Whatsapp

Yazın Cildinizi Nemli Tutacak 5 Uygulama

Yazın Cildinizi Nemli Tutacak 5 Uygulama

Yaz mevsiminde cildimiz çok daha fazla özen ister. Güneş ışınları, ter, sıcak, havuz veya deniz gibi faktörler cildimizi fazlasıyla yıpratır. Zira deniz fazla tuzlu, havuz ise klorludur. Bu durum sonucu cildimiz gerilir ve kurur; sivilce, akne gibi problemler de oluşabilir.

Bu sebeple cildimizi özellikle de sıcak havanın olumsuz etkilerinden korumanın yollarını ararız. Tüm bu etmenlerden kuruyan cildimizi nemli tutmak için yaz boyunca veya tatile gitmeden önce/sonra bakım rutinleri uygulayabilir, böylece cildinizi kışa daha rahat hazırlayabilirsiniz.

Yaz döneminde cildi nemli tutmak, hem mevsimin olumsuz koşullarından etkilenmemesini hem de cildin daha geç yaşlanmasını sağlar. Evde uygulayabileceğiniz düzenli cilt bakım rutinleri bu konudaki en büyük destekçiniz olabilir.

Makyaj temizliğine özen göstermeli, cildinizi temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Temizlenen cildi iyi bir serum ve kremlerle desteklemek veya nem maskeleri uygulamak, yazın cildinizin daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

Evde uygulayabileceğiniz cilt bakım rutinlerine ek olarak medikal estetik uygulamalarından destek alabilirsiniz. Cildin alt katmanlarına etki ederek cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin de verilmesini sağlayan bu uygulamalar sayesinde cildinizi daha derinden tazeleyebilir, ince kırışıklıklardan kurtulabilir ve daha pürüzsüz yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Oxygeneo Cilt Bakımı

Yeni nesil bir bir cilt bakım teknolojisi olan Oxygeneo, 3 temel bakımı aynı anda sunan ve bu özelliği ile diğer cilt bakım yöntemlerinden ayrılan bir cilt bakım yöntemidir.

Oxygeneo, güncel teknoloji bir cilt bakımıdır. Radyofrekanslı ve ultrasonlu bir cihaz ile işlem gerçekleşir. Dört aşamadan oluşur. Bu dört aşama şu şekilde sıralanır;

Radyofrekans; oluşturulan frekans dalgaları ile cilt uyaranları harekete geçirilmekte ve ciltte germe etkisi oluşturulmaktadır.

  1. Oksijen infüzyonu; cildi yenileyici ve tazeleyici oksijen baloncukları nazikçe uygulanır ve hızlıca etki eder.
  2. Ultrason ile cilde vitamin-mineral infüzyonu; cilt için gerekli besleyici unsurlar cildin alt ve üst katmanlarına aktif şekilde etki eder.
  3. Neomasaj; cilt yüzeyi için gerekli olan tamamlayıcı aşamadır.

Ciltte ‘’Capsugen’’ tableti kullanılarak cildin üst katmanı nazikçe soyulur. Böylece ölü hücrelerden arındırılarak yumuşak, taze ve yenilenmiş bir etki sağlanır. Daha sonra NeoRevive formülasyonuyla cildin alt katmanlarına kadar emilim göstererek beslenir.

Cilt yüzeyinde nazikçe patlayan CO2 baloncukları oluşmasını sağlayan oksijenlendirme aşaması ile kan akışı ve deri metabolizması hızlandırılır. Sonrasında hızlı salınım yapan tripolların oluşturduğu elektromanyetik akımlar yardımı ile; ciltte yeni kolajen sentezi başlatarak cildi yenilemekte, yüz ovalini toparlamakta, sıkılaştırmakta ve etkin şekilde de kırışık tedavisi sağlamaktadır.

Son olarak ultrasound dalgalar, uygulamaların geçirgenliğini arttırmaktadır. Böylece cildi sunulan zengin besinlerin daha aktif şekilde cilt altına ulaşmasını sağlamaktadır. Cilt nemi ve geçirgenliği arttırılarak, etkili bir bakım sağlanırken göz çevresi torbaları da azalır.

Oxygeneo, daha hızlı ve kısa sürede gerçekleşir. Ağrısız, acısız ve daha konforlu bir medikal cilt bakım yöntemi sunar. Bu yöntemde tahriş söz konusu olmaz. Her cilt tipine yaz-kış uygulanabilen bir bakımdır. Cildi güçlendirerek nemlendirdiği için yaz mevsimine birebir uygulamadır.

Baby Face Ultra

Leke lazeri olarak da bilinen ve Thulium lazer teknolojisini kullanan lazer yardımlı bir cilt yenileme, bakım ve gençleştirme işlemidir. Cildin üst katmanlarına etki eden lazer ışınları cildin alt katmanlarına ulaşarak birçok cilt problemine çözüm üretir.

ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahip Baby Face Ultra uygulaması, kolajen ve elastin liflerini güçlendirerek cildin kendini yenileme sürecini başlatır.

Daha öncesinde bir dermatoloji uzmanı ile konsültasyon yapılır. Lazer atışları ile cilde mikro kanallar açılır ve uygulamaya özel olarak hazırlanan serumlar deri altı dokulara gönderilir. Uygulama esnasında ciltte açtığı mikro kanallardan verilen serumların içinde C vitamininin bir türevi olan askorbik asit ve A vitamininin türevi olan retinol, tranexamic asit ve resveratrol bulunur.

Bu vitamin ve asitlerin cilt altına direkt olarak verilmesi, cilt tarafından daha kolay ve hızlı emilmesini sağlar. Böylece cilt daha kolay bir şekilde nemli, parlak ve canlı olur. Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen bir prosedürdür.

Yazın Cildinizi Nemli Tutacak 5 Uygulama

Kolajen Aşısı ile Cilt Gençleştirme

Kolajen aşısı, derideki elastikiyet ve canlılığın yeniden sağlanması, kırışıklıkların açılması amacı ile cildin yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir aşı uygulamasıdır. Kolajen, insan vücudunda en yaygın bulunan proteindir.

Ancak buna rağmen 25 yaşından sonra vücut kolajen üretimini her yıl %1.5 oranında azaltır. Kolajen miktarının azalması ile cilt nemini kaybeder, çeşitli kırışıklıklar oluşur ve cilt canlılığını yitirir.

Kolajen aşısının enjekte edildiği bölgedeki fibroblast üretimi artar. Fibroblast, vücutta kolajen üretilmesini sağlar. Kolajen aşısı direkt cilt altına enjekte edildiği için etkileri yoğun olarak görülür.

Cilde yüzeysel sürülen kozmetik ürünlerde ise cilt ürünün tamamını emmediğinden etkili olmamaktadır. Kolajen aşısı cildi yeniden yapılandırarak cildin onarılmasına ve gençleşmesine yardımda bulunur. Bu uygulama en etki anti-aging uygulamalardan biridir.

Ciltteki kolajen oluşumu olumlu yönde etkilemek için Doku Clinic’de Red Touch kolojen tedavisi uygulaması da mevcuttur. Daha fazla bilgi almak için Red Touch sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Swiss Face (Alloblast)

Swiss face, yenidoğan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin yani fibroblast hücrelerinin, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesidir.

Yaş alma ile birlikte azalan kolajen ve elastin sebebiyle deride birtakım nemini kaybetme ve sarkmalar meydana gelir. Swiss face ise kolajen ve elastin üretimini sağlar.

ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahip bu uygulama, hem yüz hem de tüm vücuda güvenle uygulanabilir. Özellikle yanık veya derin izlerin bulunduğu alanların onarılmasını, eğer doku kaybı var ise bu sorunun düzeltilmesini sağlar.

Swiss Face uygulaması krem ile anestezi uygulandıktan sonra tıpkı mezoterapi işlemi gibi iğne ile yapılır. İşlemden sonra sadece iğne izleri belirgin olabilir; izler bir iki saat sonra kaybolur. Ağrı ya da acılı bir işlem değildir. Anestezik krem de kullanılır. 18 yaşının üstündeki herkese uygulanabilir.

Nem Aşısı

Nem aşısı, mevsim değişikliklerinde meydana gelen cilt kuruluğu ve nem kaybını ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Nem oranını kaybeden ciltlere hacim ve nem kazandırarak daha canlı bir görünümde olmasını sağlar.

Ayrıca yaşın ilerlemesi, güneş etkisinden, genetik yapıdan kaynaklı olarak da vücuttaki nem kaybından dolayı kişilerde sarkma ve kırışıklık gibi sorunlar meydana gelir.

İçerisinde hyalüronik asit, kalsiyum, vitamin kokteylleri gibi farklı içerikler bulunur. Hyaluronik asit, insan vücudundan zaten var olan ve su tutma özelliğine sahip bir maddedir. Bölgeye anestezik krem sürüldükten sonra bölge uyuşması için beklenir. Daha sonra enjeksiyon yöntemi ile nem aşısı uygulanır.

18 yaşının üstünde olan tüm kadın ve erkekte uygulanabilen bir aşıdır. Özellikle otuzlu yaşlardan itibaren cildin alt katmanlarında nemkaybının önüne geçmekte son derece önemli bir uygulamadır. Erken yaşlarda cilt kuruluğu gibi problemlerin tedavisinde de nem aşısı tercih edilebilir.

Yazın Cildinizi Nemli Tutacak 5 Uygulama

Doku Clinic ile güzelliğe dokunun!