Whatsapp

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

Dünya değişirken onunla birlikte güzellik algıları da değişmeye ve farklı farklı şekillenmeye başlıyor. Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin her insan kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak istiyor.

Cildin yıpranmasında da birçok çeşitli faktör bulunuyor. Bu faktörler sivilceler, lekeler, kötü hava şartları ve hatta en önemlisi yaşlanma gibi doğal bir süreç olabiliyor.

Cildin yaşlanmasını ve kırışmasını engellemek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Cildin korunmasını doğal yöntemlerle sağlayabilmek de mümkün. Bu doğal yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Cilt Temizliği: Sağlıklı ve lekesiz bir cilt görünümünü elde etmek için düzenli olarak cilt temizliği yapmak gerekir.
 • Cilt Nemlendirilmesi: Hava değişimlerinden etkilenen cildin nem dengesinin korunması önemli olduğu için sağlıklı bir cilt görünümü için cilt nemlendirilmesi önemlidir.
 • Vitamin Alınması: Cilt ve sağlıklı bir yaşam için vücudun vitamin almaya ihtiyacı vardır. Cilde iyi gelenler vitaminler arasında D,E,K vitaminleri bulunmaktadır.
 • Bol Su Tüketimi: Su cilt için en önemli gereksinimler arasında yer alır. Susuz kalan cilt kurumaya maruz kalır. Bol su tüketimi cilt sağlığını etkileyen en önemli faktördür.
 • Hava Şartlarına Uygun Bakım Yapılması: Mevsim geçişleri ve mevsim içerisindeki faktörler güneş, yağmur, kuru ve soğuk hava gibi durumlarda uygun bakım ürünlerinin cilde uygulanması gerekir.
 • Peeling Yapılması: Birçok faktörden etkilenen kirli ciltte zamanla ölü deriler oluşmaya başlar ve cilt rahat nefes alamaz bunun için cilde peeling yapılması ve derinin rahatlatılması önemlidir.
 • Göz Çevresine Dikkat Edilmesi: Yaşın ilerlemesi ile göz çevresinde kırışıklıklar meydana gelir. Birçok kişi bu kırışık görünümden rahatsız olur. Kırışık görünümü en aza indirgemek için dengeli beslenme, su tüketimi, uyku düzeni gibi durumlara dikkat edilmelidir.
 • Tonik Kullanımı: Düzenli tonik kullanımı gözeneklerin kendini toparlamasında önemlidir.

Zaman içerisinde cildine yeterince özen ve bakım sağlamayan kişiler yaşları ilerledikçe cildindeki sağlıksız, sarkan ve kırışık görüntüden kurtulmak istemektedir. Bunun giderilmesi için çeşitli yollar ve uzmanlar tarafından onaylanan tıbbi müdahaleler mevcuttur.

Eskiden birçok insan cildindeki lekelerden, kırışıklıklardan kurtulmak için ameliyat yöntemleri içeren tıbbi müdahaleleri tercih etmek durumunda kalıyordu. Teknolojisinin gelişmesi ve güzellik anlayışlarının olabilen en doğal görünüme sahip olunmasına dönüşmesi ile birlikte ameliyatsız işlemler geliştirildi ve yaygınlaştı.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri Neden Çok Tercih Ediliyor?

Ameliyatsız tıbbi müdahaleler birçok farklı alanda uygulanabilmektedir. Son zamanlarda en popüler tıbbi müdahaleler arasında olan yüz germe işlemi ameliyatsız yapılabilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüz germe işlemleri belirli bir yaştan sonra yüzde kendini göstermeye başlayan deri gevşemeleri ve sarkmalarının toparlanmasında tercih edilir.

Eskiden insanlar bu sorunlardan kurtulmak için ciddi estetik işlemleri gerektiren ameliyat yöntemlerini kullanıyorlardı. Günümüzde dijitalleşme ile bu sorunların giderilmesi artık ameliyata gerek duymadan kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İnsanlarda bu yöntemin hem daha basit hem de etkili olmasından dolayı ameliyatsız yüz germe işlemlerini tercih etmeye başlamıştır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi: BBL Hero Full Body

Teknoloji sayesinde geliştirilen ameliyatsız yüz germe yöntemlerden birisi de BBL Hero Full Body yöntemidir. BBL Hero Full Body ile cilt gençleştirme ve genetik yenileme işlemi yapmak mümkündür.

BBL (BroadBand Light) geniş bant ışık anlamına gelmektedir. Bu yöntem ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı özel bir ışık kaynağıdır. BBL Hero Full Body ile 420 – 1400 nm arasında ışık verilebilmektedir.

Uzun süre kalıcılık sağlayan BBL Hero Full Body yöntemi yaş fark etmeden uygulanmakta ve kısa sürede etkili olmaktadır. Boyun, göğüs, kol, sırt ve bacak gibi vücudun tüm bölgelerinde işlem yapılan bu yöntemde aknelerden, çillere, rozaseadan daha derin lekelere karşı etki gözlemlenmektedir. BBL Hero Full Body teknolojisi, anestezi gerektirmeden yapılmaktadır ve kişiye herhangi bir acı vermemektedir.

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

BBL Hero Full Body Kimlere Uygulanabiliyor?

BBL Hero Full Body işlemi bazı istisnalar dışında kalan herkese uygulanmaktadır. Bu istisnalar şu şekildedir;

 • 4-6 hafta içinde güneşlenmiş kişiler,
 • Solaryuma giden kişiler,
 • Hamileler,
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar,
 • Kullanılan lazer frekansına aşırı duyarlılığı olanlar,
 • Ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlar.

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri en az riskle yapılan yöntemler arasındadır. Her tedavide olduğu gibi ameliyatsız yüz gerdirme sonrasında da işlem yapılan bölgelerde kızarıklıklar oluşabilmektedir. Kızarıklığın derecesi uygulanan enerjiye göre değişim göstermektedir.

Genelde kızarıklığın geçme süresi 2 ila 6 saat arasında değişiklik gösterir. Kızarıklık kalıcı veya yan etki oluşturabilecek kadar etkili ve ciddi bir problem teşkil etmez. Hasta işlemin yapılmasından sonra normal bir şekilde rutin işlerine devam edebilmektedir. Hastanın herhangi bir olumsuz etkiye maruz kalmaması için dikkat etmesi ve uygulaması gereken bazı püf noktalar vardır. Bunlar şu şekildedir:

 • Hasta en az 3 hafta güneşten uzak durmalı ve güneş kremi kullanmalı,
 • İşlemin yapıldığı gün suyla temastan kaçınmalıdır.

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılıyor?

BBL Hero Full Body ile ameliyatsız yüz germe işlemini tercih eden hastalarla süreçten önce bazı uygulamalar yapılmaktadır. Bu işlemler sırasıyla şu şekilde gerçekleşir:

 • BBL Hero Full Body Konsültasyon sürecinde hastanın cilt tipi ve problemi analiz edilir.
 • Cilt tipi ve problem analizinden sonra cihaz üzerinden hastanın yaş, cilt tipi ve uygulanacak işlem bilgileri seçilir.
 • BBL Hero Full Body işlemi sağlayan cihaz içerisinde birçok cilt tipine ve problemine göre programlar bulunur fakat hastanın analizine göre en uygun program seçilir.
 • Hasta ile cihaz arasındaki en uygun işlem eşleştirildikten sonra işleme başlanır ve işlem dikkatli bir şekilde uygulanmaya devam eder.

BBL Hero Full Body’nin Güvenlik Konusunda Ön Plana Çıkan Özellikleri Nelerdir?

BBL Hero Full Body ameliyatsız yüz germe işlemi olabildiğince en az riskle yapılabilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Ameliyat işlemi gerektirmeden basit ve kısa sürede yapılması ve etkili bir sonuç vermesi sayesinde yüz gerdirme işlemi tercih eden hastaların incelediği en önemli yöntemlerdendir.

Bu işlem gerekli analizlerin yapılmasından sonra hasta ile cihaz arasında en uygun programın seçilmesini sağlar. Bu sayede riski minimuma indiren güvenlik adımları sayesinde ciltte fazla ısınma, leke ve iz oluşumu gibi olumsuz durumların engellenmesini sağlar. İşleme göre filtre değişimi de alınan güvenlik önlemleri arasında yerini alır.

BBL Hero Full Body işlemi ameliyatsız yüz gerdirme dışında başka alanlarda da uygulanabilen bir işlem türüdür. BBL Hero işlemi yüze ve vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. BBL, sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin giderilmesi, yanık izlerinin tedavisi, hamilelik çatlaklarının giderilmesi gibi alanlarda da etkisini gösteren bir işlemdir.

BBL Hero Full Body ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!