Whatsapp

Kimler Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Kimler Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlarda, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ama cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş ise yüz germe ameliyatı yapılabilir.

Yüz, gençliğin güzelliğini çevreye taşır. Yaşlanmayla birlikte bu etkiler öncelikle yüzde görülmeye başlanır ve insanlar tarafından ilk olarak yüzünüzdeki değişikliklerden farkedilir.

Sağlıklı beslenmek, düzenli uyumak, stres ve üzüntüden uzak yaşamak, düzenli spor yapmak, sigara ve alkol kullanmamak, bol su içmek, güneşten uzak durmak ve iyi bir genetik yapıya sahip olmak yaşlanmayı geciktirir.

Ama unutulmamalıdır ki tüm bunlara rağmen yaşlanmak yine de kaçınılmazdır.

Yüzdeki yaşlanmayı önlemek için kozmetik ürünler ilk seçenektir. Kozmetik ürünlerin çözemediği sorunlar için Plastik Cerrahi birçok ameliyat ve ameliyat dışı işlem sunmaktadır. Bunlara genel olarak “yüz gençleştirme işlemleri” adı verilir.

Yüz gençleştirme insanı doğal yapısına uygun, onu farklılaştırmadan geçirdiği yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve bir miktar da olsa tersine çevirmektir.

Doğru ve dozuna uygun yapılan Plastik Cerrahi işlemleri ile insanın daha yumuşak ve güzel yaşlanması sağlanabilir.

Bu konuda yapılabilecek işlemler

Yüz gençleştirme ameliyatlarını üç tiptir:

Üst yüz gençleştirme:

Alın bölgesi, şakaklar, kaşlar ve üst göz kapakları. Endoskopik ve açık alın germe işlemleri, şakak germe, kaş kaldırma, kaş askıları, üst göz kapağı cerrahisi (üst blefaroplasti) ve b0t0x uygulamaları sayılabilir.

Orta yüz gençleştirme:

Alt göz kapakları, yanaklar ve elmacık kemikleri. Alt göz kapağı ameliyatı (alt blefaroplasti), endoskopik orta yüz germe, alt kapaktan yapılan orta yüz germe işlemleri, orta yüz askıları, yağ enjeksiyonları ve dolgular sayılabilir.

Alt yüz ve boyun germe:

Yüz ve boyun germe ameliyatları, boyuna liposuction işlemleri sayılabilir. Ameliyatsız gençleştirme işlemleri arasında askı işlemleri, cilt soyma işlemleri (peeling), b0t0x, PRP (gençlik aşısı) ve dolgu uygulamaları sayılabilir.

Kimler Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!