Whatsapp

Etkili Sivilce Tedavisi: BBL Hero Full Body

Etkili Sivilce Tedavisi: BBL Hero Full Body

Sağlıklı görünen, parlak ve lekesiz bir cilt herkesin hayallerini süsler. Ancak; beslenme, yanlış cilt bakımı, genetik miras ve hormonal dengeler cildinizde istenmeyen oluşumlara neden olur.

Sivilce oluşumu belirtilen faktörlerin dışında yanlış ürün ve tedavi tercihlerinden de etkilenir. BBL Hero uygulaması, sivilce tedavisinde tercih edilen etkili bir yöntemdir.

Bu uygulama geniş bant teknolojisi sayesinde cilt kusurlarını azaltmayı vadeder, aynı zamanda cildin kendini yenileme hızına destek olarak pürüzsüz ve canlı bir sonuç elde etme imkanı verir.

Ciltteki lekeleri ısıtarak yok etme mantığı üzerine kurulu olan sistem konforlu uygulama sunar. Peki sivilceler neden oluşur? Sivilce izinin sebepleri nelerdir?

Sivilceler Neden Oluşur? Neden İzi Kalır?

Kimi zaman ağrılı ve oldukça büyük bir hal alan sivilceler sebum salgılayan kanalların tıkanması sonucunda meydana gelir. Komedon ve siyah noktayla birlikte en yaygın görülen cilt problemleri arasında yer alır. Ergenlik döneminde artan sebum salgılaması ciltte oluşan ağrılı ve büyük aknelere neden olur.

Bu büyük boyutlardaki ağrılı aknelerin sıkılması ve oynanması kalıcı izlere neden olabileceği için önerilmez. Hem görüntü hem de sağlık açısından rahatsız edici bir etki yaratan sivilcelere her yaş döneminde rastlanabilir.

Sivilce beslenme ve genetik yatkınlık gibi birçok unsura bağlı olarak gelişir. Yüz, sırt, omuz ve vücudun diğer bölgelerinde rastlanan bu oluşumlar ağrılı olmasının yanı sıra kalıcı izlere de neden olabilir.

İltihap sonucunda şişen ve kızaran sivilce çoğu zaman rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu bölgede oluşan lezyon bölgedeki folikül duvarında yırtılma meydana getirir. Sivilcenin boyutu yırtılmayı ve dolayısıyla iz kalma ihtimalini etkiler.

Dermis adı verilen deri altının zarar görmesi kalıcı izlerin oluşmasına neden olur. Sivilce oluşumunda olduğu gibi izlerin meydana gelmesinde de yapılan bazı hatalar sorunun derinleşmesine sebebiyet verir.

İyileşme sürecindeki iltihaplı sivilceleri sıkmak dermisin zarar görme olasılığını arttırarak ileride yaşanacak daha zorlu süreçlere yol açabilir. Bu nedenle zamanla koyu bir renk alan veya doku kaybı nedeniyle çukur meydana getiren sivilce izlerinin oluşmaması için tavsiyelere uyulması gerekir.

Etkili Sivilce Tedavisi: BBL Hero Full Body

Sivilce İzleri Hangi Cilt Tiplerinde Görülür?

İdeal seviyesinin üzerinde üretilen sebum yağlanma ve beraberinde gelen cilt problemlerinin başlıca nedeni olarak gösterilir. Sivilce fazla üretilen sebumun cilt kanallarını tıkamasından dolayı oluşur.

Bu nedenle yağlı cilt tipine sahip olanlar sivilce ve diğer cilt problemleriyle daha sık karşılaşır. Alın, burun ve çene gibi cildin nispeten daha yağlı bölgelerinde sivilce oluşumuna yaygın olarak rastlanır.

İltihaplanan sivilceler bazı durumlarda kalıcı izlerin oluşmasına neden olur. Karma cilt tipine sahip olanların da kimi zaman akneye yatkın olduğu gözlemlenir. T bölgesi ve çene gibi daha sık yağlanan bölgelerde sivilce ve bundan kaynaklı kalıcı izler meydana gelir. Yağlı ve karma cilt tiplerine sahip olanlarda beslenme ve hormonal değişim gibi faktörlerden dolayı sivilce problemi görülme oranı daha fazladır.

BBL Hero Full Body Nedir? Sivilce ve İzlerini Nasıl Yok Eder?

BBL Hero olarak adlandırılan geniş bant ışık uygulaması, cilt problemleriyle mücadele etmede etkili bir yöntem olarak gösterilir. Hassas ve zamanla yıpranan cilt katmanını yenilerken ona eski parlaklığını kazandırmayı vadeder.

Gelişmiş bir anti-aging sistemi olarak rağbet gören uygulama vadettiği işlevleri güçlü bir ışıkla gerçekleştirir. Yaşlanma karşıtı olarak da fayda sağlayan uygulama yüz ve vücutta oluşan sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılır.

BBL Hero Full Body ışınları sivilce izlerinin tedavisinde etkili ve kalıcı bir sonuç sağlar. Lazerden farklı olarak ışığı geniş bir bant olarak yansıtan yöntem koyu renk lekelerde üstün performans sergiler. Uzun yıllardır bulunan veya yeni oluşan sivilce izlerinin kısa sürede tedavi edilmesi mümkün hale gelir.

BBL Hero Full Body uygulaması cilt için birçok faydayı beraberinde getirir. Yöntemin hangi amaçla uygulanacağı işlem programının değişmesine neden olur.

Sivilce izi tedavisi için yaygın olarak tercih edilen yöntem koyu renkli lekelere birkaç seansın ardından gözle görülür biçimde olumlu etki eder. Uygulamayı yapan cihazda yer alan filtreler ciltteki lekenin derinliği ve rengine göre dalga boyunu belirler.

Kahverengi ve kırmızı tonlara sahip sivilce izleri gelişmiş cihaz sayesinde yüksek ışık kaynağına maruz bırakılır. Lekeleri yok ederken cildin kendini yenileme hızını da etkileyerek kırışıklık ve renk solgunluğu gibi şikayet için de katkı sağlar. Temel mantığı lekeyi ısıtarak yok etmeye dayalı olan bu sistem vücudun birçok bölgesinde kullanılabildiği için tercih sebebi olur.

Etkili Sivilce Tedavisi: BBL Hero Full Body

Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sağlamış olduğu faydalar nedeniyle tercih edilen BBL Hero Full Body, etkilerini kısa sürede gösterdiği için memnuniyet sağlar. Sivilce izlerinin bulunduğu yüz, omuz, sırt ve diğer bölgelerde kalıcı çözümler sunar. Hassas bölgeler için de kullanılan yöntemin uzman ve deneyimli kişilerce uygulanması önerilir. BBL Hero Full Body işlemi şu aşamaları takip ederek uygulanır:

 • Lekenin durumuna göre uygulama süresi ve seans sayısı belirlenir.
 • Geniş bant ışınlarına karşı gözleriniz koruma altına alınır.
 • Hassas alanlarda yapılacak uygulamalar için anestezi etkili kremler kullanılır.
 • 15 ile 60 dakika arasında değişiklik gösteren sürede seans tamamlanır.
 • Tedavi sonrasında oluşan kızarıklık kısa süre sonra azalarak yok olur.
 • Tedavinin ardından oluşma ihtimali olan koyuluk zamanla dökülerek pürüzsüz bir görünüm halini alır.
 • Güneş ışınlarına karşı cildinizde 2 günlük hassas koruma sağlayarak önlem alabilirsiniz.
 • İşlem sonrasında tavsiyelere dikkat ederek günlük hayatınıza sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Güvenlik Konusunda Ön Plana Çıkan Özellikleri Nelerdir?

BBL Hero Full Body işlemini gerçekleştiren cihaz sivilce izi tedavisinin yanı sıra kırışıklık giderme gibi işlevler de sunar. Sivilce izi gibi yanık ve hamilelik döneminde oluşan çatlaklar için de fayda sağladığı belirtilir.

Bu nedenle yapılacak işlemin tespit edilmesi cihazın hangi amaçla kullanılacağını belirler. Cilt tipi ve diğer unsurlar kontrol edildikten sonra uygulama yapmanın uygun olup olmadığına dair karar verilir. İşlemin güvenli bir şekilde yerine getirilmesi için bazı durumlarda uygulama yapılmaz. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hamilelik,
 • Ciltte aktif iltihap varlığı,
 • Yakın zamanda solaryuma girilmesi,
 • Işına karşı alerjik reaksiyon,
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanılması.

Uygulama için herhangi bir sakınca taşımayanlar için süreç en kısa sürede başlatılır. Lekenin durumuna göre belirlenen seans ve diğer unsurlar sonucunda kısa sürede olumlu etkiler gözlemlenir. Hassas ve gelişmiş bir cihazla yapılan işlem işin uzmanları tarafından yerine getirilir.

Bu sayede leke tedavisi sürecinden memnun kalarak ayrılmanız sağlanır. İşlemin türüne göre değiştirilen ayarlamalar izin derinlik ve tonu hakkında hassas ölçüm sağladığı için gerekli miktar ve sürede uygulama yapılır.

Sivilce izi tedavisinin yanı sıra çukur ve yara izlerinin tedavisinde de etkili sonuçlar sağlar. Ayrıca gözeneklerin sıkılaştırılması, yanık izlerinin tedavisi ve çatlak tedavisinde de BBL Hero Full Body uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Ciltteki kolajen oluşumu olumlu yönde etkilemek için Doku Clinic’de Red Touch kolojen tedavisi uygulaması da mevcuttur. Daha fazla bilgi almak için Red Touch sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Etkili Sivilce Tedavisi: BBL Hero Full Body

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!