Whatsapp

Endolift

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 dakika artı
Sonuçların Kalıcılığı
1-2 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
Yok
İşe Dönme Süresi
1 Gün
Anestezi
Soft Sedasyon
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Endolift

Daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü, insanların her yaşta ilgisini çekebilmektedir.
Ancak zamanla cilt, yaşlanma belirtileri, yerçekimi etkisi ve çevresel faktörlerle mücadele ederken genç görünüm ve canlılık kaybedebilir. Yılların etkisiyle cilt sarkması, ince çizgiler ve yaşlanma belirtileriyle başa çıkmak bazen zor olabilir.İşte bu noktada Endolift, cilt gençleştirme ve sıkılaştırma alanındaki yenilikçi bir çözüm sunuyor. Endolift, genç ve canlı bir cilt görünümünü yeniden kazandırmak için ameliyatsız bir tedavi seçeneği sunuyor.

Endolift Nedir?
Endolift, özel mikrofiber uçların kullanılmasıyla gerçekleştirilen etkili bir cilt yenileme ve sıkılaştırma tedavisidir. Bu yenilikçi yöntem, cildin alt tabakalarına hassas bir lazer enerjisi ile odaklanarak kollajen üretimini artırır, cilt sıkılaşmasını sağlar, kırışıklıkları azaltır ve genel cilt tonunu iyileştirir. Minimal invaziv bir prosedür olan Endolift, tedavi sonrası rahatsızlığı minimumda tutar ve iyileşme süreci hızlıdır. Daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde etmek isteyenler için ideal bir seçenektir.
Endolift Nasıl Uygulanır?
Endolift tedavisi, öncelikle cildin temizlenmesiyle başlar ve ardından özel olarak tasarlanmış mikrofiber uçlar cildin altına yerleştirilir. Bu mikrofiber uçlar, ince bir lazer enerjisi ile cildin alt tabakalarına odaklanarak kollajen üretimini artırır ve cildin sıkılaşmasını teşvik eder. Bu işlem, cildin yeniden canlanmasını sağlar. Her seans, kişinin cilt ihtiyaçlarına bağlı olarak özelleştirilir, böylece en iyi sonuçlar elde edilir. Endolift tedavisi sonrası, çoğu kişi hemen günlük yaşantısına geri dönebilir. Tedavi sonrası rahatsızlık minimaldir ve genellikle hafif şişlik veya kızarıklık gibi geçici yan etkilerle sınırlıdır. Endolift tedavisinden sonra cilt hemen daha sıkı ve canlı görünmeye başlar, ancak gerçek sonuçlar zamanla ortaya çıkar. Tedavi sonrası ilk haftalarda ciltteki iyileşme süreci devam eder ve kollajen üretimi arttıkça cilt daha da sıkılaşır ve gençleşir.

Endolift - Non-Surgical Face Lift / Explained and Applied

Endolift uygulaması için randevu oluşturabilirsiniz.
HEMEN İLETİŞİME GEÇ!

Endolift nedir?

Endolift, sarkmaya yüz tutmuş cildinizin toparlanmasına yardımcı olan, cildinizdeki kollajen üretimini tetikleyen, çene hattı ve boyun gibi yaşlanma belirtilerinin en çok ortaya çıktı kısımları yeniden şekillendirerek belirginleştiren FDA onaylı bir yüz germe uygulamasıdır.

Ameliyatsız yüz germe teknolojileri arasında gerek kullandığı dalga boyu (1470 nm) gerekse sağladığı lazer lipoliz etkisiyle öne çıkan Endolift uygulaması, güzel yaş almanıza katkı sağlayan etkin bir uygulamadır.

Klinik ortamda kısa sürede uygulanabilmesi sayesinde cilt kırışıklıklarınızdan çok kısa sürede kurtulmanıza ve yaşınızın en iyi versiyonuna kavuşmanıza katkı sağlayan endolift güvenli olduğu kadar konforlu da bir uygulamadır.

Uzay çağında yaşıyoruz, en azından bizlere söylenen bu. Tabii uzay çağı dendiğinde eminiz ki sizler de bizim gibi uçan arabalar bekliyordu ama sanıyoruz ki bir süre daha trafikle boğuşmaya devam edeceğiz. Ancak yapay zekanın ve yüksek teknolojilerin hayatımıza dahil olduğu da bir gerçek. Peki bu çağın gereklilikleri ne?

Bunlardan bir tanesi dış görünüşümüzün artık her zamankinden daha önemli olması çünkü içerisinde bulunduğumuz çağ, görsel bir çağ. Emojiler, fotoğraflar, videolar, avatar çizimleri ve dahası… Günümüzün görselliği artık birçok kişi için kartvizit olmakta.

İkincisi hız. Şu anda inanılmaz hızlı bir çağda yaşıyoruz. Günlük işlerimizden mail gönderimlerine kadar, her şeyin çok hızlı olduğu bir dönemdeyiz. Belki bundan birkaç yıl sonra işler daha da hızlanacak ve alışkanlıklarımız o yönde daha da değişecek.

Şimdi bir de şunu soralım, daha doğrusu siz kendinize şunu sorun;

“Bu hayattan dış görünüşünüzle ilgili ne istiyorsunuz?”

 • Daha genç görünmek?
 • Daha sıkı bir cilde sahip olmak?
 • Fazlalıklarınızı geride bırakmak?

ve tabii ki bunları yaparken vakit kaybetmemek, çünkü zaman bugünlerde hiç olmadığı kadar değerli.

Gelişen medikal teknolojiler, yapay zekanın hayatımıza dahil olması, uzay çağını yaşıyor olmamız ve teknolojinin bize sunduğu fırsatları düşündüğümüzde maalesef üzülerek söylememiz gerekiyor ki henüz yaşlanmayı durduracak bir teknolojiye sahip değiliz, bununla birlikte maalesef zamanı da durduramıyoruz.

Peki neler yapabiliriz? Böyle zaman geçtikçe yaşlanıp kırışmaya devam mı edeceğiz derseniz, hayır, onun da bir çözümü var. Doku Clinic Ailesi olarak evet henüz yaşlanmayı durduramıyoruz ama güzel yaş almak isteyen hastalarımıza pek çok seçenek sunuyoruz. Unutmayın! Çağın gerekliliklerini düşündüğümüzde;

İyi görünmemiz gerekiyor, güzel yaş almamız gerekiyor ve hızlı olmalıyız. Güzel yaş almanın günümüzdeki hızlı karşılığı kuşkusuz ki Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları.

Bu seçeneklerden biri hatta belki de en iyisi ise Endolift.

Cildimizin katmanlardan oluştuğu bilinen gerçek. Bununla birlikte yaş almak, kilo alıp vermek ve cildin kollajenin azalmasıyla birlikte ortaya çıkan deformasyonlar da hepinizin karşılaştığı problemlerin başında geliyor. İşte Endolift uygulamasıyla tam da bu deformasyonlar için etkin çözümler sunuyoruz.

Endolift ne işe yarar?

Endolift, etkin bir ameliyatsız yüz germe uygulaması olmakla birlikte piyasada bulunan klasik ameliyatsız yüz germe uygulamalarına göre çok daha ileri teknolojide bir uygulamadır.

Lazer lipoliz etkisini ve LASEmaR 1500’ün sağladığı 1470 nm dalga boyunu bünyesinde barındırır. Bu terimler size biraz yabancı gelmiş olabilir. Hemen anlatalım;

Lazer lipoliz, lazer ışınlarının sağladığı ısıyla ciltteki yağ dokusunun erimesine yardımcı olur. Böylelikle özellikle yüz bölgenizde, çene hattınızda veya yanak bölgenizdeki yüzünüzün oval görünümünü bazen fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar.

LASEmaR 1500 ise optik fiberler aracılığıyla cildinize 1470 nm dalga boyunda ışın gönderilmesini sağlar. Bu dalga boyunun önemli olmasının nedeni şudur; çevre dokulara zarar vermeden yüksek performansla cilt altındaki yağlara etki eder ve cildinizin yenilenmesini sağlar.

Benzer uygulamalar 1064 veya 1320 nm dalga boylarıyla da yapılabilmektedir. Ancak bu dalga boylarında ciltte yenilenme ve cilt altı dokularda biriken yağların erimesi için daha fazla enerji kullanılması gerekir. Yüksek enerji kullanılması çevre dokulara zarar verebilir.

Üstelik bu dalga boylarının kullanıldığı cihazlarla yapılan işlemlerde sonuçlar Endolift’e göre oldukça zayıf kalmıştır.

LASEmaR 1500 minimal invaziv uygulamalar da son teknolojidir. İşlemin sağladığı yağ ve su emilimi sayesinde cilt etkin şekilde yenilenir ve yüz hattı rahatlıkla toparlanarak daha genç bir görünüm elde edilir. Hem yağların sıvılaştırılmasında hem de cildin yenilenmesinde ileri teknoloji olan LASEmaR 1500, Endolift’in barındırdığı çalışma prensiplerinden biridir.

Endolift uygulaması işe yüz bölgesindeki kırışıklıklar, çene hattı, nasolabial bölge dediğimiz orta yüz hattında bulunan oluklar ve kırışıklıklar ile gıdı ve boyun bölgesindeki deformasyon rahatlıkla giderilebilmektedir.

Endolift nasıl uygulanır?

İşlem her ameliyatsız yüz germe uygulamasında oldu gibi klinik ortamda yapılır. Uygulamada soft anestezi dediğimiz hava soğutma teknolojisi kullanılır, yani işlem esnasında soğuk hava akımı sayesinde işlem alanındaki olası ağrıların önüne geçilir. Bu noktada hastalarımız isterlerse topikal kremlerle lokal uyuşma da sağlanabilir.

Öncelikle hastaya konsültasyon muayenesi yapılarak işlem için uygun bir aday olup olmadığı değerlendirilir. Uygun bir adaysa yüzündeki ve boynundaki kırışıklar analiz edilir. Sarkma dereceleri incelenir ve biriken yağlar olup olmadığına bakılır.

Akabinde işlem alanına kılavuz çizgiler dediğimiz çizgiler çekilir. Böylelikle uygulama esnasında yüz bölgesinde hiçbir alan atlanmadan kontrollü bir uygulama yapılır.

Kılavuz çizgiler çizildikten ve işlem alanı çizgilerle belirlendikten sonra işlemin kendisine geçilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu noktada anestetik kremler veya hava soğutma akımı kullanılmaktadır ki işlemlerimizde genellikle soğuk hava akımı, işlemin konforunu artırmak için yeterli olmaktadır.

İşlemde özel, tek kullanımlık mikro fiber uçlar kullanılmaktadır. Bu uçların kalınlığı mikronlarla ölçülecek kadar azdır. Neredeyse bir saç teli kalınlığında diyebiliriz. Hali hazırda işlemin böylesine konforlu ve anesteziye ihtiyaç duyulmamasının sebebi de uygulamanın bu saç teli inceliğindeki özel mikro fiber uçlarla yapılmasıdır.

Mikro fiber uçlar veya teller diyelim cihaz başlığına takıldıktan sonra bu uçlarla cilt altına girilir. Bu uçların cilt altına girmesi için özel bir kesi veya işleme gerek yoktur. İncecik uçlar cilt altına girip cilt altındaki doku üzerinde Endolift’e özel dalga boyuyla kontrollü hasar yaratmaya başlar.

Cilt altında hangi noktalara işlem yapıldığı, özel mikro fiber uçların ucundaki kırmızı ışık sayesinde takip edilebilmektedir. Böylelikle işlem esnasında mikro fiber uçların cilt altında hangi noktaya temas ettiği gözle görülür şekilde takip edilebilmektedir.

İşlem bir nevi tarama şeklinde yapılır. Problemli bölgeler cilt altında adeta örümcek ağı örer gibi ağ örercesine taranır. Cilt altında yaratılan bu kontrollü hasar, Endolift cihazının lazer lipoliz etkisi sayesinde fazla yağ dokularını eritir. Bu noktada, hastalarımız işlem esnasında küçük “çıt, çıt” şeklinde sesler duyarlar. Bu sesler lazer lipoliz sayesinde eritilen yağ dokulardır.

Erimesi için işleme maruz kalan yağ dokuların yanı sıra ciltte fibroblast hücrelere de etki ederek cildin kollajen üretimi tetiklenir ve cildin kendi kendini yenileme süreci başlatması sağlanır.

Konsültasyon esnasında tespit edilen problemli bölgeler cilt altından Endolift ile tarandıktan sonra işlem tamamlanır.

Endolift hangi bölgelere uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması Endolift, cilt deformasyonlarını bütüncül bir yaklaşımla tedavi etmemize olanak sağlayan bir uygulamadır. Sadece kırışıklıkları değil cilt altında biriken fazla yağ dokusuna da müdahale etmemizi sağlayan Endolift, birçok bölgeye güvenle uygulanabilmektedir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması Endolift ile;

 • Orta yüz hattı gerilebilir,
 • Gıdı bölgesinde biriken fazla yağlar eritilip gıdıda toparlama sağlanabilir,
 • Yaş almaya bağlı olarak belirginliğini yitiren ve kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren çene hattı belirginleştirilebilir,
 • Farklı nedenlere bağlı olarak alt göz kapağında oluşan torbalanmalar düzeltilebilir,
 • Kişileri olduğundan üzgün, yorgun ve yaşlı gösteren düşük kaşlar kaldırılabilir,
 • Üst göz kapağındaki düşüklükler giderilebilir,
 • Boyun bölgesinde yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan çizgiler ve kırışıklıklar giderilebilir,
 • Nasolabial bölgede oluşan (burun kanatları ile dudak kenarları arasında oluşan çizgiler) derin oluklu görünüm giderilebilir,
 • Ağız kenarlarından çeneye doğru uzanan marionette çizgileri dediğimiz çizgiler giderilebilir,
 • Yanlış dolgu uygulamaları nedeniyle oluşan asimetrik görünüm giderilebilir.

Endolift uygulaması her ne kadar yoğunlukla yüz bölgesinde kullanılsa da cilt yenilemedeki ve cilt altındaki yağ dokularını eritmedeki başarısı nedeniyle vücutta da kullanılmaktadır. Endolift ile;

 • Diz içinde biriken aşırı yağlara müdahale edilebilir,
 • Diz kapaklarının üzerinde biriken bölgesel yağlanmalar giderilebilir,
 • Karın bölgesinde cilt yenilenmesi sağlanabilir,
 • Selülit tedavisi uygulanabilir.

Kimler Endolift yaptırabilir?

Endolift FDA onaylı bir uygulama olmakla birlikte cihazın içerisinde bulunan LASEmaR 1500 lazeri de başta CE belgesi olmak üzere birçok güvenlik belgesine sahiptir.

Endolift uygulaması; cildinde yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar olan, cilt kalitesinde düşüş yaşayan, cilt elastikiyetinde kayıplar olan, cilt altındaki fazla yağ dokusu nedeniyle yüz bölgesinde veya bacaklarında istediği görünümü yakalayamayan her yaş grubundan kadın ve erkeğe uygulanabilir. Endolift uygulamalarında cilt tipinizin bir belirleyeciliği yoktur. Endolift, tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Endolift öncesi sonrası

Endolift uygulaması kısa sürede uygulanan ancak uzun soluklu sonuçları olan bir uygulamadır. İşlemde yüz hatları belirginleştirilip kırışıklıklara müdahale edilirken cilt de yenilenir. Bir cildin kendini yenileme süresi yaklaşık 1 ila 3 ay arasında değişiklik gösterir. Bu nedenle Endolift uygulamalarında öncesi sonrası sonuçlar arasındaki karşılaştırma yapmak için belirli bir süre geçmesi gerekir.

Daha önce merkezimizde yapılan Endolift uygulamalarıyla ilgili öncesi sonrası fotoğraflara ulaşmak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Endolift avantajları nelerdir?

 • İşlem sonrasında hastalarda sadece hafif bir kızarıklık olur ve bu kızarıklık, birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer.
 • İşlem sonrasında herhangi bir kanama veya hassasiyet gelişmez.
 • Uygulamadan 1 gün sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir.
 • Klinik ortamda uygulanabilir.
 • İşlemin uygulama süresi kısadır.
 • Kesi gerektirmez ve herhangi bir iz bırakmaz.
 • İşlemden sonraki 3-4 ay boyunca ciltte yenilenme devam eder.
 • Uygulama sonrası işlem alanında özel bir uygulamaya veya bakıma ihtiyaç duyulmaz.

Endolift kaç seans uygulanır?

Endolift uygulaması, tek seanslık bir uygulamadır. İşlem yapıldıktan sonraki süreçte yaklaşık 4 ila 6 ay boyunca cildin kendini toparlaması ve yenilenme süreci devam eder. Ancak çok fazla cilt deformasyonuna sahip hastalarımızda, eğer hastalarımız arzu ederse yaklaşık 6 ay sonra yani cildin kendini yenileme süreci yavaşladığında bir seans daha yapılabilmektedir.

Kimler Endolift yaptıramaz?

İşlem alanında açık yarası bulunanlar, hamileler ve emziren annelerin Endolift yaptırması sakıncalıdır. Bu gruptaki hastalarımıza maalesef Endolift uygulamamaktayız.

Endolift dezavantajları nelerdir?

Endolift, güvenli bir uygulamadır ve yaptıran hastalardan da şu ana kadar olumlu dönüşler aldığımız bir işlemdir. Söz konusu Endolift olunca dezavantaj olarak söyleyebileceğimiz tek şey işlemden sonra uygulama alanında hafif kızarıklıkların görülmesidir.

Endolift tedavi özeti

 • Tek seanslık bir tedavidir.
 • Sonuçları yaklaşık 2 yıllık kalıcılık gösterir.
 • İşlem alanında hassasiyete neden olmaz bu nedenle uygulama sonrasında özel bir bakım gerekmez.
 • Klinik ortamda uygulanabilir.
 • Soğuk hava akımı veya anestetik etki gösteren topikal kremler kullanılır.
 • Uygulamadan 1 gün sonra rahatlıkla sosyal hayata dönülebilir.
 • 4 mevsim yaptırılabilir.

Endolift Fiyatları 2024

Endolift uygulamasının fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe, işlemi yapan hekimin uzmanlığına ve tecrübesine göre değişiklik gösterir.

Endolift seans fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan Doku Clinic ailesine ulaşabilir, merak ettiklerinizi ekibimize ileterek seans fiyatlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Endolift fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Endolift yaptıranların yorumları

İleri teknoloji ameliyatsız yüz germe uygulaması olan Endolift, yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız uygulamalardan biridir.

İşlemi yaptıran hastalar, ağrı ve sızı hissetmediklerini sadece işlem esnasında hafif bir rahatsızlık hissi duyduklarını söylemekle birlikte uygulama sonrası kızarıkların da kısa sürede geçtiğini belirtmişlerdir. Bununla birlikte özellikle işlemi takip eden ilk 3 ayda değişimin gözle görülür olduğunu söyleyen hastalar, 2. seansa ihtiyaç duymadıklarını belirtmişlerdir.

Endolift ile ilgili sık sorulan sorular

Endolift uygulamasıyla ilgili merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

 • Endolift ağrılı bir uygulama mı?

Hayır. Endolift ameliyatsız yüz germe uygulamasında soft sedasyon kullanılmaktadır. Soğuk hava akımının kullanıldığı bir uygulama olan Endolift uygulamasında, hastalar işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezler. Bununla birlikte ihtiyaç halinde topikal kremler de uygulanabilmektedir.

 • Endolift iyileşme süresi ne kadardır?

Endolift uygulamasında herhangi bir nekahet dönemine ihtiyaç duyulmaz. Uygulamadan 1 gün sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

 • Endolift sonrası hastanede kalır mıyım?

Hayır. Endolift uygulaması bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır ve klinik ortamda yapılır.

 • Endolift güvenli mi?

Evet. Endolift uygulaması güvenliği kanıtlanmış bir uygulamadır. FDA onaylı bir işlem olan Endolift ile ameliyatsız yüz germe uygulamasında şu ana kadar olumsuz herhangi bir hasta dönüşü olmamıştır.

Bununla birlikte Endolift cihazının bünyesinde bulunan LASEmaR 1500 lazerinin CE 0476, FDA, ISO 9001, ISO 13485, 93/42/CEE, CEI EN 60601-1, CEI EN 60601-2-22, CEI EN 60601-1-4, CEI EN 60825-1 ve CEI EN 60601-1-2 güvenli belgeleri bulunmaktadır.

 • Endolift sonrası iz kalır mı?

Hayır, iz kalmaz. Endolift uygulamasında bir saç teli kalınlığında diyebileceğimiz özel mikro fiber uçlar kullanılır. Herhangi bir kesiye ihtiyaç duymadan rahatlıkla cilt altına yerleştirilebilen bu mikro fiber uçlar, işlem sonrasında ciltte iz bırakmaz.

 • Endolift ile yüzüm zayıflar mı?

Endolift uygulaması, cildin gerilmesine ve kırışıklıkların giderilmesine etki etmesinin yanı sıra bünyesinde bulunan lazer lipoliz sayesinde cilt altındaki fazla yağ dokusunun erimesine de katkı sağlar. Doğru şekilde planlanan bir Endolift uygulamasıyla yüz hatlarınız yeniden şekillendirilirken cilt altında biriken fazl yağ dokusunu da geride bırakabilirsiniz.

 • Endolift gıdıyı eritir mi?

Evet, eritir. Gıdı bölgesi, vücudumuzda en çok deforme olan bölgelerin başında gelir. Çene altında biriken fazla yağların erimesi zordur. Spor ve diyet çoğu zaman gıdı bölgesinde yağların erimesine yardımcı olmaz.

Endolift, gıdı bölgesinde biriken dirençli yağların erimesini sağlarken cildi sıkılaştırır ve cildin gergin bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Böylelikle gıdı bölgesindeki yağlar ve cilt sarkmaları nedeniyle ortaya çıkan daha kilolu ve daha yaşlı görünüm geride bırakılır.

 • Endolift cildi sıkılaştırır mı?

Mikro fiber uçlarla cilt altına yapılan uygulama ve 1470 nm dalga boyu sayesinde ciltteki fibroblast hücreler uyarılır ve ciltte kollajen üretimi tetiklenir. Kollajen üretiminin artışıyla ciltteki bağ dokular sıkılaşmaya ve cilt sıkılaşır gerginleşmeye başlar. Endolift, cildi sıkılaştırıp cilt kalitesini artıran bir uygulamadır.

 • Endolift göz altı torbalarında işe yarar mı?

Evet. Endolift uygulamasıyla alt göz kapağında oluşan torbalanmalar tek seansta geride bırakılabilmektedir.

 • Çene hattını belirginleştirmek için Endolift mi yoksa jawline mı?

Jawline, kulak memesi ile çene ucu arasında kalan çene hattına yapılan bir dolgu uygulamasıdır. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan jawline dolgu uygulaması sonrasında çene hattı hacim kazanır ve belirginleşir.

Endolift ise cildin gergin bir görünüm kazanmasını sağlayan ve yüzü şekillendiren bir uygulamadır. Endolift uygulamasında cilt altındaki fazla yağ dokuları eritilerek cilt sıkılaştırılır. Yüz ovali belirginleştirilir.

Endolift de jawline dolgusu da çene hattını belirginleştiren ancak bunu farklı yöntemlerle yapan ameliyatsız işlemelerdir. Eğer çene hattınız belirginse ancak cildinizdeki deformasyonlar nedeniyle çene hattınız kaybolmaya başladıysa Endolift iyi bir seçenektir.

Ancak bu bölgede herhangi bir sarkıklık yoksa ve buna rağmen çene hattınız belirgin değilse o zaman jawline çene dolgusu daha doğru bir seçenek olacaktır. İki farklı uygulama söz konusu olduğunda nihai sonuç, konsültasyon muayenesinde belirlenmektedir.

 • Endolift bacakları inceltir mi?

Evet. Özellikle diz içinde biriken ve bacakların yukarıdan aşağıya doğru daralan görünümünü bozan fazla yağlara Endolift ile müdahale edilebilmektedir.

Bunun yanı sıra diz kapaklarının üzerinde biriken ve özellikle diyet ya da sporla dahi gitmeyen yağlanmalarda da Endolift etkin bir çözümdür. Endolift, bacaklarınızdaki cilt altı dokularda biriken yağların erimesine yardımcı olurken cildinizin kalitesini de artırarak daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

 • Endolift selülitleri yok eder mi?

Selülit bir dolaşım bozukluğudur. Zayıf ya da kilolu farketmeksizin herkeste selülit problemi görülebilir. Portakal kabuğu görünümü olarak tarif edilen ve cilt altındaki yağ dokunun yarattığı çukurlu görünüm Endolift ile geride bırakılabilir. Endolift uygulaması, selülit tedavisinde etkin bir seçenektir.

 • Endolift sonrası ödem oluşur mu?

Endolift sonrası genellikle hızlıca sosyal hayata dönülebilir. Morarma, kanama, ödem oluşmaz. Bununla birlikte bazı hassas ciltlerde işlemden sonraki ilk gün kısmi bir ödem görülebilir.

 • Endolift kalıcılığı ne kadar?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte Endolift uygulamasının kalıcılığı yaklaşık 2 yıldır.

 • Endolift için yaş sınırı ne?

Endolift uygulaması genellikle 30’lu yaşların ortalarından itibaren başvurulan bir uygulamadır. Bu dönemde kadın veya erkek farketmeksizin ciltte kollajen üretimi azalmaya başlar ve cilt deformasyonlara açık hale gelir. İnce kırışıklar kendini göstermeye başlar. 30’lu yaşların ortalarından itibaren ameliyatsız yüz germe uygulamalarına başvurulabilmektedir.

 • Endolift sonrası cilt yeniden sarkar mı?

Endolift uygulamasının belirli bir kalıcılık süresi vardır. Bu süre zarfı sonrasında cilt yeniden deformasyonlara açık hale gelecektir çünkü cildimiz yaşayan bir dokudur.

Bizler yaş aldıkça cildimiz her zaman bakıma ihtiyaç duyar. Endolift uygulamasının kalıcılık süresi geçtiğinde yeniden cilt uygulamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz ancak asla işlem öncesinde olduğu gibi bir sarkma ile karşılaşmazsınız.

 • Endolift sonuçlarını ne zaman görürüm?

Yapıldığı ilk andan itibaren sonuçlar görülmeye başlamakla birlikte nihai sonuçlar için ortalama 3-4 ay gibi bir süre beklenmesi gerekir. Bu süre, cildin kendini yenileme süresidir.

 • Endolift diz kapaklarını güzelleştirir mi?

Endolift, direkt diz kapaklarına değil ancak diz kapaklarının üzerinde biriken yağlanmalara uygulanan ve yüz güldüren sonuçlar alınan bir uygulamadır. Diz üstüne müdahalede bulunularak bacakların çok daha fit ve biçimli görünmesine yardımcı olur.

 • Endolift mi yoksa yüz germe ameliyatı mı?

Yüz germe ameliyatları, genel anestezi altında yapılan ve ortalama 3 saat süren operasyonlardır. Bu ameliyatlar sonrasında hastalar iyileşme sürecine ihtiyaç duyarlar ve hemen sosyal hayatlarına dönemezler. Dolayısıyla yaşamlarında aksamalar yaşanır.

Endolift ise ameliyatsız şekilde daha genç bir görünüm sağlayan etkin bir uygulamadır. Uygulamanın sonuçları yüz germe ameliyatlarında olduğu gibi keskin değildir, hemen ortaya çıkmaz, zaman gerekir. Ancak Endolift, sosyal hayatı kesintiye uğratmaz ve yüz germe ameliyatlarına göre daha zahmetsiz ve ekonomik bir seçenektir.

 • Endolift mi yoksa botoks mu?

Botoks uygulamaları kırışıklık tedavisinde kullanılan etkin işlemlerdir. Botoks yapılan bölgede yaklaşık 4 ay sürecek bir gerginlik elde edilir. Kırışıklıkların açılmasını ve kişinin olduğundan daha genç görünmesini sağlayan botoks uygulamaları, enjeksiyon içeren işlemlerdir.

Endolift ise enjeksiyon içermeyen ve kalıcılığı hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 2 yıl olan etkin bir ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır.

Endolift uygulaması cilt altındaki dokuları şekillendirirken fazla yağların da erimesine katkı sağlar. Ciltteki kollajen üretimini tetikler ve ciltte aylarca sürecek bir yenilenme başlatır. Bağ dokuları güçlendirir, cildi sıkılaştırır.

Endolift uygulamasının yarattığı etkileri botoks enjeksiyonları yaratamaz. Dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesinde Endolift, çok daha uzun soluklu bir işlem olmaktadır.

 • Endolift ne demek?

Endolift, birleşik bir kelimedir ve latince kökleri vardır. Endo; iç, boşluk ve yüzeyler arasındaki kısım/nokta anlamına gelir. Lift ise germe, farklı bir pozisyona getirme anlamlarına gelir.

 • Endolift sonrası işe ne zaman dönebilirim?

İşlemden 1 gün sonra rahatlıkla günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

 • Endolift yan etkileri var mı?

İşlemden sonra uygulama alanında kısmi bir kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Hafif kızarıklık dışında -ki bu kızarıklık birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer- Endolift uygulamasının bilinen ağır bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 • Endolift sonrası morarma olur mu?

İşlem sonrası morarmayla karşılaşılmamaktadır.

 • Cilt rejuvenasyonu ne demek?

Rejuvenasyon kelimesi köken olarak yenileme anlamına gelir. Cilt rejuvenasyonu ise cilt yenilemedir. Endolift uygulaması, ciltteki kollajen üretimini tetiklediği için ciltte yenilenme yani rejuvenasyon sağlar.

 • Endolift her cilt tipine uygun mu?

Evet. Endolift uygulaması ile her cilt tipinden hastaya işlem yapılabilmektedir.

 • Endolift uygulamasının liposuction’dan farkı ne?

Endolift uygulaması ameliyatsız bir işlemdir ve klinik ortamda yapılır. Uygulamada cilt altındaki yağ dokulara müdahale edilse de bu minimal bir müdahaledir. Yağlar tahrip edilerek şekillendirme yapılır. Liposuction uygulamasında ise yağlar anlık olarak sıvılaştırılır ve o an özel kanüllerle vücuttan dışarı alınır. Bununla birlikte liposuction ameliyathanede yapılır ve işlem sonrasında özel bir korse giymek gerekmektedir.

Endolift, yağ dokularını tahrip edip minimal inceltme sağlarken liposuction çok daha büyük bölgelerdeki yağlarla müdahale eder.

 • Endolift randevusu

Endolift uygulamasıyla ilgili randevu için merkezimiz Doku Clinic’e sosyal medya hesaplarımızdan veya merkez iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

 • Endolift yanakları inceltir mi?

Evet, inceltir. Endolift uygulamasıyla yanak bölgesinde şekillendirme sağlanabilir. Yine bu bölgede bulunan bichat yağlarına kontrollü bir şekilde müdahale edilerek yanaklarda incelme sağlanabilir.

Bu bakımdan Endolift uygulaması bişektomi ameliyatlarına göre çok daha kontrollü bir işlem seçeceği sunar. Bişektomi ameliyatında yanaklardaki bichat yağlar blok halinde alınırken Endolift’in bünyesinde bulunan lazer lipoliz sayesinde bu bölgedeki yağlar daha kontrollü şekilde şekillendirilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular