Whatsapp

İstanbul Art Show – 2019

İstanbul Art Show

Sanatın herkes için ulaşılabilir olmasını, her kesimden insana dokunabilmesini amaçlayan ve 2019 yılında ikincisi düzenlenen İstanbul Art Show Fuarı’nın ana sponsoru Doku Clinic oldu. Kliniğin kendi sanat koleksiyonu da fuara damga vuran sergiler arasında yer aldı.

Resim, heykel, seramik, grafik, fotoğraf, dijital art ile ilgilenen sanatçılar, sanatsal yayınlar, ulusal ve uluslararası sanat galerileri, çağdaş sanat müzeleri, koleksiyonerler, sanat eğitimi ile ilgili kurum ve kuruluşlar ile yayınevleri, çağdaş sanat dünyasına açılan yeni bir pencere olan İstanbul Art Show’da bir araya geldi. Fuarın ana sponsorluğunu üstlenen Doku Clinic’in sanat koleksiyonundan, “Hakikat Askıda: Post-Truth Çağında Sanat” teması çerçevesinde seçilen 30 yapıtlık sergisi de sanatseverlerle buluştu.

19 Aralık’ta gerçekleşen gala gecesinde konuşma yapan Doku Clinic Kurucusu Dr. Serkan Aygın, İstanbul Art Show’da yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti. İstanbul Art Show’un Sanat Direktörü Yalın Alpay ise “Doku Clinic’in 300 parçayı aşan dev koleksiyonundan İstanbul Art Show Sanat Direktörü olarak benim ve İstanbul Art Show Seçici Kurulu’nun seçtiği 30 parçalık çok güçlü bir sergi var. Bu sergi Türkiye’nin, Kıta Avrupası’nın ve Büyük Britanya’nın önde gelen sanatçılarının enstalasyon, tablo, heykel ve rölyeflerinden meydana geliyor. Doku Clinic Koleksiyonu, kurumun kurucu ortakları Serkan ve Melda Aygın’a ait. Aygın çifti bu dev koleksiyon için ciddi zaman, bütçe ve emek harcamışlar. Böylesine güçlü yapıtların İstanbul Art Show’da sergilenecek olması, İstanbullu sanatseverler için de büyük bir kazanç olacak” dedi.