Whatsapp

Öğle Arası Estetiği Nedir?

Öğle Arası Estetiği Nedir?Günümüzün koşuşturmalı ortamında istediğimiz hayatı dizayn edebilmek için çok çalışmak, disiplini elden bırakmamak ve gerektiği zaman sosyal hayatımızdan da fedakarlık etmek durumundayız.

Tüm bu hengamede ufak estetik dokunuşlara vakit ayırabilmek zor gibi geliyor olabilir. Ama artık estetik operasyonlar da bu tempoya uyum sağlamaya başladı.

Kapsamlı, güvenli, profesyonellikten ödün vermeyen ve uygun şartlarda kolayca yapılabilecek medikal estetik seçenekleri ile kısa sürede gençleşmeniz mümkün.

Mat ve tıkalı gözeneklere sahip bir cilt ile çıktığınız öğle molasından, parlak ve sağlıklı bir cilt ile dönmeye ne dersiniz?

Plexr

Plazma enerjisinin gücü ile ön plana çıkan Plexr işlemi ameliyatsız bir şekilde kırışıklıkların giderilmesi ve dokuların sıkılaştırılmasını sağlamaktadır.

Plexr, uygulamanın yapılacağı bölgeyi plazma enerjisi ile buharlaştırmaktadır, böylelikle de bu bölgedeki dokunun yenilenmesi sağlanmaktadır. Plexr işleminin ön plana çıkma sebeplerinden en önemlisi de oldukça hızlı bir işlem olmasıdır. Plexr şu tedavi süreçleri için uygulanabilmektedir;

 • Çillerin yok edilmesi,

 • Ben alımı,

 • Göz kapağı üzerindeki yağ bezelerinin alınması,

 • Ameliyatsız göz kapağı estetiği,

 • Dudak kırışıklıklarının giderilmesi,

 • Çatlakların giderilmesi.

Plexr işlemi hamileler ve yara enfeksiyonuna sahip kişiler dışında herkese uygulanabilir. Uygulama sırasında ağrı hissedilmez ve uygulama yaklaşık olarak 45 dakika sürer.

Ultherapy

Yüzünüzün her zaman genç kalmasını ister misiniz? Oldukça kolay estetik işlemlerinden biri olan Ultherapy cerrahi yüz germe işleminin bir alternatifidir. Ultherapy ile yeni kolajen üretimi tetiklenmektedir.

Uygulama sırasında cilt yüzeyine hiçbir şekilde zarar verilmez. İşlem noktasal atışlar ile yapılmaktadır. İşlem öncesinde uygulama alanına jel sürülmektedir. Ultherapy işlemi şu amaçlarla tercih edilmektedir;

 • Yüzün bozulan hatlarını düzeltme,

 • Yüz hacmini küçültme,

 • Yüzdeki sarkmaları toparlama,

 • Göz altı torbalarını giderme,

 • Göz çevresi sıkılaştırma,

 • Dekolte bölgesindeki kırışık görünümünü azaltma.

Ultherapy için genellikle tek seans yeterli olmaktadır, 6 ay sonrasında doktor kararı altında bir seans daha yapılabilmektedir.

Endolift

Endolift uygulaması; yaşam biçimine ve yaş almaya bağlı olarak değişim gösteren cildi yenilemektedir. Bu işlem FDA onaylıdır ve cilt yenileme, yüz şekillendirme gibi işlemleri bir arada sunmaktadır. İşlem sırasında mikrofiber bir uç ile birlikte deri altına temas edilir.

Uygulama sonrasında ciltte sarkmaya neden olan yağlar yok edilmiş olur. Endolift ile birlikte cilt sıkılaşır ve çene hattı belirginleştirilir. Endolift; üst göz kapağı düşüklüğü, selülit tedavisi, yüz germe, gıdı eritme, alt göz kapağı torbalarının tedavisi gibi sorunlar için tercih edilebilir. İşlem için tek seans yeterli olup uzun süre boyunca etkisini göstermektedir.

BBL Hero Full Body

“Cilt yenilemede devrim” denildiğinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan BBL Hero Full Body akne ve çil gibi lekelerin tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Bu tedaviyi tercih ettiğinizde anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Farklı cilt problemleri için en uygun tedavi programı BBL Hero Full Body ile belirlenebilmektedir. Hasta ve cihaz arasında uygun bir eşleme yapılır. İnce kırışıklıkların giderilmesi, cildin gençleşmesi, sivilce izi, çatlakların giderilmesi ve gözeneklerin sıkılaştırılması gibi amaçlarla BBL Hero Full Body uygulaması tercih edilebilir.

Bu uygulamanın yazın yapılması önerilmez. İşlem ortalama olarak 2 ile 6 seans arasında sürer, hasta tedaviden sonra kolaylıkla günlük yaşamına devam edebilir.

Baby Face Ultra

Leke lazeri olarak da adlandırılan Baby Face Ultra lekelenme gibi problemlere en uygun çözümleri üretir. Uygulama sayesinde kolajen ve elastin lifler güçlendirilir ve cilt kendini yenilemeye başlar.

Baby Face Ultra işlemi; cilt kalitesini artırır, ciltteki ton farklılıklarını eşitler, gözenekleri sıkılaştırır ve ince kırışıklıkları giderir. Her yaşta kişiye güvenle ve kolaylıkla uygulanabilir. İşlem ortalama 4 seans sürer ve ihtiyaç duyulması halinde tekrarlanır.

Swiss Face

Yenidoğan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin kişinin ihtiyacı olan bölgelere enjekte edilmesi işlemine Swiss Face adı verilmektedir. Zamanla deride meydana gelen sarkma ve kırışma gibi sorunlar bu uygulama sayesinde kolaylıkla giderilmektedir.

 Swiss Face (Alloblast) yüze olduğu gibi vücuda da kolaylıkla uygulanabilir. Alloblast olarak da bilinen Swiss Face ile; cildin sıkılaşması, lekelerin giderilmesi, ciltteki kırışıklıkların yok edilmesi ve kolajen üretiminin artırılması amaçlanır.

İşlem bir seans uygulanmakta olup, 30 dakikada sona ermektedir. Sonuçlar ortalama olarak 4-5 yıl arasında kalıcılık sağlar. Swiss Face işlemi sonrasında hastanede yatış yapmanız gerekmemektedir. Krem ile anesteziyle uygulanan işlem her mevsim güvenle yaptırılabilir.

Doku Clinic’ın uzman dermatolog kadrosu ile uzman kişilerden profesyonel destek alabilir ve tüm süreci sorunsuz bir şekilde planlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz uygulama ile hem zamandan tasarruf edebilir hem de cilt sorunlarınızı 1-3 seans arasında kolaylıkla giderebilirsiniz.