Whatsapp

Bi-One Çatlak Tedavisi

Seans Sayısı
10
Operasyon Süresi
30-45 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
Kişiye Göre Değişir
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Yok
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlaklar, cildimizin dermis tabakasında derinin olağandan fazla gerilmeye dayanamaması sonucunda ortaya çıkan yırtıklardır. Cilt çatlaklarının temel nedeni hormonal değişimlerdir.

Hamilelik, ergenlik dönemi, hızla kilo alma ya da aniden zayıflama gibi çeşitli değişimler hormonlarımızda da değişikliklere neden olur. Bu değişiklikler sonucunda derimiz gerilir ve çatlaklar ortaya çıkar.

Bilinenin aksine yalnızca kilo alıp verme ya da yoğun spor sonucunda oluşan kaslar, vücutta çatlak oluşturacak kadar büyük bir gerginlik yaratmaz.

Halk arasında çatlak oluşumunun asıl nedeni olarak bu sebepler gösterilse de asıl neden hormonlar ve bu hormonlardaki değişimlerdir. Çatlaklar vücutta ilk anda kızarık bir yırtık gibi gözükür. Zaman içerisinde bu renk beyaza doğru döner ve cilt üzerinde ince yaralar olarak karşımıza çıkar.

Her üç kadından birinde görülen deri çatlakları ya da daha tıbbi adıyla Stria, görsel açıdan kaygı oluşturan ve tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olarak kabul edilir. Sizler de bi one çatlak tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Cilt Çatlakları Neden Oluşur?

Cilt destek dokusu %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşmaktadır. Kolajen ve elastin, cilde esneklik veren, cildin daha sıkı görünmesini sağlayan ve vücut tarafından üretilen önemli proteinlerdir.

Derimizin orta tabakası olan dermis, içerdiği bu lifler sayesinde cildin temel çatısını oluşturur. Dermis tabakasının ana maddesi olan kolajen lifleri, cildin dayanıklılığını ve yapısal bütünlüğünü korur ve daha ince olan elastin lifleri ile birlikte gözenekli bir ağ oluşturur. Çatlak oluşumu, cildi sıkılaştıran temel çatının yıkılması, kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerinin kopması sonucunda meydana gelir.

Çatlak oluşumunu tetikleyen nedenler arasında düzensiz ve kötü beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik, yaşlılık, hamilelik, ergenlik ve ani kilo değişimi bulunur.

Biodermogenesi (Bi-one) Nedir?

Bi-One, çatlakların gerçek anlamda düzeltilebileceğini, uzun süre kalıcı sonuçlarıyla akademik olarak kanıtlanmış tek metottur. Bi-One, diğer tedavilerden farklı olarak dokulara hasar vermez.

Bio-uyumlu manyetik alan ile birlikte bazı spesifik amino asit bazlı serumların cilde verilmesi esasına dayanan bu işlem, dokuların biyolojik olarak tekrar canlanmasına ve kendi kendini yenilemesine yardımcı olur.

Bi-One kolajen ve elastin liflerini uyarmanın yanı sıra melanin pigmenti üreten melanosit hücrelerinin de normal renk üretme yeteneğini yeniden kazanmasını ve çatlak dokusunun derinin diğer bölgeleriyle aynı rengi almasını sağlar.

Tedavi sürecinde ilk seanstan itibaren çatlaklar derinliklerini kaybeder, daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmeye başlanır. Bi-One tedavisi, lenfatik kan dolaşım ve miktarını artırıp stabilize eder ve çatlakların rengini normale çevirir. Yenilenme süreci, çatlakların rengi ciltle uyum sağlayıncaya kadar (derinlik ve bronzlaşma) devam eder. Bi-One ile elde edilen sonuç kesin ve kalıcıdır.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bi-One tedavi alanının genişliğine bağlı olarak değişkenlik gösterse de genellikle tek bölgeye uygulanır. Uygulama bölgesinin çok dar olması halinde ekstra olarak ikinci bir bölgeye de uygulama yapılabilir.

Bi-One ile en sık tedavi edilen bölgeler;

  • Göğüsler
  • Kollar
  • Bel çevresi
  • Karın
  • Sırt
  • Kalça
  • Bacaklar

Bi-One Uygulamasının Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Hormonal değişiklikler nedeniyle oluşan deri çatlakları için günümüzde de halen uygulanmakta olan yöntemler, ciltte mikro hasar yaratma prensibine dayanılarak gerçekleştirilen tedavi sistemleridir.

Erken dönem cilt çatlaklarının tedavisinde yaklaşık 10 yıldır uygulanan Pulsed Dye lazer ve karboksiterapi gibi tedavilerle cilt yüzeyindeki çatlaklarda belirli bir iyileşme sağlanabiliyor olmasına rağmen, ciltte renklenme elde edilemiyordu.

Beyaz renkteki çatlakları tedavi edebilen hiçbir teknoloji yoktu. Fakat Biodermogenesi yöntemiyle gerek yeni (kırmızı renkli, stria distensa rubra) gerekse eski (beyaz renkli, stria distensa alba) çatlaklarda olumlu düzelmeler ve renklenme elde edebilmek artık mümkün.

İtalya’da yıllar süren Ar-Ge çalışmalarının sonunda sektörde ilk defa cilde hasar vermeden çatlakları tedavi eden Bi-One sistemi icat edildi. Bu sistem ile ortalama %85 oranında iyileşme sağlandığı klinik çalışmalar ile kanıtlandı ve Bi-One, estetik sektöründe kesin tedavisi olmadığı düşünülen çatlakları ortadan kaldırdı.

Ciltteki kolojen oluşumu olumlu yönde etkilemek için Doku Clinic’de Red Touch kolojen tedavisi uygulaması da mevcuttur. Daha fazla bilgli almak için Red Touch sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hamile ve vücutta kalp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir.

Hayır, ağrısız ve konforlu bir işlemdir.

İşlem sonrasında deride hafif kızarıklık dışında bir yan etki görülmez ve kişi uygulama sonrasında günlük sosyal yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir. Bi-One tedavisinin en büyük avantajı yaz aylarında da uygulanabiliyor olmasıdır. İşlemden sonra, lazer veya benzer tedavilerde olduğu gibi, güneşten korunmaya gerek yoktur.

Erken dönem çatlakları için 8-10 seanslık tedaviler, geç dönem çatlakları için yaklaşık 15-20 seanslık tedaviler gerekir. Çatlak tedavisinde haftada ortalama 2 seans yapılması önerilir.

Bi-One tedavisinin seans süresi ortalama 45 dakikadır.