Whatsapp

Bişektomi

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
2 Gün
Anestezi
Sedasyon ve Lokal Anestezi
İşe Dönme Süresi
Hemen
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) nedir?

Bişektomi veya bir diğer ismiyle yanak inceltme ameliyatı, adından da anlaşılacağı üzere yanak bölgesinin inceltilmesine olanak tanıyan bir operasyondur.

Konforlu bir operasyon olan bişektomi ameliyatında amaç; yanak bölgesinde bulunan ve literatürde bichat yağları olarak bilinen yanak yağlarının alınması ve akabinde yanak bölgesinin daha çukurda kalmasını sağlamaktır.

Kısa süren ameliyatın hemen akabinde sonuçların gözle görülür olması nedeniyle özellikle son yıllarda yanak inceltme ameliyatı oldukça popüler bir uygulama haline gelmiştir.

Halk arasında Hollywood yanağı olarak da ünlenen bişektomi ameliyatı, günümüzde ideal kabul edilen V yüz şekline kavuşmanın etkin yollarından da biridir. Bişektomi ameliyatı sonrasında hastalar yukarıdan aşağıya doğru daralan, oval bir yüz görünüme kavuşabilirler.

Bişektomi ameliyatı fiyat ne kadar?

Yanak bölgesindeki yağ dokusunu azaltmak amacıyla yapılan bir cerrahi işlem, “bişektomi” olarak bilinir. Fiyat, cerrahın deneyimi, uygulanacağı klinik veya hastanenin konumu, kullanılacak yöntemler ve hastanın özel durumuna bağlı olarak değişebilir. 2024 yılına kadar Türkiye’de bişektomi ameliyatının tipik fiyatı 10.000 ila 90.000 TL arasında değişecektir. Bununla birlikte, ameliyatın karmaşıklığı, hastanın özel ihtiyaçları ve cerrah tarafından sunulan ek hizmetler, bu fiyatları etkileyebilecek faktörlerdir. Bişektomi gibi estetik cerrahi işlemler öncesinde, cerrahın tavsiyeleri ve detaylı bir değerlendirme yapılmalıdır. Bu, maliyet anlaşmasına yol açar.

Bişektomi ameliyatı kalıcı mı?

U şeklinde veya kare yüz hatlarına ve dolgun yanaklara sahip kişilerin elmacık kemiklerini belirginleştirmek için bişektomi olarak bilinen kalıcı bir estetik operasyon, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yapılır.

Bişektomi ameliyatı kaç yaş?

18 yaşından büyük erkekler ve kadınlar, normal kiloya ve yuvarlak bir yüze sahipse bir biyektomi operasyonu geçirebilirler. Bununla birlikte, 45 yaşın üzerindeki kişilere ve aşırı kilolu veya obezitesi olan kişilere tavsiye edilmez.

Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır derler ya hani aynı şey yıllar için de geçerli!

Geçmişten günümüze güzelliğin tarihini incelediğimizde her dönemin kendine has özellikleri ve kabul gören “güzellik anlayışı” olduğunu görüyoruz.

Bundan birkaç yıl önce küçük meme formu ideal kabul edilirken günümüzde dik ve dolgun bir meme formu ideal olan olarak kabul görüyor. İnce bel, dik kalçalar, dolgun dudaklar, cat eyes’lar, bella eyes’lar derken neredeyse her dönemin kabul gören kendine has bir uygulaması, bir güzellik anlayışı olduğunu görüyoruz.

Peki bu “ideal olan”ın peşinden gitmeli miyiz? derseniz, Doku Clinic ailesi olarak “kesinlikle hayır” deriz. Estetik uygulamalar, ister ameliyatlı işlemler olsun ister ameliyatsız uygulamalar olsun, farketmeksizin, tüm medikal işlemler kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanıp hayata geçirilmesi gereken uygulamalardır.

Bir işlemi sırf moda diye yaptırmak, kabul edilebilir olmamakla birlikte ileride, işlemin modası geçtiğinde, yaptıranların büyük pişmanlıklar duyduğunu söylemekte yarar görüyoruz.

Bişektomi, yanak inceltme ameliyatı veya Hollywood ünlüleri tarafından sıklıkla tercih edildiği için Hollywood Yanağı olarak da bilinen işlem; son yılların popüler uygulaması!

İçinde bulunduğumuz dönemin de popüler olanı ve ideal kabul edileni de kuşkusuz ki ince yanaklardır.

Yüzün V formunu destekleyen, yüzün yukarıdan aşağıya daralan bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bişektomi ameliyatı günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen bir operasyondur. Yanak inceltme ameliyatı sayesinde yüz daha ince görünürken kişiler daha genç bir görünüme kavuşabilir.

Hastaların görünümüne birçok katkı sağlayan bir işlem olan bişektomi ameliyatı, günümüzün popüler işlemlerinden biri olduğu için kendinizi “yaptırmak zorunda” hissediyor olabilirsiniz.

Ancak hatırlatalım; yukarıda da söylediğimiz gibi bir işlemi sadece popüler olduğu için tercih etmemelisiniz, gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız yaptırmalısınız. Peki bişektomi ameliyatına ihtiyaç duyuyor musunuz?

Bir düşünelim; eğer yanaklarınızdaki dolgundan şikayetçiyseniz, daha ince ve oval bir yüz istiyorsanız, yanaktaki yağlanmaları geride bırakmak için bir çözümünüz yoksa evet bişektomi veya bilinen bir diğer adıyla yanak inceltme ameliyatına kesinlikle ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) ne işe yarar?

Yanak inceltme ameliyatının hastalara pek çok katkısı vardır. Bunlardan ilki kuşkusuz ki yanak inceltme ameliyatı sonrasında hastaların yüzlerinin çok daha zayıf ve genç görünmesidir. Bişektomi ameliyatının sağladığı bir diğer katkı ise V yüz formu olarak bilinen ve günümüzde gençliğin simgesi olarak kabul edilen yüz formuna kavuşmayı kolaylaştırmaktır.

Bişektomi ameliyatının sağladığı yüz incelmesini günümüzde hiçbir spor ve diyet programı böylesine etkili bir şekilde sağlayamaz. Bichat yağlarının alınmasıyla yapılan bişektomi ameliyatı, daha ince bir yüz formuna kavuşmak isteyenler için de idealdir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) için doğru zaman nedir?

Yanak inceltme ameliyatı, konforlu olduğu kadar güvenilir de bir operasyondur ve 4 mevsim rahatlıkla uygulanabilir. Yanak inceltme ameliyatında kesi genelde yanak içerisinden yapıldığı için gerek iyileşme sürecinde gerekse sonrasında hastalar, herhangi bir problem yaşamazlar. Bu sebeple mevsimin yanak inceltme ameliyatının planlanmasına bir etkisi yoktur.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) için hangi yöntemler kullanılır?

Yanak inceltme ameliyatı, ağız içerisinden kesi yapılarak gerçekleştirilen bir operasyondur. Bichat yağ yastıkçığına müdahale edilen işlemde, hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle lokal anestezi tercih edilir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) nasıl yapılır?

Bişektomi ameliyatı için başvuran hastalar ilk etapta konsültasyon muayenesinde değerlendirilir. Yanak inceltme ameliyatı her ne kadar güvenilir ve konforlu bir işlem olsa da her hasta grubunu için uygun olmayabilir. Bu nedenle ilk etapta hasta muayenede değerlendirilerek ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer hasta ameliyata uygunsa operasyon günü kararlaştırılır.

Ameliyathane ortamında yapılan bişektomi ameliyatı, lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyat günü cerrahımız operasyon öncesi hastamızla tekrar bir araya gelir. Son kontroller yapıldıktan sonra hastane personeli hastamızı bişektomi ameliyatı için hazırlamaya başlar.

Yanak inceltme ameliyatında kesi yanak içinden yapılır. Ortalama 1 cm’lik kesi sonrası yanak içerisindeki bichat yağ dokusu blok halinde alınır. Böylelikle işlemden hemen sonra yanakta incelme görülmektedir. Her iki yanaktaki bichat yağ dokusu alındıktan sonra işlem tamamlanır. Operasyon oldukça pratik ve konforludur.

Yanak inceltme ameliyatı her zaman Hollywood Yanağı veya oval yüz formu için yapılmaz. Bazen de yanaklardaki asimetrik görünümü gidermek için yapılır. Her iki durumda da işlemde lokal anestezi kullanılır.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Operasyon sonrası en çok dikkat edilmesi gerekenler beslenme düzeni ve ağız hijyenidir. Ağzımız vücudumuzda yüksek bakteri oranına sahip bölgelerin başında gelir. Bu nedenle her türlü enfeksiyon için oldukça müsaittir. Ağız içerisinden kesi yapılarak gerçekleştirilen yanak inceltme ameliyatı sonrası ağız hijyeni bu sebeple çok önemlidir. Kişisel hijyene dikkat edilmediği takdirde ameliyat yarasının enfekte olma ihtimali vardır. Bu sebeple operasyon sonrası ağız ve diş bakımınızı aksatmamanız oldukça önemlidir.

Söz konusu bişektomi ameliyatı olduğunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da beslenme düzenidir. Her ne kadar yanak inceltme ameliyatı kısa sürede iyileşme vadeden bir uygulama olsa da günün sonunda operasyon sonrasındaki her saat iyileşmenin seyri için önemlidir.

Yanak inceltme ameliyatından sonra çok sıcak ve çok soğuk içeceklerden kaçınılmalı, sert ve kabuklu yiyecekler tüketilmemelidir. İyileşme süresi tamamlandıktan sonra her zamanki beslenme düzeninize dönmenizde bir sakınca yoktur.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) avantajları nelerdir?

Yanak inceltme ameliyatı, hastalara pek çok avantaj sağlayan bir uygulamadır. Yanak inceltme ameliyatı ile yanaklardan alınan yağ doku sayesinde hastaların yüzü incelir. Bu incelme kişilerin daha genç bir ifadeye bürünmesini sağlar. Dahası, yağ dokunun alındığı yanaklar kişileri olduğundan çok daha zayıf gösterir.

Yanak inceltme ameliyatı, günümüzde genç gözükmenin anahtarı kabul edilen oval yüz formunu da destekleyen bir operasyondur. Yanak inceltme ameliyatı sonrasında çukurlaşan yanaklar, elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını sağlar. Böylelikle yukarıdan aşağıya doğru daralan V yüz formu elde edilir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) öncesi sonrası

Estetik cerrahi operasyonları her geçen gün popüleritesini daha da artıran uygulamalardır. Bu nedenle günümüzde her gün birçok kadın ve erkek estetik cerrahi alanına yönelmekte ve bu kapsamda birçok operasyon yapmaktadır.

Estetik ameliyatların kalitesini belirleyen durumlardan biri de işlemi yapan cerrahın uzmanlığı, aldığı eğitim ve ameliyat tekniğidir. Bu nedenle söz konusu estetik ameliyatlar olduğunda aynı ameliyat, farklı cerrahların elinde farklı sonuçlara neden olabilir.

Bir estetik cerrahın ilgili ameliyatta iyi olup olmadığını görebilmenin etkin yolu, hastalarının öncesi sonrası görsellerini incelemektir. Yanak inceltme ameliyatı öncesi sonrası fotoğraflarına ulaşmak için web sitemizi inceleyebilir ya da merkezimizin telefon numaralarından kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) kimlere yapılır?

Yanak inceltme ameliyatı 18 yaşından büyük, anestezi almaya engel herhangi bir tıbbi sorunu olmayan, morbid obez grubundaki hastalara dışında tüm kadın ve erkeklere yapılabilen bir uygulamadır.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) kaç saat sürer?

Yanak inceltme ameliyatı pratik bir işlemdir. Ortalama 30 ila 45 dakikada bişektomi prosedürü tamamlanmış olur. İşlemden sonra kısa bir müşahade altında kalan hastalar, aynı gün hastaneden taburcu olurlar.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) hazırlık süreci nasıldır?

Yanak inceltme ameliyatı pratik ve basit bir operasyonmuş gibi görünse de mutlaka öncesinde hazırlık yapılması gerekir. Ameliyat gününden yaklaşık 10 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilmeli, bitki çayları ve gıda akviyeleri tüketilmemelidir. Sigara kullanımına ara verilmesi de yine yanak inceltme ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gereken bir başka husustur.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) kimlere yapılmaz?

Son yıllarda popülaritesinin artmasıyla hemen hemen her yaş grubundan kadın ve erkeğin talep ettiği bir uygulama olan yanak inceltme ameliyatı; obezite hastalarına, hamilelere, emzirme döneminde olanlara ve 18 yaşın altındaki hastalara yapılmaz.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) tehlikeli mi?

Pratik bir operasyon olan yanak inceltme ameliyatı, aynı zamanda güvenilir de bir operasyondur. Yanak inceltme ameliyatındaki risk, günümüzde yapılan birçok ameliyattan çok daha düşüktür. Kesilerin 1 cm’lik küçük kesiler olması, işlemin lokal anestezi altında yapılabiliyor olması, işlemin güvenliğini artıran etkenler arasındadır.

Alanında yetkin bir plastik cerrahın kontrolünde yapıldığında yanak inceltme ameliyatı tehlikesiz, güvenli bir operasyondur.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) sonrasında iz kalır mı?

Bişektomi veya bir diğer ismiyle yanak inceltme ameliyatında kesi, yanak içerisinden yapılır. Yanak içerisindeki mukozanın da desteğiyle kısa sürede iyileşme sağlanan uygulamada, dışarıdan herhangi bir iz olmaz.

Tüm işlem yanak içerisinden gerçekleşir. Bu sebeple söz konusu yanak inceltme ameliyatı olduğunda, operasyonun izsiz bir ameliyat olduğunu söylemek mümkündür.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) iyileşme süreci nasıldır?

Ağız içerisinden yapılan kesiyle gerçekleştirilen bişektomi ameliyatında iyileşme süresi hızlıdır. Operasyon sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. İşlemden birkaç saat sonra hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine devam edebilirler.

Ağız içerisinden yapılan kesi yaklaşık 1 hafta içerisinde iyileşir. Ancak işlem sonrası yanak bölgesinde ödem ve şişlik beklenen bir durumdur. Operasyonu takip eden ilk iki hafta içerisinde ödem görülebilir fakat bu durum da kendiliğinden kısa süre içerisinde geçmektedir.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) dezavantajları nelerdir?

Yanak inceltme ameliyatı, saklayabileceğiniz bir operasyon değildir. Etkileri operasyondan hemen sonra gözle görülür şekilde kendini gösterir. Bir diğer dezavantajı ise hastalar aşırı kilo aldıklarında yanaklarda elde edilen ince görünüm bir miktar kaybolacaktır.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) hangi uygulamalarla kombine olarak yapılabilir?

Bişektomi ameliyatı, basit ve pratik bir operasyondur. Hem operasyonun hem de iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle bişektomi ameliyatı birçok farklı operasyonla kombine olarak yapılabilir. Özellikle estetikte bütünsel yaklaşım felsefesi gereği, bişektomi ameliyatı daha çok yüz bölgesine yapılan işlemlerle kombine şekilde yapılmaktadır.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) sonrası sosyal hayata dönüş

Bişektomi veya bir diğer ismiyle yanak inceltme ameliyatı, sosyal hayatı kesintiye uğratmayan bir operasyondur. Ameliyattan sonra, hastalar rahatlıkla günlük rutinlerine dönebilir, sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Hastanede kalmayı gerektirmeyen bir işlem olan bişektomi ameliyatı, pratik diyebileceğimiz bir operasyondur.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) tedavi özeti

Operasyon süresi ortalama 45 dakikadır.

Ameliyattan sonra hastanede kalmaya gerek yoktur.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı ömürlüktür.

Operasyondan sonra ilk 2 gün işlem bölgesinde hassasiyet görülmesi beklenen bir durumdur.

Uygulamada sedasyon veya lokal anestezi kullanılır.

Operasyon sonrası, aynı gün sosyal hayata dönmek mümkündür.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) yaptıranların yorumları

Popüler bir uygulama olan bişektomi ameliyatı, yüksek hasta memnuniyeti sağlandığımız uygulamaların başında gelmektedir. Yüz güldüren etkin sonuçlar aldığımız yanak inceltme ameliyatları sonrası hastaların birçoğu elmacık kemiklerinin daha da belirgin olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirmişlerdir.

İyileşme süresinin kısa olması ve hastanede kalmayı gerektirmemesi sebebiyle pratik denebilecek bir ameliyat olduğunu belirten hastalar, özellikle işlem sonrasındaki süreçte sonuçların uzun süre kalıcı olduğunu vurgulamışlardır.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) yaptıran ünlüler

Hollywood ünlüleri arasında oldukça popüler olan ve bu nedenle Hollywood Yanağı olarak da bilinen bişektomi ameliyatı, bugün de birçok ünlü tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Operasyonun sağladığı avantajları düşündüğümüzde, bişektomi ameliyatının önümüzdeki yıllarda da popülerliğini korumaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte Bişektomiyi, yanak inceltme ameliyatını, tercih eden ünlüler; Lea Michele, Amelia Hamlin, Sophie Turner, Bella Hadid, Chrissy Teigen, Zoe Kravitz, Dove Cameron

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) fiyatları 2024

Yanak inceltme ameliyatı, operasyonu yapan doktorun tecrübesine ve bilgi, birikimine göre farklı fiyatlara sahip bir operasyondur. Söz konusu bişektomi ameliyatı olduğunda her merkezin benimsediği farklı bir fiyat politikası olabilmektedir.

Bu nedenle standart, tek bir fiyattan bahsetmek maalesef mümkün değildir. Yanak inceltme ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) ile ilgili sık sorulan sorular

Son yılların popüler uygulaması Bişektomi veya sizlerin daha iyi bildiği adıyla Yanak İnceltme Ameliyatı ile ilgili merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Ameliyatsız yanak inceltme mümkün mü?

Evet, mümkün. Ancak ameliyatsız yanak inceltmenin çoğu zaman tek seansta sonuç alınabilecek bir uygulama olduğu söylese de genellikle ikinci seansa ihtiyaç duyulmaktadır ya da tek seansta yapılacaksa da seans süresi taahhüt edilenden daha uzun sürmektedir.

Ameliyatsız yanak inceltme kalıcı mı?

Ameliyatsız yanak inceltme uygulamalarında bişektomi operasyonundan farklı olarak yanaklardaki yağ dokusu yavaş yavaş inceltilir ve bişektomi operasyonlarındaki gibi yağ dokusu çıkarılıp alınmaz. Bu sebeple ameliyatsız yanak inceltme uygulamalarından sonra eğer kilo alınırsa işlemin etkilerinin kaybolma ihtimali yüksektir.

Hollywood yanağı ne demek?

Yanak bölgesinde yer alan bichat yağ dokusuna müdahale edilerek yanakların çukurlaştırılıp elmacık kemiklerinin daha da ön plana çıkarılması işlemine Hollywood yanağı uygulaması denmektedir. Burada amaç; daha genç görünmek için ideal kabul edilen V yüz formunu oluşturmaktır. Alın bölgesinden aşağıya doğru daralan, elmacık kemiklerinin belirgin olduğu yüz formuna ulaşmak isteyenler, sıklıkla Hollywood yanağı uygulamasına başvurmaktadır.

Zayıflayınca yanaklarım incelir mi?

Aşırı kilo değişimlerinden yüz bölgesi de etkilenir. Bununla birlikte diyet ve spor yanak bölgesindeki yağlanmanın giderilmesinde yetersiz kalmaktadır. Bu kapsamda sadece zayıflayarak Hollywood yanağı görünümü elde etmek mümkün değildir.

Doğal yollarla yanak inceltmek mümkün mü?

Eğer kişilerin kilosu aşırı yüksekse, ideal kilolarına oranla çok fazla kiloları varsa zayıfladıklarında yüz bölgelerinde de bir küçülme yaşanır. Ancak bu durum bişektomi etkisi yaratmaz. Bununla birlikte herhangi bir masaj veya ürünle de yanak inceltmede etkin sonuçlar alınmamaktadır.

V Line yanak inceltme ne demek?

Bişektomi ile yanak bölgesindeki yağların alınmasıyla yanak bölgesi çukurlaştırılır. Böylelikle V Line olarak da bilinen ve oval yüz görünümünün oluşması sağlanır. V Line yanak inceltme, bişektomi ameliyatının hastaya oval yüz formu kazandırmak için yapılmasıdır.

Gua Sha masajı işe yarıyor mu?

Yüzdeki kan dolaşımını canlandırdığı için başta ince kırışıklıklar olmak üzere yüz bölgesinde yaşlanmanın getirdiği minimal deformasyonları gidermede etkilidir. Ancak bişektomi ameliyatının yarattığı gibi bir etki ile maalesef yüzü inceltmemektedir.

Yanak inceltme sonrası yüz sarkar mı?

Doğru hasta seçimi ve doğru bir planlama yapıldıysa operasyondan sonra yüzde sarkma görülmez.

Hollywood yanağı nasıl yapılır?

Hollywood yanağı olarak lanse edilen işlem temelde, bişektomi ameliyatıdır. Yanak bölgesinde bichat yağlarının alınmasıyla gerçekleştirilen bişektomi ameliyatı, günümüzde özellikle sosyal medyada Hollywood Yanağı olarak lanse edilmektedir.

Yanak inceltme ameliyatından ne kadar zaman sonra yemek yenir?

Bişektomi ameliyatından sonra yaklaşık 4 saat içerisinde ılık içecekler ve püre gıdalar yenilebilir.  Operasyondan sonraki ilk 3 gün mutlaka yumuşak gıdalar tercih edilmelidir. 1 hafta sonra normal yeme düzenine dönülebilir.

Bişektomi ameliyatı sonrası diyet

Yanak inceltme ameliyatında ilk 3 gün ılık içecekler ve püre gıdalar tercih edilmelidir. Sonrasında çok sıcak veya çok soğuk olmamak kaydıyla normal beslenme düzenine dönülebilir. Bişektomi ameliyatının iyileşme döneminde hastaların özel olarak tüketmesi gereken herhangi bir gıda veya içecek yoktur.

V-Line estetiği ile yanak inceltme aynı şey mi?

V-Line estetiği, yüze oval bir yüz kazandırılmasını amaçlayan bir işlemler bütünüdür. V-Line estetiği kapsamında yanaklar inceltilebilir, elmacık kemiklerine dolgu yapılabilir, jawline çene hattı keskinleştirilebilir ve çene ucu daha sivri bir forma getirilebilir.

Yanak inceltme ise sadece yanak bölgesinde yağ dokuya yapılan müdahaleyi kapsar. Dolayısıyla yanak inceltme ile V-Line estetiği aynı uygulamalar değildirler.

Yanak inceltme ameliyatı zararlı mı?

Hayır, doğru şartlar altında yapılan yanak inceltme ameliyatı veya bir diğer ismiyle bişektomi ameliyatının herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bişektomi sonrası yüz sarkar mı?

Hayır, sarkmaz. Alanında yetkin bir plastik cerrah tarafından yapılan bişektomi ameliyatı sonrasında yüz bölgesinde herhangi bir deformasyon meydana gelmez.

Bişektomi kaç dakika sürer?

Hastadan hastaya değişmekle birlikte operasyon ortalama 30 ila 45 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Bişektomi riskli mi?

Risksiz ameliyat yoktur. Her ameliyat minimal de olsa içerisinde risk barındıran bir süreçtir. Bu nedenle bişektomi ameliyatı da tıpkı diğer ameliyatlar gibi minimal de olsa komplikasyon riski barından bir operasyondur.

Erkekler de bişektomi yaptırabilir mi?

18 yaşını doldurmuş, anestezi almaya tıbbi bir engeli bulunmayan ve yanak bölgesindeki yağlardan şikayet eden, daha oval bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen her kadın ve erkek bişektomi ameliyatı yaptırabilir.

Bişektomi için iş yerimden kaç gün izin almalıyım?

Bişektomi ameliyatı, uzun nekahet dönemlerine ihtiyaç duyulan bir operasyon değildir. Ameliyattan sonra hastalar rahatlıkla aynı gün içerisinde sosyal hayatlarına dönebilirler. Bu nedenle iş yerinden 1 gün hatta yarım gün izin almak çoğu zaman yeterli olmaktadır.

Yüz inceltme ameliyatı ile bişektomi ameliyatı aynı mı?

Yüz inceltme uygulaması ameliyattan ziyade ameliyatsız estetik uygulamalarla yapılan bir prosedürdür. Bu prosedürde çene ucunun dolgularla sivrileştirilmesi ve masseter botoksu ile yüzün inceltmesi söz konusudur. Yanak inceltme ameliyatı olan bişektomi operasyonu, bu prosedürden tamamen farklıdır.

Bişektomi ameliyatında hangi anestezi kullanılır?

Bişektomi ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Ancak yanak inceltme işlemi ile beraber başka kombine uygulamalar yapılacaksa veya hasta, ameliyathane ortamında çok fazla tedirgin olacaksa o zaman genel anestezi altında yapılmaktadır.

Bişektomi kalıcı mı?

Bişektomi ameliyatı, büyük oranda kalıcı sonuçları olan bir operasyondur. Ameliyattan sonraki yıllarda hastalar kilo alsalar dahi yanaklarında ameliyat öncesinde olduğu gibi bir yağ birikimi olmaz.

Yanak inceltme sonrası yemek

Operasyondan yaklaşık 3-4 saat içerisinde çok sıcak veya çok soğuk olmayan içecekler tüketilebilir. Ameliyatı takip eden ilk 3 gün içerisinde hastaların yumuşak gıdalarla ve pürelerle beslenmesi önemlidir. Sonraki dönemde normal yeme düzenlerine rahatlıkla dönebilirler.

Bişektomi ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

Yanak inceltme ameliyatından sonra ödem ve şişilik görülmesi beklenen bir durumdur. Operasyondan sonra minimal olarak ödem ve şişlik görülebilir. Bu ödem ve şişlik ameliyattan sonraki ilk hafta kendiliğinden geçmektedir. Süreci hızlandırmak için hastalar ameliyat sonrası yanaklarına buz kompresi uygulayabilirler.

Bişektomi dikişleri ne zaman iyileşir?

Konforlu bir operasyon olan bişektomi ameliyatından sonra hastalar aynı gün içerisinde belirli hususlara dikkat etmek kaydıyla sosyal hayatlarına dönebilirler. Bişektomi ameliyatında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Bu nedenle operasyon sonrasında herhangi bir dikiş alımı olmaz. Bişektomi ameliyatından 1 hafta sonra iyileşme gerçekleşmiş olur.

Bişektomi gamzeyi yok eder mi?

Yanak inceltme ameliyatı doğru şekilde planlandığında ve alanında tecrübeli bir cerrah tarafından yapıldığı herhangi bir olumsuz sonuca neden olmayan operasyonlardır.

Bişektomi hangi yüz tipine yakışır?

Bişektomi ameliyatı, yanak yağlarının alınarak yanakların çukurlaştırılması işlemidir. Doğru şekilde, kişinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde planlandığında bişektomi ameliyatı her yüz tipi için uygun birer operasyondur.

Bişektomi Hollywood Yanağı farkı

Bişektomi ameliyatı ile Hollywood yanağı uygulaması aynı işlemlerdir. Hollywood yanağı, hasta adaylarının daha fazla dikkatini çekmek için kullanılan ve işlem Hollywood ünlüleri tarafından sıklıkla tercih edildiği için Bişektomi ameliyatına verilen isimdir.

Yanak inceltme ameliyatı, Hollywood Yanağı ve Bişektomi ameliyatı aynı işlem prosedürünün farklı isimleridir.

Bişektomi kaç cc yağ alınır?

Yanak inceltme ameliyatında yanak bölgesindeki bichat yağlarına müdahale edilir. Bu bölgeden ne kadar miktarda yağ alınacağı hastadan hastaya değişiklik gösterir. Bu sebeple söz konusu bişektomi ameliyatı olduğunda yağ alımı konusunda standart bir miktardan söz etmek hasta adaylarını yanlış yönlendirebilir.

Bişektomi etkisini ne zaman gösterir?

Operasyondan hemen sonra yanak inceltme ameliyatının ilk etkileri görmek mümkündür. Ameliyatı takip eden günlerde özellikle ilk 3-4 gün ödem ve şişlik görülebilir bu beklenen bir durumdur. Ameliyattan sonraki 1. haftada yanaklar son halini alır.

Bişektomi mi yoksa masseter mı?

Bişektomi ameliyatı ve masseter botoksu işlemleri birbirinden tamamen farklı işlemlerdir. Bu uygulamalara neden başvurulmak istendiğine göre tercih değişebilir. Eğer yanak bölgesinde bir incelme isteniyorsa yapılması gereken işlem bişektomi ameliyatıdır. Eğer jawline olarak da bilinen çene hattında bir keskinlik isteniyorsa o zaman masseter botoksuna başvurulmalıdır.

Bişektomi yaşlanınca ne olur?

Yaş almaya bağlı olarak yüz bölgesindeki cilt gevşeyip sarktıkça yanak bölgesinde de sarkmalar meydana gelir. Eğer bişektomi ameliyatı doğru şekilde planlanmadıysa ileriki dönemlerde cilt sarktıkça estetikten uzak bir görünüm ortaya çıkabilir. Eğer hastalar iyi bir şekilde değerlendirilmiş ve bişektomi ameliyatı bu değerlendirme kapsamında doğru şekilde yapılmışsa bişektomi ameliyatı olan hastaların yaşlanma süreçleri de olması gerektiği gibi, normal şekilde gerçekleşecektir.

Diş hekimi bişektomi yapabilir mi?

Hayır, yapamaz. Bişektomi operasyonu bir plastik cerrahi ameliyatıdır. Dolayısıyla bişektomi operasyonları sadece estetik cerrahi alanında eğitim görmüş, tecrübeli estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

İç yanak aldırma ne demek?

Bişektomi ameliyatı, yanak içerisindeki yağ dokuların alınarak yanağın inceldiği bir operasyondur. Bu operasyon yanak içerisinden yağ dokuların alınmasıyla yapılır. Bu sebeple bişektomi ameliyatına bazen iç yanak aldırma ameliyatı da denilmektedir.

Yanak inceltme ameliyatı olanlar lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Evet, yaptırabilirler. Yanak inceltme ameliyatı konforlu ve hızlı iyileşme sürecine sahip bir operasyondur. Yanak inceltme ameliyatında kesi, yanak içerisinden yapılır ve kısa sürede iyileşir. İyileşme döneminin sonunda yanak inceltme ameliyatı olanlar da rahatlıkla yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırabilirler.

Bişektomi ameliyatından ne kadar zaman sonra banyo yapabilirim?

Konforlu bir operasyon olan bişektomi bir diğer deyişle yanak inceltme ameliyatından bir gün sonra hastalar ılık suyla duş alabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyondan sonra yanak bölgesinde asimetri, aşırı çökme ve bölgede uyuşukluk hissi görülebilir. Ancak, bunlar çok nadir görülen durumlardır.

Operasyon 45 dakika sürer ve kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir.

Kişi operasyondan sonra hemen günlük hayatına geri dönebilir.

Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için operasyon esnasında veya sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Operasyondan sonraki 2-3 hafta içinde sonuçlar gözle görülür bir şekilde belli olur.