Whatsapp

Emtone

Seans Sayısı
1-4
Operasyon Süresi
45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Spor yaptınız; olmadı.

Diyet yaptınız; olmadı.

Zayıfladınız; yine olmadı…

Ne yapsanız da bir türlü bu selülit probleminden kurtulamadınız…

Üzülmeyin, yalnız değilsiniz.

Öncelikle bir konuya açıklık getirerek başlayalım. Sanılanın aksine selülit bir kilo veya yağlanma problemi değildir. Evet, kilolu olmanız selülit görünümünün artmasında etkilidir ancak tek neden değildir. Zayıf olduğunuzda, ideal kilonuzda olduğunuzda da hatta olmanız gerekenden daha da zayıf olduğunuzda da selülit problemleriyle baş başa kalabilirsiniz.

Neden mi?

Hemen söyleyelim; selülit bir kilo problemi değil, dolaşım bozukluğu problemidir. Vücudunuzda zamanla birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkan dolaşım bozukluğu problemi, cilt altındaki yağ dokuların düzensizleşmesine neden olur.

Cilt altında bulunan yağ hücrelerinin hücre duvarı genişler ve hücreler hacim olarak büyürler. Tabii bu büyüme her bir hücrede aynı oranda ve aynı şekilde olmadığı için bir düzensizlik ortaya çıkar.

Öyle ki cildin üstünü örttüğü bu yağ hücrelerine cilt üzerinden bakıldığında küçük tepecikler ve yer yer çukurluklar görülür. Portakal kabuğunun yüzeyine benzediği için halk arasında “portakal kabuğu görünümü” dediğimiz bu görünüm, selülit probleminin en bariz belirtisidir.

Yazıya başlarken kelimelerimiz biraz depresif ve umutsuz gelmiş olabilir, ancak üzülmeyin! Hayatımızın her alanına etki eden günümüzün ileri teknolojileri söz konusu selülit tedavisi olduğunda da bizleri yalnız bırakmıyor.

Geride bıraktığımız her bir yeni yılda çeşitli radyofrekans tedavileri, şok dalga tedavileri ve daha pek çok farklı selülit tedavisi uygulamasından bahsedebiliriz.

Özellikle görselliğin böylesine ön planda olduğu bir çağda nasıl ki bölgesel zayıflama ve incelme önemliyse, fit bir vücudun tamamlayıcısı olan selülit görünüm de bir o kadar önemli kabul ediliyor ve bu kapsamda birçok tedavi yöntemi geliştiriliyor.

Hatta öyle ki geldiğimiz son noktada daha önceden tek tek yapılan selülit tedavileri, artık kombinlenerek tek bir cihazla karşımıza çıkıyor.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar selülit tedavisi dendiğinde aklımıza ilk gelen Akustik Dalga Tedavisi olan ve kısa AWT olarak bilinen uygulama gelirdi. Akustik Dalga Tedavisiyle selülitler tedavi edilmeye çalışılır bundan bir iki hafta sonrasında ise cilt kalitesini artırmak için radyofrekans uygulamaları planlanırdı.

Büyük bir mutlulukla söylüyoruz ki bu günler geride kaldı!

Artık hem monopolar radyofrekans dalgalarını hem de şok dalga tedavisini aynı anda uygulayabildiğimiz emtone sayesinde vselülit problemine adeta 360 derecelik bir çözüm sunabiliyoruz.

360 derecelik çözüm ne demek derseniz şöyle söyleyelim; selülit problemine neden olan pek çok etken vardır; cilt altı dokular, yağ hücrelerinin genişlemesi, cilt kalitesinin düşüklüğü, metabolik atıklar vb. Emtone sayesinde artık selülit problemine neden olan tüm faktörlere tek seferde müdahale ederek selülit problemini her yönüyle ele alıyoruz. Emtone sayesinde artık çok daha kısa sürede ve etkili şekilde selülit problemlerinizi geride bırakmanıza yardımcı oluyoruz.

Emtone nedir?

Emtone, selülit tedavilerinde bir ilke imza atmamızı sağlayan FDA onaylı bir cihazdır. AWT (Akustik Ses Dalgası Terapisi) tedavisinden aşina olduğumuz şok dalga enerjisini ve cilt uygulamalarından aşina olduğumuz monopolar radyofrekans enerjisini bir araya getiren bir cihazdır.

Emtone; bünyesinde bulunan bu iki ve etkinliği kanıtlanmış güçlü enerji sayesinde selülit tedavilerinde %90’ı aşan başarılar yakalamakta, sadece cilt altında biçimini kaybedip genişleyen yağ dokularına değil aynı zamanda cilt kalitesine de müdahale ederek selülit tedavisinin etkinliğini artırmaktadır.

Emtone ne işe yarar?

Emtone bir selülit giderme uygulamasıdır. Birçok farklı nedene bağlı olarak vücudumuzda ortaya çıkan selülitlerin tedavisinde kullanılan Emtone uygulamasında amaç; işlem yapılan bölgeyi portakal kabuğu görünümünden arındırarak hastalara selülitsiz bir görünüm kazandırmaktır.

Emtone cihazı içerisinde bulunan monopolar ve şok dalga enerjileri sayesinde hem vücuttaki kan dolaşımının düzelmesine yardımcı olur hem de metabolik atıkların atılmasına katkı sağlar.

Genişleyen yağ hücrelerine ve hasarlı kollajen liflerine de etki eden Emtone, selülit problemine neden olan problemlerin tamamını tedavi etmeye yönelik bir tedavi protokolü sunar.

Doğru hasta seçimi ve kişinin ihtiyaçlarının doğru şekilde saptandığı bir Emtone protokolü ile selülit görünümünün geride bırakılması mümkün olabilmektedir.

Emtone nasıl çalışır?

Emtone uygulamasında ilk andan itibaren monopolar radyofrekans ve şok dalga enerjisi beraber çalışır. İlk etapta radyofrekans enerjisi, cildin ısınmasına yardımcı olur. Yaklaşık 43 derecelik bir ısıyla ciltte uyarım başlar.

Bu ısı hem yeni kollajen oluşumu için hem de olanı desteklemek için ideal kabul edilen bir ısıdır. Bu sıcaklıkta kolajen lifleri esnemeye başlar, işlem yapılan bölgede cilt altında portakal görünümüne neden olan yağ rezervleri tahrip olur.

Emtone, radyo frekansı enerjisi iletmenin yanı sıra cilt hücresi yenilenmesini uyaran, kan dolaşımını hızlandıran ve sıvı birikimini engelleyen akustik dalgalar da yayar.

Böylelikle işlem alanında hücresel düzeyde tutulan su ve metabolik atıklar vücuttan atılır. Zamanla vücudunuz yeni kollajen ürettikçe portakal görünümünü de geride kalarak selülitlerde azalmalar kendini göstermeye başlar.

Emtone, hem cilt kalitesini artırır hem de genişleyip küçük tepecikler oluşturan yağ dokularının küçültülmesine ve ciltteki bağ dokuların sıkılaşmasına yardımcı olur.

Emtone uygulamasının iyileşme süresi nedir?

Emtone uygulamasının selülit tedavilerinde sıklıkla kullanılmasının tek nedeni FDA onaylı etkin bir uygulama olması değildir aynı zamanda işlemden sonra hastaların herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymamaları da Emtone uygulamasını oldukça çekici yapmaktadır.

Klinik ortamda non invaziv yani herhangi bir kesi vb. olmadan yapılan bir işlem olan Emtone ile Selülit Tedavisi sonrasında hastalarımız rahatlıkla günlük rutinlerine dönebilirler.

Emtone uygulaması, iyileşme süresine ihtiyaç duyulmayan bir uygulamadır.

Emtone hangi bölgelere uygulanır?

Karın, basen, uyluk, kalça ve kollarda Emtone uygulamasıyla yapılan selülit tedavilerinde yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız yüz güldüren, etkin sonuçlar almaktayız. Bu bölgeler vücutta selülitin en çok görüldüğü bölgelerdir.

Emtone için kimler uygun adaydır?

18 yaşını doldurmuş, selülit probleminden şikayetçi, işlem yapılacak alanda açık bir enfeksiyonu bulunmayanlar selülit tedavisi için Emtone uygulamasını tercih edebilirler.

Emtone kimlere uygulanmaz?

FDA onaylı bir işlem olan Emtone ile selülit tedavisi her ne kadar güvenli bir uygulama olsa da maalesef her hasta grubuna uygulanamamaktadır. Kanser tedavisi gören hastalar, emzirme dönemindeki anneler, hamilelik dönemindeki kadınlar ve uygulama bölgesinde platin bulunanlar (bacak platini, kalça platini vs.) Emtone tedavisinin uygulanamadığı hasta gruplarıdır.

Emtone uygulamasında yaş sınırı var mı?

Gerek üretici firma tarafından gerekse yapılan araştırmalar kapsamında Emtone uygulaması için herhangi bir alt yaş sınırı konmamıştır. Güvenli bir uygulama olması ve non invaziv olması nedeniyle yaş kısıtlaması olmamakla birlikte Doku Clinic Ailesi olarak 18 yaş altındaki kişiler için selülit tedavisinin henüz çok erken olduğunu düşünüyoruz.

18 yaş altında vücudun gelişimi halen daha devam etmekle birlikte ciltteki kollajen üretimi bu dönemde yüksektir. Dolayısıyla yaşamsal alışkanlıklarda yapılan küçük değişikliklerle enerji bazlı tedavilere ihtiyaç duymadan da bu yaş grubunda başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Emtone kaç seans yapılır?

Emtone ile yapılan selülit tedavisinde hastadan hastaya değişmekle birlikte ilk andan itibaren sonuçlar görülmeye başlanabilir. Emtone ile selülit tedavisinde yine seans sayıları hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 4 ila 6 seanslık tedavi protokolleri uygulanır.

Emtone uygulamasının fiyatı 2024

Ameliyatsız medikal uygulamalar söz konusu olduğunda özellikle vücut şekillendirme işlemlerinde en çok merak edilen konulardan biri de uygulamaların fiyatları ve seans paketleridir.

Selülit tedavisinde etkin sonuçlar alarak yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız Emtone uygulamasında fiyatlar birkaç faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Emtone fiyatları işlem yapılacak alana, işlemin kaç bölge için planlandığına, etkin sonuç alabilmek için kaç seansın yapılması gerektiğine göre değişiklik gösterir. Bu faktörler uygulamanın detayları ile ilgili faktörlerdir. Bir de işlemi yapan merkezlere göre fiyatlar değişebilmektedir.

Emtone ile selülit tedavisi yapan merkezin kullandığı birinci sınıf kalite ürünler (jeller, gerçek emtone cihazı vs.) ve işlemi yapacak doktorun tecrübesi Emtone seans fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Emtone uygulaması fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Emtone ağrılı mı?

Biliyoruz söz konusu birçok medikal estetik cihazı olduğunda hemen hemen her klinik yaptıkları işlemlerin ağrısız ve acısız olduğunu iddia ediyor. Ancak söz konusu Emtone ile Selülit Tedavisi olduğunda bu iddialara inanabilirsiniz.

Emtone ile selülit tedavisi tamamen ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Hatta işlem esnasında birçok hastamız uygulamanın verdiği hissi sıcak taş masajına benzetmekte, uygulamanın selülit tedavisinin yanı sıra o gün işlemde kendilerini rahatlattığını da söylemektedirler.

Emtone güvenli mi?

Emtone, 1993 yılından beri dünyanın pek çok yerinde faaliyet gösteren ve günümüzde birçok klinikteki vücut şekillendirme cihazlarının yaratıcısı olan BTL firması tarafından  üretilmektedir. FDA onaylı ve CE kalite sertifikalı bir uygulama olan Emtone, aldığı onaylarla hem insan sağlığı hem de çevre için güvenli bir uygulamadır.

Emtone öncesi sonrası

Selülit tedavisinde etkin sonuçlar aldığımız son teknoloji uygulamalardan biri olan Emtone uygulamasında ilk seanstan itibaren sonuçlar görülmeye başlanır. Söz konusu özellikle ameliyatsız vücut şekillendirme uygulamalarıysa bir işlemin başarılı olup olmadığını anlamanın en güzel yollarından biri de hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını incelemek ve aradaki farka bizzat şahit olmaktır.

Emtone selülit tedavisi ile ilgili Emtone yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarına ulaşmak için web sitemizi inceleyebilir veya merkezimizle iletişime geçerek bilgi talep edebilirsiniz.

Emtone sonrası sosyal hayata dönüş

Selülit tedavisinde son teknoloji denince akla ilk gelen uygulama olan Emtone ile ilgili hastalarımızın belki de en çok sevdikleri durum işlem sonrasında rahatlıkla sosyal hayata dönebilmeleridir. Özellikle yüksek yaşam ve iş temposuna sahip kişiler, söz konusu bireysel bakım ve kendilerine zaman ayırma olduğunda maalesef her zaman geniş seçeneklere sahip olamıyorlar.

Emtone ile selülit tedavisi, kısa sürede etkili sonuçlar sağlamakla kalmaz aynı zamanda hastalarımızın sosyal hayatlarını kesintiye uğratmadan konforlu bir selülit tedavisi süreci sunar.

Emtone ile selülit tedavisi seansından sonra rahatlıkla günlük rutinlerinize dönebilir, sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Emtone ile selülit tedavisi, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir uygulamadır.

Emtone uygulamasının sonuçları ne zaman görülür?

Selülit problemi bir dolaşım problemidir. Cilt altı dokularına, hasarlı cilt liflerine müdahale edilmesi ve akabinde ciltteki metabolik atıkların vücuttan atılması için belirli bir süre gerekir.

Emtone ile yapılan selülit tedavilerinde ilk seanstan itibaren sonuçlar kendini göstermeye başlasa da cildin kendini yapılandırma sürecini de göz önünde bulundurursak nihai sonuçlar için yaklaşık 1,5 ay beklemek gerekmektedir.

Bu süre zarfı içerisinde Emtone seansları tamamlanırken cilt de kendini yenileme sürecini tamamlamaya başlar ve portakal kabuğu görünümüne neden olan genişlemiş yağ dokuları ve zayıf lifler toparlanır.

Emtone uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Emtone ile selülit tedavisi sonrasında uygulama bölgesinde 1 günlük hassasiyet oluşabilir. Ancak bu yaşamsal temponuzu hiçbir şekilde kesintiye uğratmaz. Emtone uygulaması, hem öncesinde hem de sonrasında özel bir bakım veya koşul gerektirmeyen bir işlemdir.

Dolayısıyla uygulama sonrasında dikkat etmenizi gerektirecek özel bir durum yoktur. Sadece uygulamanın sağladığı etkiyi desteklemek amacıyla tedavi süresi boyunca ve hatta mümkünse sonrasında da günde 2,5 litre su tüketmek iyi bir seçenektir.

Emtone yaptıranların yorumları

Emtone ile yapılan selülit tedavilerinde yüksek hasta memnuniyeti sağlanmaktadır. Uygulama ile ilgili olarak Emtone yaptıranların yorumları genellikle işlemin sıcak bir taş masajını andırdığı ve acısız olduğu yönündedir.

Bununla birlikte özellikle planlanan seans sayısı ve tedavi protokolü tamamlandığında şikayetçi olunan portakal kabuğu görünümünün büyük oradan geride kaldığını belirtmektedirler.

Emtone tedavi özeti

 • Emtone ile selülit tedavisi klinik ortamda yapılan bir uygulamadır.
 • Seans sayısı hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 4 ila 6 seanstır.
 • İşlemin süresi, işlem bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 45 dakikadır.
 • Uygulama sonrasında herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.
 • Uygulamadan hemen sonra rahatlıkla sosyal hayata dönülebilir.
 • İşlem bölgesinde ilk 24 saat hassasiyet hissedilebilir ancak bu günlük rutinleri kesintiye uğratmaz.
 • 4 mevsim güvenle uygulanabilir.
 • Emtone ile selülit tedavisinde herhangi bir anestetiğe ihtiyaç duyulmaz.

Emtone ile selülit tedavisi hakkında sık sorulan sorular

Selülit tedavisi ve Emtone uygulamasıyla ilgili merak ettiğiniz soru ve cevapları sizler için derledik.

 • Selülit tedavisi nedir?

Selülit tedavisi, bir dolaşım bozukluğu olan selülitin giderilmesine yönelik yapılan uygulamalar bütünüdür. Selülit tedavilerinde amaç; dolaşımı yeniden düzenleyip portakal kabuğu görünümüne neden eden pürüzlü ve çukurlu cilt görünümünden kurtulmaktadır.

 • Selülit tedavisi nasıl yapılır?

Günümüzde birçok farklı selülit tedavisi seçeneği bulunmaktadır. Enjeksiyon tedavileri, mezoterapiler, akustik ses dalga cihazları ve radyofrekans uygulamaları gibi birçok farklı tedavi protokolü söz konusudur.

Ancak son teknoloji olan Emtone, günümüzde selülit tedavisinde en sık tercih edilen uygulamaların başında gelir çünkü Emtone, monopolar radyofrekans ve şok dalga enerjisini tek bir uygulama altında toplayan ilk ve tek cihazdır. Dolayısıyla selülit problemine neden olan tüm deformasyonlara aynı anda müdahale eder.

 • Portakal kabuğu görünümü ile selülit aynı şey midir?

Evet, aynıdır. Selülit problemin kendisi portakal kabuğu görünümü ise halk arasında selülitin yarattığı görünümün ifade şeklidir. Portakal kabuğunun yüzeyi gibi ciltte pürüzlü bir yüzey görünümüne neden olan selülit, halk arasında portakal kabuğu görünümü olarak adlandırılır.

 • Selülit lazerle tedavi edilir mi?

Selülit tedavileri günümüzde monopolar radyofrekans ve şok dalga enerjisi ile yapılmaktadır.

 • Selülit tedavisi ağrılı mıdır?

Selülit tedavileri genel olarak konforlu işlemler olmakla birlikte kullanılan tekniğe ve yönteme göre bazı işlemler hastalarda rahatsızlık hissi yaratabilir. Özellikle enjeksiyon içeren işlemler, selülit tedavisinde pek de konforlu seçenekler değildirler. Bu noktada ağrısız ve acısız bir tedavi süreci sunduğu için Emtone, ideal seçenektir.

 • En etkili selülit tedavisi hangisidir?

Hastanın ihtiyaçlarının doğru şekilde analiz edildiği ve ihtiyacına uygun şekilde planlanan bir tedavi protokolü, her zaman için en iyi tedavi şeklidir. Örneğin hasta ideal kilosundaysa ve selülitleri varsa kendisine diyet içeren bir tedavi hazırlamanın bir anlamı yoktur. Dolayısıyla bu tarz bir tedavi de etkili olmaz.

En iyi selülit tedavilerinde hastalar, dolaşımlarını desteklemek için sıvı tüketimlerine dikkat etmeli bu süre zarfı içerisinde selülite neden olan faktörleri iyileştirmeye yönelik adımlar atmalıdırlar. Bu kapsamda Emtone, selülite neden olan düşük cilt kalitesi ve genişleyen yağ hücrelerine etki eder.

 • Emtone gerçekten işe yarıyor mu?

Doğru hasta seçimi ve doğru seans sayısı ile Emtone selülit tedavisinden etkin sonuç almak mümkündür. Tedavi süresince hastaların seanslarını kaçırmamaları ve seans aralıklarına uymaları gerekmektedir. İyi bir hasta – doktor işbirliği ile Emtone selülit tedavisinden etkin sonuçlar almak mümkündür. Bu yönüyle evet, Emtone selülit tedavisi gerçekten işe yarıyor diyebiliriz.

 • Emtone zararlı mı?

Emtone ile selülit tedavisi FDA onaylı bir tedavidir. FDA onayının yanı sıra Emtone cihazının CE belgesi bulunmaktadır. Bu belge cihazın Avrupa sağlık ve güvenlik standartlarına uygun olduğunu göstermektedir.

 • Selülit neden oluşur?

Bir dolaşım bozukluğu olan selülitin oluşmasında birçok etken söz konusudur. Hareketsiz yaşamdan sigara kullanımına, hormonal değişimlerden kilo değişimlerine ve hatta sigara kullanımına varana kadar birçok sebep selülit oluşmasına neden olabilir. Bununla birlikte kadınların vücut ve cilt yapıları gereği selülit oluşumuna bir yatkınlık söz konusudur.

 • Selülit oluşumu nasıl engellenir?

Kesin çözümler olmamakla birlikte yeterli ve dengeli beslenmek, alkol ve sigara tüketiminden kaçınmak, sık sık ve düzenli olarak egzersiz yapmak, çay ve kahve tüketimini azaltmak, belirli aralıklarla kan dolaşımını hareketlendirecek masaj ve hareketler yapmak selülit oluşmasını kısmi olarak engelleyebilmektedir.

 • Selülit nasıl geçer?

Selülit problemi kendiliğinden geçecek bir problem değildir. Mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Kan dolaşımını düzenleyici egzersizler, bol sıvı tüketimi, beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi, cilt kalitesinin artırılması ve radyofrekans başta olmak üzere enerji bazlı cihazlardan destek alınması gerekir.

 • Selülit kremleri işe yarar mı?

Günümüzde piyasada birçok selülit kremi bulunmaktadır. Bu kremlerin selülit problemini yok ettiği söylense de maalesef her zaman üreticiler bu konuda dürüst olmamaktadır. Her kremin etkinliğinin farklı olduğunu belirtmekle birlikte selülitin cilt yüzeyinde değil cilt altı dokularda ortaya çıktığını ve kremlerin ise problemi çözmek adına çok yüzeysel kaldığını söyleyebiliriz.

Kullanılan hiçbir krem enerji bazlı cihazların gösterdiği etkinliği göstermemektedir.

 • Emtone sonrası lazer epilasyon yapılır mı?

Evet, yapılır. Emtone ile yapılan selülit tedavisi cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez. Dolayısıyla seanslara katıldığınız dönemde epilasyonunuzu da yaptırabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki Emtone ile yapılan selülit tedavisinden sonra işlem bölgesinde 1 gün devam edecek bir hassasiyet gelişebilir. Dolayısıyla epilasyon seansınızı bu günü göz önünde bulundurarak Emtone seansınızdan birkaç gün sonra almanızda fayda vardır. İşlemler aynı gün veye peşpeşe günlerde yaptırılmamalı, araya birkaç günlük aralık konmalıdır.

 • Emtone tedavisinde nelere dikkat etmek gerekir?

Emtone ile yapılan selülit tedavisi oldukça konforludur. İşlemin öncesinde veya sonrasında dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur. Sadece işlem sonrasındaki süreçte işlemin etkinliğini ve dolaşımı desteklemek için hastaların sıvı tüketimine dikkat etmeleri iyi olacaktır.

 • Emtone sonuçları kalıcı mıdır?

Cilde yapılan hiçbir uygulama kalıcı değildir çünkü cildimiz yerinde sayan bir doku değildir. Cildimiz yaşayan bir dokudur.

Biz nefes aldıkça, beslendikçe, dış etkenlere maruz kaldıkça içeriden ve dışarıdan sürekli değişecektir. Ancak doğru şekilde planlanan bir selülit tedavisinde, portakal görünümü geride bırakılmakla kalmaz aynı zamanda işlem esnasında cilt kalitesi de artırıldığı için sonraki dönemde daha zor selülit oluşacaktır.

 • Monopolar radyofrekans nedir?

Klinik ortamda uygulanan medikal işlemlerde sıklıkla başvurulan bir radyofrekans türüdür. Özellikle cildin kalitesini artırmak için kullanılan pek çok medikal cihazda radyofrekans bulunur. Ciltte sıkılaşma ve cilt kalitesinde artış sağlar.

Selülit tedavilerinde etkin olarak kullandığımız Emtone uygulamasında da monopolar radyofrekans vardır çünkü Emtone, selülite neden olan her bir faktörü iyileştirmeye yönelik bir tedavi protokolü sunar. Düşük cilt kalitesi de selülit oluşumuna neden olan problemlerden biridir. Emtone’un bünyesinde bulunan monopolar radyofrekans sayesinde selülit tedavisi sırasında işlem bölgesinde cilt kalitesinde artış sağlanır.

 • Akustik dalga terapisi nedir?

Kısaca AWT olarak da bilinen Akustik Dalga Terapisi veya Akustik Şok Dalga terapisi, ses dalgaları ile yapılan bir çeşit selülit tedavisidir. İsminden de anlaşılacağı üzere Akustik ses dalgaları sayesinde problemli bölgeye müdahalede bulunulur. İlgili bölgedeki selülitlerin giderilmesini amaçlayan AWT tedavisinde sonuç alabilmek için ortalama 12 seansın gerektiği durumlar söz konusu olabilmektedir.

 • AWT mi yoksa Emtone mu?

AWT, yukarıda da bahsettiğimiz üzere akustik ses (şok) dalgaları ile tedavi seçeneği sunar. Emtone ise hem şok dalgaları hem de emonopolar radyofrekans ile tedavi seçeneği sunar. Bir başka deyişle Emtone uygulamasının içerisinde hali hazırda AWT’nin sunduğu tedavi de vardır hatta buna ek olarak cilt kalitesinin artması için monopolar radyofrekans da vardır. Emtone ile yapılan selülit tedavisini, AWT uygulamasının daha da gelişmiş hali olarak düşünebiliriz.

 • Emtone mu yoksa CoolSculpting mi?

Selülite neden olan genişlemiş yağ hücrelerini biçimlendirdiği için zayıflama imkanı da sunacağı düşünülse de aslında Emtone, temelde, selülit problemini gidermek için üretilen bir cihazdır. Selülitin neden olduğu dolaşım bozukluğunu giderir ve vücuttan metabolik atıkların atılmasını sağlar.

CoolSculpting ise bundan tamamen farklı olarak yağ hücrelerini dondurup bölgesel incelme sağlar. Dolayısıyla her iki cihaz birbirinin yerine kullanılamayacak kadar farklıdır. Ancak ihtiyaç halinde her iki cihazı da kapsayan kombine bir tedavi ise fit bir vücut elde edilebilir.

 • Selülitin zararı var mı?

Selülit, dolaşım bozukluğu sonucu oluşan bir problemdir. Günümüzde söz konusu selülit olduğunda her ne kadar bu konuya sadece estetik veya görsel bir problemmiş gibi bakılsa da aslında selülit mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Tedavi edilmediği takdirde selülitler; ciltte gevşemelere, varislere ve hatta çeşitli duruş bozukluklarına neden olabilmektedir.

 • Emtone selülit tedavisi fiyatları

Emtone selülit tedavisi fiyatları işlemin yapıldığı kliniğe ve işlem alanına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte ihtiyaç duyulan seans sayısı da Emtone selülit tedavisi fiyatı etkiler. Bazı hastalarda 4 seanslık bir tedavi protokolü yeterli olabilirken bazı hastalarda 6 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

 • Erkeklerde selülit olur mu?

Kadınların vücudu selülit oluşumuna daha fazla yatkındır. Temelde, bunun iki nedeni bulunur. Birincisi kadınlık hormonu olarak da bilinen östrojen hormonunun selülit oluşumundaki etkisidir. Bir diğeri de selülit oluşan bölgelerdeki bağ dokulardır. Bu dokular erkeklerde çapraz haldeyken kadınlarda düzdür. Bu durum da maalesef selülit oluşumuna neden olan faktörler arasındadır.

 • At kılı fırçası ne işe yarar?

At kılı fırçası son dönemlerde kullanımı artan ürünlerden biridir. İnce kıllardan oluşan fırçayla yer çekiminin tersi yönünde özellikle bacaklara masaj yapılır. At kılı fırçasının kullanımındaki amaç; kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha canlı görünmesini sağlamak ve olası selülit oluşumunu engellemektir. At kılı fırçasının selülitler üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bununla birlikte cildi uyardığı ve işlem bölgesindeki kan akışını olumlu etkilediği için kullanımında bir sakınca yoktur.

 • Emtone sonrası at kılı fırçası işe yarar mı?

 Emtone, selülit tedavisi söz konusu olduğunda başlı başına yeterli bir tedavidir. Bünyesinde bulunan monopolar radyofrekans ve şok dalga enerjileri ile selülit oluşumuna neden olan her bir probleme etkili şekilde müdahale edilir. Dolayısıyla Emtone ile planlanan bir selülit tedavisi sonrasında hastaların ekstra bir işlem veya uygulama yapmasına gerek yoktur. Eğer siz de selülit probleminiz için Emtone tedavisine başvurduysanız At Kılı Fırçasına veya başka herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız olmaz.

 • G5 mi yoksa Emtone mu?

G5 masajı, kaslarda biriken laktik asidin atılmasına yardımcı olan ve titreşimler halinde yapılan bir masajdır. İşlem bölgesine verilen yoğun titreşimin ödem atmaya da yardımcı olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte selülit tedavisi için bir karşılaştırma yapıldığında G5 masaj uygulaması, Emtone ile yapılan tedaviye göre etkisiz kalabilmektedir. G5 adından da anlaşılacağı üzere temelde bir masaj uygulamasıdır. Emtone gibi cilt altına enerji göndererek doku iyileşmesi sağlamaz.

 • Selülit tedavisi olan ünlüler

Selülit problemi özellikle ergenlikten itibaren her yaşta görülebilir. Selülitin oluşmasına neden olan birçok faktör olmakla birlikte ünlüler dahi her ne kadar görünümlerine dikkat etseler de selülit problemiyle uğraşmak zorunda kalmışlardır. Selülitleriyle gündeme gelen ve sonrasında selülit tedavilerine başvuran ünlü isimlerden bahsetmek gerekirsek; Christina Aguilera, Ashley Graham, Lilly Allen, Kim Kardashian, Sharon Stone ve Rihanna bu isimlerden sadece birkaçıdır.

 • Emtone ile selülit tedavisi cilde zarar verir mi?

Hayır, vermez. Emtone cihazının cilt yüzeyine herhangi bir zararı yoktur. Cildi yakma veya çizme ya da cilt yüzeyinde hasar oluşturması söz konusu değildir.

 • Emtone yazın yapılır mı?

Evet, yapılır. Emtone ile selülit tedavisinde mevsim kısıtlaması yoktur. İşlem, her mevsim rahatlıkla yapılabilir.

 • Emtone cilt kalitesini artırır mı?

Evet, artırır. Emtone cihazının bünyesinde bulunan monopolar radyofrekans enerjisi cilt kalitesini artırmakta etkilidir.

 • Emtone sonrası diyet

Emtone uygulaması sonrası hastaların özel bir diyet yapmalarına gerek yoktur. Sadece vücuttan metabolik atıkların atılması için bu süreç zarfında hastalarımızın günlük sıvı alımlarının en az 2,5 litre olması önemlidir.

 • Hamilelik sonrası Emtone tedavisi

Her ne kadar Emtone güvenilir ve konforlu bir selülit tedavisi sunsa da maalesef her hasta grubuna uygulanamamaktadır. Hamilelik dönemi sonrasında kadınların sıkça karşılaştığı problemlerin başında gelen selülitin tedavisinde Emtone kullanılmakla birlikte, hastaların Emtone tedavisine başlayabilmeleri için emzirme dönemlerini bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Emzirme dönemi sonrasında hastalar Emtone ile selülit tedavisine rahatlıkla başvurabilirler.

 • Selülit derecesi nedir?

Selülit probleminin de kendi içerisinde aşamaları vardır. İlk aşama olarak adlandırabileceğimiz selülitin başlama aşamasında ayaktayken selülit görünümü olmaz ancak kişi oturduğunda portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar. Bu selülitlerin henüz oluşmaya başladığının işaretidir. İkinci aşamada ise kişi ayaktayken de selülit görünümü olur ancak bu görünüm belli belirsiz bir görünümdür. Kişi oturduğunda selülit görünümü netleşir. Üçüncü aşamadaysa ki bu ileri aşamadır; kişi ayaktayken de portakal kabuğu görünümü net bir şekilde görülür.

 • Selülit kaç yaşında oluşur?

Selülit problemi bir dolaşım problemidir. Ergenlikten itibaren her yaş grubunda selülit problemi ve portakal kabuğu görünümü diye adlandırılan pürüzlü görünüm oluşabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Vücudun selülit görülen tüm alanlarına uygulanabilir.

Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlemden hemen sonra günlük hayata devam edilebilir.

Sonuçlar ilk seanstan itibaren görülmeye başlar.