Whatsapp

Diş Dolgusu ve Kanal Tedavisi

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
1 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
2 Yıl (Garanti)
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Hafta
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Lokal Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Diş Dolguları

Diş çürükleri, yaygın olarak bilinen adıyla kaviteler, tedavi edilmedikleri takdirde ciddi diş sorunlarına yol açabilir. Çürükleri ve hafif diş çürümelerini onarmak için diş dolguları kullanılır. Dolgu materyali, gülüşünüzün sorunsuz bir görünüm sağlamak için dişlerinizin doğal rengine dikkatlice uyarlanır. Bu, sadece daha fazla çürümeyi durdurmakla kalmaz, aynı zamanda dişin işlevselliğini ve gücünü geri kazandırır. Bu da size gülümseme, yemek yeme ve konuşma konusunda rahatlık sağlar.

Estetik bir gülüşün yanı sıra ağız ve diş sağlığınızı korumak için düzenli olarak diş kontrolü yaptırmanız son derece önemlidir. Dişlerinizde meydana gelen çatlak ve çürük gibi hasarlar ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış bir dizi diş tedavisi gerektirir. Doku Clinic olarak, en son teknolojileri ve tedavi yöntemlerini uyguladığımız dolgu ve kanal tedavilerinde, her hastanın durumu ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyoruz.
Kanal Tedavisi
Çürüme veya enfeksiyon dişin iç pulpasına ulaştığında, daha kapsamlı bir tedavi yaklaşımı gerekir. Kanal tedavisi, enfekte olmuş pulpanın ve kök kanalının temizlenmesi ve tekrar enfeksiyonu önlemek için biyouyumlu bir materyalle mühürlenmesi gibi işlemlerden oluşan hassas bir süreçtir. Genel inancın aksine, modern teknikler ve lokal anestezi sayesinde bu işlem genellikle bir dolgu yaptırmaktan daha rahatsız edici olmaz.
Kanal tedavisi, etkili bir şekilde ağrıyı hafifletir, doğal dişi çekimden korur ve normal işlevini geri kazandırır. Tedaviden sonra, dişi korumak ve işlevini geri kazandırmak için bir taç veya dolgu yerleştirilir. Dolgu ve kanal tedavilerinin amacı, doğal dişi korumaktır. Sağlıklı bir diş, sağlıklı bir gülüş ve genel sağlık demektir. Bu tedaviler, çürümüş veya hasar görmüş dişlerinizi güçlendirir ve işlevlerini geri kazandırır. Ayrıca, daha ciddi diş sorunlarının ve potansiyel sağlık komplikasyonlarının önlenmesine yardımcı olurlar.
Dolgu ve Kanal Tedavileri ile sağlıklı gülüşünüze tekrar kavuşmak için hemen randevu oluşturun!
HEMEN İLETİŞİME GEÇ!

Dolgu Türleri

Diş Dolgusu çok farklı materyallerden üretilebilmektedir. Diş hekiminizin yönlendirmesi ve hastanın estetik ve ekonomik tercihleri doğrultusunda estetik ve beyaz görünümlü kompozit ve porselen dolgular, amalgam (gümüş) dolgular ve nadiren de olsa altın ve cam iyonomer dolguları uygulanabilir.

Kompozit Dolgu

Estetik görünümü ve diş rengiyle uyumu sayesinde kompozit dolgular oldukça popüler bir seçenektir. Bu dolgular, akrilik reçine, kuvars veya cam içerir ve çürümüş dişlerin yanı sıra çatlak ve aşınmış dişlerin tedavisinde de diş dolgusu kullanılır. Kompozit dolgular genellikle tek bir seansta uygulanır ve doğal bir diş görünümü sağlar.

Porselen Dolgu

Porselen dolgular, kompozit dolgulara benzer şekilde diş renginde üretilen ancak daha dayanıklı dolgulardır. Doğru uygulandığında, bu dolgular doğal dişlerle ayırt edilemez hale gelir.

Amalgam, Cam İyonomer ve Altın Dolgular

Amalgam dolgu, en eski diş dolgusu uygulamalarındandır ve halen kullanılmaktadır. Oldukça dayanıklı olan amalgam dolgular, doğru uygulandıklarında 20 yıla kadar zarar görmeden işlevlerini koruyabilirler.

Cam iyonomer dolgu genellikle çocuklarda kullanılır. Amalgam veya kompozit dolgular kadar dayanıklı olmasa da, toksik madde içermez.

Altın dolgular, dayanıklılıkları ve estetik görünümleri nedeniyle, bazı kişiler tarafından tercih edilir. Ancak, bu dolgular genellikle diğer dolgulara göre çok daha pahalıdır.

Kanal Tedavisi Aşamaları

Lokal Anestezi

Dişin çevresindeki bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulanır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Pulpaya Ulaşma

Pulpa ve kök kanalına erişmek için dişin üst kısmında bir oyuk açılır.

Pulpanın Çıkarılması

Enfekte olmuş veya hasar görmüş pulpa kök kanalından çıkarır.

Kök Kanalın Temizlenmesi ve Şekillendirilmesi

Bu aşamada kök kanalı temizlenir ve şekillendirilir.

Kök Kanalın Doldurulması

Kök kanalı, alanı mühürleyen ve daha fazla enfeksiyonu önleyen gutta-percha adı verilen özel bir malzemeyle doldurur.

Taç veya Dolgunun Yerleştirilmesi

Son aşamada dişi koruması ve fonksiyonunu geri kazandırması için dişin üstüne bir taç veya dolgu yerleştirilir.

Siz de Doku Clinic hastası olma ayrıcalığıyla ağrısız, etkili ve kişiye özel diş dolgusu ve kanal tedavi hizmetlerinden faydalanmak, sağlıklı ve güzel bir gülüşe kavuşmak ve tedaviler hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim formunu doldurmayı unutmayın!

Sıkça Sorulan Sorular