Whatsapp

Göz Kapağı Estetiği

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
1 Gün
Hassasiyet Süresi
1-2 Hafta
Anestezi
Genel veya Lokal Anestezi
İşe Dönme Süresi
1 Hafta
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Göz Kapağı Estetiği nedir?

Göz Kapağı Estetiği, alt ve üst göz kapaklarına ayrı ayrı veya kombine olarak müdahale edilen bir estetik operasyonudur. Göz kapağı estetiğinde amaç, çeşitli faktörlere bağlı olarak göz çevresinde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini en aza indirerek kişilerin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

Literatürede blefaroplasti olarak geçen göz kapağı estetik ameliyatları ile hem cilt altı yağ yastıkçıklarına hem de deriye müdahale edilir. Göz çevresi adeta yeniden biçimlendirilerek gerilir, doku fazlalıkları çıkarılır ve gergin, genç bakışlar elde edilir.

Göz kapağı estetik ameliyatları, yüz bölgesine yapılan pek çok işlemle kombine olarak gerçekleştirilebilir. Konforlu operasyonlar olan göz kapağı estetik ameliyatlarında sadece üst göz kapağına veya sadece alt göz kapağına müdahale edilebildiği gibi operasyon esnasında göz kapaklarının yanı sıra kaz ayağı ve alın, kaş bölgesine de müdahale edilebilmektedir.

Öyle görsel bir dünyada yaşıyoruz ki eskilerin şarkılarında geçen “gözler kalbin aynasıdır” söylemi yerini “gözler yaşlanmanın göstergesidir” aldı.

Yer çekiminin etkisi ve vücudumuzun dik pozisyonu nedeniyle yaşlanmanın belirtilerinin yüzümüzde yukarıdan aşağıya doğru ortaya çıktığı bir gerçek. Hal böyle olunca, yaşlandıkça başta alın bölgemiz ve akabinde göz çevremiz yaşlanmadan nasibi alan ilk yerlerin başında geliyor.

Her ne kadar özel yaşlanma karşıtı kremler sürsek, yüz yogası yapsak ve kendimizi iyi baksak da günün sonunda zaman akıp gittikçe yüzümüzde bizi daha genç ve canlı gösteren yapılar da bir bir gidiyor. Sizler de göz kapağı estetiği hakkında bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiiz.

Geriye ne mi kalıyor?

Yaşlanmaya yüz tutmuş bir göz çevresi.

Fıtıklaşmaya başlayan yağ yastıkçıkları.

Kollajen üretimi azaldığı için elastikiyetini kaybetmeye yüz tutmuş bir cilt.

İlerledikçe görüş açımızı dahi engellemeye başlayan gevşemiş göz kapakları.

Bu kötü tabloyu geriye çevirmek mümkün mü? dediğinizi duyar gibiyiz. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki günümüz medikal teknolojileri sayesinde bugün, doğru planlama ile estetik uygulamalarda birçok kalıcı başarılar elde edebiliyoruz.

Henüz zamanı durdurmayı başaramamış olsak da bugün, elimizde öyle yüksek teknolojiler ve görüntüleme sistemleri var ki hem operasyonlar öncesi sizlere, operasyon sonrasındaki yaklaşık görüntünüzü gösterebiliyoruz hem de uzun soluklu, ömürlük sonuçlar almanızı sağlıyoruz.

Göz kapağı estetik ameliyatları, özellikle göz çevresinde yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan estetik problemlerinde başvurduğumuz etkin çözümlerden biri olarak listemizin başını çekiyor.

Alt ve üst olmak üzere iki farklı bölgeye de rahatlıkla yapılabilen göz kapağı estetik ameliyatları sayesinde günümüzde, yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan cilt yapılarını yeniden şekillendirip daha genç görünmesini sağlıyor; bakışlarımızın yaşımızı ele vermesinin önüne geçiyoruz.

Göz kapağı yaşlanma belirtileri nelerdir?

Göz kapağımız ince cilt yapısı nedeniyle yaşlanma belirtilerinin çok çabuk kendini göstermeye başladığı bölgelerin başında gelir. İnce cilt yapısının yanı sıra yüzümüzün anatomik özellikleri gereği yukarıdan aşağıya doğru yaşlanıyor oluşu da göz kapağının hızlıca yaşlanmasına neden olan faktörler arasındadır.

Göz kapağında pek çok yaşlanma belirtileri görülebilir. Göz kapağının üst kısmında ve çevresinde bulunan yağ yastıkçıkları yaş almaya bağlı olarak fıtıklaşabilir, göz çevresinde doku kaybı meydana gelebilir ve elastikiyetini yitiren cildin sonucu olarak göz kapaklarında gevşemeler hatta sarkmalar meydana gelebilir.

Üstelik bu gevşemeler ve sarkmalar, hastaları sadece olduklarından çok daha yaşlı ve yorgun göstermekle kalmaz aynı zamanda görüş açılarını da engeller.

Göz Kapağı Estetiği ne işe yarar?

Göz kapağı estetik ameliyatları, göz kapaklarında çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonları gidermeye yönelik ameliyatlardır. Bu operasyonlarla gevşeyip sarkan göz kapaklarındaki fazla deri alınır. Cilt altı doku onarılır.

Göz kapağı estetiği sayesinde daha gergin bir göz çevresi elde edilirken kişinin güzel yaş alması sağlanır.

Göz kapağı estetiği yaşının en iyi versiyonunda görünmek isteyenlerin mutlaka başvurması gereken operasyonlardan biridir.

Göz Kapağı Estetiği için doğru zaman nedir?

Göz kapağı estetik ameliyatlarından mevsimsel bir engel yoktur. 4 mevsim güvenle yapılır. Kısa sürede sosyal hayata dönüş sağlandığı için de oldukça konforludur. Bununla birlikte göz kapaklarındaki deformasyonlar genellikle ciltteki kollajen üretiminin düşmeye başladığı 30’lu yaşların ortalarından itibaren ortaya çıkmaya başlar.

Bu süreçte ilk etapta ameliyatsız estetik uygulamalarla göz çevresine müdahale edilebilir. Her branşta olduğu gibi estetik cerrahide de ameliyat her zaman için son seçenektir. 30’lu yaşların sonlarına doğru bazı hastalarda artık ameliyatsız yöntemler yetersiz kalmaya başlar. İşte bu noktada göz kapağı estetik ameliyatlarına başvulur.

Göz kapağı estetik ameliyatları, uzun soluklu sonuçlar almamızı sağlayan etkili operasyonlardır.

Göz Kapağı Estetiği için hangi yöntemler kullanılır?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında genellikle cilt altı dokular yeniden yapılandırılır ve gevşeyen fazla cilt cerrahi olarak çıkartılır. İhtiyaç halinde yapılan işlemler dolgu uygulamalarıyla desteklenir.

Göz Kapağı Estetiği kaç saat sürer?

Hastadan hastaya değişiklik gösterebilmekle birlikte üst göz kapağı estetik ameliyatları genellikle 45 dakika sürer. Alt göz kapağı estetik ameliyatlarında ise operasyon süresi ortalama 1 saattir. Eğer hem alt hem de üst göz kapağı ameliyatı birlikte, kombine şekilde yapılacaksa o zaman operasyon 1,5-2 saatlik bir süre zarfında tamamlanır.

Göz Kapağı Estetiği öncesi sonrası

Göz kapağı estetik ameliyatları tecrübe ve birikim gerektiren operasyonlardır. Bir operasyonu değerlendirmenin en iyi yollarından biri de ilgili operasyona dair eski hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını incelemektir. Göz kapağı estetiği öncesi sonrası fotoğrafları için web sitemizi inceleyebilir veya merkezimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği nasıl yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatları alt ve üst göz kapağı estetik ameliyatları olarak ayrı ayrı yapılabildiği gibi kombine olarak da yapılabilmektedir.

Operasyonun kapsamına göre genel anestezi veya sedasyonla yapılan göz kapağı estetik ameliyatları, tam teşekküllü hastanede plastik cerrahlar tarafından yapılan operasyonlardır.

Söz konusu göz kapağı estetiği olduğunda bazen hastalar operasyon için hangi bölüme başvurmaları gerektiğinden emin olamıyor. Bir göz cerrahına mı yoksa plastik cerraha mı ameliyat olmalısınız sorusunun cevabı; bir plastik cerraha ameliyat olmalısınızdır. Göz hastalıkları uzmanın alanı adından da anlaşılacağı üzere göze dair hastalıklardır. Plastik cerrahın alanı ise cilt ve dokularda meydana gelen deformasyonları düzeltmeye yönelik cerrahi girişimlerdir.

Üst Göz Kapağı Estetik Ameliyatı

Üst göz kapağı estetik ameliyatı genel anestezi veya sedasyonla yapılan bir operasyondur. Ortalama 45 dakika süren ve işlemden birkaç saat sonra hastaların rahatlıkla taburcu olabildiği bir ameliyat olan üst göz kapağı estetik ameliyatında amaç; farklı sebeplere bağlı olarak üst göz kapağında ortaya çıkan cilt gevşemelerini gidermek ve gözün üstünde birikerek kişinin görme açısını etkileyen fazla deriyi almaktır.

Üst göz kapağı estetik ameliyatı oldukça konforlu ve güvenilir bir operasyondur. Tam teşekküllü bir hastanede yapılan üst göz kapağı estetik ameliyatında önce alınacak fazla deri ve üst göz kapağında müdahale edilecek yerler çizilir. Kılavuz çizgiler dediğimiz bu çizgiler sayesinde ameliyatta olası yanlış müdahalenin önüne geçilir.

Kılavuz çizgiler çizildikten sonra cerrah, sterilizasyon için hastanın yanından ayrılır. Anestezi sonrası operasyona hazır olan hastaya müdahale başlar. Üst göz kapağında kesi, üst göz kapağının kıvrım noktasından yapılır. Böylelikle operasyon sonrası oluşacak ameliyat izi başarıyla saklanmış olur.

Üst göz kapağının kıvrım bölgesinden ince bir kesi yapıldıktan sonra cilt altı dokular yeniden şekillendirilir. Fıtıklaşmış yağ dokusu alınır. Akabinde göz kapağı gerilir ve fazla deri cerrahi olarak kesilip alınır. Fazla deri cerrahi olarak alındıktan sonra operasyon tamamlanır.

Operasyonu takip eden ilk aylarda ameliyat izi kırmızıyken yavaş yavaş ten rengine yakın bir renge bürünür. Operasyonun birinci yılında ameliyat izi neredeyse cilt rengini almış olur. İz, üst göz kapağının kıvrım kısmında kaldığı için çok iyi bir şekilde kamufle edilir. Üst göz kapağı estetik ameliyatı, neredeyse izsiz bir operasyondur.

Alt Göz Kapağı Estetik Ameliyatı

Genel anestezi altında veya sedasyonla yapılan alt göz kapağı estetik ameliyatı ortalama 1 saat süren bir operasyondur. Alt göz kapağı estetik ameliyatında amaç; göz altında oluşan torbalanmaları, koyu halkaları ve morlukları gidermektir.

Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan elastikiyet kaybı nedeniyle alt göz kapağı da tıpkı üst göz kapağında olduğu gibi gevşeyip sarkabilir. Hafif dereceli sarkmalar göz altı ışık dolguları ve yanak dolgusuyla gidirilse de ileri seviyedeki cilt gevşeklikleri ve sarkmalar için alt göz kapağı ameliyatına başvurulur.

Alt göz kapağı ameliyatı da tıpkı üst göz kapağı ameliyatı gibi neredeyse izsiz bir operasyondur. Alt göz kapağında ameliyat kesisi kirpik diplerinden yapılır. Böylelikle operasyon izleri tıpkı üst göz kapağında olduğu gibi çok iyi bir şekilde kamufle edilir.

Alt göz kapağında, kirpik diplerinden kesi yapıldıktan sonra torbalanmalara neden olan ve deforme olmuş cilt altı dokular çıkarılır. Akabinde göz kapağı cildi gerilir ve fazla doku cerrahi olarak kesilip çıkartılır. Ardından dikiş atılarak operasyon tamamlanır.

Üst göz kapağında da alt göz kapağında da ameliyat sonrası ilk 24 saat buz kompresi yapmak, olası ödemleri ve morlukları minimalize eder.

Üst ve Alt Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Kombinasyonu

Bazı hastalar sadece üst göz kapağı estetik ameliyatına bazı hastalar ise sadece alt göz kapağı estetik ameliyatına ihtiyaç duyar. Hastaların yaşları, yaşamsal alışkanlıkları, stres yönetimi ve hatta uyku düzeni gibi birçok etken göz çevresinin yaşlanmasında etkindir. Bu minvalde düşündüğümüzde bazı hastalar da hem alt hem de üst göz kapağına müdahale edilmesi gerekir.

Stresli bir yaşam, kötü uyku düzeni ve yetersiz beslenmenin yanı sıra ilerleyen yaşın etkisiyle azalan kollajen üretimi ve cilt elastikiyeti sebebiyle kişiler, göz çevresi başta olmak üzere yaşlanmanın etkilerine çok daha fazla maruz kalırlar. Böyle durumlarda alt ve üst göz kapağına aynı anda müdahale edilerek kombine bir ameliyatla hastalar çok daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Göz kapağı estetik ameliyatları güvenilir ve konforlu operasyonlardır. Doğru şekilde planlandıklarında hastaların daha genç görünmesine yardımcı olan ameliyatlardır. Bu operasyonlarda özellikle kombine ameliyat tercih edildiyse hasta her yönden çok iyi bir şekilde değerlendirilmeli ve ihtiyaçları doğru şekilde saptanmalıdır.

Üst ve Alt Göz Kapağı Estetik Ameliyatı, ortalama 1,5-2 saat süren bir operasyondur. Tek tek yapıldığında sedasyonun da tercih edilebildiği bir operasyon olan göz kapağı estetiğinde eğer kombine ameliyat yapılacaksa o zaman çoğunlukla genel anestezi tercih edilmektedir.

Kombinasyon ameliyatlarında göz çevresi total olarak ele alınır. Kombine ameliyatlarda da kesi yapılan yerler ve teknik aynıdır. Göz kapağı estetik ameliyatları ister farklı zamanlarda tek tek yapılsın isterseniz kombine olarak, farketmeksizin, her iki durumda da önce kesi yapılır ardından cilt altı dokular yeniden şekillendirilir ve akabinde germe işlemi yapılarak operasyon tamamlanır.

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetik Ameliyatlarının kombine yapıldığı operasyonlarda göz kapaklarına tek tek müdahale edilir. Yani önce üst göz kapaklarına yapılacak işlem tamamlanır ardından alt göz kapaklarına geçilir.

Operasyonun kombine şekilde yapılmasının birçok avantajı bulunur. İlk avantajı kuşkusuz ki hastaların tek seferlik bir narkoza maruz kalmasıdır. İkinci avantajı ise operasyonda 360 derecelik bir müdahale söz konusu olacağı için planlama çok daha iyi ve detaylı şekilde yapılabilir. Üstelik gerek iyileşme dönemi gerekse sosyal hayata dönüş, kombine şekilde yapılan ameliyatlarda hastalar açısından çok daha avantajlı şekilde tamamlanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği hazırlık süreci nasıldır?

Pek çok estetik operasyona göre çok daha kısa süren ve hızlı bir iyileşme sürecine sahip göz kapağı estetik ameliyatları, göz çevresi gençleştirmede son seçenektir. Ameliyatsız yöntemlerden yeterli verim alınmadığında başvurulan işlemler olan göz kapağı estetiği ameliyatlarına hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

Göz kapağı estetik ameliyatı için konsültasyon muayenesine geldiğinizde tıbbi geçmişinizi mutlaka detaylı şekilde paylaşmanız gerekir. Alerjileriniz, düzenli kullanmanız gereken ilaçlar ve daha önce operasyon geçirip geçirmediğiniz, geçirdiyseniz epikriz raporunuz gibi birçok detayı mutlaka cerrahımızla paylaşmalısınız.

Detaylı tıbbi geçmiş paylaşımı ve değerlendirme sonrası eğer ameliyata uygun görülürseniz ameliyata hazırlanacağınız süre boyunca dikkat etmeniz gereken diğer konuları şu şekilde sıralayabiliriz;

Operasyon gününe kadar kan sulandırıcı etki gösteren reçeteli ve reçetesiz tüm ilaçların kullanımına ara vermelisiniz. Bu noktada reçeteli kan sulandırıcılarınıza ara vermeden önce mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeli, gerekirse operasyon sonrası süreçte ilaç kullanım sıklığınızı ve dozlarınızı yeniden ayarlamalısınız.

Göz kapağı estetik ameliyatlarına hazırlanırken yapmanız gereken bir diğer şey ise bitki çayı ve vitaminleri kullanmaya ara vermek, sigara kullanımı bırakmaktır. Bitki çayları ve vitaminler kan sulandırıcı etki gösterirken sigaranın içerisinde bulunan nikotin, iyileşmenizi geciktirmektedir.

Göz Kapağı Estetiği kimlere yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatları göz kapaklarında cilt gevşemesine ve sarkmasına bağlı olarak deformasyonlar ortaya çıkan, yorgun ve yaşlı görünümden şikayetçi, göz altında torbalanmalar ve mor koyu halkalar olan, anestezi almaya engel herhangi tıbbi bir durumu olmayan her kadın ve erkeğe yapılabilir.

Göz Kapağı Estetiği kimlere yapılmaz?

18 yaşını doldurmamış, anestezi alması tıbben sakıncalı kadın ve erkeklere göz kapağı estetik ameliyatları yapılmamaktadır.

Göz Kapağı Estetiği için yaş sınırı nedir?

Hemen hemen her estetik operasyonda olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatlarında da yaş sınırı 18’dir. Göz kapağı estetik ameliyatı olmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Göz Kapağı Estetiği tehlikeli mi?

Göz kapağı estetik ameliyatları güvenilir ve konforlu operasyonlardır. Operasyon sonrası etkilerin hemen görülebildiği ameliyatlar olan göz kapağı estetik ameliyatları, sadece her ameliyatın barındırdığı minimal komplikasyon risklerini barındırırlar.

Göz Kapağı Estetiği sonrasında iz kalır mı?

Doğru şekilde, tecrübeli bir plastik cerrah tarafından planlandığında göz kapağı estetik ameliyatları sonrasında kalan izler çok iyi şekilde kamufle edilebilir.

Üst göz kapağına yapılan müdahalede kesi, üst göz kapağının kıvrım hattına; alt göz kapağı ameliyatında yapılan kesi ise kirpik diplerine yapıldığı için operasyon sonrası ameliyat izleri görünmez. Dolayısıyla söz konusu göz kapağı estetik ameliyatları olduğunda bu operasyonlar için neredeyse ağrısız ve acısız operasyonlardır diyebiliriz.

Göz Kapağı Estetiği iyileşme süreci nasıldır?

Göz kapağı estetik ameliyatından sonra kısa sürede sosyal hayata dönülebilir. Hastanede kalmayı gerektirmeyen ameliyatlar olan göz kapağı estetik ameliyatlarında; eğer üst göz kapağına müdahale edildiyse işlemden sonra üst göz kapaklarına küçük bantlar takılır. Bu bantlar ameliyatı takip eden 4-5 gün içerisinde alınır. Alt göz kapağına bant takılmaz.

Operasyonu takip eden ilk 24-48 arasında buz kompresi uygulamak olası ödem ve şişliği minimalize eder. Operasyondan bir hafta sonra rahatlıkla sosyal hayata dönülebilir.

Göz Kapağı Estetiği avantajları nelerdir?

Göz çevremiz yaşlanmanı  getirdiği deformasyonların çok çabuk ortaya çıktı bölgelerin başında gelir. Buradaki cildimizin ince yapısı nedeniyle, burada ortaya çıkan cilt deformasyonları bizleri olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir.

Göz kapağı estetik ameliyatları güzel yaş almak isteyenler için ideal ameliyatlardan biridir. Göz kapağı estetik ameliyatları ile göz kapaklarındaki fazla deri alınır, koyu halkalar giderilir. Üstelik operasyonun etkileri ortalama 10 ila 15 yıl kalıcılık gösterir.

Kısa sürede yapılan ve hızlı iyileşme şansı sunan ameliyatlardan biri olan göz kapağı estetiği sayesinde genç ve dinamik bakışlara sahip olmak mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği dezavantajları nelerdir?

Göz kapağı estetik ameliyatları her ne kadar güvenilir ve konforlu operasyonlar olsalar da günün sonunda cerrahi işlemler olduğu için küçük de olsa komplikasyon riskleri barındıran, kısa da olsa bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulan operasyonlardır.

Göz Kapağı Estetiği ile hangi ameliyatlar kombine olarak yapılır?

Göz kapağı estetik ameliyatları, hastaların daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olan operasyonlardan biridir. Bu kapsamda kaş kaldırma gibi basit ve pratik operasyonlarla birlikte yapılabilmektedir. Bununla birlikte botoks ve dolgu uygulamalarıyla da kombine şekilde yapılmaktadır.

Söz konusu göz kapağı estetik ameliyatları olduğunda en çok sorulan sorulardan biri de göz kapağı estetik ameliyatlarının burun estetiği ve yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılıp yapılamayacağıdır. İhtiyaç halinde, uygun bulunan hastalarda mini yüz germe ameliyatıyla göz kapağı estetiği kombine olarak yapılabilmektedir.

Ancak burun estetiği ameliyatı ile göz kapağı estetiği ameliyatı her ne kadar tıbben mümkün olsa da hastaların iyileşme süresi uzayacağı ve bu süreçte de hastalar pek çok zorluk yaşayacağı için kombine şekilde yapılması tercih edilmeyen operasyonlardır.

Göz Kapağı Estetiği tedavi özeti

Üst göz kapağı estetik ameliyatı ortalama 45 dakika, alt göz kapağı estetik ameliyatı ise yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Kombine operasyonlarda süre ortalama 1,5-2 saattir.

Genel anestezi veya sedasyon altında yapılır.

Hastanede kalmaya gerek yoktur.

1 hafta içerisinde sosyal hayata dönülebilir.

Güvenilir ve konforlu bir operasyondur.

Göz kapağı estetiği fiyatları operasyonun kapsamına göre çeşitlilik gösterir.

Sonuçları ortalama 10 ila 15 yıl kalıcılık gösterir.

Göz Kapağı Estetiği yaptıranların yorumları

Göz kapağı estetik ameliyatı, yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız operasyonlardan biridir. Şu ana kadar farklı nedenlere bağlı olarak göz kapağı estetiği yaptırmayı tercih eden hastalarımızın genel görüşü, operasyonun sağladığı faydaların uzun soluklu ve çeşitli olduğudur.

Özellikle üst göz kapağındaki gevşemelerden muzdarip hastalar, operasyon öncesi makyaj yaparken dahi zorlandıklarını belirterek operasyon sonrası hem göz kapağında biriken fazla deriden kurtuldukları için görüş açılarının çok daha iyi olduğunu belirtmiş hem de makyaja dahi ihtiyaç duymadıklarını dile getirmişlerdir.

Operasyonu takip eden ilk günlerde ödem ve şişlikle karşılaştıklarını belirten hastalar, buz kompresi yaptıkça şişliklerin ve ödemin kendiliğinden indiğinin de altını çizmişlerdir.

Yüz güldüren sonuçlar alınan göz kapağı estetik ameliyatlarıyla ilgili hastalardan herhangi bir olumsuz dönüş veya zorlandıkları durumlarla ilgili bir geri bildirim olmamıştır.

Göz Kapağı Estetiği yaptıran ünlüler

Göz kapağı estetik ameliyatları sadece ülkemizde değil, başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok yerinde her geçen gün daha da popüler olan operasyonlardan arasındadır. Daha genç bir görünüme sahip olmanın birinci kuralı kabul edilen genç göz çevresine ulaşmak için günümüzde birçok ünlü göz kapağı estetik ameliyatlarının faydalarından yararlanmıştır.

İşte daha genç bir görünüme sahip olmak için göz kapağı estetik ameliyatını tercih eden birkaç isim; Vince Neil, Tom Cruise, Renee Zellweger, Christopher Maloney, Robert Downey Jr, Joan Rivers, Al Pacino, Paris Hilton.

Göz Kapağı Estetiği fiyatları 2024

Göz kapağı estetik ameliyatlarında fiyatlar; işlemi yapan cerrahın bilgi, birikim ve tecrübesine göre değişmektedir. Bununla birlikte başvurduğunuz merkezin kullandığı birinci sınıf malzeme, operasyon öncesi ve sonrası yakın takip gibi detaylar da merkezin fiyat politikasını etkileyen faktörlerdendir. Söz konusu göz kapağı estetiği fiyatı olduğunda, hastalara maliyetini etkileyen bir diğer durum da operasyonun kapsamıdır.

Göz kapağı estetik ameliyatının kombine şekilde yapılıp yapılmayacağı operasyonda ameliyatlı ve ameliyatsız diğer yöntemlere başvurulup vurulmayacağı ameliyatın hastalara maliyetini etkileyen bir diğer durumdur. Göz kapağı estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği ile ilgili sık sorulan sorular

Göz kapağı estetik ameliyatları, güzel yaş almak isteyen pek çok kadın ve erkeğin ilk tercih ettiği operasyonlardan biridir. Göz kapağı estetik ameliyatları ile ilgili merak edilen soruları sizler için derledik.

Alt göz kapağı estetiği neden daha uzun sürüyor?

Alt göz kapağı ile üst göz kapağı estetik ameliyatının operasyon süreleri hemen hemen birbirine denktir. Üst göz kapağı estetik ameliyatı ortalama 45 dakika sürerken alt göz kapağı estetik ameliyatı ortalama 1 saat sürmektedir. Bu küçük farkın nedeni alt göz kapağı estetik ameliyatlarında başta göz altı torbaları olmak üzere üst göz kapağına oranla daha fazla müdahale yapılmasıdır.

Alt göz kapağı estetiği morluklar giderir mi?

Evet, giderir. Alt göz kapağı estetik ameliyatında gevşeyip sarkan göz kapağı derisi gerilir ve fazla deri kesilerek cerrahi olarak alınır. Bu noktada özellikle morlukları ve deformasyonların olduğu kısımlar da gerildiği için operasyondan sonra daha aydınlık bir göz altına kavuşmak mümkündür.

Göz kapağı estetiği göz altı torbalarına iyi gelir mi?

Evet, gelir. Göz kapağı estetik ameliyatlarından biri olan alt göz kapağı estetik ameliyatında göz altında oluşan torbalanmalar alınır. Böylelikle operasyondan sonra daha genç bir göz çevresi elde edilir.

Yanak dolgusuyla alt göz kapağı estetiği beraber yapılır mı?

Evet. Yanak dolgusu ile göz kapağı estetik ameliyatı kombine olarak yapılabilmektedir. Özellikle alt göz kapağı estetik ameliyatı yapılan operasyonlarda ihtiyaç halinde yanaklara da dolgu yapılarak alt göz kapağı yukarı doğru kaldırılıp desteklenir.

Göz kapağı estetiğinde hangi anestezi kullanılıyor?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında birden fazla anestezi türü kullanılabilmektedir. Operasyonların kapsamına göre göz kapağı estetik ameliyatları genel anestezi, lokal anestezi veya sedasyonla yapılabilmektedir.

Göz kapağı estetiği için hangi doktora başvurmalıyım?

Göz kapağının görünümünde meydana gelen deformasyonlarla ilgili bilgili ve tecrübeli olan branş estetik ve plastik cerrahidir. Bu noktada özellikle hastalar göz hastalıkları uzmanlarına mı yoksa estetik cerrahlara mı gitmeleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabilmektedirler.

Göz hastalıkları uzmanları, görme ile ilgili meydana gelen deformasyonları ve hastalıkları tedavi eden branştır. Plastik cerrahi ise göz kapakları da dahil olmak üzere göz çevresinde farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonların giderilmesini sağlayan branştır. Bu sebeple söz konusu göz kapağı estetik ameliyatı olduğunda mutlaka bir plastik cerraha başvurulmalıdır.

Üst göz kapağı neden düşer?

Göz kapağının düşmesinin birçok nedeni olabilir. Düşük göz kapağının nedeni genetik olabileceği gibi yaşlanmaya bağlı faktörler de olabilir. Neyden kaynaklandığı farketmeksizin üst göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapağı estetik ameliyatı ile konforlu ve güvenilir bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Üst göz kapağı estetiği sonrası göz kapağı yeniden düşer mi?

Cilt yaşayan bir dokudur. Bu nedenle kişi yaş almaya devam ettiği müddetçe cilt dokusu da yaş almanın getirdiği deformasyonlardan etkilenir. Ancak üst göz kapağı estetik ameliyatı olmuş hastalar, yaş aldıkça kısmi deformasyonlarla karşılaşsalar da hiçbir zaman operasyon öncesi hallerine geri dönmezler.

Göz kapağı düşüklüğü kaç yaşında tedavi edilir?

Göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Bununla birlikte göz kapağı estetik ameliyatlarında yaş sınırı 18’dir. Göz kapağı estetiği ameliyatı olabilmek için hastaların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve anestezi almalarına engel tıbbi bir sağlık sorunlarının olmaması gerekir.

Üst göz kapağı ameliyatı görmeyi etkiler mi?

Üst göz kapağı gevşeyip sarktıkça fazla deri gözün üzerinde birikir. Bu da bir müddet sonrası hastaların görüş açılarını olumsuz etkiler. Üst göz kapağı estetik ameliyatı ile göz üzerinde biriken fazla deri alınır. Böylelikle hastaların göz kapağına bağlı görüş kaybı telafi edilir.

Göz kapağı estetiği görmeye zarar verir mi?

Hayır, vermez. Göz kapağı estetik ameliyatında göz kapaklarının altında bulunan cilt dokularına müdahale edilir ve fıtıklaşan yağ dokusu alınır. Göz kapakları gerginleştirilerek gevşeyip sarkan deri alınır. Göz kapağı estetik ameliyatlarında göz sinirlerine herhangi bir şekilde dokunulmaz. Göz sinirlerine zarar gelmez.

Göz kapağı estetiği tehlikeli mi?

Göz kapağı estetik ameliyatları güvenilir ve konforlu operasyonlardır. Alanında yetkin ve tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldıklarında göz kapağı estetik ameliyatlarında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği olur mu?

Enerji bazlı cihazlarla göz kapağında meydana gelen minimal deformasyonları gidermek mümkündür. Ancak göz kapağının gevşeyip sarktığı durumlarda mutlaka göz kapağı estetik ameliyatına başvurulmalıdır.

Blefaroplasti nedir?

Göz kapağı estetik ameliyatlarının literatürde ismi blefaroplastidir. Gerek yabancı kökenli bir kelime olması gerekse zor telafuz nedeniyle halk arasında göz kapağı estetik ameliyatı ifadesi daha çok kullanılmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Yaş almaya bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesi ve cilt altı dokularda erimelerin meydana gelmesi nedeniyle göz kapaklarında fazla deri birikimi ve düşüklük görülebilir. Göz kapağı estetik ameliyatları ile cildin elastikiyetini kaybetmesine ve yaş almaya baplı olarak göz kapağı deformasyonları giderilir.

Göz kapağı ameliyatının riski var mı?

Göz kapağı estetik ameliyatı, her operasyonun taşıdığı minimal riskleri taşıyan bir ameliyattır. Doğru kişiler tarafından doğru şekilde yapıldığında hastalar için herhangi bir zararı bulunmayan veya operasyon sırasında kötü sürprizle karşılaşılmayan bir ameliyattır.

Üst göz kapağı ameliyatı zor mu?

Üst göz kapağı estetik ameliyatı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir ameliyattır. Üst göz kapağı estetik ameliyatında kesi, üst göz kapağının kıvrım kısmından yapılır.

Alanında yetkin ve göz kapağı estetiğinde tecrübeli plastik cerrahlar kesi kısmını çok iyi şekilde gerçekleştirebilmekte böylelikle operasyon sonrası iyileşme gerçekleştikten sonra ameliyat izi çok iyi bir şekilde gizlenebilmektedir.

Ancak maalesef bazı yanlış uygulamalarda kesi yeri iyi bir şekilde yapılmadığı için göz kapağı estetik ameliyatından sonra ameliyat izi fazlasıyla görünmektedir.

Göz kapağı estetiği sonrası ödem

Göz kapağı estetik ameliyatları sonrasında ödem görülmesi beklenen bir durumdur. Bu sebeple operasyondan sonra ilk 24 saat içerisinde mutlaka göz kapaklarına buz kompresi uygulanmaktadır. Böylelikle olası ödemler minimalize edilir.

Göz kapağı estetik ameliyatlarında karşılaşılan ödemler, ameliyatı takip eden ilk hafta içerisinde yavaş yavaş kendiliğinden geçmektedir. Bazı hastalarda bu süre 2-3 haftayı bulabilmektedir.

Göz kapağı estetiği sonrası morarma

Göz kapağı estetik ameliyatlarından sonra göz kapaklarında kısmi morarmalar görülebilir. Operasyondan sonraki ilk 3 gün morarmalar belli belirsiz ortaya çıktıktan sonra 3. günden itibaren artık azalmaya başlar.

Göz kapağı estetiği sonrası şişlik

Göz kapağı estetik ameliyatı sonrası şişlik, yapılan işlemin doğası gereği pek çok hastada görülebilir. Hem şişliğin hızlıca inmesi hem de ödemin artmaması için operasyondan hemen sonra ilk 24 ila 48 saat boyunca aralıklarla operasyon bilgesine buz kompresi yapılır. Akabinde şişlikler, 72 saat içerisinde yavaşça geçmeye başlar.

Göz kapağı estetiği sonrası dikişler ne zaman alınır?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında genelde kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Eriyen dikişlerin kullanılmadığı operasyonlarda, ameliyattan sonraki 5-6. günde dikişler alınmaktadır.

Göz kapağı estetiği gençleştirir mi?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında amaç; gevşeyip sarkan göz kapağı derisindeki fazlalıkları almak ve göz kapaklarının daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Göz kapağı estetik ameliyatından sonra hastaların daha genç bakışlara kavuştuğu bilinmektedir.

Göz kapağı estetiği miyopu tedavi eder mi?

Hayır, etmez. Göz kapağı estetik ameliyatları, göz kapağı cildine müdahale edilen ameliyatlardır. Göz kapağı estetik ameliyatları ile herhangi bir görme problemi tedavi edilmez.

Göz kapağı estetiği ile hangi sorunlar tedavi edilebilir?

Göz kapağı estetik ameliyatı ile üst göz kapağında biriken fazla deri alınarak fıtıklaşan yağ yastıkçıkları yeniden şekillendirilebilir. Alt göz kapağında farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan morluklar, koyu halkalar ve göz altı torbaları tedavi edilebilir.

Göz kapağı estetiğinde izler nasıl gizlenir?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında yapılan kesiler, çok iyi şekilde kamufle edilebilmektedir. Üst göz kapağı ameliyatında kesi, üst göz kapağının kıvrım noktasına yapılır.

Böylelikle dışarıdan bakıldığında göz kapağı estetik ameliyatının izi görünmez. Alt göz kapağına yapılacak müdahalelerde de kesi, kirpik diplerinden yapılır. Böylelikle operasyon sonrasında ameliyat izi çok iyi bir şekilde kamufle edilmiş olur.

Göz kapağı estetiği kalıcı mıdır?

Göz kapağı estetik ameliyatlarının sonuçları büyük oranda kalıcıdır. Ancak yaş aldıkça cildin yeniden deforme olabileceği unutulmamalıdır.

Üst göz kapağı ameliyatı ne zaman iyileşir?

Üst göz kapağı ameliyatından 1 hafta sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler.

Alt göz kapağı ve üst göz kapağı ameliyatı aynı anda yapılabilir mi?

Evet, yapılabilir. Doğru bir planlama ve teknikle hem üst göz kapağına hem de alt göz kapağına aynı ameliyatta müdahale etmek mümkündür.

Göz kapağı estetiği fiyatları nasıl belirlenir?

Göz kapağı estetik ameliyatlarının fiyatını belirleyen pek çok faktör vardır. Bunlardan ilki kuşkusuz ki göz kapağı estetiği kapsamında yapılacak işlemdir. Alt göz kapağı ve üst göz kapağı estetik ameliyatlarının maliyetleri farklıdır.

Bununla birlikte operasyonda sadece alt veya sadece üst göz kapağına mı müdahale edilecek yoksa kombine bir operasyon mu yapılacak gibi detaylar, göz kapağı estetiği fiyatlarını büyük oranda değiştirmektedir.

Ameliyatın kendinden kaynaklı detaylarının yanı sıra operasyonun yapılacağı merkez, operasyonu yapacak cerrah ve kullanılacak birinci sınıf malzeme de göz kapağı estetiği fiyatlarını etkilemektedir.

Göz kapağı estetiğinden sonra buz kompresi

Göz kapağı estetik ameliyatından sonra ödem ve şişlik görülmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Göz kapağı estetik ameliyatından sonra ortaya çıkacak ödemin minimalize edilmesi için ameliyattan sonraki ilk 24 ila 48 saat arasında göz kapaklarına buz kompresi uygulanmaktadır.

Göz kapağı estetiği yazın yapılır mı?

Göz kapağı estetik ameliyatları yaz kış rahatlıkla yaptırılabilen operasyonlardır. Son yıllarda ameliyat teknolojilerinin gelişmesi sayesinde günümüzde sıcak yaz aylarında dahi ameliyat yaralarının iyileşmesinde herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır.

Göz kapağı estetiği ile kaş düşüklüğü giderilir mi?

Kaş kaldırma ameliyatı ile göz kapağı estetik ameliyatları kombine şekilde yapılabilmekle birlikte iki farklı operasyonlardır.

Yüz germe ile göz kapağı estetiği beraber yapılabilir mi?

Tıbbi olarak mümkün olmakla birlikte her iki operasyondan sonra da ödem ve şişlik görüldüğü için iyileşme sürecinin daha konforlu geçmesi adına bu iki operasyonun kombinasyonu çok sık tercih edilmemektedir.

Göz kapağı estetiği göz altı torbalarına etki eder mi?

Evet. Göz kapağı estetiği kapsamında yapılan alt göz kapağı estetik ameliyatıyla göz altı torbalarını geride bırakmak mümkündür.

Badem göz estetiği yaş sınırı nedir?

Hemen hemen pek çok estetik ameliyatta olduğu gibi badem göz estetiğinde de yaş sınırı 18’dir. Bir kişinin badem göz estetiği ameliyatı olabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması ve anestezi almaya tıbben engel bir durumu olmaması gerekir.

Göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında ortalama 5 ila 7 günde iyileşme görülür. Bu süre zarfından sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptıranlar

Ameliyatsız göz kapağı estetiği içerisinde dolgu uygulamalarını da barındıran bir tanımdır. Bu kapsamda enerji bazlı cihazlarla göz çevresinde daha genç bir görünüm sağlanırken dolgu uygulamalarıyla da göz altlarında daha aydınlık bir görünüm elde edilir.

Ameliyatsız uygulamalar kapsamında göz kapağı estetiği yaptıran kadın ve erkekler, işlemlerden memnun kaldıklarını belirtmiş, küçük dokunuşlar sayesinde olası göz kapağı estetik ameliyatlarını daha ileri tarihlere erteleyebildiklerini söylemişlerdir.

Küçük dokunuşlar sayesinde göz çevresinde daha genç bir görünüm elde etmek mümkündür. Ancak ileri derecedeli deformasyonlarda göz kapağı estetik ameliyatları kaçınılmazdır.

Dikişsiz göz kapağı estetiği

Günümüzde Plexr lazer uygulamasıyla yapılan göz kapağı estetik işlemine dikişsiz göz kapağı estetiği de denilmektedir. Ancak Plexr ile yapılan göz kapağı estetiğinde sonuçlar, göz kapağı estetik ameliyatlarındaki kadar net olmaz. Bununla birlikte Plexr ile yapılan göz kapağı estetiği, göz kapağının aşırı deformasyona maruz kaldığı durumlarda yetersiz kalmaktadır.

En iyi göz kapağı estetiği doktoru

En iyi göz kapağı estetiği yapan doktoru belirlemek için araştırma yaptığınız cerrahın eğitim durumunu, sektördeki tecrübesini ve sıklıkla yaptığı ameliyatları incelemeniz gerekmektedir. İlgili doktorun daha önceden yaptığı ameliyatlara dair hasta fotoğraflarına bakmak da en iyi göz kapağı estetiği yapan doktoru belirlemenize yardımcı olacaktır.

Erkek göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetik ameliyatları hem kadınlara hem de erkeklere yapılan operasyonlardır. Kadınlara yapıldığında yüz bölgesinde liftin etkisi yaratması için bazen kaş kaldırma ameliyatları ile kombine şekilde de yapılmaktadır.

Göz kapağı estetiği bantları

Üst göz kapağı estetik ameliyatından sonra operasyon bölgesine küçük bantlar takılır. Böylelikle operasyon bölgesinin korunması sağlanır. Bu bantlar genellikle operasyondan sonraki 2. günde çıkartılır.

Alt göz kapağı ameliyatlarında bant kullanımı genellikle tercih edilmemektedir.

Göz kapağı estetiğini SGK karşılıyor mu?

Göz kapağı estetik ameliyatları, hastaların hayati ihtiyaçları arasında değerlendirilmediği için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmamaktadırlar.

Göz çevresi neden yaşlanır?

Göz çevresinin yaşlanmasının pek çok nedeni vardır. Bunlardan ilki kuşkusuz ki cildimizin yaşayan bir doku olmasıdır. Bizler yaş aldıkça cildimizde yaş alır ve yapısında bazı değişimler meydana gelmeye başlar. Kollajen üretimi azalır, azalan kollajen üretimine bağlı olarak bağ dokular deforme olur ve cildimiz gevşeyip sarkar.

Yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahip olan yüzümüzde göz çevresi yaş almanın etkilerinin ilk görüldüğü yerlerden biridir. Yaş aldıkça cilt altındaki yağ dokularının da erimesiyle göz çevremiz zamanla kırışmaya başlar ve bizleri olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir.

Göz kapağı estetiği ile botoks ve dolgu beraber yapılabilir mi?

Göz kapağı estetik ameliyatlarında ihtiyaç duyulduğu takdirde operasyonun yanı sıra işlem dolgu ve botoks uygulamalarıyla desteklenebilmektedir.

Göz kapağı estetinden sonra ne zaman spor yapabilirim?

Göz kapağı estetik ameliyatları her ne kadar sosyal hayata  hızlı dönüş sağlamamıza yardımcı olan operasyonlar olsalar da iyileşme dönemi içerisinde dikkat edilmesi gereken hususların bulunduğu operasyonlardır.

Ameliyattan sonraki süreçte ilk bir hafta içerisinde hastalar rahatlıkla sosyal hayata dönebilirler. Ancak spor gibi fiziksel olarak zorlanacakları egzersizler için ortalama 4 ila 6 hafta beklemeleri gerekmektedir.

Göz kapağı estetiğinden sonra ne zaman denize girebilirim?

Göz kapağı estetik ameliyatından sonra denize girmek için hastaların 2,5 – 3 hafta beklemeleri gerekmektedir. Bu süre zarfından sonra hastalar rahatlıkla denize girebilir.

Göz kapağı estetiğinden sonra saunaya girebilir miyim?

Sauna, yüksek sıcaklığa sahip olduğu için ameliyattan kısa süre sonra saunaya girilmesi önerilmez. Bunun pek çok nedeni olmakla birlikte özellikle olası ödem ve şişliklerin artmasını artıracağı için ameliyattan sonra sıcak alanlardan uzak durulması gerekmektedir. Ortalama 1,5 ay sonra hastalar saunaya girebilirler.

Göz kapağı estetiği sonrası makyaj

Göz kapağı estetik ameliyatlarında üst göz kapağının kıvrım kısmında ve alt göz kapağındaki kirpik diplerinden kesi yapılmaktadır. Bu nedenle kullanılacak makyaj malzemeleri veya fırçalar nedeniyle ameliyat bölgesi enfeksiyona oldukça açıktır.

Göz kapağı estetik ameliyatının sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için ameliyattan sonraki ilk 2 hafta boyunca hastaların makyaj yapmaları önerilmemektedir.

Göz kapağı estetiği ağrılı mıdır?

Göz kapağı estetik ameliyatından sonra ilk hafta işlem bölgesinde hafif sızlamalar ve ağrılar görülebilir. Oral yollarla alınan ağrı kesiciler sayesinde bu süreç rahatlıkla kontrol altına alınarak hastalar için konforlu hale getirilebilir.

Göz kapağı estetiği sonrası ne zaman işe dönebilirim?

Ameliyattan sonraki ilk hafta iyileşme dönemi büyük oranda tamamlanır ve kişinin kendini zorlamaması kaydıyla sosyal hayata dönmesine izin verilir. Yine bu dönemde, hastalar talep ettikleri takdirde eğer fiziksel olarak ağır koşullarda çalışmıyorlarsa işlerine dönebilirler.

Kalıcı makyaj yaptıranlar göz kapağı estetiği yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilirler. Ancak her iki işlem arasındaki zaman önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamaları gözlerde hassasiyet yaratabilen işlemlerdir. Dolayısıyla gözlerde bir hassasiyetin geliştiği dönemde herhangi bir ameliyat yapılması söz konusu olamaz. İki işlem arasındaki zaman aralığına bağlı olarak kalıcı makyaj yaptıranlar da ileride rahatlıkla göz kapağı estetik ameliyatlarını yaptırabilirler.

Göz kapağı estetiği yaptıranlar kalıcı makyaj yaptırabilir mi?

Eveti yaptırabilirler ancak iyileşme sürelerinin tamamlanmasını beklemek zorundadırlar. Özellikle kirpik diplerinden yapılan kesiyle gerçekleştirilen alt göz kapağı estetik ameliyatı için işlemler arasındaki süre çok önemlidir. Göz kapağı estetik ameliyatı sonrası tam iyileşme gerçekleştikten sonra hastalar dilerlerse kalıcı makyaj yaptırabilirler.

Göz kapağı estetiği görme bozukluğuna neden olur mu?

Hayır, olmaz. Göz kapağı estetik ameliyatlarında göz kapaklarında biriken fazla deriye ve cilt altında fıtıklaşmış yağ yastıkçıklarına müdahale edilir. Bu müdahalenin görme sinirleriyle hiçbir bağlantısı yoktur. Bu sebeple göz kapağı estetik ameliyatları herhangi bir şekilde görme bozukluğuna neden olmaz.

Kaş askılama ile göz kapağı estetiği beraber yapılır mı?

Evet, yapılabilir. Doğru bir planlamanın akabinde göz kapağı estetik ameliyatları ile kaş kaldırma ameliyatları kombine şekilde yapılabilmektedir.

Doğumdan ne kadar zaman sonra göz kapağı estetiği yaptırılabilir?

Kişilerin daha güzel yaş almasına katkı sağlayan bir operasyon olan göz kapağı estetik ameliyatları; doğumdan sonra, emzirme dönemi tamamlandıktan sonra rahatlıkla yaptırılabilen uygulamalardır.

Göz kapağı estetiğinden sonra lens kullanabilir miyim?

Evet, kullanılabilir. Operasyondan 7 ila 10 gün sonrasında lens kullanan hastalar, hijyen koşullarına dikkat etmek suretiyle lenslerini kullanmaya yeniden başlayabilirler.

Göz kapağı düşüklüğü kendiliğinden geçer mi?

Hayır, geçmez. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan göz kapağı düşüklüğü problemine mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Göz kapağı düşüklüğü problemi yüz yogası da dahil olmak üzere doğal yollarla veya kendiliğinden geçmez.

Göz kapağı estetiği ameliyatından kaç gün sonra banyo yapılabilir?

Konforlu bir operasyon olan göz kapağı estetik ameliyatlarında 3. günden sonra göz çevresi ıslatılmadan duş alınabilir. Operasyondan 1 hafta sonra hastalar ılık suyla, gözlerini ovalamadan banyo yapabilir.

Göz dış açısının yükseltilmesi (kantoplasti) nedir?

Son yılların popüler uygulamalarından biri olan kantoplasti veya halk arasında bilinen adıyla badem göz ameliyatı, güvenilir ve konforlu bir operasyondur. Göz dış açısının değiştirilerek gözlerin daha çekik görünmesini sağlayan kantoplasti ameliyatı, göz çevresinin gençleştirilmesinde de sıklıkla başvurulan uygulamalardan biridir.

Kantoplasti ameliyatı veya yaygın olarak bilinen ismiyle badem göz estetik ameliyatı, kısa sürede iyileşme sağlanan ve farklı operasyonlarla kombine olarak yapılabilen bir ameliyattır.

Genellikle lokal anestezi ile yapılmakla birlikte hastaların durumuna ve yapılacak işlemin kapsamına göre genel anestezinin de tercih edildiği bir operasyon olan badem göz ameliyatında amaç; gözlerin daha belirgin olmasını sağlamaktır.

Günümüzde başta Hollywood ünlüleri olmak üzere birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen, badem göz estetik ameliyatı olarak da bilinen kantoplasti, ömürlük sonuçlar sunan bir uygulamadır.

Sıkça Sorulan Sorular