Whatsapp

Popo Estetiği (BBL)

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
3-4 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hassasiyet Süresi
2-3 Hafta
İşe Dönme Süresi
2 Hafta
Anestezi
Genel Anestezi
Hastanede Yatış
1 Gün
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Popo Estetiği (BBL) Nedir?

Popo Estetiği, daha biçimli ve daha dik bir kalça formu için yapılan operasyonların tümüdür. Popo estetiği kapsamında popo büyütülebilir, küçültülebilir veya dikleştirilebilir. Popo estetiği, Liposuction sayesinde yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılabildiği gibi kalça implantları kullanılarak da yapılabilir.

Yaşadığımız çağda estetik uygulamalar günümüzün vazgeçilmez gerçeği. Öyle ki her ne kadar spor ve diyetle vücudumuzu daha iyi bir şekle sokmaya çalışsak da günün sonunda mutlaka sağladığı avantajlar sayesinde estetik uygulamalardan destek alma ihtiyacı duyuyoruz.

Yüzümüz veya vücudumuz, hangisi olduğu farketmeksizin her daim yaşlanmanın getirdiği olumsuz etkilerle baş etmeye çalışırken bizler, daha destekleyici olmak ve yaşımızın en iyi versiyonunda görünebilmek için başta plastik cerrahi olmak üzere estetik uygulamaların nimetlerinden faydalanıyoruz.

Doku Clinic ailesi olarak alanında yetkin ve tecrübeli isimlerle hastalarımızın ihtiyaç duyduğu küçük estetik dokunuşları yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Öyle ki bugün, dünyada en çok yapılan operasyonlardan biri olan popo estetiği veya bilinen bir diğer ismiyle BBL hastalarımızda dahi kişiye özel sonuçlar elde ediyor, hastalarımızın “kendilerine has” güzelliklerini, çekiciliklerini ve vücutlarının karakterize özelliklerini koruyoruz.

Bugün, her ne kadar güzellik görecelidir desek de içinde bulunduğumuz dünyada güzelliğin de belirli standartları olduğu bir gerçek. Belirgin ancak vücuttan çok taşmayan kıvrımlı hatlar, biçimli bir form ve tabii ki sıkı bir cilt, günümüzün güzellik standartlarında ilk sıralarda yer alıyor.

Bazı olgu ve durumların bir standarda bağlanması sizde “acaba herkes aynı mı oluyor?” hissi uyandırabilir. Hali hazırda söz konusu estetik cerrahi operasyonları olduğunda işlemlerle ilgili en çok gelen eleştirilerden biri de “herkes birbirine benzedi artık” şeklindedir.

Yukarıda, iç sesinizin dile getirdiği soruya hemen cevap verelim; hayır, herkes aynı olmuyor. Tabii eğer işlem için alanında yetkin bir cerrahı tercih ettiyse!

Ülkemizdeki tıp eğitimi her ne kadar üst düzey bir eğitim olsa da mesleki hayatın başlangıcından itibaren doktorların karşılaştığı hastalar, talepler ve yoğunlaştığı uzmanlık alanları farklı olduğu için günümüzde herkesin aynı kalitede, başarıda ve etik değerlerde işlem yaptığını söylemek sanıyoruz ki birçok hekim için haksızlık olur.

Profesyonel birçok iş alanında olduğu gibi cerrahlıkta da karşılaşılan her bir yeni hasta/vaka cerrah için yeni bir deneyimdir. Plastik cerrahların işlem sonuçlarını birbirinden böylesine farklı kılan da bu yeni deneyim ve kazanılan tecrübelerdir.

Eğer ki siz, yaptırmak istediğiniz işlemle ilgili estetik cerrah arayışındayken kişinin eğitiminin yanı sıra hasta sonuçlarına ve mesleki tecrübesine dikkat ederseniz, herkesin korktuğu “acaba herkes aynı mı oluyor?” durumu asla sizin için geçerli olmaz çünkü tüm estetik operasyonlar kişiye özeldir.

Kişilerin vücut yapıları, yüz hatları, hatta kıyafet alışkanlıkları dahi farklı olduğu için yapılan estetik ameliyatlarda sonuçlar asla birbirine benzemez. Tabii tüm bu söylediklerimiz alanında uzman ve doğru bir planlama ile hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyen cerrahlar için geçerlidir.

Farklı teknik ve yöntemlerle planlanabilen Popo Estetiği, kişiye özel sonuçların alınmasının yanı sıra yüksek hasta memnuniyeti sayesinde dünyanın birçok farklı yerinden her gün yeni hastalar kabul ettiğimiz işlemlerin başında geliyor.

Dik, biçimli, vücut hatlarıyla uyumlu ve dolgun bir popo formu için günümüzde hastalara pek çok farklı uygulama sunulsa da yıllara yayılan tecrübemiz sayesinde içimiz rahat bir şekilde söylüyoruz ki söz konusu popo estetiği olduğunda etkin ve kısa süreli sonuç almanızın yolu BBL yani Brazilian Butt Lifting uygulamasıdır.

İsminden de anlaşılacağı üzere Popo Estetiği BBL, Latin Amerikalı kadınlara has kabul edilen dik ve biçimli kalçalar vadeden bir operasyondur.

Yıllara yayılan samba kültürü veya sadece şans, kim bilir!

Günün sonunda eğer kökenlerinizde Latin dokunuşlar yoksa dünyanın en çekici kalçaları olarak kabul edilen popo formuna kavuşmak için bir BBL dokunuşuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu arada sıklıkla düşülen bir yanlışın da hazır yeri gelmişken altını çizelim.

Dik, biçimli ve sıkı kalçalara kavuşmanın hayalini sanki sadece kadınlar kuruyor gibi gelebilir. Halbuki erkekler de Popo Estetiği konusunda oldukça talepkardırlar. Her ne kadar halen daha işlem yoğunluğu kadın hastalarda olsa da günümüzde erkekler de popo estetiği için kliniklere başvurmakta, fit görünümlerini tamamlamak istemektedirler.

Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen popo estetiği ile biçimli kalçalara kavuşmak artık hayal değil.

Popo Estetiği (BBL) ne işe yarar?

Popo estetiği, daha biçimli bir popo formuna kavuşmanızın etkin yoludur. Popo estetiği sayesinde daha orantılı bir vücut formuna kavuşabilirsiniz. Daha belirgin ve şekilli kalçalara sahip olabilirsiniz. Belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

Popo Estetiği (BBL) için doğru zaman nedir?

Popo estetiği her mevsim yapılabilen bir uygulamadır. Bununla birlikte eğer aşırı kilo değişimlerinin yaşandığı obezite cerrahisi söz konusuysa veya yakın bir zamanda hamilelik planlanıyorsa o zaman popo estetiği bu süreçlerden sonraki yıl içerisinde yapılmalıdır. Aksi halde yapılan işlem sonrasında popoda yeniden form değişimi olabilir.

Popo Estetiği (BBL) için hangi yöntemler kullanılır?

Popo estetiği 2 farklı şekilde yapılır. Liposuction ile yapılan popo estetiğinde vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağ doku özel bir işlemden geçirilerek popoya yeniden enjekte edilir. Böylelikle popo şekillendirilir. Liposuction ile yapılan popo estetiği büyük oranda kalıcıdır.

Popo estetiğinde kullanılan bir diğer yöntem ise popo protezleri veya bir diğer ismiyle kalça implantlarıdır. Kalça implantlarıyla yapılan popo estetiği operasyonları ömür boyu kalıcıdır. Meme implantlarına benzer özellikler taşıyan kalça implantlarıyla poponun daha büyük ve şekilli olması sağlanır.

Her iki yöntemin de kendi göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Hangi yöntemin kullanılacağına konsültasyon muayenesinde, hastanın vücut yapısı ve talepleri doğrultusunda karar verilir.

Popo Estetiği (BBL) nasıl yapılır?

Popo estetiği, tam teşekküllü bir hastanede plastik cerrah tarafından yapılır. Kullanılacak anestezi türü, popo estetiğinde kullanılacak yönteme göre değişiklik gösterir. Kalça implantlarının kullanıldığı popo estetiği genel anestezi altında yapılırken Liposuction yönteminin kullanıldığı popo estetiği genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Eğer yöntem olarak yağ enjeksiyonuyla popo estetiği tercih edildiyse o zaman ilk etapta hastanın vücudunun çeşitli yerlerinde yağ dokusu alınır. Bel, karın, sırt ve iç bacaklar yağ alımı için en fazla tercih edilen bölgelerdir.

Bu bölgelerden yağ alındıktan sonra alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek yeniden vücuda enjeksiyona hazır hale getirilirler. Yağlar hazırlandıktan sonra konsültasyon muayenesinde kararlaştırılan popo formu için enjeksiyonlar yapılır.

Eğer yöntem olarak kalça implantı tercih edildiyse operasyon genel anestezi altında yapılır. İşlem bölgesi öncesinde sterilize edilir akabinde kalça kasının altına kalça implantları yerleştirilir. Operasyon, yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğine göre daha uzun süredir tamamlanır.

Popo Estetiği (BBL) hazırlık süreci nasıldır?

Popo estetiği, özellikle Brazilian Butt Lifting her ne kadar konforlu bir operasyon olsa da her uygulama gibi BBL öncesinde de hazırlık sürecine ihtiyaç duyulur. Bu hazırlık kapsamında hastaların operasyondan yaklaşık 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmaları gerekir.

Ancak bu ilaçları bırakırken mutlaka bu ilaçları kendilerine reçete eden doktorlarını bilgilendirmeleri gerekir. Yine bu hazırlık kapsamında takviye gıdalar ve vitaminler kullanılmamalı, yeşil çay da dahil olmak üzere tüm bitki çaylarının tüketimine ara verilmelidir.

Sigara ve alkol tüketimi, düzensiz uyku, yetersiz beslenme gibi iyileşme sürecini olumsuz şekilde etkileyecek tüm alışkanlıklara da ameliyat öncesi ara vermek gerekmektedir.

Popo Estetiği (BBL) sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Operasyondan sonraki süreçte vücudunuzdaki ödemin artmaması için tam iyileşme gerçekleşene kadar alkol tüketiminden uzak durulmalı ve tuzlu yiyecekler tüketilmemelidir. Operasyonu takip eden ilk haftalarda sırt üstü yatılmamalı, direkt popo üzerine oturulmamalıdır. Eğer zorunda kalınırsa da mutlaka çember yastıklar kullanılmalıdır.

Operasyon sonrası kontrollere düzenli gelinmelidir. Ameliyattan sonraki ilk 4 haftalık süreçte mutlaka korse kullanılmalıdır.

Popo Estetiği (BBL) avantajları nelerdir?

Popo estetiği pek çok avantajı barındırır. Özellikle Brezilya Poposu Estetiği olarak da bilinen BBL uygulaması, hastalara kısa sürede biçimli kalçalara kavuşma şansı sunar. Kısa ve konforlu iyileşme süresi sayesinde hastalar kısa sürede sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Uzun soluklu sonuçlar alınan popo estetiğinde, eğer kalça implantları kullanılırsa sonuçlar ömürlüktür.

Popo estetiği eğer yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılacaksa bu işlem sayesinde sadece popo şekillenmez dahası vücuttan alınan yağlar sayesinde vücuttaki dirençli, bölgesel yağlardan da kurtulunur.

Popo Estetiği (BBL) kimlere yapılır?

Popo estetiği; daha biçimli ve dik bir kalça isteyen, poposunun vücut hatlarıyla uyumlu bir görünüme sahip olmasını isteyen 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkeğe yapılır.

Popo Estetiği (BBL) kimlere yapılmaz?

Tıbbi olarak anestezi almaya engel hastalıkları bulunan, kan pıhtılaşma problemi yaşayan 18 yaşın altındaki kişilere popo estetiği uygulanmaz.

Popo Estetiği (BBL) tehlikeli mi?

Popo estetiği, plastik cerrahlar tarafından başarılı bir şekilde tamamlanan operasyonlardan biridir. Yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı operasyon, tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında oldukça güvenilirdir.

Popo Estetiği (BBL) sonrasında iz kalır mı?

Popo estetiği uygulamalarında kesiler ince kanüllerin gireceği kadar küçüktür. Bu minimal kesiler sayesinde ameliyat sonrasında iz neredeyse görünmez. Operasyondan sonraki süreçte ilk etapta kırmızı ve belirgin olan izler, operasyon sonrası ilk yılda yavaş yavaş soluklaşır ve belli belirsiz bir hal alır.

Popo Estetiği (BBL) iyileşme süreci nasıldır?

Popo estetiği ameliyatlarından sonra özel bir korse giyilir. Bu korsenin ortalama 4 ila 6 hafta giyilmesi gerekir. Popo estetiğinde eğer yağ enjeksiyonu kullanıldıysa tam iyileşme süresi ortalama 3-4 haftadır. Kalça implantları kullanıldıysa bu süre 8 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Operasyondan sonra ödem ve şişlik görülmesi normaldir. Operasyondan sonraki 1 ay içerisinde bu ödem ve şişlikler adım adım geride kalacaktır.

Popo estetiğinde iyileşme süreci konforludur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğinde operasyondan sonra hastalar genelde ağrı hissetmezler. Kalça implantlarının kullanıldığı popo estetiği operasyonlarında ise iyileşme sürecinde hastalar ağrı hissedebilirler. Ancak bu ağrılar ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol altına alınmaktadır.

Popo Estetiği (BBL) dezavantajları nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğinin dezavantajı bulunmamaktadır. Bununla birlikte kalça implantının kullanıldığı operasyonlarda iyileşme süreci, diğer estetik uygulamalara göre bir miktar daha sancılı olmaktadır.

Popo Estetiği (BBL) tedavi özeti

Genel veya lokal anestezi altında yapılır.

Operasyon süresi tercih edilen tekniğe göre değişir.

Bacak estetiği ile kombine olarak yapılabilir.

Operasyon sonrası 1 ay süresince korse giymek zorunludur.

Ortalama 2 hafta içerisinde sosyal hayata rahatlıkla dönülür.

Popo Estetiği (BBL) öncesi sonrası

Brazilian Butt Lifting operasyonları, öncesi sonrası fotoğraflarla değişimin çok net bir şekilde görülebildiği ameliyatlardır. BBL öncesi sonrası hasta fotoğrafları sayesinde siz de popo estetiği olmadan önce işlemin kapsamını ve popo estetiği ile nasıl bir değişim sağlanabileceğini gerçek hasta fotoğrafları üzerinden görebilirsiniz.

BBL uygulamasıyla ilgili öncesi sonrası hasta fotoğrafları için web sitemizi inceleyebilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak konsültasyon muayenesi alabilir, konsültasyon için geldiğinizde de önceki hastalara dair ameliyat fotoğraflarını görmeyi talep edebilirsiniz.

Popo Estetiği (BBL) ile hangi ameliyatlar kombine olarak yapılır?

Popo estetiği, birçok ameliyatla kombine şekilde yapılabilir. En sık kombine edildiği operasyonlar ise uyluk germe ve bacak inceltme ameliyatlarıdır. Bunların yanı sıra Liposuction ve yüze yağ enjeksiyonları ile de kombine olarak yapılabilmektedir.

Popo Estetiği (BBL) yaptıran ünlüler

BBL, başta Hollywood ünlüleri ve dünyaca ünlü yıldız şarkıcılar olmak üzere pek çok dünya yıldızı tarafından tercih edilen bir uygulamadır. İşte Brazilian Butt Lifting uygulamasını tercih ederek daha gösterişli ve biçimli kalçalara kavuşan birkaç ünlü isim; Cardi B, Kim Kardashian, Virginia Gallardo, Blac Chyna, Amber Rose.

Popo Estetiği (BBL) yaptıranların yorumları

Popo estetiği, başarılı sonuçlar sayesinde yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı operasyonlardan biridir. Yüz güldüren sonuçların alındığı popo estetiği ameliyatlarında hastalar özellikle yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğini tercih ettiklerini belirtip iyileşme sürecinin konforlu ve kısa sürdüğünün altını çizmişlerdir.

Operasyon sonra vücutlarının daha orantılı olduğunu belirten hastalar; pantolon ve etek giymekten daha fazla keyif aldıklarını yeni popo şekilleri nedeniyle aynada kendilerini görmeyi daha çok sevdiklerini söylemişlerdir.

Popo Estetiği (BBL) fiyatları 2024

Popo estetiğinde fiyat, kullanılacak tekniğe göre değişiklik gösterir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğinin fiyatı ile kalça implantları kullanılarak yapılan popo estetiğinin fiyatları birbirinden farklıdır.

Bununla birlikte işlemin yapılacağı merkezin kalitesi ve işlemi yapacak plastik cerrahın eğitimi, tecrübesi de popo estetiği fiyatını etkilemektedir. Popo estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Popo Estetiği (BBL) ile ilgili sık sorulan sorular

Popo estetiği, son yıllarda daha da fazla talep görmeye başlayan estetik uygulamalardan biridir. Özellikle BBL olarak da bilinen Brazilian Butt Lift uygulaması, popo estetiğine başvuran hastaların talep ettiği tekniklerin başında geliyor. Sizler için popo estetiği ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını derledik.

İşte popo estetiği ile ilgili merak edilenler!

Popo estetiğinde protez kullanılır mı?

Evet, kullanılır. Popo estetiği kapsamında yapılan popo büyütme işlemi iki farklı şekilde yapılır. Bunlardan biri kalça implantlarının kullanıldığı popo büyütme ameliyatıdır diğeri ise Liposuction yardımıyla vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağların özel bir işlemden geçirilerek popoya enjekte edilmesiyle yapılan popo büyütme estetiğidir.

Liposuction ile popo estetiği nedir?

Liposuction, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir estetik prosedürdür. Yağ alma anlamına gelen Liposuction, vücudun farklı yerlerinden özel ince kanüller aracılığıyla belirli miktarlarda yağ almamızı sağlar.

İnce kanüller aracılığıyla alınan yağlar, popoya enjekte edilerek poponun daha büyük ve biçimli olması sağlanır. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme denilen bu prosedür, güvenilir ve bir o kadar da konforlu bir işlemdir.

BBL ile popo estetiği aynı şey midir?

BBL uygulamasının açılımı Brazilian Butt Lifting’dir. İngilizce Brezilya Poposu anlamına gelen BBL uygulaması, daha çok Latin Amerikalılarda görülen dik, biçimli ve büyük popoyu temsil eder. BBL uygulamasında amaç, hastalarda Latin Amerikalılara özgü bu kalça formunu elde etmektir.

Popo estetiği ise BBL uygulamasına göre daha kapsamlı bir işlemler bütününü temsil eder. Popoya yapılan her estetik müdahale, popo estetiği olarak adlandırılır. Bunun içerisinde popo büyütme, popo küçültme ve popo dikleştirme vardır.

Popo estetiği ile popo küçültülür mü?

Evet, küçültülür. Kalça küçültme estetiği olarak da bilinen popo estetiği ile popo küçültme operasyonunda Liposuction tekniği kullanılır. Böylelikle kalçadaki fazla yağ dokusu alınırken kalça daha küçük ve daha şekilli bir forma sokulur.

Komşu dokular dediğimiz kas ve sinir dokulara zarar vermemesi nedeniyle bu tür vücut şekillendirme işlemlerinde genellikle Vaser Liposuction uygulaması kullanılır.

Popo estetiği ile popo hem büyütülüp hem de dikleştirilir mi?

Evet. Popo estetiği ister kalça implantlarıyla yapılsın ister yağ enjeksiyonuyla farketmeksizin her iki teknikte de daha büyük ve daha dik bir kalça formu elde edilebilir.

Popo estetiği yerine squad yapmak işe yarar mı?

Squad, popo dikleştirme için sıklıkla önerilen egzersizlerden biridir. İyi bir squad programıyla kalça kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Ancak squad, poponuzun büyümesini veya arzuladığınız şekle bürünmesini sağlamaz. Sadece hali hazırda olan dokunuzun ve kaslarınızın gelişmesini, toparlanmasını sağlar.

Popo estetiği olan insanlar spor yapabilir mi?

Evet, yapabilirler. Operasyon sonrası, iyileşme dönemi tamamlandıktan sonra hastalar istedikleri şekilde egzersiz ve antreman yapabilirler.

Popo estetiğinden ne kadar zaman sonra denize girebilirim?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğinde iyileşme süreci ortalama 2 haftadır. Kalça implantı ile yapılan popo estetiğinde ise iyileşme süresi 3-4 haftayı bulabilmektedir. İyileşme süresi tamamlandıktan sonra hastalar rahatlıkla denize ve havuza girebilirler.

Popo estetiği hangi ameliyatlarla kombine olarak yapılır?

Popo estetiği sıklıkla bel ve bacak estetiği ile kombine olarak yapılmaktadır. Bunların yanı sıra Vaser Liposuction ile yapılacak vücut şekillendirme uygulamaları da sıklıkla popo estetiği ile kombine şekilde yapılabilmektedir.

Popo estetiğinden sonra özel oturma yastığı kullanmama gerek var mı?

Popo estetiğinde ameliyattan hemen sonra direkt popo üstüne oturulmaması gerekir. İlk haftalar hastalar karın üstü veya yan uzanabilirler. Eğer oturmak zorunda kalırlarsa o zaman kalça incinmelerinde de kullanılan oturma yastığından kullanmaları gerekir. Bununla birlikte, otururken bacakların arasına yastık sıkıştırmak da popoya uygulanan baskının azalmasına yardımcı olacaktır.

Popo estetiğinden sonra ne zaman oturabilirim?

Popo estetiğinde iyileşme süreleri yapılan uygulamanın çeşidine ve kapsamına göre değişir. Popo estetiği kapsamında popo küçültülebilir, büyütülebilir veya dikleştirilebilir. Tüm bu işlemler yağ enjeksiyonu ile yapılabildiği gibi kalça implantları ile de yapılabilmektedir. Dolayısıyla popo estetiği sonrasındaki iyileşme süresi çeşitlilik gösterir.

Genellikle operasyondan sonraki 4 hafta boyunca direkt poponun üzerine oturulmasını önerilmez. Hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle 4. haftadan sonra oturulabilir.

Popo estetiğinden sonra ne zaman sırt üstü yatabilirim?

İyileşme sürelerine bağlı olarak ve hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 4. hafta sonra sırt üstü yatılabilir.

Popo estetiği sonrasına işim için istirahat raporu alabilir miyim?

Evet, alabilirsiniz. Popo estetiği nekahet dönemine ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Ameliyat sonrasında istirahatınızı raporlayabilir, çalıştığınız kuruma vermek üzere cerrahımızdan istirahat ihtiyacınızı kanıtlayan raporunuzu alabilirsiniz.

Liposuction BBL nedir?

Liposuction BBL, yağ enjeksiyonu ile yapılan Brazilian Butt Lifting yani Brezilya Poposu estetiğidir.

Kalça büyütme estetiği fiyatları

Kalça büyütme estetiği fiyatları; yapılacak operasyonun kapsamına, operasyonu yapacak olan cerrahın bilgisi ve tecrübesine, ameliyatın yapılacağı hastanenin kalitesine göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla söz konusu kalça büyütme estetiği olduğunda standart bir operasyon maliyetinden bahsetmek mümkün değildir.

Kalça büyütme ameliyatına dair en iyi fiyat bilgisini konsültasyon muayenesinden sonra öğrenebilirsiniz.

Kalça dikleştirme estetiği

Kalça dikleştirme yağ enjeksiyonu veya kalça implantlarıyla yapılır. Kalça dikleştirme estetiğinde ihtiyaç halinde, özellikle bariatrik ameliyat geçiren hastalarda, dikleştirme yapılırken fazla deri cerrahi olarak alınır.

Yağ enjeksiyonuyla yapılan kalça estetiğinde kalıcılık ortalama 2 yıldır. Eğer kalça dikleştirme estetiğinde silikon implantlar kullanıldıysa o zaman işlem, ömür boyu kalıcıdır. Silikon implantların kullanıldığı kalça estetiğinde implantlar kas altına yerleştirildiği için kalçaya dokunulduğunda implant dokusu hissedilmez.

Ameliyatsız kalça büyütme

Ameliyatsız kalça büyütme, günümüzde kullanılan dolgu maddeleriyle mümkündür. Ortalama 30 dakikada tamamlanan işlemler sonrasında kısa sürede sosyal hayata dönülür. Klinik ortamda yapılan dolgu işlemleri sonrasında hastalar daha biçimli bir kalça görünümü elde edebilir. Ancak maalesef bu dolguların hiçbiri kalıcı çözüm sunmaz. Kısa bir süre sonra eğer işlemin etkisinin devam etmesi isteniyorsa dolgu uygulamasının mutlaka yenilenmesi gerekir.

Popo estetiği yaptıranlar pişman oluyor mu?

Popo estetiği konusunda tecrübeli plastik cerrahlar tarafından yapılan popo estetiği ameliyatlarında yüksek hasta memnuniyeti sağlanmaktadır.

Eğer operasyon doğru kişiler tarafından gerçekleştirilmediyse o zaman ameliyat sonrası süreçte hastalar pek çok komplikasyonla karşılaşabilmektedir. Bu sebeple bu hasta grubunda operasyon sonrası pişmanlık olmaktadır. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi eğer tecrübeli bir plastik cerrah ile bu süreci planlarsanız ameliyattan sonra yüz güldüren sonuçlar elde edebilirsiniz.

Popo estetiği sonrası bağdaş kurup oturabilir miyim?

Evet, oturabilirsiniz. Popo estetiği sonrasında özellikle ilk 4 hafta operasyon bölgesine dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu süre zarfından sonra iyileşme büyük oranda tamamlanmış olur. İmplant kullanılan ameliyatlarda bu süre biraz daha uzayabilir.

Nekahat döneminiz tamamlandıktan sonra rahatlıkla bağdaş kurup oturabilirsiniz.

Popo estetiği sonrası bacak bacak üstüne atabilir miyim?

Evet, atabilirsiniz. Popo estetiği kişilerin hareket kabiliyetini kısıtlayan bir operasyon değildir. İyileşme döneminiz tamamlandıktan sonra rahatlıkla bacak bacak üstüne atabilirsiniz.

Erkekler de popo estetiği yaptırabilir mi?

Evet, yaptırabilirler. Popo estetiği hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaptırılabilen bir uygulamadır. Erkekler de popo estetiği ile popolarını küçülttürebilir, büyüttürebilir veya dikleştirebilir.

Popo estetiğinde Liposuction uygulanır mı?

Evet, uygulanır. Popo estetiğinde popoyu küçültmek için Liposuction uygulamasından destek alınır. Liposuction ile kalçadaki fazla yağ alınır ve popo şekillendirilir. Bununla birlikte daha büyük ve dik bir popo isteniyorsa o zaman da vücudun farklı yerlerinden Liposuction yöntemiyle yağlar alınır ve popoya enjekte edilir.

Popo estetiğinden sonra kilo almak popo şeklini bozar mı?

Eğer popo şekillendirilirken implantlardan yararlanıldıysa büyük oranda popo şeklini koruyabilir. Ancak yağ enjeksiyonu uygulamaları kullanıldıysa o zaman aşırı kilo alımlarında poponun şekli deforme olabilir.

Popoya yapılan dolgu kayar mı?

Hayır. Popoya yapılan dolgu işlemlerinde vücutla tamamen uyumlu materyaller kullanılır. Dolayısıyla yapılan dolgu ister hyaluronik asit bazlı olsun ister kişinin kendi yağ dokusu, kaymaz veya yer değiştirmez.

Her operasyonda olan riskler popo estetiğinde de geçerlidir. Günümüzün gelişen medikal teknolojilerine rağmen günümüzde komplikasyon riski olmayan hiçbir operasyon yoktur. Her operasyon da küçük de olsa bir komplikasyon riski vardır. Popo estetiği de o operasyonlardan biridir.

Kalça estetiği ile popo estetiği aynı şey mi?

Evet. Uygulama, bazı kaynaklarda kalça estetiği bazı kaynaklarda ise popo estetiği olarak geçmektedir.

Popo estetiği kalıcı mı?

Bu sorunun birden fazla cevabı vardır. Eğer popo estetiği yapılırken kişinin kendi yağ dokusu kullanıldıysa o zaman operasyondan ortalama 2 yıl sonra yapılan işlemin yaklaşık %40’ı erir. Ancak popo estetiğinde kalça implantları kullanıldıysa o zaman yapılan işlem kalıcıdır.

Brezilya poposu ameliyatında kullanılan yağlar nerelerden alınır?

Son yılların popüler uygulamalarından biri olan BBL veya bir diğer deyişle Brazilian Butt Lifting uygulamasında kullanılan yağlar kişinin kendi vücudundan alınır. Bu operasyon kapsamında yağlar genellikle; bel, karın, sırt ve bacaklardan alınmaktadır.

Popo estetiği sonrası korse kullanımı

Popo estetiği sonrası hastaların özel bir kalça korsesi giymesi gerekir. Hem iyileşme sürecinin doğru şekilde tamamlanması hem de poponun yeni şeklinin oturması için bu korsenin 4 ila 6 hafta arasında giyilmesi gerekmektedir.

Popo estetiği sonrası spor

Popo estetiği sonrasında ilk ay hafif tempolu yürüyüşler yapılabilir. Eğer fonksiyonel antreman yapılmak isteniyorsa o zaman hastaların ortalama 8 hafta beklemeleri gerekmektedir.

Popo estetiği sonrası dikişler ne zaman alınır?

Popo estetiğinde kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı gibi normal dikişler de kullanılır. Eğer operasyonda kendiliğinden eriyen dikişler tercih edildiyse o zaman dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Ancak normal dikişler tercih edildiyse o zaman 2 hafta sonra dikişleriniz alınmaktadır.

Popo estetiğinden ne kadar zaman sonra uçağa binebilirim?

Popo estetiği sonrasında uçağa binmek problem olmamakla birlikte oturma pozisyonda olacağınız için seyahatlerinizi ertelemeniz gerekir. Eğer yağ enjeksiyonu ile popo estetiği yaptırdıysanız 2 hafta sonra kalça implantı ile popo estetiği yaptırdıysanız 4 hafta sonra uçağa binebilirsiniz.

Popoya yağ enjeksiyonu selülite neden olur mu?

Selülit problemi bir çeşit dolaşım bozukluğudur. Popoya enjekte edilen yağlar, vücudunuzun dolaşımını olumsuz yönde etkilemez. Dolayısıyla operasyon sonrası kalçanızda operasyona bağlı olarak selülit görünümü oluşmaz.

Sıkça Sorulan Sorular