gidermektedir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi nasıl yapılır?

Alloblast tedavisinin yapılışı oldukça pratik ve konforlu olmakla birlikte tedavinin hastalara uygulanmadan önce bir hazırlık süreci vardır. Hastaların tedavi talebi kapsamında GMP (Good Manufacturing Practice) onaylı laboratuarlarda, yenidoğan sünnet derisinden elde edilen allojenik fibroblast hücreleri çoğaltılır.

Bu süreç hem FDA onaylı hem de Avrupa kalite standartları ölçüsünde gerçekleşir. Laboratuvar ortamında çoğaltılan allojenik fibroblast hücreler, ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylıdır. Laboratuvar ortamında tedavi için geliştirilen bu hücreler, özel sertifikası ile birlikte işlemin yapılacağı kliniğe getirilir. Bu sertifikalar, kişiye özeldir.

Tedavi talebiniz sonrasında merkezimize canlılığını koruyarak özel koşullarda getirilen allojenik fibroblast hücreleri, enjeksiyon için hazırlanır. Bu esnada enjeksiyon sürecinin ağrısız ve konforlu geçmesi için hastalara anestetik etki gösteren topikal kremler uygulanır. İşlem alanında yeterli uyuşma sağlandıktan sonra laboratuardan özel olarak getirtilen hücreler işlem alanına planlandığı gibi enjekte edilir.

Uygulama öncesinde hastalardan herhangi bir örnek, numune vb. alınmaz. Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen bu özel allojenik hücreler herhangi bir dış etkene maruz kalmamış ve hücre hafızası olmayan hücrelerdir. Dolayısıyla işlem alanına çok çabuk adapte olurken hastalarda da herhangi bir olumsuz reaksiyona neden olmaz.

Allojenik fibroblast hücrelerin enjeksiyonu ortalama 20 dakika içerisinde tamamlanır.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Uygulamadan sonra işlem alanında ilk 24 saat hassasiyet olabilir. Bu süre zarfında duş alınmaması, sauna, spa, masaj, solaryuma girilmemesi önemlidir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisinde kullanılan allojenik fibroblast hücreler yeni oldukları ve hızlı gelişme gösterdikleri için diğer pek çok cilt gençleştirme tedavisine göre sonuçlar çok daha hızlı bir şekilde ortaya çıkmakta ve daha gözle görülür olmaktadır.

,Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarında uygulamanın yarattığı değişimleri görmek mümkündür. Eğer siz de Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi ile ilgili hasta fotoğraflarına ulaşmak istiyorsanız web sitemizi inceleyebilir veya merkezimizin iletişim numaralarından Doku Clinic ailesine ulaşarak detaylı bilgi ve konsültasyon muayenesi alabilirsiniz.

Kimler Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi için uygun birer adaydır?

Cilt gevşemelerinden ve cilt sarkıklıklarından şikayetçi olan daha genç ve daha canlı bir cilt görünümünü arzulayan, güzel yaş almak isteyen her kadın ve erkek Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi için uygun birer adaydır.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi kimlere uygulanmaz?

Tedavi genel anlamda cildi gençleştirmeye ve canlandırmaya yönelik bir tedavidir. Etkin bir kök hücre tedavisi olan ve yan etkisi bulunmayan Alloblast kök hücre tedavisi 18 yaşın üzerindeki her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi ağrılı bi yöntem midir?

İşlem ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Uygulama öncesinde anestetik kremlerle işlem alanında lokal uyuşma elde edilir. Bu sayede işlem esnasında hastalar herhangi bir ağrı ya da acı duymazlar. Sadece enjeksiyon esnasında kısmi bir batma hissi duyabilmektedirler.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi güvenli midir?

Alloblast kök hücre tedavisi tamamen güvenli bir tedavidir. Uygulamada kullanılan kök hücreler, henüz çok yeni ve canlı hücrelerdir. Herhangi bir çevresel faktöre maruz kalıp deforme olmamışlardır.

Hücrelerin canlılığı ve tazeliğinin yanı sıra kök hücrelerin en büyük özelliklerinden biri olan tedavi edilen dokuyu taklit edebilmek, dokunun aynı özelliklerini gösterebilme, ilgili dokuya dönüşebilmeleri sayesinde işlem sonrasında hastalarda herhangi bir alerjik reaksiyon vb. görülmez.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi kaç seans yapılır?

İşlem, tek seanslık bir uygulamadır. Tek seansta yapılan allojenik fibroblast enjeksiyonu sayesinde hastalar ciltlerinde çok kısa sürede toparlanma ve gençleşme görebilmektedirler.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi öncesi hazırlık süreci

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisinde hastalar tarafından özel bir hazırlığa ihtiyaç duyulmaz. İşleme dair tüm prosedürler işlemin yapılacağı klinik tarafından gerçekleştirilir. Uygulama için hastalar randevu aldıktan sonra hastalara özel sertifika ile çoğaltılıp işleme uygun hale getirilen Alloblast hücreleri, laboratuardan ilgili kliniğe getirilir.

Uygulama günü, işlem bölgesi önce sterilize edilir, anestetik kremlerin akabinde enjeksiyon işlemi yapılarak uygulama tamamlanır.

Bu süreçte hastaların işlem öncesi herhangi bir hazırlık yapmasına gerek yoktur.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi iyileşme süreci

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi enjeksiyon içeren bir uygulama olmakla birlikte herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulamadan sonra rahatlıkla sosyal hayata dönüş yapılabilir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi sonrası işlemin etkileri ne zaman görülür?

Uygulamada kullanılan allojenik fibroblast hücreleri çok genç olduğu ve hızlı şekilde geliştikleri için uygulamadan bir iki hafta sonra dahi etkiler yavaş yavaş ciltte görülmeye başlar.

Ancak Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi uygulamasının nihai etkilerini görebilmek için 5-6 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süre zarfında enjekte edilen allojenik fibroblast hücreleri, maksimum etkinliğe ulaşır.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi tedavisi kalıcı mıdır?

İşlemin kalıcılığı hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-4 yıldır. Bu süre zarfından sonra etkinin devam etmesi isteniyorsa işlem yenilenmelidir. Bunun sebebi, enjekte edilen kök hücrelerin de bu süre zarfından sonra tıpkı kendi cilt hücrelerimizin olduğu gibi pek çok çevresel faktöre maruz kalması ve cildimiz gibi yaşlanmaya başlamasıdır.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi tedavisinde yaş sınırı var mı?

Alloblast tedavisinde alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek alloblast tedavisini olabilir. Bu uygulamada herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi sonrası sosyal yaşama ne zaman dönülür?

Alloblast tedavisi oldukça konforlu ve nekahet dönemine ihtiyaç duyulmayan bir uygulamadır. İşlemden sonra hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine dönebilir, sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi fiyatları 2024

Birçok cilt gençleştirme uygulamasına göre daha fazla resmi prosedüre ihtiyaç duyulan bir uygulama olan Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi uygulamasında fiyatlar; işlemin yapıldığı kliniğe, ilgili kliniğin allojenik fibroblast üretimi için anlaşma sağladığı laboratuara, işlemi yapan doktorun eğitimi ve tecrübesine göre değişiklik gösterir.

Bununla birlikte işlem alanlarının çeşitliliği de Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Alloblast kök hücre tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi yaptıranların yorumları

Alloblast tedavisi kısa sürede etkinliğini gösteren ve hastalara uzun soluklu sonuçlar sunan bir uygulamadır. Cildin daha canlı ve parlak görünmesinin yanı sıra ciltteki kırışıklıkları gidererek güzel yaş alınmasına katkı sağlayan bir işlem olan Alloblast uygulamasında yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen allojenik fibroblastlar kullanıldığı için ilk etapta hastaların birçoğu tedaviye temkinli yaklaştıklarını belirtmişlerdir. Bunda kuşkusuz ki hem dijital ortamda hem de yazılı basında çıkan olumsuz haberler de etkin olmuştur.

Bununla birlikte işlemin hem FDA hem de Sağlık Bakanlığı’mız tarafından onaylı olduğunu öğrenen pek çok hasta işlemi yaptırmaya bu şekilde karar verdiğini belirtmiş, işlem sonrası süreçte yaklaşık 1 aylık süre zarfında işlemin sonuçlarını daha net görmeye başladıklarını söylemişlerdir.

Alloblast uygulaması süresince herhangi bir ağrı hissetmediklerini ve işlem sonrasındaki sürecin de oldukça rahat geçtiğini belirtilen hastalar, cilt lekelerinde ve kırışıklıklarında iyileşme gördüklerini belirtmişlerdir.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi yaptıran ünlüler

Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerle cilt gençleştirme sadece ülkemizde değil aynı zamanda Amerika başta olmak üzere birçok başka ülkede de oldukça popüler olan bir medikal estetik uygulamasıdır.

Uygulamanın sağladığı güzel yaş alma imkanı sayesinde bugün Sandra Bullock ve Cate Blanchett gibi birçok ünlü Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi yaptırdığını açıklmakta ve her geçen gün bu kervana yeni pek çok Hollywood ünlüsünün katıldığını da söylemektedirler.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi tedavi özeti

 • Uygulama, tek seanslık bir işlemdir.
 • Uygulama öncesi işlem alanına anestetik krem sürüldüğü için uygulama ağrısız ve acısıdır.
 • İşlemden sonra uygulama bölgesinde ilk 24 saat hassasiyet görülür.
 • Her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.
 • Sonuçlar, hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 3-4 yıl kalıcıdır.
 • Uygulamadan hemen sonra sosyal hayata dönülebilir.
 • Uygulama yaklaşık 30 dakikada tamamlanır.

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi ile ilgili sık sorulan sorular

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz soruları ve cevapları sizler için derledik. İşte Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi hakkında merak edilenler!

 • Alloblast ile kök hücre aynı şey mi?

Hayır. Alloblast; allojenik fibroblast dediğimiz kök hücrelerle yapılan tedavinin adıdır. Biyomühendislik teknikleriyle laboratuvar ortamında çoğaltılan kök hücreler, hasarlı dokunun iyileştirilmesi için hastalara enjekte edilir. Bu tedaviye alloblast tedavisi veya uygulaması denir.

Kök hücre; kemik iliğinden göbek kordonuna kadar vücudumuzda pek çok yerde bulunan ana hücrelerdir. Doku ve organların yapısını oluşturan bu hücrelerin en büyük özelliği vücutta yer alan her hücreye dönüşebilmeleridir. Böylelikle hasarlı dokular neredeyse oraya enjekte edildiklerinde dokunun özelliklerini taklit eder ve hasarlı dokunun sağlıklıykenki haline dönüşerek iyileşme sağlar.

 • Kök hücre ne işe yarar?

Günümüzde kök hücreler birçok farklı tedavide kullanılmaktadır. Kıkırdak hasarında, kemik hasarında, bazı kanser türlerinin tedavisinde yaygın olarak kök hücrelerden destek alınmaktadır. Bununla birlikte vücuttaki kanser hücrelerinin incelenmesinde ve kanser hücrelerinin nasıl oluştuğuna dair araştırmalarda da kök hücreler kullanılmaktadır.

Son yıllarda ise kök hücreler özellikle medikal estetik alanında sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Yaşlanma karşıtı tedavilerde başvurulan yöntemlerden biri olan kök hücre tedavisi, cilt hasarını onarmada başarılı sonuçlar alınmasını sağlamakta hastaların daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

 • Alloblast alerji yapar mı?

Bebeklerin sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerle yapılan Alloblast uygulaması vücutta herhangi bir alerjiye neden olmaz. Bunun nedeni hali hazırda kullanılan hücrelerin çok yeni hücreler olması ve herhangi bir dış etkene veya çevresel faktöre maruz kalmamış olmasıdır.

Vücutta bulunan herhangi bir hücreye dönüşebilme özelliği sayesinde uygulandığı bölgede reaksiyona neden olmayan kök hücrelerle yapılan Alloblast uygulaması, güvenli bir uygulamadır.

 • Başkasının hücrelerini enjekte etmek sağlıklı mı?

Alloblast uygulamasında kullanılan kök hücrelerle doku nakli birbirine karıştırılmamalıdır. Yenidoğan sünnet derisinden elde edilen bu kök hücreler, henüz donörün (yenidoğanın) vücuduna özgü özellikleri kazanmamışlar olurlar. Bu sebeple bu hücrelerin başka birine nakli herhangi bir reaksiyona neden olmaz, işlem güvenli ve sağlıklıdır.

 • Alloblast seans fiyatı nasıl belirleniyor?

Alloblast uygulaması, tek seanslık bir işlemdir. Bu işlemin seans fiyatını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Alloblast uygulaması fiyatı ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için Doku Clinic ailesine ulaşabilir; merak ettiklerinizi sorarak fiyat politikamızla ilgili bilgi talep edebilirsiniz.

 • Fibrocell ne demek?

Fibrocell, bir otolog tedavi yöntemidir ve Alloblast ile kesinlikle karıştırılmaması gerekir. Fibrocell uygulamasında kişinin kulağının arkasından doku örneğinin alınıp bu örneğin özel bir işlemden geçirilerek hücrelerinin çoğaltılması işlemidir. Çoğaltılan hücreler, yine kişinin kendisine enjekte edilir. Bu işlemde en başından itibaren hastaların kendi dokuları kullanılır.

Alloblast uygulamasında ise donör farklı biridir. Kişinin kendi dokusu kullanılmaz.

 • Alloblast mı yoksa fibrocell mi?

Her iki tedavinin de kendine göre avantajları bulunmakla birlikte sonuçlar karşılaştırıldığında Alloblast tedavisini tercih edenlerin daha fazla olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni Alloblast tedavisinde kullanılan hücrelerin yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen hücreler olmasıdır. Bu hücrelerin büyüme hızı fibrocell uygulamasında kullanılan hücrelere göre çok daha yüksektir çünkü bu hücreler henüz taze ve çok daha canlı hücrelerdir. Üstelik dış etkenlere maruz kalarak herhangi bir hasar görmemişlerdir.

Alloblast ile yapılan uygulamalarda sonuçların Fibrocell tedavilerine göre çok daha çabuk ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu nedenle Alloblast uygulamaları Fibrocell uygulamalarına göre daha fazla tercih edilmektedir.

 • Alloblast işleminde yeni sünnet edilmiş çocukların derisi mi kullanılıyor?

Evet. Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücreler hem çok daha canlı ve taze hem de büyüme hızları çok daha yüksek hücrelerdir. Bu sebeple Alloblast tedavisinde yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücreler kullanılmaktadır. Ancak bu işlemlerde yenidoğanlar herhangi bir zarar görmemekte dahası bu uygulama hali hazırda sünnet olan yenidoğanlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Gerek yazılı basın gerekse internette yer aldığı gibi sırf Alloblast uygulamasına malzeme çıkması için hiçbir yenidoğan olması gerekenden önce veya zorla sünnet edilmemektedir.

 • Alloblast hangi hastalıklarda kullanılır?

Alloblast uygulaması pek çok cilt hasarı için etkin bir çözüm olmaktadır. Alloblast kök hücre uygulamasıyla; cilt lekeleri giderilebilir, cilt sıkılaştırılabilir, cilt kırışıklıkları tedavi edilebilir, ciltte oluşan yara ve doku hasarı iyileştirilebilir, ciltte daha parlak ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

 • Alloblast ile kaç yıl gençleşilir?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte doğru şekilde yapılan Alloblast kök hücre tedavisiyle ortalama 5-7 yıllık bir gençleşme elde edilebilir. Ancak sonuçların bu denli etkili olabilmesi için kişinin cildine de iyi bakması, ve temel gereklilikleri (cilt bakımı, nemlendirme, vb.) yerine getirmesi de gerekir.

 • Alloblast erkeklere de uygulanıyor mu?

Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi, 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

 • Alloblast sonrası cilt bakımı yaptırabilir miyim?

Evet, yaptırabilirsiniz. Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi sonrasındaki ilk 24 saat işlem alanında hassasiyet beklenen bir durumdur. Bu süre zarfından sonra normal rutinlerinize dönebilirsiniz. Ancak cilt bakımlarında kullanılan serumlar veya buhar banyoları cilt yüzeyinde hassasiyet yaratabilmektedir. Bu nedenle cilt bakım randevunuzu Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisi yaptırdıktan 1 hafta sonra almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 • Alloblast sonrası ne zaman makyaj yapabilirim?

İşlemden 2-3 gün sonra rahatlıkla makyaj yapabilirsiniz.

 • Alloblast sonrası tıraş olunur mu?

Uygulama, enjeksiyon içeren bir işlemdir. Bununla birlikte işlemden sonraki ilk gün cilt yüzeyinde hassasiyet oluşabilir. Tıraş olmak bu hassasiyeti artıracağı için işlemden sonraki hafta tıraş olmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 • Alloblast ile kırışıklıklar tedavi edilir mi?

Evet, edilir. Alloblast tedavisi ciltteki doku hasarını gidermenin yanı sıra özellikle son yıllarda sıklıkla yaşlanma karşıtı tedaviler dediğimiz kırışıklık tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Alloblast kök hücre fiyat

Kök hücre tedavileri ile ilgili detaylı bilgi için merkezimize ulaşabilir, uygulama fiyatlarımızı ve işlem sürecini öğrenebilirsiniz.

 • Daha genç bir görünüm için BBL HERO mu yoksa Alloblast mı?

Her iki uygulama da anti-aging tedavileri kapsamında yapılsa da tercih edilecek uygulamayı hastanın cilt durumu belirlemektedir. Alloblast tek seanslık bir tedavidir ve etkileri 4-5 yıl boyunca görülmektedir. BBL HERO ise yılda 1 kez tekrarlanması gereken ve cildin güzel yaş almasını sağlayan bir uygulamadır. BBL HERO, cilt kalitesini artırmakla birlikte Alloblast kadar cildi gerip kişiyi 5-7 yıl gençleştirmez.

 • Alloblast botoks ve dolguya zarar verir mi?

Hayır, vermez. Alloblast (Fibroblast) Kök Hücre Tedavisinin dolgu ve botoks gibi medikal estetik uygulamalar üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

 • Alloblast lekelere iyi geliyor mu?

Evet. Alloblast, ciltteki hasarı iyileştirmeye yönelik bir tedavidir ve başta yaşlanmadan kaynaklanan kahverengi lekeler olmak üzere leke tedavilerinde etkin olarak kullanılmaktadır.

 • Fibroblast ne demek?

Fibroblast, vücudumuzda hücre gruplarından biridir. Fibroblast hücreleri, bağ dokunun temelini oluşturan ana hücrelerdir. Cildin daha canlı, genç ve parlak görünmesini sağlayan kollajen fibroblast hücreleri tarafından üretilir. Bununla birlikte cildin kalitesini sağlayan yapısal bir protein olan elastin de yine fibroblast hücreleri tarafından üretilmektedir.

 • Alloblast tekniği

Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen allojenik fibroblastlar, özel laboratuarlarda çoğaltılarak hastaların hasarlı dokularını iyileştirmek amacıyla hastalara enjekte edilir. Bu şekilde yapılan tedaviye Alloblast kök hücre tedavisi denir. Süreci daha iyi açıklayabilmek adına bu yönteme aynı zamanda Alloblast tekniği de denmektedir.

 • Alloblast yan etkileri nelerdir?

Alloblast, yan etkileri olmayan ve hastalarda herhangi bir olumsuzluğa yol açmayan güvenli bir tedavidir.

 • Alloblast nasıl üretiliyor?

Alloblast uygulamasında kullanılan allojenik fibroblast hücreler, Sağlık Bakanlığı onaylı yüksek teknolojinin kullanıldığı laboratuarlarda özel mühendislik teknikleriyle çoğaltılmaktadır.

 • Alloblast sonrası cilt ne zaman iyileşir?

Uygulamanın sonuçları yaklaşık 1-2 hafta sonra görülmeye başlar, nihai sonuç için yaklaşık 6 hafta beklemek gerekmektedir.

 • Allojenik kök hücre ile Alloblast aynı şey mi?

Hayır, değildir. Allojenik kök hücre, bir donör aracılığıyla elde edilen kök hücredir. Alloblast ise kök hücre ile yapılan uygulamanın adıdır.

 • Alloblast için neden sünnet derisi kullanılıyor?

Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücreler hem çok daha canlı ve taze hem de çok daha hızlı büyüme özelliğine sahip hücrelerdir. Üstelik bu hücreler dış etkenlere maruz kalmadıkları veya donörün vücuduna has özellikleri taşımadıkları için başka hastalara enjekte edilmesi güvenli hücrelerdir.

 • Alloblast uygulamasında erkekler için kendi cilt derileri mi kullanılıyor?

Hayır. Kadınlarda da erkeklerde de yenidoğanların sünnet derilerinden elde edilen kök hücreler kullanılmaktadır.

 • Allojenik ne demek?

Allojenik bir doku nakil şeklidir. Verici veya bir diğer ismiyle bir donörden alınan hücrelerin bir alıcıya nakledilmesidir.

Alloblast ile Cilt Gençleştirme Yöntemi ve Detayları

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan Alloblast, etkili sonuçları ile bilinirliğini artırmaya devam ediyor. Bu yöntem ile ilgili detaylı bilgiye sahip olanlar, daha genç bir görünüme kavuşmak için belirli aralıklarla bu işleme başvuruyor. Alloblast hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar veya kulaktan dolma bilgilere dayanarak ön yargılı yaklaşanlar ise, işleme önce şiddetle karşı çıkabiliyor. Ancak Alloblast işleminin ayrıntılarını öğrendiklerinde, adeta koşarak bu işlemi yaptırmak için sıraya giriyorlar.

 

Alloblast’ın Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Öncelikle Alloblast nedir, Alloblast nasıl uygulanır veya Alloblast uygulamasının fiyatları nelerdir gibi konulara girmeden, Alloblast işlemini tam anlamıyla açıklayabilmek için bazı terimlerden bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ilki kolajen.

Kollajen Nedir?

Kollajen, vücudumuzda doğal olarak bulunan ancak 20’li yaşların ortalarından itibaren vücudumuzda giderek azalan, vücudumuzda azaldığı için de cildimizin zamanla deformasyona açık hale gelmesine neden olan bir bileşendir.

Kolajen her ne kadar vücudumuzda zamanla azalsa da çeşitli medikal müdahaleler ile vücudumuzda üretimi tetiklenebilir, akabinde de cildimizdeki kolajen eksikliği nedeniyle ortaya çıkan deformasyonlar giderilebilir.

Alloblast uygulamasının detaylarına girmeden önce bahsetmek istediğimiz bir diğer terim ise fibroblast.

Fibroblast Nedir?

Fibroblast vücudumuzda en çok bulunan hücre gruplarından biridir. Fibroblast hücreleri aynı zamanda bağ dokusu hücreleri olarak da bilinir. Fibroblast hücreleri, ciltte doku onarımından yara iyileşmesine varana kadar pek çok onarım sürecinde etkin rol oynar.

Cildimizin daha genç ve canlı görünmesini sağlayan bağ dokuların sıkılaşmasında etkilidir. Bağ dokular sıkılaştıkça cildimiz daha genç daha dinamik ve her şeyden de önemlisi daha sıkı bir görünüme kavuşur.

Şimdi gelelim Alloblast nedir, nasıl yapılır ve tam olarak ne işe yarar konusuna.

Öncelikle şunu söylemekte fayda görüyoruz ki hemen hemen tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi Alloblast işlemi de doğru bir protokol süreci ile uygulandığında yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı, başarılı sonuçların elde edildiği bir uygulamadır.

Elde edilen uzun soluklu sonuçlar sayesinde kişilerin güzel yaşanmasına katkı sağlayan bir uygulama olan Alloblast, temelde kişilerin daha genç görünmek için başvurduğu bir uygulamadır.

Alloblast Uygulamasını Diğer İşlemlerden Ayıran Özellikler Nedir?

Bu uygulama toplumda zaman zaman infial yaratıyor derseniz, şöyle ki Alloblast işlemi yenidoğanların sünnet derisinden alınan dokularla yapılan bir işlemdir. Bu nedenle uygulamanın detaylarına tam olarak hakim olmayan kesimler zaman zaman bu işleme karşı çıkmaktadır.

Halbuki yenidoğan sünnet derisinden alınan dokular, anlık olarak alınan ve akabinde de hastalara uygulanan dokular değillerdir. Yani bu işlemi yapmak için herhangi bir yenidoğana o an sünnet yapılmaz veya bu işlemi talep eden kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çocuklar özellikle sünnet edilmez.

Alloblast işlemi, ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği laboratuvarlarda yapılan bir doku çoğaltma işlemidir. Şöyle ki yenidoğan sünnet derisinden alınan dokular laboratuvarlara gönderilir ve laboratuvarda son teknoloji cihazlarla bu dokular özel sertifikalarla kayıt altına alınıp çoğaltılır akabinde de doğru koşullar altında saklanır.

Klinikler ihtiyaç duyduğunda yani hastalar Alloblast işlemi için kliniklere başvurduğunda, klinikler laboratuvarlara talep gönderir. Laboratuvarlar, daha önceden aldıkları ve çoğalttıkları dokuları kullanıma hazır hale getirerek özel saklama koşullarında hastalara uygulanmak üzere kliniklere gönderirler.

Alloblast Uygulamasında Yenidoğan Kök Hücrelerinin Tercih Edilme Nedenleri

Başka bir doku ya da laboratuvar ortamında üretilmiş yapay bir doku neden kullanılmıyor?

Yeni doğanların sünnet derisinden alınan dokular kök hücreden zengin dokulardır. Bu hücreler yenidoğandan elde edildiği için henüz kimlik kazanmamış dolayısıyla başka bir hastaya rahatlıkla transfer edilebilecek hücrelerdir.

Alloblast uygulaması, allojenik yani canlı bir vericiden alınan hücrelerin başka bir canlıya aktarıldığı bir uygulamadır.

Günümüzde yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen dokuların yanı sıra örneğin kemik iliği nakilleri de allojenik nakillerdir. Dolayısıyla allojenik nakiller söz konusu olduğunda bu tekniğin pek çok farklı branşta etkin olarak kullanıldığını ve başarılı sonuçlar elde edildiğini söylemek mümkündür.

Son yıllarda da yeni doğanların sünnet derisinden alınan kök hücreler cilt gençleştirme başta olmak üzere medikal estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Gerek bir nevi kök hücre nakli olması, gerek yenidoğandan alınması, gerekse laboratuvar şartlarında çoğaltılarak güvenli şartlarda elde edilmesi gibi birçok etkene bağlı olarak, Alloblast uygulaması ilgili herhangi bir yanlış veya etik dışı durumun söz konusu olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alloblast Nasıl Uygulanıyor?

Alloblast’ın fibroblast hücreleri ile nasıl bir etkileşimi var, ciltteki kolajen nasıl etki ediyor?

Alloblast uygulamasında kullanılan ve yeni doğanların sünnet derisinden elde edilen hücreler henüz yeni hücreler olduğu ve kök hücre bakımından zengin oldukları için çok yüksek oranda yenileyici özelliğe sahip hücrelerdir. Bu hücreler doğru şekilde kullanıldığında ciltteki pek çok yaralanmalara, ince kırışıklıklara, lekelere, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlara etki edebilir, ciltte hızlıca onarım başlatabilirler.

Alloblast uygulaması, klinik ortamda yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Hastaların cildi doğru bir şekilde analiz edildikten sonra cildin ihtiyaçları belirlenir ve akabinde de Alloblast prosedürü kişiye özel olarak planlanır. Bir nevi kök hücre tedavisi olan Alloblast işlemi, 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilen bir işlemdir.

Gerek klinik ortamda yapılması gerekse herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması ve uygulama sonrası hastaların hemen sosyal hayatlarına dönebilmeleri nedeniyle özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir cilt gençleştirme uygulaması olan Alloblast uygulaması, tek seanslık bir işlemdir.

Alloblast her mevsim uygulanabilen bir işlemdir.

Her mevsim rahatlıkla uygulanan ve ortalama 30 dakikada tamamlanan Alloblast kök hücre tedavisi sonrasında hastalarda uygulama bölgesinde ilk 24 saat hassasiyet görülmesi beklenilen bir durumdur. Bu hassasiyet 24 saatin sonunda kendiliğinden yavaş yavaş geçmektedir.

Alloblast uygulaması, ortalama 3 – 4 yıl gibi bir kalıcılık sunmaktadır. Genç görünümlerini korumaya devam etmek isteyen hastaların bu süre zarfı sonunda işlemi yeniletmelerinde fayda vardır.

Alloblast uygulaması öncesinde hastaların herhangi bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Hastalar kliniğe başvurduktan ve konsültasyon muayenesine alındıktan sonra özel sertifikayla çoğaltılıp işleme uygun hale getirilen Alloblast hücreleri anlaşmalı laboratuvarlardan talep edilir.

Alloblast için çoğaltılan hücreler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı laboratuvarlardan getirilir.

Özel saklama koşulları altında Sağlık Bakanlığı onaylı laboratuvarlardan işlem için gerekli olan Alloblast hücreleri alınır.

Uygulama günü işlem bölgesi önce sterilize edilir, akabinde anestezik kremlerle işlem bölgesinde lokal uyuşma elde edilir ve enjeksiyon işlemine başlanır.

Alloblast uygulanması öncesinde anestezik kremler kullanıldığı için uygulamanın ağrısız ve acısız olduğunu söylemek mümkündür.

Alloblast tedavisi sonrası işlemin etkilerini hastalarımız uygulamadan yaklaşık 1-2 hafta sonra görmeye başlarlar. Ancak işlem bir cilt onarma işlemi olduğu için ve cildimizin kendini yenileme süreci yaklaşık 6 haftalık bir süreye yayıldığı için nihai sonuçlar ortalama 6 haftalık sürenin sonunda ortaya çıkar.

Başka bir canlının dokusundan elde edildiği için söz konusu Alloblast uygulaması olduğunda hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de işlemin herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağıdır. Çünkü böyle bir doku nakli söz konusu olduğunda pek çok kişinin aklına kan nakillerinde olduğu gibi yanlış bir nakil yapılırsa kişide komplikasyonlar gelişeceği gelir. Bu noktada Alloblast işlemini gerek kan nakli gerekse kemik iliği nakli gibi diğer doku ve sıvı nakillerinden ayırmak gerekir.

Alloblast uygulamasında kullanılan dokular başka bir canlıdan alınsa da (ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi yenidoğanların sünnet derisinden alınan dokulardır), bu doku hücreleri yeni doğanlardan alındığı için henüz kimlik kazanmamış hücrelerdir.

Alloblast işleminde kullanılan hücreler, kök hücre tedavileri kapsamında laboratuvar ortamında özel olarak çoğaltıldıkları için tamamen güvenlidir ve enjekte edildiği hastada herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Bu noktada yeniden altını çizmekte fayda görüyoruz ki Alloblast uygulaması, ülkemizde Sağlık Bakanlığı, dünyada ise pek çok sağlık otoritesi tarafından onaylanmış bir medikal uygulamadır ve tamamen etik çerçeve doğrultusunda yapılır. Yani söz konusu Alloblast uygulaması olduğunda, bir hasta Alloblast uygulamasını talep ettiğinde sırf doku elde etmek için hiçbir yenidoğan ailesinin talebi dışında veya vaktinden önce sünnet edilmemektedir.

Alloblast Fiyatları

Alloblast uygulamasını yaptırmadan önce fiyatlarla ilgili bilgi almak isterseniz web sitemizde bulunan iletişim numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşıp Alloblast fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Arasında 20.000 TL ile 45.000 TL

Alloblast fiyatları 20.000 TL ile 45.000 TL arasındadır.

Güvenilir ve konforlu bir seçenek olan Alloblast uygulaması, günümüzde cilt gençleştirme işlemleri arasında uzun vadeli sonuçlar sunan bir seçenektir. Bu uygulama ile daha genç bir görünüme kavuşmak ve yaşlanmayı güzel bir şekilde karşılamak için atılabilecek önemli bir adımdır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Tek seans uygulama yeterlidir. Uygulama yapılan bölgeye ve tedaviye göre seans sayısı artabilir.

18 yaş üstündeki herkese uygulanabilir.

Ağrılı bir işlem değildir. Tedaviden 30 dakika önce anestezik krem uygulanır.

İşlemden sonra mikro enjeksiyona bağlı olarak ciltte hafif kızarıklık ve minik kabarıklar görülebilir ama kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçer.