Whatsapp

Ellanse Akıllı Dolgu

Seans Sayısı
1
Operasyon Süresi
40 Dakika
Sonuçların Kalıcılığı
1,5 - 3 Yıl
Hastanede Yatış
Yok
Hassasiyet Süresi
1 Gün
İşe Dönme Süresi
Hemen
Anestezi
Krem ile Anestezi
Mevsim
Her Mevsim
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İÇİN
Bizimle İletişime Geçin
KVKK ve Gizlilik Sözleşmesi Okudum, onaylıyorum.

Ellanse Akıllı Dolgu Nedir?

Bir ila dört yıl arasında değişen kalıcılığı ve biyolojik emilebilirlik özelliği ile akıllı dolgu uygulamaları, bio-uyumlu yeni nesil kolajen uyarıcıları arasında yer alır.

Akıllı dolgunun içeriğindeki ana etkin madde Polikaprolaktondur (PCL) ve dolgu ürününün %30’unu oluşturur. Dolgu karışımının %70’ini ise taşıyıcı ve hacim kaplayıcı olarak kullanılan Karboksimetil Selüloz (CMC) isimli yarı sentetik, suda çözünebilir polimer oluşturur. Uygulamada dolgunluk hissini görmemizi sağlayan CMC taşıyıcı madde genelde işlemden 1 ay sonra eriyerek yok olur.

Üretilen yeni kolajen lifleri derimizde bulunan Tip I kolajendir. Tip I kolajen vücutta bulunan en yaygın kolajendir. Diğer kolajen uyarıcı dolgu maddeleri yara iyileşme kolajeni olan ve cilde esneklik ile sağlamlık kazandıran Tip III kolajeni uyarırlar. Bu farklılık Akıllı Dolguyu diğer kolajen uyarıcı dolgulardan ayıran en önemli unsurdur. Sizler de ellanse akıllı dolgu hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

İşlem görecek bölgelere anestezik krem uygulandıktan sonra dolgu maddesi deri altına küçük miktarlarda enjekte edilir. Tedavi sonrasında günlük yaşama hemen dönülebilir. Akıllı dolgu uygulaması hastanın sosyal yaşamını etkilemez.

Uygulamadan sonra görülen hafif dolgunluk jelin yapısından kaynaklanmakla birlikte, geçici bir durumdur ve birkaç hafta içerisinde kaybolur. Vücutta yeterli miktarda kolajen oluşumu sağlanması ve tedavinin gerçek etkisini görmek için 3-4 ay beklemek gereklidir. Bu belirtilen süre sonunda ise cilt dokusunda istenen etki görülebilmekte ve cilt kalitesi ile görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanmaktadır.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Akıllı dolgu yöntemi yüz bölgesinde dudaklar, göz çevresi ve göz altı kısımlarına uygulanır. Bu bölgeler dışında hacim ve lifting gereksinimi olan her bölgeye uygulanabilir.

 • Yüzdeki derin kırışıklıklar,
 • Yanaklar ve şakaklardaki hacimsel kayıplar,
 • Yüzdeki izler,
 • Yüz ovalini tekrardan elde etmek,
 • Elleri gençleştirmek,
 • Cilt sarkmalarını azaltmak veya gidermek için uygulanır.

“Kalıcılığı ve tetiklediği kolajen üretimi ile en çok tercih edilen medikal estetik işlemlerinden biridir.”

Kimlere Uygulanamaz?

 • Hamilelere,
 • Kortizonlu ilaç kullananlara,
 • Kontrolsüz diyabet hastalarına,
 • Otoimmün hastalarına,
 • Deride viral ve bakteriyel enfeksiyonu olan kişilere,
 • Metabolik sendromlu kişilere.

Diğer Dolgu Uygulamalarından Farkı Nedir?

Kolajen, doğru sıkılığı, esnekliği ve yumuşaklığı korumaya yardımcı olan, cildimizde doğal olarak bulunan önemli yapı taşlarından biridir. Zaman içerisinde, cildimiz doğal kolajenini kaybeder bu nedenle cildimizde gevşeme, kırışıklıklar ve kıvrımlar oluşur. Ellanse Akıllı Dolgu, canlı ve genç görünümü geri kazandıracak olan yeni kolajen oluşumunu uyarmak için vücudun doğal tepkisini kullanır.

Akıllı Dolgunun içeriğinde toksik maddeler yer almaz. Bakterilerden üretilmediği için alerji gelişme riski düşüktür. Akıllı Dolgu, 12 aylık değerlendirmede Global Estetik İyileştirme Oranı’na (GAİS) göre %90 hasta memnuniyeti, %92 hekim memnuniyeti sonuçlarına sahiptir.

Aynı zamanda istatistiksel verilerle kanıtlanmış bir dolgu ürünüdür. Yapılan klinik çalışmalarda Akıllıı Dolgu uygulaması yaptıran hastaların, 12 ay sonra değerlendirildiğinde, cilt yapısının başlangıç değerlerine göre çok daha iyi olduğu görüldü.

Akıllı Dolgu, tam biyolojik emilim sağlayan özelliği sayesinde, istenilen etki süresinin sonuna gelindiğinde normal metabolik yollarla CO2 ve su olarak vücuttan tamamen atılır.

Birçok güvenlik testinden geçmiş onaylı bir tıbbi ürün olan Akıllı Dolgu, hayvansal, bitkisel veya insanlardan elde edilen herhangi bir maddeyi içermez. Ürün içeriğinde yer alan mikro kürecikler sayesinde öngörülebilir ve kontrollü bir güvenlik profili vardır.

Yumuşak ve doğal görünüm ile kişinin cilt dokusu ile uyum sağlayan akıllı dolgu maddesinin bir başka önemli farkı da etkisinin 1 ayda başlayıp 4 aya kadar yavaş bir şekilde kendini gösteriyor olmasıdır.

Bu durum, hızlı hacim artışı sağlamadığı için hastalar için olumlu bir farklılıktır. Diğer dolgulara oranla bu dolgunun daha güvenilir olduğu söylenebilir.

Doku Clinic’de Red Touch kolajen tedavisi alternatif tedavilerden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular