Whatsapp

Lazerle Dövme Silme

Seans Sayısı
4-8
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
3 Hafta
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Yaz Döneminde Yapılması Tercih Edilmiyor
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Dövme Nedir?

Lazerle Dövme Silme; Dövme işlemi, farklı boyutlardaki renk pigmentlerinin, iğne yardımı ile derinin bir katmanına enjekte edilmesi esasına dayanır. Ancak Bağışıklık sistemimizin ana görevi vücudumuzu yabancı maddelerden korumaktır.

Bağışıklık sistemimiz dövme uygulaması başladığı andan itibaren vücuda giren bu yabancı maddelerden kurtulmak ister ve uygulama bölgesine akyuvarlar gönderir. Akyuvarlar yabancı maddeye saldırır.

Bu saldırının amacı yabancı maddeleri sistemin dışına atmaktır ancak dövme yapılırken uygulanan boya pigmenti, akyuvarların işini yapmasını engelleyecek büyüklüktedir.

Dövmeleri kalıcı kılan da bu pigment parçalarının bağışıklık sistemi tarafından yok edilemeyecek kadar büyük olmasıdır. Sizler de lazerle dövme silme hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Lazerle Dövme Silme Uygulaması Nedir?

Lazerler ışınları, derinin üst katmanına yani yüzeyine zarar vermeden deri içindeki renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emer ve bu ışığın enerjisi sayesinde pigmentler çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Bu küçük parçacıklar vücudun bağışıklık sistemi tarafından kolayca emilir ve yok olur.

Bu süreç çok yavaş çalışır. Bu sebeple parçalanmış boyanın deriden uzaklaştırılabilmesi için seanslar arasında ortalama 6 hafta beklemek gerekir. Bu bekleme sürecinde aynı zamanda derinin içindeki boyanın parçalanması sırasında oluşan doku hasarı da onarılır.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Uygulanır?

Kalıcı dövmeleri silme işleminde genelde Q- Switched ND: YAG lazer tekniği kullanılır. İşlem öncesinde cilt anestezik kremler ile uyuşturulur ve işlem sırasında soğuk uygulama yapılarak ağrının etkisi azaltılır. Uygulanacak lazer tekniği dövmenin rengine ve yapısına uygun olarak dermatoloji uzmanı tarafından belirlenir.

İşlem Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • İşlemden önce solaryumdan ve güneşten kaçınılmalı,
  • Düzenli kullanılan ilaçlar var ise doktora bildirilmeli,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa 3 gün öncesinden bırakılmalı.

Hangi Renkler Daha Kolay Silinir?

En kolay silinen renkler, siyah ve koyu laciverttir. Kırmızı, mor ve mavi gibi ara renkleri de silmek mümkün iken yeşil rengi silmek daha zordur.

Her Dövme Silinebilir Mi?

Çoğu dövme lazer tedavisi ile yok edilebilir. Birçok ana rengi lazerle silmek mümkün olsa mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ve ten rengi, beyaz renkli dövmeler lazer ile silinemez. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle silinmesi zor veya imkansız olan renkleri tercih etmemesi önerilir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları 2024

Lazerle dövme silme fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle dövme silme işlemi 30 ila 60 dakika arasında değişmektedir.

Lazerle dövme silme işleminden sonra genellikle belirli bir miktar ağrı olmaktadır. İşlem sonrası bazı anestezik krem ve ilaçların kullanılması ile ağrının azalması amaçlanır.

Lazerle dövme silme işlemi sonrası kişi normal yaşamına dönebilir.

Bir gün banyo ve sıcak su ile temas edilmemelidir. İkinci gün ılık su, sabun veya temizleyici ile lif kullanmadan temizlik yapılabilir. En az iki hafta tedavi alanını güneş veya solaryum gibi yapay ışık kaynaklarından korumak gerekmektedir.