Whatsapp

Göz Altı Işık Dolgusu

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1 - 1.5 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu; Göz çevresi ve göz kapakları, yüz estetiğinde ve gözlerin daha iyi görünmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. 30’lu yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme sürecinin de yavaşlamaya başlamasıyla birlikte, hem kadınları hem de erkekleri etkileyebilen göz altı sorunları başlıyor.

Göz altı bölgesinde genellikle çukurlaşma ve morluk olarak kendini gösteren bu yapısal sorun, genetik kaynaklı olmanın yanı sıra, kötü beslenme, alkol ve sigara kullanımı, yetersiz uyku ve alerjik reaksiyonların bir sonucu olarak da ortaya çıkabiliyor. Göz çevresini ve bilhassa göz altlarını hedef alan bu çöküntüler ise bu bölgenin daha koyu görünmesine ve kişinin yorgun, yaşlı ve üzgün bir ifade kazanmasına neden oluyor.

Göz altı çöküntü ve morluk problemlerinin çözümü için özel olarak geliştirilen Redensity II göz altı ışık dolgusu sorunu ortadan kaldırmak için en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Göz altı ışık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği içeriğidir. Göz altı dokusuyla uyumlu kıvamda hazırlanması ve içeriğinde hyaluronik asite ek olarak koyulukların açılması ve cildi yeniden yapılandırması için amino asitler, antioksidanlar, mineral ve vitaminler yer alır.

Güçlü nem tutma özelliği ile cildin yapı taşlarından olan hyaluronik asit, cildin nem ve elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalmasını ve cildin canlanmasını sağlar. Hücre korunması için cilt dokusunu yeniden yapılandıran; 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hücrelerin uzun vadeli olarak yenilenmesine yardımcı olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu, diğer dolgu uygulamaları gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde yapılır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilir. İşlem, anestezik krem altında kanül kullanılarak yapılır. Göz altı ışık dolgusunda iğne yerine kanül kullanması, uygulama bölgesinde morarma veya şişme riskini azaltarak, kişinin tedaviyi konforlu bir şekilde geçirmesini sağlar.

Hangi Amaçla Tercih Edilir?

  • Göz çevresine aydınlık ve sağlıklı görüntü kazandırılması,
  • Göz altı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleştirilmesi,
  • Göz altı koyuluklarının, çizgilerin ve halkaların giderilmesi,
  • Göz altı çukurunun doldurulması,
  • Göz çevresine canlılık ve parlaklık verilmesi.

Sıkça Sorulan Sorular

Yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama sonrasında kişi, şişlik, kızarıklık oluşmadan günlük hayata rahatlıkla devam edebilir.

İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkaran göz altı ışık dolgusu için genellikle tek seans yeterli olur.

İşlem sonrası kısa süreli soğuk kompres yanında özel bir bakıma gerek kalmaz. İki gün başın biraz daha yukarıda tutulması gerekir. Bu sebeple gece çift yastıkla yatılması önerilir.

Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı 6-8 ay sürer.