Whatsapp

NanoFat

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
3 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1-2 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

NanoFat; Yaşlanmayla mücadelede doğal yöntemlerden yana olanlar gelişen estetik cerrahinin mucizevi uygulamalarından uzak kalmak zorunda değil.

Cilt germe, dolgu ve botoks gibi dikkate değer oranda daha genç bir görünüm sağlayan uygulamaların arasına eklenen kök hücre tedavisi temelli NanoFat Grafting tekniği, genç görünümünü korumak isteyen ama doğallıktan şaşmayan bireyler için kurtarıcı niteliğinde.

“NanoFat Grafting” nedir?

Genetik ve yaşlanmaya bağlı faktörlerden dolayı gelişen doku kaybıçizgi ve kırışıklık oluşumları, hacim eksikliği ve cilt sarkması gibi cilt dokusunda meydana gelen pek çok problemin etkili tedavi yöntemi olarak bilinen nanofat Grafting, doğal ve gençleşmiş görünümü beraberinde getiriyor.

NanoFat Grafting, Türkçe karşılığı ile Nano Yağ Enjeksiyonu, kök hücre bakımından zengin nano yağ hücrelerinin deri altından ince uçlu kanüller aracılığıyla yüze enjekte edilme işlemidir.

NanoFat nedir ve Nanofat nasıl elde edilir?

Karın, kalça, basen gibi yağ dokusu bakımından zengin olan bölgelerden, liposuction yöntemi ile alınan yağ, santrifüj işlemi ile rafine hale getirilir. Ardından mekanik yöntem ile en küçük parçalarına ayrıştırılarak, en ince kanüllerden geçebilecek kadar inceltilir. Özel filtrelerden geçirilerek sadece kök hücrelerden oluşturulan bu yağ “nanofat” olarak adlandırılır.

NanoFat ile dolgu arasındaki fark nedir?

Dolgu, ciltteki doku eksikliğini tamamlayarak çizgi ve kırışıkların giderilmesinin yanı sıra yüzdeki hacim eksikliğini gidermeye, simetri oranını eşitlemeye ve daha keskin yüz hatları sağlamaya yönelik kullanılan hyalüronik asit bazlı maddedir.

NanoFat, dolgunun aksine, kişinin zengin kök hücre kaynağı olan kendi yağ dokusundan ayrıştırılarak elde edilir. NanoFathacim desteği sağladığı kadardokuda iyileştirici ve tazeleyici bir etki yaratır.

NanoFat, kök hücrelerin cilt kalitesini artırma özelliği açısından aşağıdaki katkıları sağlar:

  • Göz altı morluğu giderme,
  • Lazer sonrası iyileşme,
  • Yüz genelinde kırışıklık giderme ve
  • Yara izi tedavilerinde tercih edilir.

Dolgu maddelerine oranla kalıcılığı daha uzun olan NanoFat, kişinin kendi yağ hücrelerinden oluştuğu için ciltte alerjik reaksiyon göstermez.

NanoFat kalıcılığı ne kadardır?

NanoFat grafting etkisi ortalama 3 yıl kadar devam eder. Ancak asıl belirleyici faktör kişinin yaşlanma hızıdır. Nanofat hücreleri kişinin doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olacağı için, kişinin yaşlanma hızına göre kalıcılıkta değişiklik görülebilmektedir. Nanofat ilk seansta %30-70 aralığında kalıcılık sağlar. Sigara kullanma, kötü ve dengesiz beslenme gibi faktörler kalıcılık oranını düşürmektedir.

Alternatif tedavileri nelerdir?

Nanofat, ciltte dolgunluk, gerginlik ve yenilenme gibi sağladığı etkileriyle birçok farklı tedavinin alternatifi olabilmektedir. Cilt dokusunu yenileme ve gençleştirme tedavisi olarak uygulanan Mezoterapi, PRP ve özellikle doğrudan kök hücre tedavisi olan Fibroblast işlemlerinin alternatifi olarak sunulabilmektedir. Ayrıca kırışıklık tedavisi ve cilt germe yöntemi olarak en yaygın uygulanan Botoxİp AskısıFransız Askısı işlemleri yerine kalıcılığı daha uzun sürdüğü ve doğal yapıda olduğu için tercih edilen bir uygulamadır.

“MikroFat” ve “NanoFat” farkları nelerdir?

MikroFat, düşük hacimli yağ dokusu, dolgu uygulamalarında kullanılır. Elmacık kemiği, çene, dudak dolgusunda; yara izleri, derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde mikrofat tekniğinden yararlanılır.

Kök hücrenin dokuyu iyileştirici özelliğinden faydalanarak, ciltte daha etkili ve kalıcı bir onarım sağlamak için, yağ hücresindeki diğer bütün oluşumlardan arındırılarak kök hücreden oluşan nanofat hücresinin oluşturulması gerekir.

MikroFat NanoFat
Bir bölgeye dolgu yapmak için kullanılır. Cilt kalitesini artırmak hedeflenir.
Cildin belirgin izlerini yok eder. Cilde parlaklık ve canlılık katar.
Alerjen değildir. Alerjen değildir.
Kompleks bir yağ dokusudur. Sadece yağ dokusu vardır.

NanoFat hedef kitlesi ve deri tipleri kimlerdir?

Yaşlanma belirtileri gösteren, hacim eksikliğine, göz altı morluklarına, cilt hasarlarına, göz, yüz, boyun ve göğüs çevresinde çizgi ve kırışıklıklara sahip her sağlıklı birey için uygulanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular