Whatsapp

Güvenli Leke Tedavisi Nasıl Olur?

Güvenli Leke Tedavisi Nasıl Olur?

Ciltte oluşan lekeler istediğiniz parlak ve pürüzsüz görünüme engel olabiliyor. Bu lekeler kimi zaman güneşe maruz kalmaktan kimi zaman da; sivilce, siyah nokta ve rosacea gibi rahatsızlıklardan sonra oluşarak kalıcı hale geliyor.

BBL Hero Full Body uygulaması, kullanılan ürünlere rağmen geçmeyen lekelerin tedavisi için güvenli ve etkili sonuçlar sağlıyor.  Geniş bant ışık teknolojisi olarak tanımlanan uygulama lekelere yüksek ışıkla nüfuz ederek kısa sürede yok etme imkanı veriyor.

Leke tedavisinde hızlı ve kalıcı çözümler vadeden bu işlem gelişmiş bir cihazla gerçekleştiriliyor. İşleme başlamadan alınan önlemler ve özenli uygulama sonucunda lekelerde gözle görülür bir değişim meydana geliyor. Etkisini bilimsel otoritelerce kanıtlamış olan bu uygulamayı tercih ederek uzun süredir sizinle olan kalıcı lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

BBL Hero Full Body Nedir?

Cildi daha sağlıklı ve canlı göstermek için kullanılan ışın tedavileri ameliyatsız ve acısız bir yöntem isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Geniş bant ışık teknolojisi olarak adından söz ettiren BBL Hero Full Body yaklaşık 25 yıldır vücudun farklı bölgelerindeki leke tedavisi süreçlerinde kullanılır.

Birden fazla faydayı bir arada sunan bu uygulama kırışıklık giderme ve leke tedavisinde uygulanır. Uygulandığı lekenin yanı sıra etrafındaki bölgelerde de faydalı sonuçlar doğuran bir işlem olarak bilinir.

Cildin daha dinç bir görünüme kavuşmasına katkı sağlayan bu yöntem aynı zamanda çukur halini almış sivilce izlerinde de istenilen etkiyi bırakır. Benzer şekilde yanık izi ve güneş lekelerinde de kısa sürede etkili sonuçlar doğuran oldukça etkili bir işlem olarak bilinir.

BBL Hero Full Body, cilt katmanlarına nüfuz ederek lekesiz ve doğal rengine ulaşma imkanı verir. Hücrelerdeki kolajen üretimini arttıran uygulama buna bağlı olarak gelişen kırışıklık görünümünü azaltırken cildin yenilenmesi, ışıldaması ve daha birçok faydayı da beraberinde getirir.

Cilt tabakasında bulunan lekeler ve kızarıklıklar için kılcal damarları harekete geçirerek eşit bir tona ulaşma imkanı verir. Bu işlevi nedeniyle rozasea hastalığından muzdarip olanların ihtiyacı olan melanin dengesini sağlar.

Cihazın cilt katmanları arasında yaptığı bu uygulama cildi istediğiniz dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. İşlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etme olanağı sunar. Güneş koruması konusunda üzerinde durulan tavsiyelere uyarak işlemin olumsuz etkilerine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Doku Clinic’da Konsültasyon Süreci Nasıl İlerler?

BBL Hero Full Body uygulaması gelişmiş ve güvenilirliği uzman otoritelerce onaylanmış bir cihazla gerçekleştirilir. Yetkin kişiler tarafından gerçekleştirilen tedavinin seans sayısı ve uygulama biçimi cildin ihtiyaç duyduğu işleme göre değişiklik gösterir.

Dolayısıyla işleme başlamadan önce konsültasyon sürecinin özenli bir şekilde yürütülmesi önem taşır. Her cildin kendine özgü bir yapısı bulunduğu için leke tedavisi uygularken hangi cilt tipine sahip olduğunuz ve hassasiyet dereceniz kontrol edilir.

Geniş bant ışın teknolojisi ile tedavi edilecek bölgenin uygunluğu hakkında verilen karar sonucunda hareket edilir. Etkili ve bir o kadar da dikkatli uygulanması gereken bu yöntemin konsültasyon sürecinde şu hususların kontrolü yapılır:

  • Cilt tipi,
  • Yaş,
  • Cilt problemi,
  • Ciltte mevcut iltihap ve enfeksiyon varlığı,
  • Kullanılan ilaçlar,
  • Yakın zamanda oluşan güneşlenme ve solaryum etkisi.

Birden fazla hususun kontrolü sonucunda verilen tedavi kararı genelde yaz ayları dışında gerçekleştirilir. Tedavi sonrasında oluşacak hassasiyet için güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmanız tavsiye edilmez. Bunun dışında günlük hayatınızı aksatacak herhangi bir yan etkisi bulunmayan uygulama belirli periyotlarla gerçekleştirildiğinde önemli ölçüde katkı sağlar.

Seans sayısı, lekenin durumu ve diğer birçok etken tedavi gidişatı ve sonucunu etkiler. Bu nedenle 2 ile 6 arasında değişen seans aralıklarına düzenli olarak katılmak leke görünümün azalarak yok olmasını kolaylaştırır. Doğru problem tespiti ve tedavi süreci sonunda lekelerden kurtulurken cildiniz için parlaklık, gerginlik ve diğer faydaları elde edebilirsiniz.

Güvenli Leke Tedavisi Nasıl Olur?

BBL Hero Full Body İle Uygulama Nasıl Yapılır?

BBL Hero Full Body cildin katmanlarına gönderdiği ışınla lekelerle etkili bir mücadele sağlar. Kolajen miktarını arttırarak cildi daha gergin, lekesiz ve parlak bir hale getiren işlemin uygulama süreci de konforlu bir şekilde ilerler.

Ağrısız ve acısız bir tedavi süreci sağladığı için oldukça rağbet görür. Anestezi ve istirahat gerektirmeyen uygulamanın ardından günlük hayatınıza kısa sürede dönebilirsiniz.

2 ile 6 arasında değişen seans sayısı cilt tipi ve lekenin durumuna göre belirlenir. 1 ay arayla gerçekleştirilen seansların düzenli olarak gerçekleştirilmesi işlemden alınan sonucu doğrudan etkiler. Uzman kişilerce yürütülen BBL Hero Full Body uygulaması şu aşamaları takip ederek ilerler:

  • Özenle yürütülen konsültasyon süreci sonunda yapılacak işleme ve seans sayısına karar verilir.
  • İşleme başlamadan önce hassas bölgelere anestezik kremler sürülebilir.
  • Işınlardan olumsuz etkilenmemeniz için gözler koruma altına alınır.
  • Bölgenin genişliğine bağlı olarak işlem süresi 15 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterir.

Uygulandığı leke üzerinde kısa sürede etkilerini göstermeye başlayan işlem diğer bölgelere de fayda sağlar. Ciltteki kolajen üretimini destekleyerek sağlıklı bir görünüm için katkı sunar. Yan etkisi bulunmayan bir uygulama olarak tercih edilen işlemden sonra kızarıklık olması risk teşkil etmez. İşlemden sonra ciltte oluşan hassasiyet için tavsiye edilen güneş koruması hususuna dikkat ederek daha rahat bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.

En az 3 hafta güneşe doğrudan maruz kalmamak ve işlem günü tedavi edilen bölgeyi suyla temas ettirmemek diğer tavsiyeler arasında yer alır. Tedavi sonucu lekenin durumu ve cilt tipine göre değişiklik göstermekle beraber genelde kısa sürede gözle görülür biçimde fark yaratır.

Neden Güvenlidir?

BBL Hero Full Body uygulaması Stanford Üniversitesi’nde yapılan 10 yıllık kapsamlı bir araştırma sonucunda etki ve güvenilirliğini kanıtlanmıştır. Cildin kendini yenileme sürecine katkı sağlayan bu işlem gelişmiş bir cihazla uygulamaya konulur.

Konsültasyon süreci sonunda belirlenen cilt problemi ve uygun tedavi yöntemi cihazın kullanılış amacını da belirler. Cilt katmanlarına nüfuz eden ışınlar ısıtma işlevini yerine getirerek lekelerle mücadele eder. İnce kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonu eşitleme ve daha birçok faydayı bir arada sunan bu uygulama güvenli olduğu için rağbet görür.

İşlem sonrasında kızarıklık haricinde herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için memnuniyet sağlar. Anestezi süreci de bulunmayan bir uygulama olarak hem lekelerin giderilmesinde hem de ciltle ilgili diğer tedavi süreçlerinde tercih edilir.

Uygulama sırasında alınan önlemler sayesinde süreçten memnun kalarak ayrılmanız sağlanır. Hassas bölgelere sürülen anestezik krem işlemi daha acısız ve konforlu hale getirir. Bununla birlikte uzmanlarca yapılan cilt tipi, yaş ve diğer unsurların kontrolü tedavi sürecinin en doğru şekilde işlemesine olanak sunar.

Işına karşı alerjik reaksiyon gösteren veya cildinde aktif iltihaplanma bulunan hastalarda uygulama yapılmaz. Benzer şekilde kısa süre önce güneş ve solaryum etkisiyle cildinde renk değişimleri oluşanlar için de işlem tarihi ertelenir.

Uygulama sonrasında oluşan kızarıklıklar ve hassasiyet nedeniyle tedavinin yaz aylarında yapılmaması tavsiye edilir. Buna ek olarak günlük hayatınıza devam ederken güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlayarak tedavi sonrasında da rahat edebilirsiniz.

Güvenli Leke Tedavisi Nasıl Olur?

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!