Whatsapp

Liposuction

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
2-3 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
1 Gün
Hassasiyet Süresi
2 Hafta
Anestezi
Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi
10-14 Gün
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) nedir?

Liposuction, ameliyathane ortamında lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi ile yapılan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Liposuction uygulamasında amaç; vücudun silüetini olumsuz yönde etkileyen dirençli bölgesel yağlardan kurtulmaktadır.

Çekici ve fit bir vücudun olmazsa olmazı zayıf olmak diyorsanız, söylemeliyiz ki kesinlikle yanılıyorsunuz… Sizler de liposuction hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Neden mi?

Bir sistemler bütünü olan vücudumuzda her bir bölgemiz maalesef aynı oranda aynı şekilde biçim kazanmaz. Yapılan sporlar, ağır egzersizler ve diyetler her zaman bizlere istediğimiz sonucu vermez.

Öyle ki zayıflasak da istediğimiz ince vücut silüetine kavuşamayabiliriz. Bunun nedeni, cilt altında bulunan yağ odakcıkları ve bölgesel olarak vücudumuzda zamanla yer edinen dirençli yağlardır.

Çok iyi bir spor programınız olsa da bacaklarınız vücudunuza oranla daha kalın olabilir, kollarınız yeterince incelmeyebilir veya beliniz istediğiniz oranda ince ve fit görünmeyebilir. Vücudumuzdaki dirençli yağlar veya yaygın olarak bilinen adıyla bölgesel yağlar, istediğimiz görünüme kavuşmamızdaki engel olabilir.

Günümüzün gelişen medikal teknolojileri ve estetik uygulamaları sayesinde artık dirençli yağlar problem olmaktan çıkıyor. Liposuction olarak da bilinen yağ aldırma operasyonları sayesinde kollarımızda, bacaklarımızda, belimizde hatta gıdı bölgemizde biriken ve yapılan sporlara ya da diyetlere rağmen gitmeyen yağlar artık tarih oluyor.

Liposuction uygulamaları sayesinde ince vücut silüetine kavuşma hayali, gerçeğe dönüşüyor. Doğru şekilde yapılan planlama ve seçilen doğru teknikle başarılı bir şekilde tamamlanabilen yağ aldırma operasyonları hem kadınlarda hem de erkeklerde istenilen sonuçları almamıza yardımcı oluyor.

Konforlu işlemler olan yağ aldırma uygulamaları sayesinde görselliğin ön planda olduğu günümüzde siz de görünümüzle fark yaratabilir, fit ve biçimlidir vücudun tadını çıkarabilirsiniz. İhtiyaçlarınızın göz önünde bulundurulduğu bir planlamanın akabinde yıllarca sizi mutsuzluğa sürüklemiş dirençli yağları geride bırakmanın yanı sıra yaş almanıza rağmen uzun yıllar fit görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Liposuction olarak da bilinen yağ aldırma ameliyatları, kadın ve erkeklerin daha biçimli bir vücuda kavuşmasını sağlarken vücuttan alınan yağların yeniden kullanılmasına olanak sağladığı için de birçok yönden katkı sunan etkili ameliyatlardır.

Uzun yıllardır hem ülkemizde hem de dünyadaki pek çok klinikte güvenle kullanılan Liposuction uygulamaları, başarılı sonuçların yanı sıra yüksek hasta memnuniyetinin de sağlandığı işlemlerdir.

Liposuction kaç seansta biter?

Yağ alma işlemi, yağ alınacak bölgelerin büyüklüğüne, ameliyatın karmaşıklığına, hastanın kişisel hedeflerine ve cerrahın tercihlerine bağlı olarak değişebilir. İşlem birkaç saat sürebilir ve bazen birkaç seansta yapılabilir. Hastanın özel durumu, işlemi tamamlamak için gereken seans sayısını belirler.

Tek bir seansta çok sayıda hasta istedikleri sonuçları elde edebilir. Bununla birlikte, çok fazla yağ alınması veya birden fazla bölgeye müdahale edilmesi durumunda işlemi tamamlamak için daha fazla seans gerekebilir. Sonuç olarak, cerrahınız muayenenizin ardından ve operasyonun kapsamını belirledikten sonra size kaç seans gerekebileceği konusunda daha iyi bir fikir verebilir.

Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar genellikle birkaç hafta içinde ortaya çıkar, ancak bazı durumlarda birkaç hafta veya ay geçebilir. Hastadan hastaya değişse de, tam iyileşme süreci genellikle kalıcıdır, yani yağ alındıktan sonra geri gelmez. Sonuç olarak, liposuction sonuçları için gereken süre ve seans sayısı kişiden kişiye değişebilir. Cerrahınız size daha fazla bilgi verecektir.

Yağ aldırma ameliyatı kaç para?

Liposuction veya yağ aldırma ameliyatının maliyeti çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu değişkenler şunları içerebilir:

  • Ameliyatın uygulanacağı bölgenin büyüklüğü ve yağ alınacak bölgelerin sayısı
  • Cerrahın uzmanlığı ve deneyimi.
  • Cerrahi işlemin yapılacağı yer (şehir veya ülke).
  • Hastane veya klinik seçmek.
  • Bir anestezi türü
  • Ameliyat sonrası takip hizmetleri
  • Kişinin özel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre yapılan yağ aldırma ameliyatları, bu nedenle her hastanın maliyeti farklı olabilir.

Öncelikle yağ aldırma ameliyatı yaptırmayı düşündüğünüz bölgeleri belirleyin. Ardından, birkaç estetik cerrahi veya plastik cerrah ile iletişime geçerek farklı fiyat teklifleri almanız önemlidir. Bu, ameliyatın yaklaşık maliyeti hakkında daha iyi bir anlayış sağlayacaktır. Estetik cerrahi işlemler genellikle özel sağlık sigortası kapsamında değildir, bu nedenle kişinin kendi ücretini ödemesi gerekebilir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) ne işe yarar?

Liposuction uygulaması, kendi başına bir işlem olduğu gibi başka uygulamalarda da yardımcı işlem olarak kullanılır. Eğer kişi vücudundaki bölgesel yağlanmalardan şikayetçiyse ve daha fit bir görünüm istiyorsa Liposuction uygulamasına başvurabilir.

Cilt altındaki yağ dokulara etki eden Liposuction uygulamasıyla daha biçimli vücut hatları elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra Liposuction; Brezilya Poposu, Meme Büyütme, Popo Büyütme ve Yüze Yağ Enjeksiyonları gibi operasyonlarda da yardımcı işlem olarak kullanılır. Bu operasyonlarda enjekte edilen yağ dokusu, kişinin kendi vücudundan Liposuction yöntemiyle alınır.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) için doğru zaman nedir?

Liposuction uygulamasında mevsimsel bir kısıtlama yoktur. Her mevsim rahatlıkla yapılabilen Liposuction uygulaması, hastaların ideal kilolarına yaklaştıkları zaman yapılması önerilen bir uygulamadır. Bunun nedeni, vücuttaki dirençli yağlanma, kişiler kilo vermeye başladıktan sonra kendini gösterir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) için hangi yöntemler kullanılır?

Günümüzün gelişen medikal teknolojileri sayesinde hastalara 3 farklı Liposuction yöntemi sunulmaktadır. Bunlar;

Vaser Liposuction; Bu yöntemde özel ince kanüller aracılığıyla cilt altına girilir ve cilt altındaki yağ dokusu ultrasonik ses dalgaları sayesinde tahrip edilir. Tahrip edilip sıvılaştırılan yağ dokusu yine özel kanüller aracılığıyla vakumlanarak vücuttan dışarı alınır.

Bünyesinde bulunan ultrason enerjisi sayesinde işlem bölgesinde cilt sıkılaşmasına da katkı sağlar. Ultrasonik Liposuction olarak da bilinen Vaser Liposuction uygulamasının sağladığı en büyü avantaj, hassas işlem şansıdır. Sunduğu hassas işlem şansı sayesinde uygulama esnasında kas, sinir, damar gibi komşu dokulara zarar vermez. Sadece yağ doku üzerinde etkilidir.

Lazer Liposuction; Lazer ışınlarının kullanıldığı bir yöntem olan Lazer Liposuction uygulaması, Vaser Liposuction işlemine göre daha eski bir uygulamadır. Vaser Liposuction ile aynı çalışma prensibine sahip Lazer Liposuction uygulamasında da işlem bölgesine özel ince kanüllerle müdahale edilir. Cilt altındaki yağ doku tahrip edilerek vücuttan dışarı alınır.

Islak teknik Liposuction; Islak teknik liposuction da işlem öncesinde uygulama bölgesindeki cilt altı yağ dokularına özel bir serum çözeltisili enjekte edilir. Bu çözelti sayesinde yağ doku tahrip edilir akabinde de yine diğer tekniklerde olduğu gibi tahrip edilen yağ doku kanüller aracılığıyla vakumlanarak dışarı çıkartılır.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) nasıl yapılır?

Yağ aldırma yöntemlerinden hangisi kullanılırsa kullanılsın, tamamı ameliyathane ortamında ve anestezi kullanılarak yapılırlar. Operasyon günü işlemden önce hasta, hastane odasında cerrahımız tarafından ziyaret edilir.

Bu ziyarette hem operasyonla ilgili genel bilgiler hastaya yeniden aktarılır hem de operasyonda müdahale edilecek bölgelere kılavuz çizgi dediğimiz çizgiler çizilir. Akabinde hastamız, hastane personeli tarafından ameliyathaneye götürülür.

Plastik cerrahımız operasyon için hazırlanırken anestezi uzmanımız hastamızı anesteziye alır. Akabinde de plastik cerrahımızın gelmesiyle operasyon başlar. Operasyonun ne kadar süreceği ve alınacak yağ miktarı yapılacak işlemin kapsamına göre değişiklik gösterir.

Belirlenen plan doğrultusunda ince kanüllerle cilt altındaki yağ dokulara müdahale edilir. Burada ince kanal kullanılması özellikle önemlidir. İnce kanüller sayesinde yağ tahribatı daha hassas şekilde yapılabilir.

Yağ doku kullanılan liposuction yöntemi doğrultusunda tahrip edildikten sonra vakumlanarak vücudun dışına alınır. Böylelikle operasyon bölgesindeki yağ doku azalırken vücuda yeni bir şekil kazandırılmış olunur. Operasyonun süresi işlem yapılacak alanın genişliğine göre değişiklik gösterir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) hazırlık süreci nasıldır?

Liposuction’ın hazırlık süreci, birçok estetik operasyonla aynıdır. Operasyondan yaklaşık 10 gün önce tüm kan sulandırıcılar ve kan sulandırıcı etki gösteren ilaçların kullanımına ara verilmelidir.

Bitki çayları, takviye gıdalar ve vitaminler bu süre içerisinde tüketilmemelidir. Bununla birlikte, iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediği için operasyon öncesi sigara kullanımına da ara verilmeli, alkol tüketilmemelidir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) kimlere yapılır?

Vücudundaki bölgesel yağlardan şikayet eden, vücut silüetinden memnun olmayan ve vücudundaki yağlanma, iç organların çevresinde değil cilt altında olan, anestezi almaya engel bir durumu olmayan herkese Liposuction uygulaması yapılabilir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) öncesi sonrası

Liposuction uygulamaları, hasta fotoğraflarında değişimin en net görüldüğü operasyonlardan biridir. Bu nedenle Liposuction yaptırmaya karar vermeden önce konsültasyon muayenesi esnasında görüştüğünüz plastik cerrahtan önceki hastalarına dair öncesi sonrası fotoğraflarını görmeyi talep etmek, her zaman için iyi bir seçenektir. Böylelikle hem operasyon kapsamında yapılacak değişimlerle ilgili öngörü hem de ilgili cerrahın ameliyat sonuçları ile ilgili bir fikir sahibi olunabilir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Liposuction sonrası beslenme düzeninize dikkat etmeli, iyileşme sürecinde vücudunuzdaki ödemi artıracağı için tuzlu beslenmekten kaçınmalısınız.

Doktorunuzun önerdiği süre boyunca aralıksız olarak korsenizi giymelisiniz.

Operasyon sonrası kontrollerinizi aksatmamalısınız.

Bolca su tüketmeli, günlük sıvı alımınızı kontrol etmelisiniz.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) avantajları nelerdir?

Liposuction uygulaması hastalara pek çok avantaj sunar. Özellikle Vaser Liposuction uygulamasında işlem esnasında cildin sıkılaştırılması da sağlandığı için hastalar operasyondan sonra daha sıkı ve fit bir vücut silüetine ulaşabiliyorlar.

Hastalara hızlı iyileşme şansı sunan Liposuction uygulaması, tekil olarak yapılabildiği gibi başka operasyonlarla da kombine olarak yapılabilir. Böylelikle hastalar sadece bir kez anestezi alarak pek çok işlemi aynı anda yaptırabilirler.

Liposuction uygulamasının bir diğer büyük avantajı ise bu yolla vücuttan alınan yağların, vücudun başka yerlerine enjekte edilebilmesidir. Böylelikle hem vücudun yağ dengesi korunur hem de doğal bir vücut biçimlendirme elde edilir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) kimlere yapılmaz?

Vücudundaki yağlanma iç organlarının çevresinde olan, farklı nedenlere bağlı olarak anestezi alması tıbben sakıncalı olan 18 yaşın altındaki kadın ve erkeklere Liposuction işlemi uygulanmaz.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) için yaş sınırı nedir?

Hemen hemen her estetik operasyonda olduğu gibi Liposuction uygulamalarında da hangi teknik kullanılırsa kullanılsın yaş sınırı 18’dir. İşlemin yapılabilmesi için hastaların 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) tehlikeli mi?

Yanlış kişiler tarafından yapılırsa evet, Liposuction uygulamasının tehlikeleri vardır. Örneğin vücudun kaldırabileceğinden çok daha fazla yağ alınması, hastalarda pek çok probleme neden olabilir. Ancak işinin ehli bir plastik cerrah tarafından yapılan Liposuction işlemleri, konforlu ve güvenilirdir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) sonrasında iz kalır mı?

Uygulama sonrası kanüllerin giriş yerlerinde çok küçük, minimal izler kalabilmektedir. Ancak bu izler de operasyon sonrası, giderek silikleşerek cildin rengini almaktadır.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) iyileşme süreci nasıldır?

Liposuction, hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir. Operasyondan 1 hafta sonra hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler. Ancak 4 ila 6 hafta boyunca korse giymeye devam etmelidirler.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) dezavantajları nelerdir?

Operasyondan sonra hastaların 4 ila 6 hafta arasında korse kullanmaları gerekir. Bu korse, vücudun yeni şeklini almasını kolaylaştırır. Özellikle yaz aylarında yapılan operasyonlarda korse kullanmak bazı hastalar tarafından dezavantaj olarak görülmektedir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) tedavi özeti

Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Sonuçların hemen görüldüğü etkin bir vücut şekillendirme operasyonudur.

Operasyon sonrası hastalar 1 ila 4 beden arası küçülebilir.

İyileşme süresi kullanılan Liposuction tekniğine göre çeşitlilik gösterir.

Operasyondan sonra 4 hafta boyunca korse giyilmesi zorunludur.

Yapılan işlemin kapsamında göre değişmekle birlikte ortalama 2 hafta içerisinde sosyal hayata dönülebilir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) ile hangi ameliyatlar kombine olarak yapılır?

Liposuction uygulaması konforlu bir işlem olduğu için pek çok operasyonla rahatlıkla kombine şekilde yapılabilmektedir. Meme büyütme, meme küçültme ve dikleştirme, karın germe, bacak estetiği, popo estetiği ve kol estetiği gibi pek çok operasyon, Liposuction ile kombine edilebilmektedir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) ile Karın Germe Ameliyatı arasında ne fark var?

Hastaların en çok kafa karışıklığı yaşadığı iki operasyon kuşkusuz ki karın germe ameliyatı ile Liposuction operasyonudur. Özellikle karın bölgesinde düz ve fit bir görünüm isteyen kadın ve erkekler hangi operasyon için başvurmaları gerektiğini çoğu zaman bilememektedir. Her iki operasyonun amacını şöyle özetleyebiliriz; eğer karın bölgenizde yağlanmalar varsa, elinizle tuttuğunuzda iki parmağınızın arasında yağ dokusu birikiyorsa o zaman başvurmanız gereken operasyon, Liposuctiın işlemidir.

Eğer karın bölgenizdeki cildi avuçladığınızda dolgunluk yerine sadece sarkık bir cilt elinize geliyorsa o zaman başvurmanız gereken operasyon, karın germe ameliyatıdır.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) yaptıranların yorumları

Liposuction uygulamaları, hasta memnuniyetinin yüksek olduğu operasyonlardır. Liposuction yaptıran pek çok hasta gerek iyileşme sürecinin gerekse sonrasındaki sonuçların tatminkar olduğundan bahsetmiştir. Bununla birlikte Liposuction yaptıran hastaların birçoğu vücutlarından alınan yağlarını yüze dolgu uygulamaları için kullandıklarını belirtmişlerdir.

İyileşme sürecinde giyilen korsenin beklediklerinden daha rahat ve konforlu olduğunu bildiren hastalar, yeni vücut formlarını uzun süre koruyabildiklerinin de altını çizmişlerdir.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) fiyatı 2024

Liposuction fiyatları işlemin yapıldığı kuruma ve operasyon bölgelerine göre değişiklik gösterir. Hastalar tek bir bölge için Liposuction’a başvurabildikleri gibi birden fazla bölge için de Liposuction operasyonuna ihtiyaç duyabilirler. Bununla birlikte yukarıda da belirttiğimiz gibi birden fazla Liposuction yöntemi vardır.

Her yöntemin de fiyatlandırması farklıdır. Bu nedenle doğru bir bilgi alabilmek adına en iyisi hastaların konsültasyon muayenesine gelmeleridir. Böylelikle hem kişiye özel planlama yapılır hem de hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen operasyonun maliyeti daha iyi hesaplanır. Liposuction fiyatı 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) yaptıran ünlüler

Ülkemizin yanı sıra dünyada da başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede Liposuction uygulaması oldukça popülerdir. Her daim fit ve zarif görünmeyi önemseyen dünyaca ünlü pek çok yıldız, ince bir vücut silüeti için Liposuction’ı tercih ediyor. İşte, fit görünümünü Liposuction’a borçlu olan ünlüler; Kim Kardashian, Dwayne “The Rock” Johnson, Susan Sarandon, Jane Fonda, Sharon Osbourne, Brittney Spears, NeNe Leakes.

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) ile ilgili sık sorulan sorular

Popüler vücut şekillendirme uygulaması olan Liposuction ile ilgili tüm merak edilen soruları ve cevapları sizler için derledik.

Vaser Liposuction’ın diğer yöntemlerden farkı nedir?

Vaser Liposuction, yağ aldırma yöntemleri arasındaki en son teknolojidir. Ultrason enerjisinin kullanıldığı bir işlem olan Vaser Liposuction’ı diğer yağ aldırma yöntemlerinden ayıran en büyük özelliği komşu dokulara zarar vermemesidir.

Komşu doku nedir?

Cilt altında bulunan damarlar, kaslar ve sinirler, yağ dokularına komşu dokulardır. Yağ aldırma işlemleri esnasında bu dokuların korunması, hasar görmemesi önemlidir. Vaser Liposuction uygulaması, bizlere tam olarak bunu sağlar. Sunduğu hassas müdahale şansı sayesinde komşu dokulara zarar vermeden direkt yağ hücrelerine etki eder.

Özel ince kanüllerinin ucunda bulunan ultrason enerjisi sayesinde yağ hücrelerini tahrip eder ve cerrahın başarılı bir şekilde tahrip olan yağ hücrelerini vücuttan dışarı almasını sağlar.

Liposuction yöntemiyle kaç litre yağ alınabilir?

Bu sorunun maalesef standart bir cevabı yoktur. Her hastadan alınan yağ oranı farklıdır. Alınacak yağ miktarına konsültasyon muayenesinde karar verilir. Hastanın vücut yapısı, vücudundaki yağlanma miktarı, alınacak yağın miktarının belirlenmesinde etkilidir.

Liposuction yöntemi tekrarlanabilir mi

Evet, tekrarlanabilir. Ancak Liposuction işlemi yapılan bölgede yağ dokular tahrip edilip vücuttan dışarı alındığı için işlem gören bölgede yağ hücreleri büyük oranda azalır. Dolayısıyla çoğu zaman aynı bölgeye yeniden Liposuction işlemi uygulamaya gerek kalmaz. Bununla birlikte vücudun farklı yerlerine farklı zamanlarda veya aynı ameliyatta işlem uygulanabilir.

Liposuction ile kaç kilo verilir?

Liposuction, yağ aldırma işlemi olduğu için çoğu hastada bazen kafa karışıklığına neden olmaktadır. Yağ alındığı için bazı hastalar Liposuction uygulamasına bir kilo verme uygulaması olarak bakarlar. Halbuki Liposuction, bir vücut şekillendirme işlemidir. Cilt altında fazla yağlanmadan muzdarip, vücudundaki görünümü iyileştirmek isteyen hastaların başvurduğu ve sonuçlarından memnun olduğu bir işlemdir.

Liposuction yönteminin bir kilo verme uygulaması olmamasının nedeni, Liposuction ile sadece cilt altındaki yağ dokulara müdahale ediliyor olmasıdır. Halbuki kilo alan ve buna bağlı olarak vücudundaki yağ oranı artan birinin sadece cilt altında yağ dokusu birikmez. Başta karaciğer yağlanması olmak üzere iç organlarının çevresinde de yağlanmalar olur.

Kilo verilmesindeki amaç, iç organların çevresindeki yağlanmayı gidererek organları yeniden sağlıklı hale getirmektir. Liposuction yöntemiyle iç organların çevresindeki yağlanmalara müdahale edilmez, sadece cilt altında oluşan ve vücudun silüetini bozan cilt altı yağlarına müdahale edilir.

Liposuction zararlı mı?

Alanında yetkin, tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında Liposuction işlemi hem güvenilir hem de konforlu bir işlemdir. Yeterli eğitimi olmayan bu konuda tecrübesiz kişiler tarafından yapıldığında ise hayati riskler barındırabilir.

Liposuction uygulamasında özellikle hastadan alınacak yağ miktarı çok iyi tespit edilmelidir. Tecrübeli bir plastik cerrah, doğru miktarı rahatlıkla saptayabilirken yetkin olmayan biri hastalarda risk oluşturacak kadar fazla yağ alabilir. Bu nedenle Liposuction için hekim seçerken hastaların mutlaka titizlikle  araştırma yapması gerekir.

Liposuction sonrası korse giymesem olur mu?

Liposuction uygulaması sonrası hastaların korse giymesi zorunludur. Hastadan hastaya değişebilmekle birlikte en az 4 hafta korse giyilmelidir. Liposuction sonrası korse, hem vücudun yeni şeklinin oturmasına yardımcı olur hem de hastaların iyileşme sürecinde daha rahat haraket etmesini sağlar. Bunların yanı sıra, Liposuction sonrası korse giymek operasyon sonrası oluşacak ödem ve şişlikler üzerinde de etkilidir.

Liposuction ile bacaklar inceltilir mi?

Evet, inceltilebilir. Liposuction uygulaması, günümüzde en yaygın olarak kullanılan yağ aldırma yöntemidir. Bacaklarda biriken spor ve diyetle giderilemeyen veya yeterli sonuç alınamayan yağlanmanın etkin çözümüdür. Liposuction uygulamasıyla iç bacaklar da dahil olmak üzere bacaklardaki fazla yağlar alınabilir. Böylelikle ideal kabul edilen yukarıdan aşağıya doğru incelen bacak görünüm elde edilebilir. Liposuction ile bacak inceltme ameliyatından sonra da hastaların korse giymesi gerekmektedir.

Liposuction sarkmalar için yapılır mı?

Hayır, yapılmaz. Liposuction uygulamasının amacı vücuttaki dirençli yağları alabilmektir. Liposuction ciltten ziyade yağ dokunun üzerinde etkilidir. Bununla birlikte Liposuction teknolojisinde son teknik kabul edilen Vaser Liposuction uygulamasının işlem esnasında diğer Liposuction tekniklerinden farklı olarak bir miktar sıkılaşma sağladığı bilinmektedir. Bünyesinde bulunan ultrason enerjisi, yağ alınırken cilt kalitesine de etki etmektedir.

Gıdı Liposuctionı gerçekten işe yarıyor mu?

Çene altı bölgesi, hem çok çabuk bir şekilde yağlanabilen hem de yağlanmayı spor veya diyetle gideremediğimiz bir bölgedir. Çene altında oluşan yağlanma olarak ortaya çıkan gıdıyı gidermenin etkin yolu Gıdı Liposuction’ı uygulamasıdır. Gıdı bölgesine yapılan Liposuction sayesine kolaylıkla çene altındaki yağlanmalar giderilebilir, hastaların olduğundan daha kilolu ve yaşlı gözükmesinin önüne geçilebilir.

Liposuction ile alınan yağlara ne oluyor?

Liposuction ile alınan yağlar istenirse aynı operasyonda vücudun başka bölgelerine enjekte edilerek kullanılabilir. Liposuction ile alınan yağlar; popoya, memeye ve yüz bölgesine enjekte edilebilir. Buralarda ortalama 1,5 – 2 yıl kalıcılığı olacak bir hacimlendirme işlemi yapılabilir.

Eğer herhangi bir dolgu işlemine ihtiyaç duyulduysa Liposuction ile alınan yağlar, operasyon sonrası tıbbi atık olarak değerlendirilip atılır.

Devlet Liposuction’ı karşılıyor mu?

Hayır. Liposuction uygulaması bir vücut şekillendirme işlemi, dolayısıyla bir estetik işlemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu, kişide hayati tehlike oluşturmayacak veya yan hastalıklara neden olmayacak hiçbir estetik uygulamayı karşılamamaktadır.

Yağ aldırmak tehlikeli mi?

Doğru şekilde ve doğru miktarda yapıldığında yağ aldırmak oldukça güvenilir bir uygulamadır. Liposuction konusunda yetkin, tecrübeli bir cerrah tarafından yapılan yağ alımı ile hastalar daha ince bir vücut silüetine kavuşabilir, kendileriyle barışabilir dahası hayat kalitelerini artırabilirler.

Herkes yağ aldırabilir mi?

Hayır. Yağ aldırma işlemi için hastaların 18 yaşını doldurmuş olması ve anestezi almaya engel bir durumlarının olmaması gerekir. Bununla birlikte ilgili hastanın vücudu, yağ alımına uygun olmalıdır, yani vücudundaki yağlanma cilt altında ve bölgesel olmalıdır. Bu kriterlere uymayan kişilere yağ aldırma operasyonu yapılmamaktadır.

Liposuction uygulamasının dezavantajları nelerdir?

Liposuction uygulaması hastalara pek çok avantaj sağlayan bir uygulamadır. Bununla birlikte operasyondan sonra 4 hafta boyunca korse giyilmesini birçok hasta dezavantaj olarak nitelendirmiştir. Bunun dışında Liposuction uygulamasının hastalar veya ilgili plastik cerrah için herhangi bir dezavantajı yoktur.

Liposuction uygulamasından önce kilo vermek zorunda mıyım?

Liposuction yöntemi bir kilo verme değil vücut şekillendirme işlemidir. Zorunlu olmamakla birlikte operasyon öncesi ideal kilonuzda olmanız sonuçlar konusundaki memnuniyetinizi artıracaktır. Bununla birlikte kilo verdikten sonra vücudunuzdaki bölgesel, dirençli yağlar kendini daha iyi belli edeceği için operasyonun planlaması daha kolay olacaktır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi ameliyat öncesi kilo vermek, bir zorunluluk değildir.

Liposuction uygulamasının riskleri nelerdir?

Liposuction uygulamasının tek bir riski vardır o da hastalardan olması gerekenden daha fazla yağ almak. Vücudun kaldırmayacağı kadar fazla yağ alımı, hastalarda çeşitli sağlık sorunlarına hatta hayati tehlikeye neden olabilir. Bu sebeple alınacak yağ oranı iyi belirlenmelidir. Bunu belirleyebilmenin etkin yolu da alanında yetkin, ehil, doğru bir plastik cerrah ile görüşmektir. Tecrübeli bir plastik cerrah için Liposuction uygulaması oldukça basit ve pratik bir prosedürdür.

Diyet ve spor Liposuction uygulamasının yerini tutar mı?

Hayır, tutmaz. Diyet ve spor, sağlıklı yaşayabilmemiz için gerekli olan iki faktördür. Aktif bir yaşamın hem hayat kalitemizi hem de yaşam süremizi uzattığı bilinmektedir. Bununla birlikte Liposuction uygulamasında amaç, dirençli bölgesel yağlara müdahale etmektir. Bu bölgesel yağlanmalara dirençli yağlar dememizin nedeni hali hazırda spor veya diyetle gitmemesidir. Bu sebeple spor ve diyet, maalesef Liposuction uygulamasının yerini tutmamaktadır.

Liposuction deri çatlaklarını giderir mi?

Hayır, gidermez. Liposuction uygulamasının cilt kalitesi üzerinde direkt bir etkisi yoktur. Cilt yüzeyinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşan çatlaklar, lekelenmeler vb. deformasyonlar, Liposuction ile giderilemez.

Liposuction sonrası yeniden yağlanma olur mu?

Eğer operasyondan sonra ileriki yıllarda ciddi bir kilo artışı olursa evet, daha önce Liposuction yapılan bölgede yeniden yağlanma olabilir. Ancak asla operasyon öncesindeki kadar olmaz. Liposuction uygulamalarında işlem bölgesindeki yağ doku tahrip edilir. Bölgedeki yağ hücreleri azaldığı için operasyon öncesindeki görünüme dönülmez.

Liposuction sonrası vücudumda iz kalır mı?

Liposuction uygulaması özel, ince kanüllerle yapılan bir işlemdir. Kanüllerin giriş yerlerinde belli belirsiz, nokta şeklinde iz kalabilir. Ancak bu iz de operasyonu takip eden aylarda giderek soluklaşarak ten rengini alır.

Liposuction uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Yağ aldırma yöntemi olan Liposuction vücudun pek çok bölgesine güvenle uygulanabilir. Gıdı, kollar, bacaklar, karın, basen ve sırt Liposuction uygulamasının yaygın olarak tercih edildiği bölgelerdir.

Liposuction cildi sıkılaştırır mı?

Vaser Liposuction uygulaması, işlem bölgesinde kısmi sıkılaşma da sağlayan bir uygulamadır. Vaser dışındaki yöntemlerde Liposuction işlemi ciltte bağ dokulara etki etmez, herhangi bir sıkılaşma sağlamaz. Vaser Liposuction, bünyesinde bulunan ultrason enerjisi ile işlem bölgesinde kısmi bir sıkılık sağlayabilir.

Liposuction işlemi sonrası ne zaman işe dönebilirim?

Eğer işiniz ciddi bir fiziksel hareket gerektirmiyorsa operasyondan sonraki 2. hafta işinize rahatlıkla dönebilirsiniz. Ancak ilk 4 hafta boyunca korsenizi giymeye devam etmelisiniz.

Ne zaman Liposuction uygulamasına başvurmalıyım?

Vücudunuzdaki dirençli yağlardan şikayetçiyseniz, ince bir vücut silüeti istiyorsanız ve 18 yaşından büyükseniz kendinizde değişimi istediğiniz an hiç beklemeden Liposuction için bir plastik cerraha başvurabilirsiniz.

Liposuction ile kaç beden küçülürüm?

Vücudunuzdan alınan yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Vücuttan alınan direkt saf, yağ dokusu olduğu için işlemden sonra birkaç beden küçülebilirsiniz. Alınacak yağın litresine göre değişmekle birlikte 1 ila 4 beden arası bir değişim yaşayabilirsiniz.

Liposuction ile basenler incelir mi?

Evet, incelir. Basenler, vücudumuzda bölgesel yağlanmanın en çok görüldüğü yerlerden biridir. Doğru bir Liposuction planlaması ile basenlerinizdeki bölgesel yağlanmaları geride bırakabilir, daha biçimli bir vücut hattına sahip olabilirsiniz.

Popo estetiği Liposuction ile mi yapılıyor?

Popo estetiğinde birden fazla teknik söz konusudur. Popo estetiği yağ enjeksiyonuyla  yapılabildiği gibi implantlarla da yapılabilmektedir. Eğer teknik olarak yağ enjeksiyonu tercih edilirse o zaman hastanın vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağlar, özel bir işlemden geçirilerek popoya enjekte edilir. Vücuttan yağ alınırken Liposuction yöntemleri kullanılır.

Liposuction ile baldırlar incelir mi?

Evet, incelir. Eğer baldırlarınızdaki kalınlığın nedeni yoğun kas dokusu değil de yağ dokusuysa o zaman başarılı bir Liposuction ameliyatı ile alt bacaklarda da incelme sağlanabilir.

Liposuction ile ayak bileği incelir mi?

Evet, incelir. Ayak bileği bazı kadın ve erkeklerde genetik faktörlere bağlı olarak kalın olabilir. Bu kalınlığın sebebi kemik doku olabileceği gibi yağ doku da olabilir. Eğer ayak bileklerinizdeki kalınlığın nedeni yağ dokuysa o zaman doğru şekilde planlanan bir Liposuction işlemiyle daha ince ayak bileklerine sahip olmak mümkündür.

Gıdı Liposuction fiyatları

Gıdı Liposuction fiyatları, işlemin yapıldığı merkeze ve işlem esnasında hangi Liposuction yönteminin kullanıldığına göre değişiklik gösterir. Merkezimizde yapılan Liposuction işlemleriyle ilgili fiyat bilgisi için merkezimizin telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Liposuction ile gıdı aldırma mümkün mü?

Evet, mümkün. Kilo değişimlerine bağlı olarak çene altında bölgesel yağlanmalar olabilir. Bu yağlanmalara müdahale edilmediğinde gıdı büyüyebilir ve kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilir. Liposuction ile gıdıya müdahale etmek mümkündür.

En iyi Liposuction doktoru

Liposuction, konforlu bir işlem olmakla birlikte uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. Bu işlemde hastadan ne kadar yağ alınacağı önemlidir. Miktarın iyi saptanması, hastanın doğru şekilde değerlendirilmesi gerekir. En iyi Liposuction doktorunu araştırırken ilgili cerrahın mesleki tecrübelerine bakma, daha önce işlem yaptı hastaların fotoğraflarını incelemek iyi bir seçenektir.

Lazer Liposuction ile Liposuction arasındaki fark ne?

Lazer Liposuction uygulaması, diğer Liposuction işlemlerinden farklı bir yönteme sahiptir. Lazer Liposuction uygulamasında yağ hücreleri tahrip edilerek etkisiz hale getirilir. Ardından yağ alımı gerçekleşir. Lazer Liposuction uygulamasında özel fibrobtik kanüllerle cildin dermiş tabakasında ısı hasarı oluşturularak cilt sıkılaştırılır. Vaser Liposuction işleminde ise yağların parçalanıp eritilmesinde ultrason enerjisi kullanılır. Her iki Liposuction yöntemi de vücut şekillendirme işlemi olmakla birlikte kullanılan enerji çeşidi farklıdır.

Neden Liposuction tercih ediliyor?

Liposuction yöntemleri, vücut şekillendirmenin hızlı ve pratik yoludur. Liposuction sayesinde çok kısa sürede hastalar istedikleri fit vücut görünümüne kavuşabilirler. Liposuction işlemlerinde sonuçlar kesindir, iyileşme süresi kısa ve konforludur. Üstelik Liposuction yapılan bölgedeki yağ hücreleri azaldığı için aynı bölgenin yeniden yağlanması çok daha zordur. Bu sebeple fit bir vücut silüeti isteyen ancak bölgesel yağlardan şikayetçi kadın ve erkekler için Liposuction iyi bir tercihtir.

Liposuction dışında başka yağ aldırma yöntemleri var mı?

Liposuction kelimesinin kökü lipo, latincede yağ anlamına gelir. Suction ise vakumlama, emme anlamına gelir. Liposuction, yağ vakumlama/yağ aldırma anlamlarına gelir. Liposuction, tüm yağ aldırma işlemlerinin genel adıdır. Kendi içerisinde farklı yöntemler söz konusudur. Vaser Liposuction, Lazer Liposuction ve çeşitli lipoliz yöntemleri Liposuction başlığı altında değerlendirilebilir.

Soğuk lipoliz mi Liposuction mı?

Soğuk lipoliz, popüler bir ameliyatsız estetik uygulamadır. Soğuk lipoliz uygulaması, genellikle tek seanslık bir işlem olarak planlanır. Soğuk lipoliz uygulamasında bölgesel yağlanmanın olduğu yerlere soğuk lipoliz cihazının özel vakumlu başlığı yerleştirilir. Vakumlanan bölgelerdeki yağlar dondurularak tahrip edilir. İşlemi takip eden 1 ila 3 ay içerisinde de tahrip edilen yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. Uygulama; klinik ortamda, ağrısız ve acısız olarak tamamlanır.

Liposuction ise ameliyathane ortamında yapılan ve işlem öncesinde hastalara anestezi uygulanan bir tedavidir. Liposuction yönteminde, kullanılan tekniğe göre değişmekle birlikte özel kanüllerle cilt altındaki yağlar tahrip edilir ve sıvılaştırılan yağlar vakumlanarak vücuttan dışarı alınır. İşlemden hemen sonra ilk sonuçlar görülmekle birlikte nihai sonuçlar ortalama 1 ay içerisinde ortaya çıkar.

Her iki yönteminde kendi içerisinde avatajları ve dezavantajları bulunur. Hangi yöntemin seçileceğine hastanın yaşam temposu, tercihleri, vücudundaki yağlanma miktarı gibi faktörlere bakarak karar verilir.

Bacak Liposuction yaptıranlar

Bacaklar, kilo değişimlerinden en çok etkilenen bölgelerden biri olmakla birlikte incelmesi en zor bölgelerin başında gelir. Bu sebeple özellikle bacaklarda Liposuction uygulamalarına sıklıkla başvurulmaktadır. Liposuction ile bacak inceltme yaptıran hastalar, operasyon sonrası ilk 2 hafta korse giymenin çok rahat hissettirmediğini belirtmekle birlikte sonuçlardan memnun olduklarını dile getirmişlerdir. Liposuction ile özellikle iç bacaklarda etkin bir incelme sağladıklarını söyleyen hastalar, ayak bileklerinin de inceldiğini belirtmişlerdir.

BBL Liposuction nedir?

Brazilian Butt Lifting olarak bilinen BBL, yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğidir. Vücudun çeşitli yerlerinden Liposuction yöntemiyle alınan yağlar, özel bir işlemden geçirilerek yeniden vücuda enjekte etmeye hazır hale getirilirler. Kalçaya enjekte edilen yağlar sayesinde daha dik, biçimli bir popo görünümü elde edilir.

Liposuction selüliti yok eder mi?

Portakal görünümü olarak bilinen selülit probleminin pek çok nedeni vardır. Temelde, bir dolaşım bozukluğu olan selülit, hem kilolu hem de zayıf insanlarda görülebilmektedir. Dolayısıyla Liposuction ile incelme sağlanan bölgede selülit giderilir gibi bir düşünce yanlıştır. Liposuction, selülit tedavisinde kullanılan bir teknik değildir.

Lazer Liposuction yaptıranların yorumları

Lazer Liposuction, yaygın olarak kullanılan bir vücut şekillendirme işlemidir. Hem vücuttaki bölgesel yağlanmaya giderir hem de cilt dokusunda yarattığı ısı sayesinde cildin sıkılaşmasını sağlar. Özellikle germe ameliyatına ihtiyaç duymayacak kadar sıkı ancak Liposuction işlemine ihtiyaç duyacak bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda lazer Liposuction sıklıkla tercih edilmektedir.

Lipomatik nedir?

Infrasonic Tickle Liposuction veya bir diğer deyişle Lipomatik, etkin bir vücut şekillendirme işlemidir. FDA onaylı bir işlem olan Lipomatik, vücuttan yüksek hacimli yağ alabilme imkanı verir. Titreşimli kanüller sayesinde yağ hücrelerini etkisiz hale getiren lipomatik, günümüzde etkin olarak kullanılmaktadır.

Lipomatik ne işe yarar?

İnce bir vücut silüeti için sıklıkla başvurulan uygulamalardan biridir. Vücuttan yüksek miktarlarda yağ alımına olanak sağlar.

Lipomatik ile Liposuction aynı şey mi?

Lipomatik de bir çeşit Liposuction yöntemidir. Lipomatik işleminde de vücuttan kanüller aracılığıyla yağlar alınır. Klasik Liposuction uygulamasına göre vücuttan daha fazla yağ alınmasını sağlayan Lipomatik işlemi, her hasta için uygun bir yöntem değildir. Liposuction ise bölgesel yağlanma problemi yaşayan her hasta için uygun bir yöntemdir. Özel kanüller aracılığıyla belirli bir oranda yağ alımı sağlanır. İşlem sonrasında hastalar daha ince bir görünüme sahip olurlar.

Gıdı Liposuction yaptıranlar

Gıdı Liposuction, gerek hızlı sonuç vermesi gerekse konforlu bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Ameliyatsız yöntemlerden ziyade gıdı Liposuction uygulamasını tercih eden hastalar, yüz güldüren sonuçlar elde ettiklerini ve operasyon sonrası yüzlerinin artık çok daha ince ve genç göründüğünü belirtmişlerdir.

Gıdı Liposuction uygulamasına başvuran hastalar ayrıca, iyileşme sürecinin kısa olması nedeniyle çok kısa bir sürede iş hayatlarına rahatlıkla döndüklerini de belirtmişlerdir.

Liposuction mı karın germe mi?

Karın germe ameliyatında amaç; karın bölgesinde gevşeyip sarkan fazla deriyi almak böylece karın bölgesinde gergin, düz bir karın görünümü elde etmektir. Karın germe ameliyatında karın kaslarına ve karın cildine müdahale edilir.

Liposuction ise yağ aldırma işlemidir. Uygulamada sadece yağ dokularına müdahale edilir.

Her iki uygulamanın yapılış amacı tamamen farklıdır. Dolayısıyla hastanın hangisine ihtiyaç duyduğunu saptamak için konsültasyon muayenesi gereklidir. Bir hasta sadece karın germe veya sadece Liposuction uygulamasına ihtiyaç duyabileceği gibi her ikisine de ihtiyaç duyabilir. Böyle bir durumda karın germe ve Liposuction ameliyatları kombine olarak yapılır.

Liposuction ortalama fiyatları

Liposuction işlemlerinde fiyat belirlenirken uygulama yapılacak bölge veya bölgeler, kullanılacak teknik gibi birçok farklı etken dikkate alınır. Bununla birlikte ilgili işlemde ortalama bir fiyat vermek bazen mümkün olsa da ülkemizin yasaları gereği web sitelerinde fiyat belirtmek yasaktır. Bu sebeple, Liposuction ile ilgili fiyat bilgisi için merkezimizi arayıp konsültasyon randevusu alabilir, muayene sonrası hem tam olarak nasıl bir müdahaleye ihtiyacınız olduğunu hem de operasyonun size maliyetini öğrenebilirsiniz.

Liposuction sonrası şekil bozuklukları

Doğru şekilde planlanmayan ve uygulanmayan bir Liposuction işlemi sonrasında uygulama bölgesinde dalgalanmalar görülebilir. Bu dalgalanmaların birçok tedavisi vardır. Radyofrekans yöntemleri, cilt sıkılaştırma uygulamaları gibi ameliyatsız estetik uygulamalarla bu dalgalanmalar tedavi edilebilir. Bununla birlikte alanında yetkin bir plastik cerrahı tercih ettiğinizde işlem sonrası dalgalanmalarla karşılaşma ihtimaliniz minimaldir.

Liposuction morlukları ne zaman geçer?

Liposuction uygulaması sonrasında ödem, şişlik ve işlem bölgesinde kısmi morluklar görülebilir. Bu beklediğimiz bir durumdur ve tamamen normaldir. Operasyonu takip eden 2 hafta içerisinde bu morluklar yavaş yavaş kendiliğinden geçmektedir.

Ameliyatsız yağ aldırma

Ameliyatsız incelme sağlayan birçok yöntem olmakla birlikte bunlar arasında son teknoloji diyebileceğimiz yöntem etkin sonuçları sayesinde ameliyatsız Liposuction olara da anılan CoolSculpting yöntemidir. Yağları dondurarak etkisiz hale getiren ve uygulandığı alandaki yağların yaklaşık %30’unu kalıcı olarak yok eden CoolSculpting, ameliyat olmak istemeyen ancak ince bir görünümü arzulayan tüm kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır.

Enzimatik Liposuction nedir?

Bazı merkezlerde enzimatik Liposuction dense de asıl ismi enzimatik lipolizdir. Bu yöntemde ince bir iğne yardımıyla bölgesel yağlanmanın olduğu bölgeye fosfotidilkolin, L-carnitine ve kolajenaz enjekte edilir. Böylelikle yağların parçalanması sağlanır. Etkisiz hale gelen yağlar, vücuttan doğal yöntemlerle atılır. Cerrahi bir yöntem değildir. İşlemden sonra tahrip edilen yağlar vakumlanmaz. Vücuttan kendiliğinden atılır. Enzimatik lipoliz, yağ yakımını destekleyen bir ameliyatsız estetik uygulamadır.

Liposuction yöntemleri neler?

Günümüzde kullanımda olan 3 çeşit Liposuction yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Vaser Liposuction, Lazer Liposuction ve Islak teknikle yapılan Liposuction’dır.

Vaser Liposuction yönteminde; ultrason enerjisi, Lazer Liposuction yönteminde; lazer ışınları kullanılır. Islak teknikle yapılan Liposuction yönteminde ise bölgesel yağlanmaya neden olan yağ hücrelerinin içi sıvıyla doldurularak hücreler şişirilip tahrip edilir ardında da vakumlama yapılarak uygulama tamamlanır. Her tekniğin kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Enzimatik Lipoliz ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir?

Enzimatik Lipoliz, yağ yakımını destekleyen bir enjeksiyon yöntemidir. Bu yöntemde yağ yakımını hızlandırmak için vücuda enjeksiyon işlemi yapılır. Akabinde, işlemin etkileri devam ettikçe yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. Ameliyatsız bir işlemdir.

Vaser Liposuction işleminde ise özel ince kanüllerle yağ hücrelerine direkt müdahale edilir ve yağlar sıvılaştırılarak vücuttan dışarı alınır. İşlem, ameliyathane ortamında gerçekleşir.

Ayak bileği inceltme

Kalın ayak bileği özellikle kadınların hoşnutsuz olduğu durumlardan biridir. Eğer ayak bileğinin kalın olma nedeni bu bölgedeki yağlanma ise Liposuction yöntemleriyle ayak bileğinde incelme sağlanabilir.

Liposuction sonrası sarkma olur mu?

Vaser ve Lazer Liposuction yöntemlerinde bölgesel yağlara müdahale edilirken cildin belirli bir oranda sıkılaşmasına da yardımcı olunur. Vaser teknolojisinde ultrason enerjisi, Lazer teknolojisinde ise Lazer ışınları, işlem bölgesindeki cildin sıkılaşmasına büyük oranda yardımcı olur. Bununla birlikte eğer yağ aldırma işlemlerinden sonra hastalar, yaşamsal alışkanlıklarına dikkat etmezlerse işlem bölgesinde nadir de olsa sarkma görülebilir.

Liposuction ile kollar incelir mi?

Evet, incelir. Üst kollar, bölgesel yağlanmanın sıklıkla görüldüğü yerlerdir. Doğru planlanan bir Liposuction protokolüyle kollarda Liposuction ile incelme sağlanabilir.

Liposuction sonrası çukurlaşma

Çökme olarak da bilinen Liposuction sonrası çukurlaşma, bazı hastalarda görülebilir. Liposuction sonrası işlem bölgesinde çukurlaşma görülmesinin pek çok farklı nedeni olabilir. Yanlış yapılan işlemler veya hastanın vücut tipi, cilt kalitesi gibi birçok etken Liposuction sonrasında işlem bölgesinde çukurlaşmaya neden olabilir. Liposuction sonrası çukurlaşma, tedavisi olan bir problemdir.

Vaser Liposuction ile six pack yapılır mı?

Vaser Liposuction, hassas müdahale şansı sunan ve işlem esnasında komşu dokulara zarar vermeyen bir işlemdir. Doğru bir planlama ile erkek hastalarda baklava veya bir diğer deyişle six pack görünümü elde edilebilir. Erkek hastalarda, karın bölgesinde bulunan kaslar dikkate alınarak yapılan Liposuction işlemi sonrasında kaslı bir görünüm elde edilir.

Liposuction sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Liposuction işlemi sonrasında 4 hafta boyunca korse giyilmesi önemlidir. Korse kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra gerek yeni vücut şeklinin oturması gerekse korunması için operasyon sonrası beslenme düzenine ve yaşamsal alışkanlıklara dikkat edilmesi gerekir.

Operasyondan sonra ödem, beklenen bir durumdur. Ödemi atmanın en iyi yolu ise bolca yürüyüştür.

Operasyon sonrası düzenli olarak hafif tempoda yürüyüş yapmak hem iyileşme sürecinizi kolaylaştırır hem de ödemleri atmanıza yardımcı olur. Eğer sigara kullanıyor ve alkol tüketiyorsanız Liposuction operasyonundan sonra en az 1 ay bunları tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Sigara ve alkol hem iyileşme sürecinizi geciktirir hem de vücudunuzdaki ödemin artmasına neden olabilir.

Göbeğe Liposuction yapılır mı?

Göbek çevresine açılan küçük delikler aracılığıyla ince kanüller kullanarak göbek çevresindeki yağları, Liposuction yöntemiyle almak mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular