Whatsapp

Thulium Lazer ile Güzellikte Son Nokta; Baby Face Ultra

Thulium Lazer ile Cilt Yenileme; Baby Face Ultra

En yeni güzellik trendlerinden biri haline gelen ve pek çok ünlü tarafından da tercih edilen bir cilt bakım sistemi Baby Face Ultra, thulium lazer teknolojisini en etkili anti-aging içeriklerle birleştirerek yepyeni ve etkili bir sonuç ortaya çıkarıyor. Bu etkili içeriklerin, cildinizin derinine kadar nüfuz etmesine yardımcı olan mucizevi son teknolojiyle tanışmaya var mısınız?

Baby Face Ultra, dermokozmetik sektöründe kullanılan, günümüzde anti-aginglerin en etkili olanlarını cildin alt tabakalarına kadar ulaşmasını sağlayan, cildi tam anlamıyla yenileyen  ve kadifemsi bir cilde sahip olmanıza zemin hazırlayan, bunlara ek olarak kırışıklıklarla, ince çizgilerle ve lekelerle de savaşan yenilikçi bir sistemdir.

Baby Face Ultra sistemi, thulium lazer teknolojisi yardımıyla ciltte ısı kanalları açan, kök hücre, resveratrol, A vitamini ve C vitamini gibi cilde yararı kanıtlanmış bileşenlerin cildin aşağı katmanlarına nüfuz etmesine yardımcı oluyor.

Thulium lazer ile cilt tabakasına 100 mikron genişliğinde ortalama 30 bin mikrokanal açılmaktadır. Açılan mikro kanallar yardımı ile cilt için önceden hazırlanan serum bileşenleri ile cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanır ve bu sayede son derece etkili bir cilt bakımı çıkmaktadır. Baby Face Ultra ile oldukça kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün.

Thulium Lazer Nasıl Çalışır?

Cildin kendi kendini tamir etme prensibine dayanan bir çalışma sistemine sahiptir. Tamir mekanizmalarının uyarımı sayesinde elastin ve kolajen üretimi başlatır.

Bu da cildi sıkılaştırmaya ve bebeksi bir cilt oluşmaya yol açar. Uygulama esnasında üst ve alt deri ile üst deri arasındaki birleşen tabakaya etki etme gücüne sahiptir. Melanin üreten melanositleri hedefler ve bu hücreleri patlatır.

Baby Face Ultra Kimler İçin Uygun ?

Aydınlık bir cilt ifadesi yerine soluk, mat ve bakımsız ciltten şikayetçi olanlar, bundan dolayı daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler; aşırı yağlanma problemini önleyemeyenler, cildindeki renk eşitsizliğinden, güneşin ve aknelerin neden olduğu lekelerden kurtulmak isteyenler, ince çizgilerden ve kırışıklıklardan şikâyetçi olanlar, delikli ve genişlemiş gözenekli cilt yapısına sahip olanlar bu tedaviyi tercih edebilir.

En önemlisi de kısa sürede iyileşme süren uygulamaları tercih eden her yaştan kadın ve erkeğe rahatlıkla uygulanabilir. Ancak cildinde aktif şekilde iltihap ve enfeksiyona sahip olan kişilere ve hamile olanlara veya emziren kişilere uygulanmamaktadır.

Baby Face Ultra’nın Faydaları Nelerdir?

Bu işlemin faydaları şu şekilde maddelendirilebilir;

 • Cilt kalitesini artırarak daha beyaz, porselen, daha parlak, daha canlı bir cilt sağlama,
 • Kırışıklıklar, ince çizgilerde hafifleme,
 • Göz çevresindeki dokuyu iyileştirme,
 • Boyun, el ve dekolte bölgelerinde kırışıklığı azaltarak anti – aging sağlama,
 • Güneş ve akne izlerini yok etme,
 • Cilt tonu eşitliği sağlama,
 • Gözenekleri sıkılaştırma.

Thulium Lazer ile Güzellikte Son Nokta; Baby Face Ultra

Baby Face Ultra Herkese Aynı Şekilde Mi Uygulanıyor ?

Detaylı cilt analizi yaptıktan ve doktor görüşmesi sonrasında cildinize ve isteğinize uygun şekilde; cilt aydınlığı için, çizgi ve kırışıklıklar için, lekeler için hangi serum etkili ise o sürülüyor.

Bu bakımı daha da ayrıcalıklı ve etkili kılan bir başka faktör ise serum cilde sürülmeden önce uygulanan thulium lazer tedavisinin de ciltteki soruna göre ayarlanabilmesi.

Daha açık bir şekilde söylemek gerekirse problem cildin hangi tabakasında ise mikro-ısı kanalları da o derinlikte yaratılıyor, böylece cilde uygulanan bu formüller cilt sorunu için oldukça yarar sağlıyor.

Baby Face Ultra Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Baby Face Ultra oldukça rahat ve kısa bir işlemdir. Anestezi kullanılmadan, hastanede yatış olmadan yalnızca 30 – 40 dakika sürmektedir.

İşlem Sonrasında İşe Hemen Geri Dönebilir Mi ?

Evet. İşlemden sonra, cilt yapısına göre, biraz kızarıklık olabilir. Ancak birkaç saat içinde kızarıklık geçer. Sosyal hayata ve işe rahatlıkla dönülebilir. Bu süreçte güneş kremi kullanılması önerilmektedir. Ancak doktorun önerdiği zaman dilimi içerisinde yüzün yıkanmaması da gerekebilmektedir.

Kaç Seans Yaptırmam Gerekiyor ?

Baby Face Ultra uygulamasının ortalama 4 seans yapılması önerilir. Ancak seans sayısı kişinin isteğine ve ihtiyacına uygun olacak şekilde değişkenlik gösterebilir. Tabi her işlemde olduğu gibi bu işlemde de seans sayısı tedaviye uyacak şekilde uzman doktor tarafından belirlenir. Eğer ihtiyaç duyulursa da 1-3 ay sonra tekrar edilebilir.

Tedavinin Etkilerini Ne Zaman Görebilirim?

İlk seansta bile iyileşme görülebilir. Elde edilen sonuçlar tatminkar düzeydedir.

Baby Face Ultra’nın Kalıcılığı Ne Kadardır ?

Uygulama sonucunda uygulanan bölgelerde gözle görülür, etkili bir sonuç sağlar. Fakat leke gibi tekrarlayabilen sorunlarda ise vücudun farklı bir yerinde benzer bir problemin oluşmasını engelleyemez. Bu nedenle yeni oluşan sorunlar için bu uygulama tekrarlanabilir.

Baby Face Beauty Tedavisinde Cilde Sürülen Ampullerin İçindeki Maddeler Ne İşe Yarıyor?

 • C Vitamini/Askorbik Asit: C vitaminin en saf hali olan Askorbik asittir. Askorbik asit, tüm çeşitleri arasında biyolojik olarak en aktif olanıdır, bu da onu antioksidan olmasını sağlar, leke azaltma ve ciltte kolajen üretimini artırma açısından en güçlü ve en etkili olanıdır. Uygulamadan hemen sonra etkisini gösterebilir.
 • A Vitamini / Retinol: A vitamininin en popüler versiyonuna retinol denmektedir. Akne tedavisine yardımcı olmak için, tıkanmış gözenekleri küçültmek için retinol kullanılır. Bu sayede siyah nokta ol, beyaz nokta ve sivilce oluşumunu engeller.

Ayrıca retinol, kolajenin parçalanmasına karşı koruma sağlayabilir ve ciltte hücre döngüsünü ve kolajen üretimini arttırır. Hücre döngüsü ve kolajen üretimi üzerindeki etkisinden dolayı düzensiz cilt tonunun ve cilt dokusunun görünümünü iyileştirir.

Ayrıca cildi aydınlatabilir. Ek olarak, retinol epidermisi güçlendirir ve ciltten pasif olarak buharlaşan su miktarını azaltır. Bu şekilde cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olur ve cilt yaşlanmasının belirtilerini azaltır ve yavaşlatır.

 • Traneksamik Asit: Traneksamik asit, koyu lekelerin aydınlatılmasına yardımcı olmaktadır. Cilt bakım uzmanları tarafından cilt rengini aydınlatma ve renk bozulmasının görünümünü iyileştirme mucizesi ile tanınan güçlü bir bileşen olarak tanımlanmaktadır. Daha sağlıklı ve mutlu bir cilt bariyeri oluşturur ayrıca ileride oluşabilecek leke ve renk değişimlerinin de önüne geçmeyi amaçlar.
 • Resveratrol: Üzümden elde edilen güçlü antioksidan ve hyalüronik asidin kombinasyonundan oluşan formül cilde parlaklık ve nem vermek üzere tasarlanmıştır. Resveratrol, hem serbest radikalleri nötralize eder hem de antioksidan seviyelerini artırarak cildi onarabilir. Ve ayrıca yaşlanma belirtileriyle etkin bir şekilde savaşır. Resveratrolün bir diğer özelliği de UV hasarına karşı korumaya yardımcı olması ve hatta güneşin neden olduğu lekelenmeleri ve kızarıklıkları da azaltabileceğidir.

Ciltteki kolajen oluşumu olumlu yönde etkilemek için Doku Clinic’da Red Touch kolojen tedavisi uygulaması da mevcuttur. Daha fazla bilgi almak için Red Touch sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Thulium Lazer ile Güzellikte Son Nokta; Baby Face Ultra

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!