Whatsapp

Saç Simülasyonu

Seans Sayısı
3
Operasyon Süresi
1-3 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
2-4 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
Yok
İşe Dönme Süresi
Aynı Gün
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Saç Simülasyonu, diğer bir deyişle Scalp Micro-Pigmentation (SMP), saç kaybı yaşayan veya seyrek saçlara sahip olan bireylerin kafa derisine pigment uygulanarak daha gür bir saç görünümü sağlayan, invaziv olmayan bir işlemdir.

Saç Simülasyonu nedir? Kimler yaptırabilir?

SMP yoluyla saç simülasyonu cerrahi olmayan bir prosedürdür. Bu yöntem, saç dökülmesi yaşayan, seyrek saçlara sahip kişiler veya daha sık bir saç görünümüne sahip olmak isteyen kişiler için uygundur. İşlem, kafa derisine küçük pigment noktalarının uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Saç Simülasyonu işleminin aşamaları nelerdir?

Konsültasyon

Deneyimli bir uzman tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sırasında, kafa derisi durumu, saç kaybı paterni ve istenilen sonuç değerlendirilir. Beklentiler değerlendirilir ve kişiselleştirilmiş uygulama planına karar verilir.

Pigment Seçimi

Uzman, doğal saç rengiyle ve cilt tonuyla uyumlu pigment tonlarını seçer. Böylece gerçekçi bir sonuç elde edilir. Bu aşamada kişinin yaşı ve istenen saç çizgisi stili de göz önünde bulundurabilir.

Uygulama

Pigmentler özel mikro-pigmentasyon ekipmanı kullanılarak kafa derisine dikkatlice uygulanır. Bu işlem, dövme yapma tekniklerine benzer bir şekilde gerçekleştirilir. Doğal saç foliküllerinin büyüklüğü, şekli ve yoğunluğu taklit edilerek, saç foliküllerinin görüntüsü yaratılır.

Katmanlama

Gerçekçi bir sonuç elde etmek için birden fazla pigment katmanı uygulanır. Pigmentler mevcut saçla sorunsuz bir şekilde uyumlu hale getirilir. Böylece doğal bir saç çizgisi oluşturulur.

Saç Simülasyonunun avantajları nelerdir?

Daha sık saç görünümü sağlar. Saç simülasyonu, saç foliküllerinin görüntüsünü taklit ederek daha yoğun bir saç görüntüsü sağlar ve kafa derisi ile mevcut saç arasındaki kontrastı azaltır.

Cerrahi müdahale gerektirmez. Saç simülasyonu, saç ekimine göre daha az invaziv bir yaklaşımdır. Kesilere sebep olmaz ve uzun bir iyileşme süresi gerektirmez.

Bakımı kolaydır. İlk tedaviden sonra sadece minimal bir bakım gereklidir. İstenen görünümü korumak için periyodik düzeltme seansları önerilebilir.

Çok yönlü kullanım sağlar. Saç simülasyonu, saç tipi veya cilt rengi fark etmeksizin hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Farklı saç kaybı tipleri ve evrelerine çözüm sunar.

Hızlı sonuçlar verir. Saç simülasyonu, uygulamadan hemen sonra etkisi görülür ve saç görünümünde anında iyileşme sağlar.

NOT:Saç Simülasyonu işlemi saç büyümesini teşvik etmeyen bir kozmetik prosedürdür. kafa derisine uygulanan pigmentlerle daha gür ve sık bir saç görünümü sağlanır. Saç dökülmesi sorunu yaşıyor ve bunu kökten çözmek istiyorsanız Dr. Serkan Aygın ayrıcalığıyla sunduğumuz saç ekimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç simülasyonu işlemi genellikle minimal rahatsızlık veya ağrıya neden olmaz. Uygulama sırasında kullanılan özel ekipman ve teknikler sayesinde rahatsızlık seviyesi minimize edilir. Bazı kişiler hafif bir rahatsızlık veya karıncalanma hissi hissedebilir, ancak genellikle işlem sonrası rahatlama sağlayan lokal anestezikler kullanılır.

Saç simülasyonu, kalıcı bir kozmetik prosedürdür, ancak pigmentler 2-3 yıl içerisinde solabilir. İşlem sırasında kullanılan pigmentler özel olarak formüle edilmiştir ve zaman içinde yavaşça solarken bile doğal bir görünümünü korurlar. Sürekli güneşe maruz kalma ve uygun bakım yapılmaması durumunda solma daha hızlı olabilir. Bu durumda düzenli olarak pigment yenileme seanslarına ihtiyaç duyulabilir.

Saç simülasyonu, saç dökülmesi, seyrek saç veya kellik yaşayan herkes için uygundur. Unisex bir uygulamadır. Saç simülasyonu, farklı saç kaybı tipleri ve evreleri için çözüm sunabilir. Ayrıca, sıkı kesilmiş bir saç görünümü isteyen kişiler arasında da tercih edilir.

Saç simülasyonu işlemi sonrasında hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşir. İşlem bittikten sonra kafa derisinde hafif kızarıklık veya hassasiyet olabilir, ancak bunlar genellikle birkaç gün içinde azalır. İşlem sonrası özel bakım talimatları verilir ve bu talimatlara uyulması önemlidir. Güneşe aşırı maruz kalma, yüzme veya terleme gibi aktivitelerden kaçınmak da iyileşme sürecini destekler.

Evet, saç simülasyonu işlemi ile doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Bir uzman tarafından uygulanan işlem sırasında doğru pigment tonlarının seçimi ve saç foliküllerinin büyüklüğünün ve yoğunluğunun doğru değerlendirilmesi ile gerçekçi bir sonuç elde edilir. İşlem sonucunda, saç çizgisi ve saç simülasyonu tamamen doğal ve uyumlu bir görünüm sunar.