Whatsapp

Magellan® Vampir Tedavisi

Seans Sayısı
3-6
Operasyon Süresi
30-40 dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Magellan®

Adını ünlü kaşif Ferdinand Magellan'ın Pasifik Okyanusu’nu keşfetmesinden ilhamla hücrelerin gücünün bu sistemle keşfedilmesinden alan FDA onaylı bu tedavi, kişinin kendi kanından elde edilen kök hücreler ve trombosit büyüme faktörlerinin benzersiz bir yoğunlukta konsantre edilmesiyle uygulanan çok özel bir yüksek teknoloji uygulamasıdır.

Magellan® Vampir Tedavisi Nedir?
Cildi en doğal şekilde gençleştirmek için kandaki aktive edilmiş trombositlerin ürettiği büyüme faktörleri kullanılarak işleme alınan Magellan® Vampir tedavisini diğer PRP işlemlerinden ayıran en önemli özelliği kişinin kendi kanının 50 ml oranında alınarak kapalı, steril sistemde bekletildikten sonra elde edilen yüksek yoğunluktaki PRP’nin kişisel ihtiyaca göre kişiye özel olarak ayarlanıyor olmasıdır. Cildin yüzeysel katmanlarına enjekte edilecek ve mezoterapi prensibine göre hareket edecek olan bir fraksiyondur. Burada trombositler hücre çoğalmasını ve kollajen ve elastin sentezini uyaracaktır. Büyüme faktörleri ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edildiğinde, yeni hücre oluşumu için kök hücreleri uyarır. Böylelikle yeni kolajen, yeni fibroblast, yeni kan hücrelerinin salınımı sağlanır.
Hangi Bölgelere Uygulanır?
Magellan® Vampir tedavisi cilt yenileme, ciltteki hasarların giderilmesi ve cilt gençleştirici etkisiyle son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer almaktadır. FDA onaylı Magellan® Vampir tedavisi; yüz, göz ve ağız çevresi, boyun, dekolte ve genital bölge olmak üzere kozmetik, dermatoloji ve üroloji uygulama alanlarını kapsayarak hem yüze, hem vücuda hem de saça uygulanabilir.
Doğuştan gelen güzelliğinizi yalnızca korumakla kalmayıp geliştiren, mevcut çekiciliğinizden ödün vermeden özelliklerinizi hassas bir şekilde vurgulayan lüks bir bakımın keyfini çıkarmak istiyorsanız Doku Clinic’in sunduğu tüm hizmetler için randevu oluşturabilirsiniz.
HEMEN İLETİŞİME GEÇ!

Magellan® Vampir Tedavisi Nedir?

Magellan® Vampir Tedavisi cilt yaşlanmasına karşı mücadelede en yeni ve en etkili çözümlerden biridir. FDA onaylı bu eşsiz tedavi, cildi en doğal şekilde gençleştirmek için kandaki aktive edilmiş trombositlerin ürettiği büyüme faktörlerini kullanır.  Magellan® Vampir Tedavisini diğer PRP işlemlerinden ayıran en önemli özelliği; hastanın kendi kanının 50 ml oranında alınarak kapalı, steril sistemde bekletildikten sonra elde edilen yüksek yoğunluktaki PRP* kişisel ihtiyaca göre kişiye özel olarak ayarlanır.

*PRP (Platelet Rich Plasma/Trombositten Zengin Plazma), kanın spesifik bir tedavisi sonrasında elde edilen ve plazma tedavisinin temelini oluşturan, trombosit bakımından zengin bir maddedir. Bunlar, hasarlı dokuların onarılmasından ve kök hücrelerin aktive edilmesinden sorumlu, rejeneratif ve rekonstrüktif özelliklere sahip proteinlerdir. Yüksek konsantrasyonda bulunup belirli bir bölgeye verildiğinde kolajen üretimine neden olurlar ve dolayısıyla o bölgeyi yeniler, yeniden yapılandırır veya iyileştirirler.

Magellan® Vampir Tedavisi

Magellan® Vampir Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kişinin kendi kanı kullanılır ve kişinin ihtiyacına yönelik olarak kişiye özel yoğunlukta PRP içeriği ayarlanır. Minimum miktarda kan (yaklaşık 10 ml) özel bir tüpe çekilir ve daha sonra santrifüj işlemine tabi tutulur. İşlemden sonra trombositler kanın plazma kısmında izole edilir. Cildin yüzeysel katmanlarına enjekte edilecek ve mezoterapi prensibine göre hareket edecek olan bu fraksiyondur. Burada trombositler hücre çoğalmasını ve kollajen ve elastin sentezini uyaracaktır. Büyüme faktörleri ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edildiğinde, yeni hücre oluşumu için kök hücreleri uyarır. Böylelikle yeni kolajen, yeni fibroblast, yeni kan hücrelerinin salınımı sağlanır.

Uygulanacak bölgenin yeniden yapılanmasını sağlar. Sarkmış ve görünümü bozulmuş cilt dokusunu onarır. Dokuda onarım ve gençleşme meydana gelir. Uygulamayı yaptırdığınız andan itibaren ciltte yenilenme süreci hemen başlar.

Magellan® Vampir Tedavisi cilt yenileme, ciltteki hasarların giderilmesi ve cilt gençleştirici etkisiyle son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alır.

Hangi Bölgelere Yapılabilir?

FDA onaylı Magellan® Vampir Tedavisi; yüz, göz ve ağız çevresi, boyun, dekolte ve genital bölge olmak üzere kozmetik, dermatoloji ve üroloji uygulama alanlarını kapsayarak hem yüze, hem vücuda hem de saça uygulanabilir. Magellan® Vampir Tedavisi ile 2 yıla kadar süren muhteşem sonuçlar sağlamaktadır.

Hangi Sorunlar Tedavi Edilebilir?

FDA onaylı Magellan® Vampir Tedavisinin yeniliği, diğer geleneksel otolog mezoterapi yöntemlerine göre büyüme faktörleri açısından %85’e kadar daha zengin plazma elde etmemize olanak sağlamasıdır.

Vücudunuzda sıkılışma ve rejuvenasyon istediğiniz tüm bölgelerde uygulanabilir.

Tedaviden hemen sonraki sonuçlar:

 • Kırışıklıkları yumuşatma,
 • Boyun ve yüz sıkılaştırma,
 • Cilt dokusunun iyileştirilmesi,
 • Renk bozukluklarının ve cilt pigmentlerinin düzeltilmesi,
 • Yanıklardan, travmadan ve hatta sivilcelerden kaynaklanan yara izlerinin iyileşmesi,
 • Çatlak izlerinin ortadan kaldırılması.

Kimlere Uygulanmaz?

 • Trombosit sayısı düşük kişilere,
 • Kronik karaciğer patolojisi olan kişilere,
 • Aktif enfeksiyon sorunu olanlara,
 • Pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere,
 • Kanser hastalarına,
 • Hamilelik döneminde olan veya emziren kadınlara.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bazı durumlarda, kullanılan iğnelere bağlı olarak, küçük ve geçici morluklar, kızarıklıklar oluşabilir. Bu yan etkiler buz kompresi uygulanarak hafifletilebilir.

Magellan® Vampir Tedavisi süresince güneşlenmekten ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur. Kişi işlemin ardından normal yaşantısına geri dönebilir.

Tedavinin Avantajları Nelerdir?

 • Kişinin kendi kanından ayrıştırılan trombositler yine kişiye geri verildiği için son derece güvenli bir yöntemdir ve alerjik reaksiyon yapma riski yoktur,
 • Rahat bir işlemdir, ciddi bir ağrı ya da acıya sebebiyet vermez,
 • Lazer, radyofrekans ve ışık tedavileri ile bir arada kullanılarak bu yöntemlerin etkinliğini arttırabilir, iyileşme süreleri kısaltılabilir,
 • Cildi doğal bir şekilde yapılandırarak parlaklık ve canlılık kazandırır,
 • Etkisi uzun sürelidir.

Magellan® Vampir Tedavisi Fiyatları 2024

Magellan® Vampir Tedavisi 2024 fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ortalama olarak 30-40 dakika sürer.

Magellan® Vampir Tedavi uygulaması için gereken seans sayısı, cilt dokusundaki hasara ve tedavi türüne göre değişmekle birlikte ortalama 3-6 seans arasında yapılmaktadır. Seanslar genelde 2-3 hafta aralıklarla düzenlenir. Sonrasında destek tedavi olarak 7-8 ayda bir seanslar tekrarlanır.