Whatsapp

OxyGeneo Medikal Cilt Bakımı

Seans Sayısı
1-4
Operasyon Süresi
45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
6 Hafta
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
Yok
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

OxyGeneo Medikal Cilt Bakımı Nedir?

OxyGeneo Medikal Cilt Bakımı; 2000’li yılların başında uygulanmaya başlanan oksijen tedavisi, cilt ve cilt altı katmanlarını destekleyen ve tedavi eden cilt bakım ürünlerinin yüksek basınçlı oksijen yardımıyla derinin alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlendirilmesi esasına dayanır.

Günümüzde hala çok tercih edilen cilt bakımı uygulamalarından biri olan oksijen terapisi, cilde daha güçlü oksijen desteği sağlayan OxyGeneo teknolojisi ile yenilenerek daha yoğun ve etkili bir şekilde cildi onarmaya imkân sağlar.

Sunduğu yeni nesil oksijen teknolojisiyle ciltte oluşan lekelenmeleri ve kırışıklıkları en aza indiren oxygeneo medikal cilt bakımı üçü bir arada bakım uygulaması, cildi optimal düzeyde temizleyerek ölü hücrelerden arındırır ve yeniden canlılık kazanmasına yardımcı olur.

OxyGeneo teknolojisinin aynı anda sunmuş olduğu 3 temel bakım şu şekildedir;

 • Mikrodermabrazyon ve Oksijen Desteği
 • Radyofrekans
 • Ultrasound

OxyGeneo Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

1. Mikrodermabrazyon ve Oksijen Desteği

İşlem, mikrodermabrazyon ve oksijenlenmeyi artırmaya yönelik özel formüle edilmiş, zengin içerikli besleyici jellerin cilde uygulanması ile başlar. Cilde sürülen jel ile temas edecek ve işlemi gerçekleştirecek olan aletin başlığına kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan Capsugen® adında bir kapsül yerleştirilir.

Capsugen başlık, jelle etkileşime girdiğinde deri yüzeyinde karbondioksit oluşumunu başlatır. Ortaya çıkan karbondiokdit baloncukları cildi derinlemesine temizlerken cilt yüzeyinde artan karbondioksit basıncı ise deride ‘Bohr etkisi’ adı verilen fizyolojik bir yanıtı tetikleyerek dokuların oksijen içeriğini artırır. Bunun sonucunda, uygulamanın yapıldığı alanda kan dolaşımı artar ve oksijen içeriği daha yüksek bir kan sirkülasyonu yaratılır.

Artan oksijen ile birlikte cilt arındırılarak temizlenir ve kendisine verilecek optimum cilt gençleştirici ve yaşlanma karşıtı özellikler barındıran Palmitoil Tripeptit-5, Hyaluronik asit, Retinol, Magnezyum Askorbil Fosfat gibi etken maddeleri almaya hazır hale gelir.

Capsugen başlık ve özel jelin içerden dışarı doğru sağladığı oksijen desteği dışında bir başka önemli işlevi daha bulunur. Başlık jelle temas halindeyken erimeye ve köpürmeye başlayarak pürüzlü bir yapı halini alır.

Bunun sonucunda ise cilt üzerinde ‘mikrodermalizasyon’ olarak tabir edilen mekanik soyma etkisi yaratılır ve cildin ölü hücrelerinden arındırılması sağlanır. Yaklaşık 10 dakika süren birinci aşamadan sonra radyofrekans işlemine geçilir.

2. Radyofrekans

Radyofrekans ısı enerjisinin cildin orta tabakası ola dermise aktarılmasıyla gerçekleştirilen bu uygulama, cilt altı dokusunu kontrollü bir şekilde ısıtarak kolajen liflerini gerginleştirmeyi ve sıkılaştırmayı hedefler.

Bu sayede cilde daha diri, dolgun ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Uygulama dozu ve derinliği cilt tipine göre değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 10-12 dakika süren bu uygulamadan sonra ciltte belirgin bir sıkılaşma hissedilir.

3. Ultrasound

Üçüncü ve son aşamada ise ultrason başlık kullanılarak, kişiye özel bir mezoterapi solüsyonu seçilir ve herhangi bir enjeksiyon yöntemi olmaksızın cilt üzerine uygulanır.

Ultrason başlık ile deriye aktarılan yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde, solüsyondaki besleyici ve yapılandırıcı maddeler cilt altına kolayca nüfuz eder. Böylelikle cilt, ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral kokteyline ultrason dalgaları ile iğnesiz bir şekilde kavuşur.

Kişinin ihtiyaçlarına göre seçilen mezoterapi solüsyonları arasında büyüme faktörü içeren cilt gençleştirici karışımlar, cilt sıkılaştırıcı ve kırışıklık giderici kokteyller yer alır.

OxyGeneo Cilt Bakımının Avantajları Nelerdir?

 • Cildi derinlemesine temizler, ölü hücrelerden arındırır ve cilde oksijen sağlayarak besler,
 • İnce çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatarak cildi sıkılaştırır,
 • Mat ve solgun cilt görünümünü azaltarak cilde parlaklık verir,
 • Cildi nemlendirir ve yeniden canlandırır,
 • Cilde sağlıklı, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırır,
 • Cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olur.

OxyGeneo Cilt Bakımı Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile olanlara ve emzirme dönemindeki kadınlara,
 • Uygulamanın yapılacağı alanda uçuk, egzama, döküntü deri hassasiyeti, şişme veya akne olan kişilere,
 • Kalp pili olan kişilere.

OxyGeneo Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2024

OxyGeneo medikal cilt bakımı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı ve etkili sonuçlar elde etmek için bu uygulamanın 1 hafta aralıklarla 6 seans yapılması önerilir.

Tedavi sonrası günlük yaşantıya rahatlıkla dönülebilir. Ciltte bir miktar gerginlik ve hafif kuruluk hissedilebilir, bu durumda nemlendirici kullanılması tavsiye edilir. Uygulamayı takiben en az 24 saatlik bir süre için hipoalerjenik bir güneş kremi kullanılmalı ve bir hafta süre ile deniz, sauna ve hamamdan kaçınılmalıdır.