Whatsapp

Bacak Estetiği

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
2-3 Saat
Sonuçların Kalıcılığı
Ömür Boyu
Hastanede Yatış
1 Gün
Hassasiyet Süresi
2 Hafta
Anestezi
Genel Anestezi
İşe Dönme Süresi
2 Hafta
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

İçerikler

Bacak Estetiği Nedir?

Bacak Estetiği, bacakların daha biçimli ve düzgün bir forma kavuşmasını sağlayan estetik operasyondur. Bu operasyonda amaç; kalçalardan ayak bileğine doğru daralan ve ideal kabul edilen bacak görünümüne ulaşmaktır. Konforlu olduğu kadar tecrübe de gerektiren bir işlem olan bacak estetiği ameliyatları, plastik cerrahlar tarafından yapılan operasyonlardır.

Bacak estetiği, konsültasyon esnasında kullanılan yüksek teknoloji modelleme cihazları sayesinde kötü süprizlere yer olmayan bir operasyondur. Ameliyat öncesi, konsültasyon muayenesinde hastaların tıbbi geçmişlerinin alınmasının yanı sıra bacaklarının fotoğrafları çekilerek 3D Vectra XT olarak da bilinen ve bizlere üst düzey modelleme sağlayan bilgisayar destekli simülasyon programına yüklenir.

Akabinde hastalarımızın talep ettiği değişiklikler kapsamında 3D Vectra XT cihazımızın hastalarımıza özel modelleme yapması sağlanır. Böylelikle ameliyattan sonra hastalarımız bacaklarının nasıl görüneceğine dair bir fikir sahibi olurlar. 3D Vectra XT destekli ameliyat planlamasının ardından hastalarımızla bir ameliyat takvimi belirlenir ve akabinde süreç başlatılır.

Bacak bölgesinde meydana gelen pek çok deformasyonda bacak estetiği etkin sonuçlar veren bir uygulamadır.

,Söz konusu bedenimiz olduğunda her ne kadar bir bütün olarak ele alsak da aslında bedenimizin her bir parçasının görünümümüz üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Bu etkiler bazen olumlu bazen de olumsuz olabilir.

Örneğin, ince bir yüz bizleri olduğumuzdan daha zayıf ve genç gösterirken kalın kollar bizi olduğumuzdan çok daha kilolu gösterebilir. Aynı şekilde, dik ve biçimli bir popo fit görünmemizi sağlarken bel oyuntusunun belli olmadığı bir gövde bizleri biçimsiz bir vücuda sahipmişiz gibi gösterebilir.

Söz konusu bedenimiz olduğunda vücudumuz birçok göz yanılsamasına neden olabilir.

Kilo değişimleri, yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları, çevresel ve genetik faktörler… ve daha pek çok etken vücudumuzun üzerinde birçok artıya ve eksiye neden olabilir.

Görünümümüzü yönetebilmenin ve yaşımızın en iyi versiyonununda görünebilmemizin tek yolu ise vücudumuzu iyi tanımak ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bakımı doğru şekilde sağlayabilmektir.

Bu bakım, bazen küçük dokunuşlar içeren ameliyatsız işlemler, bazen konforlu bir operasyon bazen de yaşamsal alışkanlıklarımızda yapacağımız küçük değişimler olabilir. Önemli olan kendimizi iyi tanımamız ve ihtiyaçlarımızı iyi belirlememizdir.

Günümüzde mevzu bahis kişinin kendisiyle ilgilenmek veya daha fit görünmeyi sağlamak olduğunda nedendir bilinmez birçok kişinin aklına ilk etapta üst vücut bölgemiz geliyor.

Herkes ince bir belden, dolgun bir meme formundan ya da kaslı bir göğüsten dem vuruyor. Halbuki görünüşümüzü belki de en çok etkileyen bölgelerden biri olan bacaklarımız, duruşumuzdan hareket kabiliyetimize kadar hayatımızdaki pek çok alanı etkiliyor.

Her estetik uygulama kişiye özel olmakla birlikte güzelliğin veya yakışıklılığın kabul gören belirli standartları vardır. Bu standartlar yıllara göre değişim göstermekle birlikte çok uzun yıllardır ideal bacak görünümü ile ilgili kabul görmüş bir tanım bulunmaktadır.

Bugün, ideal bacak görünümü dendiğinde kasık bölgesinden ayak bileğine doğru daralan, biçimli ve ince bilekli bacaklardan bahsedilir. Tabii burada biçimli kelimesinin altını özellikle çizmek istiyoruz çünkü zarif ve estetik görünümlü bir bacaktan bahsedebilmek için sadece incelik yetmez, iyi bir biçim de gerekir.

Bacaklarımız, vücudumuzda illüzyon yaratan bölgelerden biridir. İnce bacaklar bizi olduğumuzdan daha uzun ve zayıf gösterirken kalın bacaklar bizi çok daha kısa ve kilolu gösterebilir. Yine ince bacaklar, oturuşumuzu belirlememizde ve hareket kabiliyetimizde etkilidir. Peki ideal bacağa kavuşmak mümkün müdür? derseniz, söyleyelim; günümüzün medikal olanakları sayesinde evet mümkündür.

Bugün, doğru bir planlama ve estetik uygulamalarla bacaklar inceltilebilir, iç bacaktaki yağlanmalar ve sarkık cilt problemi giderilebilir, baldırlar vücutla orantılı hale getirilebilir, ayak bileği belirli bir oranda inceltilebilir. Ancak tüm bu uygulamalar için doğru bir planlama ve işinin ehli bir plastik cerrah gerekmektedir.

Vücutla ilgili operasyonlar söz konusu olduğunda zaman zaman genel cerrahi mi yoksa plastik cerrahi mi gibi bir kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda ülkemizde, doktorların, eğitimini aldıkları branştan farklı bir branşta faaliyet göstermesi yaygınlaşmaya başladığı yadsınamaz bir gerçek.

Bu noktada unutulmamalıdır, 6 yıllık temel tıp eğitiminden sonra estetik bakış açısının kazandırıldığı ve bu kapsamda eğitim verilen tek branş, tek ihtisas alanı, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahidir. Çok basit gibi görünen estetik uygulamalarda dahi mutlaka Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahına başvurulmalıdır.

İdeal bacak görünümüne kavuşmanın mümkün olduğu günümüzde, alanında yetkin bir Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahının yapacağı müdahaleyle vücut hatlarıyla uyumlu zarif bir bacak görünümü elde edilebilir.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak estetiği ameliyatında ilk etapta bizlere başvuran hastalarımızı estetik cerrahımız konsültasyon muayenesine alır. Her ne kadar bacak estetiği ameliyatı güvenilir ve konforlu bir uygulama olsa da mutlaka işlem öncesinde hastaların operasyon için uygunluğu değerlendirilir.

Değerlendirmenin ardından hastaya hangi işlemin veya işlemlerin uygulanacağına karar verir. Bacak estetiği ameliyatlarında sadece inceltme veya kalınlaştırma ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi kombine olarak germe ameliyatıyla da yapılabilmektedir.

Bacak estetiği için başvuran hastalarımızın ihtiyaçları belirlendikten sonra bacaklarının fotoğrafları çekilir. Çekilen fotoğraflar 3 boyutlu, bilgisayar destekli simülasyon sunan 3D Vectra XT cihazına yüklenir. Ardından planan değişiklikler cihaza komut olarak girilir ve hastalara işlem sonrası bacaklarının nasıl görüneceğine dair bir ön gösterim sunulur.

Bacak estetiğinde etkin olarak kullandığımız ve kötü süprizlere yer bırakmayan bir uygulama olan 3D Vectra XT modelleme uygulaması sayesinde, hastalarımız da işlem sonrası nelerle karşılaşacaklarını öğrendikleri için ameliyata çok daha rahat ve huzurlu girmektedirler.

Yapılan değerlendirme sonrasında eğer sadece liposuction işlemi yapılacaksa hastaların tıbbi geçmişlerine ve cerrahımızın değerlendirmesine göre anestezi türü olarak sedasyona karar verilir. Eğer germe işlemi de ön görülüyorsa ve yapılacak bacak estetiği operasyonu uzun sürecekse o zaman genel anestezi tercih edilir.

Operasyon günü hastalarımız plastik cerrahımız tarafından operasyondan önce ziyaret edilir. Bu ziyaret esnasında kılavuz çizgiler olarak da bilinen ameliyat çizimleri opera edilecek bölgeye çizilir. Akabinde de hastamız ameliyat için hastane personeli tarafından hazırlanır ve ameliyata alınır.

Liposuction’ın kullanılacağı bacak inceltme ameliyatlarında ilk etapta yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelere müdahale edilir. Yağ dokusu tahrip edildikten sonra eğer ki ihtiyaç duyulursa gevşeyen fazla deri cerrahi olarak alınır ve operasyon tamamlanır.

Parantez bacak, çarpık bacak, diz kapağı gibi bacak estetiğinin kapsadığı diğer işlemlerde operasyonun detayı hastanın ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterir.

Bacak estetiği öncesi sonrası

Estetik cerrahi ameliyatlarıyla ilgili sonuçları görmenin etkin yolu hastaların öncesi sonrası fotoğraflarıdır. Bacak estetiği öncesi sonrası fotoğrafları için web sitemizi inceleyebilir veya merkezimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bacak estetiği ne işe yarar?

Bacaklarda ortaya çıkan birçok istenmeyen durum bacak estetiği ile çözüme kavuşturulabilir. Bacak estetiği ile bacaklar;

  • İnceltilebilir,
  • Kalınlaştırılabilir,
  • Çarpık bacak problemi düzeltilebilir,
  • Parantez bacak görünümü geride bırakılabilir,
  • Diz kapağındaki şekil bozuklukları giderilebilir,
  • Uyluk bölgesi dediğimiz üst bölgedeki cilt gevşemeleri ve sarkıklıklar gerilebilir,
  • İç bacak dediğimiz ve bölgesel yağlanmanın çok fazla olduğu hatta sırf bu yüzden yürürken bacaklar birbirine fazla sürttüğü için yaralanmaların olduğu iç bacak yağlanmaları giderilebilir,
  • Ayak bileği inceltilebilir,
  • Baldır bölgesi inceltilebilir veya kalınlaştırılabilir.

Bacak estetiğinde amaç uyluk bölgesinden ayak bileğine doğru incelen zarif bir görünüm elde etmektir.

Güvenilir işlemlerin başında gelen bacak estetiği ameliyatlarında yukarıda saydığımız durumlar tek tek yapılabileceği gibi kombine olarak da yapılabilmektedir.

Bacak estetiği kimlere yapılır?

Bacak estetiği 18 yaşını doldurmuş ve anestezi almaya engel bir durumu olmayan her kadın ve erkeğe uygulanabilen bir operasyondur. Çok ince veya kalın bacaklardan şikayetçiyseniz, çarpık bacak probleminiz varsa, O bacak veya X bacak problemlerinden muzdaripseniz bacak estetiği ameliyatı sizin için ideal bir operasyondur.

Bacak estetiği sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

İyileşme sürecinin sağlıklı hızlı geçmesi için hastaların operasyon sonrası uyarılara dikkatle uyması ve kontrol muayenelerine düzenli olarak gelmesi gerekir. Bacak estetiği ameliyatından sonraki süreçte, iyileşme döneminde kısmi ağrılar beklenen bir durumdur. Ağızdan alınan ilaçlarla kontrol altına alınabilirler.

Operasyon sonrasında özellikle çok uzun yürüyüşlerden kaçınılmalı ve bacaklar zorlanmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise operasyon sonrasındaki süreçte ilk ay korse ve sıkı varis çorapları giyilmesidir.

Özellikle çoraplar bazen hastaların zorlanmasına neden olsa da sağlıklı bir iyileşme ve ameliyatta verilen şeklin tam oturması için çoraplar mutlaka giyilmelidir.

Bacak estetiğine neden ihtiyaç duyulur?

Bacak estetiğine bir veya birden fazla nedene bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan cilt gevşemelerinin ve üst bacakta meydana gelen sarkmaların çözümü bacak estetiğidir.

Etek ve elbise giyen kadınların sürtünmeden dolayı iç bacaklarında oluşan yaralanmaların çözümü, bu bölgedeki yağın alınmasıdır. Dolayısıyla çözüm, yine bacak estetiğidir.

Şekil bozukluklukları, kilo değişimleri, genetik faktörler, doğuştan gelen veya travma sonucu ortaya çıkan biçim anomalileri gibi pek çok farklı neden bacak estetiği ameliyatlarının tercih edilmesinde rol oynayabilmektedir.

Bacak estetiği ameliyatları her ne kadar estetik operasyon kapsamında değerlendirilse ve pek çok kişi tarafından bir lüks olarak da görülse de gerçekte, kişinin yaşam kalitesini artıran gerekli operasyonlardır.

Bacak estetiği ameliyatları ile düzeltilen şekil bozuklukları veya estetik görünüm sayesinde bugün pek çok kadın ve erkek; çok daha sosyal, öz güvenli ve kaliteli bir hayat yaşamaktadırlar.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi söz konusu bacak estetiği olduğunda da rahatlıkla söyleyebiliriz ki bacak estetiği operasyonları hem fiziksel hem de psikolojik olarak size iyi gelecek operasyonlardan biridir.

Bacak estetiği için hangi yöntemler kullanılır?

Bacak estetiği, genel bir kavramdır. Bacak estetiği kapsamında bir veya birden fazla duruma müdahale edilebilir. Bu nedenle bacak estetiği ameliyatlarında kullanılacak yöntemler hem uygulanacak işlemin detayına hem de kapsamına göre değişiklik gösterir.

Bacak inceltme, cilt germe, ayak bileği inceltme, diz kapağındaki şekilde bozukluklarını düzeltme gibi birçok estetik müdahalenin yapılabildiği işlemler olan bacak estetiği işlemlerinde öncelikle konsültasyon muayenesi gerçekleştirilir.

Konsültasyon muayenesi esnasında hastanın istekleri ile bacak estetiği ameliyatıyla elde edilebilecek sonuçlar görüşür. Eğer hastaların talepleri gerçekçiyse ve bacak estetiği ameliyatıyla etkin sonuçlar alınacaksa işlem planlanır. Burada özellikle gerçekçilikten bahsetmek istiyoruz.

Estetik operasyon her ne kadar doğru şekilde planlandığında yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı ameliyatlar olsalar da bir estetik ameliyatın yapabilecekleri sınırlıdır. Bu ister cilt germe olsun ister yağ aldırma olsun, farketmeksizin, belirli güvenlik sınırları vardır.

Estetik cerrahi operasyonlarında yapılan tüm müdahaleler, kişinin vücudunun el verdiği ölçüde yapılır. Estetikte güvenli sınır dediğimiz bu yaklaşımda amaç; kişinin beden sağlığını en iyi şekilde korumaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bacak estetiğinde yapılacak işleme göre birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Bu tekniklerden kısaca bahsedecek olursak; Liposuction, lazer lipoliz, yağ enjeksiyonu, cilt germe (lifting) subsizyon ve implant uygulamalarıdır.

Eğer bacak estetiğinde hastanın ihtiyaçları doğrultusunda ameliyatsız yöntemler yeterli olacaksa o zaman da Cool Sculpting, Emtone, EmSculpt NEO ve lazer uygulamaları başta olmak üzere birçok ameliyatsız estetik yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde yapılabilen bacak estetiği uygulamalarında kullanılacak yönteme hastaların ihtiyaçları doğrultusunda karar verilmektedir.

Liposuction ile Bacak Estetiği

Liposuction, temelde bir yağ aldırma uygulamasıdır. Kullanılan liposuction cihazının özelliğine göre işlemde Klasik, Power, Lazer veya Vaser teknolojisi ile yağ alma işlemi gerçekleşir.

Klasik Liposuction ile Bacak İnceltme

Klasik Liposuction işlemi, liposuction teknolojileri arasındaki en eski yöntem diyebileceğimiz bir yöntem olsa da sağladığı etkin sonuçlar sayesinde halen daha tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Klasik Liposuction yönteminde, diğer liposuction yöntemlerinden farklı olarak herhangi bir enerji bazlı cihazdan yararlanılmaz.

Klasik Liposuction ile yapılan bacak estetiğinde, bacağın inceltilmek istenen yağlı kısmına cilt altından sıvı verilir. Akabinde cerrah, kanüller yardımıyla cilt altına girer ve bireysel kuvvetiyle cilt altındaki yağ dokularını kanal yardımıyla parçalayıp tahrip eder. Tahrip olan yağ dokuları da basınç yardımıyla vücuttan dışarı vakumlanarak alınır. Böylece bacaklarda incelme sağlanır.

Power Liposuction ile Bacak İnceltme

Power Assisted Liposuction ile yapılan bacak inceltme ameliyatında, temel mantık klasik liposuction ile aynı olmakla birlikte bu yöntemde infrasonic özellikli kanüller kullanılır. Böylelikle cerrah, cilt altı yağ dokularını parçalarken kol gücüne ihtiyaç duymaz çünkü PAL teknolojisinde kanüller kendi titreşimleri ile yağ dokularını tahrip eder.

Lazer Liposuction ile Bacak İnceltme

Lazer Liposuction veya bir diğer ismiyle Lazer Lipoliz ile yapılan işlemlerde amaç, bölgesel yağlanmaya neden olan cilt altı yağ dokularını tahrip etmektir.

Bu yöntemi diğer yağ aldırma yöntemlerinden ayıran ise işlem sonrasında tahrip edilen yağın vücuttan atılma şeklidir. Diğer yöntemlerde yağ vakumlanırken bu yöntemde tahrip olan yağ dokuları ilerleyen günlerde idrar yoluyla vücuttan atılır.

Vaser Liposuction ile Bacak İnceltme

Enerji olarak ultrasonic ses dalgalarının kullanıldığı bir işlem olan Vaser Liposuction, son yıllarda en çok kullanılan ve en gelişmiş liposuction teknolojilerinden biridir. Özellikle bacak bölgesindeki yağların geride bırakılmasında etkin şekilde kullanılan Vaser Liposuction, çevre dokulara zarar vermeden vücutta incelme sağlar.

Bacakların vücudun diğer kısımlarına oranla daha dar bir yapıda olması ve işlem alanının kısıtlı olması sebebiyle, konforlu bir ameliyat için bacak inceltme operasyonlarında genellikle Vaser Liposuction tercih edilmektedir.

Ayak Bileği İnceltme Ameliyatı

İnce ayak bilekleri kuşkusuz ki pek çok kadının hayalini süsleyen görünümlerden biridir. Kıyafet ve ayakkabı seçimlerini dahi etkileyen kalın ayak bileği, birçok kadını rahatsız eden bir görünümdür. Ayak bileği estetiği veya bir diğer ismiyle Ayak Bileği İnceltme Ameliyatı, son yıllarda gittikçe popülerleşen operasyonlardan biridir.

Ayak bileğinin kalın olmasının birçok nedeni olabilir. Genetik faktörler, kilo değişimleri ve bölgesel yağlanmalar bu nedenlerin başında gelir. Söz konusu bölgesel yağlanmalar olduğunda çoğu kişinin aklına genelde bel ve basen bölgeleri gelse de aslında ayak bilekleri de yağlamaların olduğu ancak genelde ikinci planda kalan bölgelerdendir.

Etkin incelme sağlayan liposuction uygulamalarıyla günümüzde ayak bileklerini inceltmek mümkündür. Ayak bileğindeki cilt altı yağ dokularının tahrip edilerek vakumlanıp vücuttan dışarı alındığı ve böylece ayak bileğinde incelme sağlandığı ameliyat, oldukça güvenilir ve konforludur.

Ayak bilek inceltme ameliyatında ilk etapta bilek bölgesinde biriken fazla yağ liposuction yöntemiyle alınır. Akabinde, eğer yağ alımı sonrasında fazla bir deri gevşemesi söz konusu olursa fazla deri cerrahi olarak alınarak gergin bir görünüm elde edilir.

Ayak bileği inceltme ameliyatlarında kemiklere herhangi bir müdahale yapılmaz. Yapılacak işlemin kapsamına göre ayak bileği inceltme ameliyatlarında genel anestezi veya sedasyon kullanılır.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak estetik ameliyatı son yıllarda popüler olan bacak estetiği uygulamalarından biridir. Doğuştan gelen bir biçim bozukluğu olarak kabul edilen çarpık bacak görünümü, yapılacak uygulamanın kapsamına göre genel veya lokal anestezi altında yapılan çarpık bacak estetiği ile düzeltilebilmektedir.

Geçici dolgular, protezler veya yağ enjeksiyonları ile yapılabilen çarpık bacak estetiğinde amaç; estetik açıdan ideal kabul edilen yukarıdan aşağıya doğru daralan, simetrik bir bacak görünümü elde etmektir.

Birçok farklı yöntem olsa da çarpık bacak estetiğinde genellikle yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir. Karın bölgesi başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağların bacakların iç kısımlarına enjekte edilmesiyle yapılan operasyon, yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Operasyondan sonraki süreçte hastaların korse özelliği gösteren çorapları iyileşme süresi boyunca giymeleri gerekmektedir.

Lipödem Tedavisi

Ağrılı selülit de denilen Lipödem bir çeşit metabolizma hastalığıdır. Bacaklarda anormal derecede yağ birikmesine neden olan ve çoğu zaman obezite ile karıştırılan bir problem olan lipödem, özellikle kalın bacak görünüme neden olması sebebiyle birçok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur.

Bacak estetiği söz konusu olduğunda kuşkusuz ki en çok yapılan işlem, bacak inceltme estetiğidir. Kalın bacaklarından şikayet eden kadınlar çoğu zaman bacaklarındaki kalınlığı kilo değişimlerine veya genetik faktörlere bağlayabilmekte bu sebeple lipödem hastalığı gözden kaçabilmektedir.

Ağrılı selülit olarak da bilinen lipödem hastalığında bacaklar kolayca morarır, yağlanma fazla ve simetriktir. Kollarda da kendini gösterdiği için çoğu zaman hastalar kilo aldıkları için bu problemlerini yaşadıklarını düşünürler.

Tedavi edilmesi gereken bir metabolizma hastalığı olan lipödem, günümüzde liposuction uygulamasıyla tedavi edilebilmektedir.

Bacak estetiği için doğru zaman nedir?

Birkaç istisna dışında hemen hemen tüm estetik operasyonlarda alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş her kadın ve erkek bacak estetiği ameliyatı olabilir. Ancak yapılacak operasyonun kapsamına göre zamanı belirlemek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Örneğin eğer hastalar bariatrik ameliyatlar olarak da bilinen tüp mide veya diğer obezite ameliyatlarından birini olduysa bacak estetiği için en az 1 yıl beklemek gerekir.

Bunun nedeni 1 yıl boyunca hastanın kilo vermeye devam edecek olmasıdır. Bunun dışında eğer hastalar bir diyet programındaysa, veya yeni doğum yaptılarsa da yine bekleme süresi 1-2 yıl olabilmektedir.

Özellikle hamilelik döneminde alınan kilolar ve doğum sonrası yaşanan zorlu kilo verme süreci sonrasında pek çok kadın bacak estetiği ameliyatı olmak istemektedir.

Bu noktada ameliyat planlaması yapılırken hem annenin durumu hem de bebeğe etkileri göz önünde bulundurulur. Doğum sonrası talep edilen tüm estetik operasyonlarda, birkaç istisna hariç, emzirme döneminin tamamlanması gerekmektedir.

Hastaların bacak estetiği ameliyatını tercih etme nedenlerindeki çeşitlilik sebebiyle doğru zaman kavramı ve süresi hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir. Değişmeyen tek durum, operasyonun 18 yaşını tamamlamış bireylere yapıldığıdır. Buna ek olarak, söz konusu bacak estetiği ameliyatları olduğunda işlemin yaz kış rahatlıkla yapılabildiğini de söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıllarda iyileşme döneminde yaşanan problemler nedeniyle yaz aylarında ameliyatlar pek tercih edilmiyordu. Ancak günümüzde, hem ameliyatların artık çok daha konforlu bir şekilde yapılması hem de iyileşme dönemlerinin daha kısa olması nedeniyle ameliyatlar yaz kış rahatlıkla yapılmaktadır.

Bacak estetiği ne kadar sürer?

Bacak estetiği ameliyatının süresi yapılan uygulamaya göre değişiklik gösterir. Bacak inceltmenin yapıldığı ameliyatlar yaklaşık 1 saat sürerken cilt germenin yapıldığı ameliyatlarda süre 2 saate kadar uzayabilmektedir. Bununla birlikte çarpık bacak ameliyatında da uygulama süresi yaklaşık 2-2,5 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Bacak estetiği operasyonuna karar verdiğinizde konsültasyon muayenenizde operasyonunuzun süresiyle ilgili daha doğru net bir bilgilendirme yapılabilmektedir.

Bacak estetiği hazırlık süreci nasıldır?

Bacak estetiği operasyonları güvenilir ve konforlu ameliyatlardır. Özellikle son yıllarda medikal teknolojilerin gelişmesi sayesinde hastalara birçok farklı tekniğin sunulduğu bacak estetiği ameliyatlarının bu konforlu süreci sizleri yanıltmamalıdır. Her ne kadar işlem güvenilir ve bir o kadar da konforlu olsa da günün sonunda mutlaka operasyon için bir ön hazırlık yapılmalıdır.

Bacak estetiği ameliyatına hazırlanan hastalar operasyondan yaklaşık on gün öncesinde aspirin, ecopirin gibi kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmalıdırlar. Yine bu dönemde eğer hastalar Oksapar, Enox gibi kan sulandırıcı hazır enjeksiyonlar kullanıyorlarsa onların da kullanımına mutlaka ara vermelidirler. Ancak ilaçların kullanım şekli ve aralığı ile ilgili mutlaka ilaçları reçete eden doktorlarını bilgilendirmelidirler.

Hazırlık döneminde dikkat edilmesi gereken durumlardan bir diğeri de bitki çaylarının ve gıda takviyelerinin tüketimidir. Yeşilçay başta olmak üzere bazı bitki çaylarının ve gıda takviyelerinin kan sulandırıcı etki yarattığı bilinmektedir. Bu sebeple bitki çaylarının, gıda takviyelerinin ve vitaminlerin operasyondan yaklaşık 10 gün önce tüketimine ara verilmelidir.

İçerisinde bulunan nikotinin yara iyileşmelerini yavaşlattığı bilindiği için bacak estetiği ameliyatına hazırlanırken sigara kullanımına ara verilmesi de nekahet döneminin daha hızlı ve sağlıklı geçmesine yardımcı olacaktır.

Bacak estetiği kimlere yapılmaz?

Bacak inceltme ve yağ enjeksiyonuyla kalınlaştırma işlemleri hemen hemen her hastaya yapılabilen güvenilir ve konforlu uygulamalardır. Bununla birlikte baldır implantı olarak da bilinen calf implant uygulaması, bacak estetiği ameliyatları kapsamında yapılmakta olup maalesef her hasta için uygun değildir.

Ağır spor yapan ve aşırı yük kaldıran hastalar için calf implantları yani baldır implantları uygun değildir.

Bacak estetiği için yaş sınırı nedir?

Bir estetik operasyon olan bacak estetiği ameliyatlarında alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş ve tıbbi geçmişi anestezi almaya uygun olan her kadın ve erkek bacak estetiği ameliyatına başvurabilir.

Bacak estetiği ameliyatlarında herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Bacak estetiği tehlikeli mi?

Bacak estetiği operasyonları güvenli operasyonlardır. Bununla birlikte her ameliyatta olduğu gibi bacak estetiği ameliyatında da komplikasyon riski bulunmaktadır.

Bacak estetiği ameliyatları, doğru şekilde ve alanında yetkin bir cerrah tarafından planlandığında oldukça konforlu ve güvenilir ameliyatlardır.

Bacak estetiği sonrasında iz kalır mı?

İzsiz ameliyat yoktur. Bununla birlikte, doğru bir planlama ile ameliyat izleri çok iyi bir şekilde kamufle edilebilir. Liposuction uygulamasıyla yapılan bacak estetiği ameliyatları nerdeyse izsiz ameliyatlardır.

Kanüllerin cilde giriş kısımlarında gözle görülmesi zor izler kalabilmektedir. Ancak uyluk germe ameliyatları başta olmak üzere eğer bacak estetiği ameliyatında germe işlemi yapılacaksa iz kalabilmektedir.

Bu noktada ameliyatın planlaması büyük önem taşır. Doğru bir planlama ile özellikle uyluk germe ameliyatlarında ameliyat izi kasıkta, çamaşır çizginin olduğu yerde kamufle edilebilir.

Bacak estetiği iyileşme süreci nasıldır?

Günümüzün gelişmiş ameliyat teknikleri sayesinde artık pek çok estetik operasyon eskiye oranla çok daha kısa sürmekte ve iyileşme süresi çok daha konforlu olmaktadır. Bacak estetiği ameliyatı da bunlardan biridir.

Bacak estetiği ameliyatından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekir. 1 günlük kalış sonrasında hastalar taburcu olabilirler. Bu noktada, artık iyileşme dönemi evde devam eder.

ilk 3 hafta, özellikle liposuction yönteminin kullanıldığı operasyonlarda, hastalar özel sıkı bir çorap giyerler. Bu çorabı bir nevi bacak korsesi gibi düşünebilirsiniz. Hem alınan yağ sonrası yapılan şekillendirmenin tam oturması hem de olası ödemlerin önüne geçilmesi veya azaltılması için bu çorapların giyilmesi şarttır. Liposuction kanüllerinin giriş kısımlarında ilk haftalarda kısmi morluklar olması beklediğimiz bir durumdur.

Operasyondan sonraki ilk 3 hafta, hastaların istirahat etmesi önemlidir. 3. günden sonra ılık suyla duş alınabilir.

Operasyondan sonraki 1 ay boyunca korse takılmalı ve terletmeyen iç çamaşırları tercih edilmelidir.

İyileşme süresi boyunca bacakların kalp seviyesinde tutulması önemlidir.

Bacak estetiği ameliyatının dezavantajları nelerdir?

Bacak estetiği ameliyatının tek dezavantajı, ayak bileğinin inceltildiği ameliyatlarda sadece yağ dokuya müdahale edilmesi, kemik dokuya dokunulmamasıdır. Bazı hastaların ayak bileğinin kalınlığı bilek bölgesinde biriken yağlardan bazılarınınki ise kemik dokunun yapısından kaynaklanır. Kemiklerinin yapısı nedeniyle kalın ayak bileğine sahip hastalarda ayak bileği inceltme ameliyatı yapılmaz.

Bunun dışında iyileşme sürecinin sabır gerektiren bir süreç olması da bacak estetiği ameliyatının bir diğer dezavantajı olabilmektedir. Her ne kadar operasyon sonrası sosyal hayata dönüş kısa sürede gerçekleşse de tam iyileşme için yaklaşık 1 aylık bir süreye ihtiyaç duyulur.

Bacak estetiği sonrası sosyal hayata dönüş

Hastadan hastaya değişmekle birlikte bacak estetiği ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra hastalar bazı hususlara dikkat etmek koşuluyla sosyal hayata dönebilirler. Sosyal hayata dönüş sonrası hastalar bacaklarını fazla zorlamamalı, aşırı ağır yükler taşımaktan kaçınmalı ve tam iyileşme gerçekleşene kadar bacak bacak üstüne atmamalıdır.

Bacak estetiği hangi uygulamalarla kombine olarak yapılabilir?

Konforlu bir uygulama olan bacak estetiği ameliyatları ile pek çok operasyon kombine olarak yapılabilmektedir. Hemen hemen tüm yağ aldırma ve yağ enjeksiyonu operasyonları ile kombine olarak yapılabilen bacak estetiği ameliyatları, karın germe ameliyatları ile de sıklıkla kombine olarak yapılmaktadır.

Bacak estetiği tedavi özeti

Operasyon süresi ameliyatın kapsamına göre 1 ila 2,5 saat arasında değişiklik gösterir.

Operasyonda sedasyon, lokal anestezi veya genel anestezi kullanılır.

İşlem, tam teşekküllü bir hastanede, ameliyathane ortamında yapılır.

Operasyon sonrası 1 gün hastanede kalmak gerekir.

Operasyon sonrası ilk 1 ay korse giyilmesi zorunludur.

Sonuçların kalıcılığı ömürlüktür.

Operasyon sonrası ilk 3 hafta, işlem bölgesinde hassasiyet görülmesi beklenen bir durumdur.

Bacak estetiği yaptıranların yorumları

Dünyada yaygın olarak tercih edilen operasyonlardan biri olan bacak estetiği ameliyatları yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı operasyonlardır.

Ameliyatlar sonrası pek çok hasta sonuçlar konusunda memnuniyeti belirtmiş, hayatların birçok farklı yönden daha iyiye gittiğini söylemişlerdir. Kıyafet seçiminden öz güven tazelenmesine hatta hareket kısıtlılığının kalkmasına kadar birçok farklı konuda olumlu dönüşlerde bulunmuşlardır.

Operasyonu takip eden ilk günlerde dayanılmaz olmamak kaydıyla zaman zaman ağrı hissettiklerini de belirten hastalar, ağrı kesiciler yardımıyla iyileşme süresini sorunsuz atlattıklarının altını çizmişlerdir.

Bacak Estetiği Fiyatları 2024

Başta bacak inceltme ameliyatları olmak üzere bacak estetiği kapsamında yapılan birçok işlemle ilgili en çok merak edilen konu kuşkusuz ki operasyonların maliyetidir.

Bacak estetiği fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. İşlemin kapsamı, hangi yöntemin kullanılacağı ve işlemi yapacak cerrahin tecrübesi bu faktörler arasındadır.

Doku Clinic ailesi olarak yüz güldüren sonuçlar aldığımız bacak estetiği ameliyatları ile ilgili fiyat bilgisi için merkezimizin telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Bacak estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bacak estetiği ile ilgili sık sorulan sorular

Çarpık bacak estetiği nedir?

Çarpık bacak, bacaklarda genellikle doğuştan olan bir estetik deformasyondur. Çarpık bacak probleminde bacaklar içe veya dışa dönük şekildedir. Çarpık bacak estetiğinde amaç; bu görüntünün düzeltilerek bacaklara yukarıdan aşağıya doğru daralan bir estetik bir görünüm kazandırmaktır.

Çarpık bacak problemi ameliyatlarla düzeltilebileceği gibi ameliyatsız olarak da düzeltilmektedir. Bu noktada hangi yöntemin kullanılacağına hastaya yapılan konsültasyon muayenesi sonrasında karar verilir.

Çarpık bacak estetiği eğer ameliyatla düzeltilecekse operasyonlarda implantlardan veya yağ enjeksiyonlarından destek alınır. Eğer ameliyatsız şekilde düzeltilecekse dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Kalın bacaklar ameliyatla incelir mi?

Birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkan kalın bacak görünümde problem genellikle aşırı yağ birikimidir. Spor ve diyete rağmen yeterince incelmeyen bacaklar, Vaser Liposuction yöntemiyle inceltilebilir. Etkin bir yağ aldırma yöntemi olan Vaser Liposuction uygulaması, güvenilir bir işlemdir.

Çarpık bacaklar ameliyatsız düzelir mi?

Uygun hastalarda çarpık bacak problemi ameliyatsız olarak da düzeltilebilir. Ameliyatsız çarpık bacak tedavisinde hazır dolgu olarak da bilinen Aquafilling dolgu kullanılmaktadır.

Lipödem tedavisi nasıldır?

Ağrılı selülit olarak da bilinen Lipödem bir sağlık problemidir ve çoğu zaman obezite ile karıştırılmaktadır. Lipödem probleminde, bacaklar cilt altında aşırı yağlanma meydana gelir. Hastalar tarafından çoğu zaman bu durum “kilo alımına” bağlanır.

Bu sebeple lipödemin tespiti çoğu zaman gecikmeli olarak yapılır. Halbuki lipödem kişinin kilo almasından bağımsız olarak cilt altında olması gerekenden çok daha fazla, aşırı yağ birikimidir.

Normalden daha fazla depolanan bu yağlar nedeniyle bacaklar kalınlaşır hatta bazı durumlarda asimetrik görünümler meydana gelir. Birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilecek bir hastalık olmakla birlikte net bir sebebi yoktur. Daha çok kadınlarda ortaya çıkan bir sağlık sorunu olan lipödem, farklı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Bacaklarda yaygın olarak görülebilen bir problem olan lipödem; manuel lenfamatik masajlarla ve liposuction yöntemleriyle tedavi edilebilir. Vaser Liposuction uygulaması, lipödem tedavisinde son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Barbie bacak işlemi nedir?

Barbie bacak estetiği son yıllarda yavaş yavaş popülerleşmeye başlayan uygulamalardan biridir. Barbie bacak estetiğinde amaç; aslında hemen hemen her bacak estetiği uygulamasında olduğu gibi kalçadan ayak bileğine doğru daralan biçimli bir bacak görünümüne kavuşmaktır. Bazı klinikler tarafından yapılan işlemler bütününün Barbie Bacak diye adlandırılmasının nedeni ise işlemin çekiciliğini artırmak ve insanların dikkatini daha fazla çekme isteğidir.

Barbie bacak estetiği, bir ameliyatsız işlemler bütünüdür. Barbie bacak estetiği kapsamında bölgesel incelme uygulamalarıyla bacaklardaki dirençli yağlar tahrip edilerek bacaklar inceltilir, ameliyatsız sıkılaştırma yöntemleriyle bacaklar sıkılaştırılır ve selülit tedavileri ile bacaklar fit ve çekici bir görünüme kavuşturulur.

Bu kapsamda ameliyatsız yöntemler düşünüldüğünde Doku Clinic ailesi olarak CoolSculpting ve Emtone ile ihtiyaç duyduğunuz ameliyatsız bacak estetiği uygulamalarını sunmaktayız.

Sarkan bacaklar nasıl sıkılaşır?

Sarkan bacakları sıkılaştırmanın etkin yolu uyluk germe ameliyatı olarak da bilinen bacak estetiğidir. Etkin bir ameliyat olan uyluk germe ameliyatında amaç; bacakların diz kapaklarıyla kalça arasında kalan kısmındaki cilt gevşemelerini gidermek ve fazla deriyi cerrahi olarak çıkartarak sıkı ve fit bir bacak görünümü elde etmektir.

En güzel bacak nasıl olur?

Her insanın kendine has bir vücut yapısı bulunur. Bu sebeple söz konusu estetik girişimler olduğunda her hasta kendi özelinde, kendi fotoğraflarıyla değerlendirilmeli tüm girişimler kişiye özel planlanmalıdır. Bununla birlikte dünyaca kabul edilen bazı estetik kalıplar da söz konusudur. Bunlardan biri de ideal bacak görünümüdür.

İdeal bacak görünümü, kalçadan ayak bileğine doğru daralan ve ince bir ayak bileği ile sonlanan fit, sıkı bacaklardır. Selülitten arındırılmış ve vücut hatlarıyla uyumlu bir bacak görünümü, günümüzde ideal bacak olarak kabul edilmektedir.

Uyluk germe ile bacak estetiği aynı şey mi?

Uyluk germe ameliyatı, bacak estetiği kapsamında yapılan operasyonlardan biridir. Bir nevi bacak estetiği uygulamalarının uyluk germe ameliyatını da kapsadığını söyleyebiliriz. Bacak estetiği ise uyluk germeye ek olarak pek çok ameliyatlı ve ameliyatsız prosedürü içerisinde barındıran uygulamalar bütünüdür.

Uyluk germe ameliyatında sadece üst bacağa müdahale edilir. Buradaki fazla deri alınarak üst bacakta gergin bir görünüm elde edilir. Bacak estetiğinde ise ihtiyaç halinde çarpık veya parantez bacaklar düzeltilir, ayak bileği inceltilir, üst bacaklara müdahalede bulunulur hatta ihtiyaç halinde bacaklara calf implant olarak da bilinen baldır implantı uygulanır.

Bacak estetiği, uyluk germeye göre çok daha kapsamlı bir işlemdir.

Parantez bacak nedir?

Parantez bacak, yaygın olarak görülen bir estetik problemdir. Eğer kişi, ayakları tam karşıya bakıyor ve kapalıyken bacaklarının orta kısmında bir O veya parantez görünümü oluşuyorsa parantez bacak deformasyonundan söz edilebilir. Parantez bacak problemi; hazır dolgu maddeleriyle, implantlarla veya yağ enjeksiyonuyla düzeltilebilmektedir.

Bacağa yapılan yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Hayır, değildir. Hiçbir yağ enjeksiyonu uygulaması kalıcı değildir. Yapılan tüm yağ enjeksiyonu uygulamalarının kalıcılığı hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 1,5-2 yıldır. Bu süre zarfından sonra yapılan işlemin etkilerinin devam etmesi isteniyorsa uygulama mutlaka yenilenmelidir.

Bacaktan alınan yağ yeniden kullanılır mı?

Pek çok farklı bölgede kullanılmak için vücudun çeşitli yerlerinden yağ alımı yapılabilir. Bel, karın, göbek, sırt, basen ve üst bacaklar da bu bölgeler arasındadır.

Çöp bacak estetiği nasıl yapılır?

Çöp bacak, bacakların olması gerekenden çok daha ince olduğu durumları tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. Çöp bacak estetiğinde amaç; bacaklara dolgunluk kazandırarak bacakların vücutla uyumlu, orantılı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktır. Çöp bacak estetiği kapsamında bacaklara yağ enjeksiyonu yapılabilir veya hastaların uygunluk durumuna göre implantlar kullanılabilir.

Çöp bacak ile çarpık bacak aynı mı?

Hayır, değildir. Çöp bacak estetiği bacakların olması gerekenden çok daha ince olduğu durumlarda bacakların yağ enjeksiyonu veya implantlarla kalınlaştırılması işlemidir.

Çarpık bacak ise bacaklardaki deformasyonun ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemlerle giderilmesi işlemidir. Çöp bacak olarak tanımlanan bacak görünümünde herhangi bir çarpıklık değil sadece aşırı incelik söz konusudur.

Bacak estetiği kalıcı mı?

Bacak estetiği, pek çok farklı operasyonu kapsayan bir isimlendirmedir. Eğer bacak estetiği kapsamında yağ enjeksiyonları yapılıyor veya dolgu maddeleri kullanılıyorsa bu işlemler ömürlük uygulamalar değildir.

Hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 2-3 yıl içerisinde etkinliklerini yitirirler. Ancak bacak estetiği kapsamında eğer implantlar kullanılıyorsa o zaman yapılan işlemlerin kalıcı olduğunu söylemek mümkündür.

Bacak implantı tehlikeli mi?

İster plastik cerrahi olsun ister başka branş, farketmeksizin, yapılan her ameliyat kendi içerisinde bazı riskler barındırır. Risksiz ameliyat yoktur.

Önemli olan ilgili prosedürü en iyi şekilde uygulayacak ve olası bir komplikasyonu en iyi şekilde yönetecek bir cerrahı tercih etmektir. Bu kapsamda, eğer alanında yetkin bir plastik cerraha başvurduysanız bacak estetiği uygulamalarının güvenli olduğunu söylemek mümkündür.

Silikon bacak estetiği nasıl yapılır?

Silikon veya diğer bir ismiyle implantların kullanıldığı bacak estetiği operasyonları; ameliyathanede, genel anestezi altında yapılan operasyonlardır. Bu ameliyatlarda diz kapağının arka kısmında, baldır ile diz kapağının birleştiği noktada yatay bir kesi açılarak implantlar yerleştirilir.

Yağ dokuları arasına yerleştirilen implantlar sayesinde bacak estetiği tamamlanır. Bacaklarda implant uygulamaları, çarpık bacak estetiğinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir.

Bacaklara dolgu yapılır mı?

Evet, yapılır. Aquafilling dolgular, bacaklarda kullanılan dolgulardan biridir. Hazır dolgu olarak da bilinen Aquafilling dolgular sayesinde başta çarpık bacak olmak üzere bacaklarda meydana gelen pek çok deformasyon düzeltilebilir.

Kalın baldırlar ameliyatla incelir mi?

Kalın baldırlar, günümüzde sıklıkla karşılaştığımız durumlardan biridir. Kişileri olduğundan çok daha kısa gösteren kalın baldırların tedavisi mümkündür. Eğer kalınlığın nedeni bu bölgede biriken fazla yağ dokusu ise kalın baldırlar ameliyatla inceltilebilir.

Komşu dokuları koruması nedeniyle son yıllarda birçok liposuction yöntemine göre çok daha fazla tercih edilen Vaser Liposuction ile baldırlarda biriken yağ dokuyu almak ve baldırları inceltmek mümkündür.

Bacak estetiğini SGK karşılıyor mu?

Estetik operasyonlar, kişilerin hayatlarında yan hastalıklara neden olan problemleri gidermek için yapılmadığı müddetçe SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Diz estetiği ne demek?

Diz estetiği bacak estetiği uygulamalarının vazgeçilmez işlemlerinden biridir. Eğer sadece diz estetiği yapılacaksa lokal anestezi, bacağa başka işlemler yapılacaksa genel anestezi altında yapılır. Diz estetiği, diz kapağında olan yağ dokulara müdahale edilmesiyle gerçekleşen bir operasyondur.

Diz kapağında bulunan yağ dokuları farklı nedenlere bağlı olarak giderek kalınlaşabilir bu da diz kapağının görünümünün bozulmasına neden olabilir. Diz estetiği ile diz kapağında bu kalınlaşan tabakalar düzeltilerek diz kapağına estetik bir görünüm kazandırılır.

Bacak estetiği ile dizlerdeki görüntü düzelir mi?

Evet, düzeltilebilir. Bacak estetiği kapsamında yapılan diz estetiği sayesinde dizlerde daha estetik bir görünüm yakalamak mümkündür.

Bacak içi sarkmalar nasıl düzelir?

İç bacak sarkmalarına bacak estetiği ile müdahale etmek mümkündür. Eğer bu bölgede belirli bir yağ birikimi varsa o zaman önce Vaser Liposuction ile bölgeye müdahale edilir. Buradaki fazla yağ tahrip edilerek alınır. Ardından sarkan cilt gerilerek gergin, sıkı ve fit bir görünüm elde edilir.

Bacak estetiği kaç saat sürer?

Bacak estetiği ameliyatlarında operasyon süresi yapılacak ameliyatın kapsamına göre değişiklik gösterir. Eğer sadece yağ alımı yapılacaksa 1 saat gibi bir sürede tamamlanırken eğer germe işlemi de yapılacaksa o zaman operasyon süresi 2 saate kadar uzayabilmektedir.

Ameliyatla bacaklar inceltilir mi?

Evet, incelir. Farklı nedenlere bağlı olarak bacaklarda biriken yağlar, Vaser Liposuction ile alınarak bacaklarda daha ince ve fit bir görünüm elde edebilir.

Ameliyatla bacaklar kalınlaşır mı?

Evet, kalınlaşır. Çöp bacak başta olmak üzere eğer bacaklar, olması gerekenden daha ince ise yağ enjeksiyonları, dolgular veya implantlar sayesinde bacaklar kalınlaştırılabilir.

Ameliyatla ayak bileği inceltilir mi?

Eğer ayak bileğinin kalın olmasının nedeni ayak bileğinde biriken yağlar ise evet, ameliyatla ayak bileğinde belirli bir oranda incelme sağlanabilir. Ancak ayak bileğinin kalın olmasının nedeni kemik yapıysa o zaman ameliyatla ayak bileği inceltilememektedir.

Çarpık bacak ameliyatı zor mu?

Alanında yetkin bir plastik cerrah tarafından yapıldığında çarpık bacak ameliyatı hem hastalar hem de cerrah için güvenilir ve konforlu bir operasyondur.

Bacak inceltme estetiği gerçekten işe yarıyor mu?

Doğru bir planlama akabinde kişiye özel şekilde hazırlanan ameliyat prosedürü sayesinde bacak estetiği ameliyatlarında yüksek hasta memnuniyeti elde edilebilmektedir. Bacak estetiği sayesinde daha ince, fit ve sıkı bacaklara kavuşmak mümkündür.

Bacak ameliyatı fiyatları

Bacak estetiği ameliyatları fiyatları, işlemin kapsamına göre değişiklik gösterir. Bu sebeple standart bir bacak estetiği fiyatından bahsedebilmek mümkün değildir.

Bacak ameliyatı sonrası ödem

Bacak estetiği ameliyatlarından sonra ilk 3 hafta tayt benzeri bir korse giyilir. Bu korse ödem oluşumunu minimalize etmekle birlikte operasyonu takiben ilk haftalarda ödem, morluk ve hafif şişlikler görülmesi normaldir. Operasyondan 2-3 hafta içerisinde bu ödem, morluk ve şişlikler dokular toparlandıkça ve yenilendikçe kendiliğinden geçmektedir.

En iyi bacak estetiği yapan doktor

Bacak estetiği ameliyatları fit ve biçimli bacaklara kavuşmanın etkin yoludur. En iyi bacak estetiği yapan doktor ve ekibini bulmak için mutlaka başvurduğunuz merkezlerdeki doktorun tecrübesini öğrenmeli ve mümkünse daha önce bacak estetiği ameliyatı olan hastaların öncesi sonrası fotoğraflarını görmeyi talep etmelisiniz.

Bacak estetiği ameliyatından ne kadar zaman sonra banyo yapabilirim?

Operasyondan 2-3 gün sonra ılık suyla duş alınmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Bacak estetiği ameliyatı sonrası güç kaybı yaşar mıyım?

Hayır, bacak estetiği ameliyatları bacaklarınızda herhangi bir güç kaybına neden olmaz.

Bacak estetiği ameliyatı sonrası denge kaybı yaşar mıyım?

Hayır, bacak estetiği ameliyatlarına bağlı olarak herhangi bir denge kaybı, yürümede veya koşmada bir zorluk yaşamazsınız.

Bacak estetiği felç yapar mı?

Hayır, bacak estetiği ameliyatlarının böyle bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bacak estetiğinden sonra koşabilir miyim?

İyileşme döneminiz tamamlandıktan sonra günlük rutinlerinize dönebilir, rahatça uzun yürüyüşler yapabilir, koşuya çıkabilirsiniz.

Bacak estetiğinden sonra spor yapabilir miyim?

Evet, iyileşme döneminiz tamamlandıktan sonra spor ve egzersiz yaşamınıza yeniden dönebilirsiniz. Bacak estetiği operasyonları, iyileşme dönemleri tamamlandıktan sonra spor aktivitelerini engelleyen uygulamalar değildirler.

Bacak estetiğinden sonra ne zaman yürüyüş yapabilirim?

Konforlu bir operasyon olan bacak estetiği ameliyatından 1 hafta sonra hafif yürüyüşlere başlanabilir. Ancak antremanlar ve ağır egzersizler için 4 hafta beklenmesi gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular