Whatsapp

Etkili 3 Bölgesel İncelme Uygulaması

Kilo, günümüzde herkesin yakındığı problemlerden biri. İncelmek için çeşitli yöntemlere başvurulsa da bölgesel yağlanma probleminden kurtulmak ne yazık ki her zaman mümkün olamayabiliyor.

Söz konusu bölgesel incelme olduğunda diyet ve spor tek başına yeterli gelmiyor ve kişiler farklı alternatif yöntem arayışına giriyor.

Bölgesel incelme, genel bir kilo verme durumundan ziyade belirli bir hedefe yönelik yağ yakımı olarak tanımlanabilir. Her insanın vücut yapısı birbirinden farklıdır.

Genetik ve çevresel faktörler yaş aldıkça vücut yapısının üzerinde değişiklikler yaratır ve pek çok insanda yağlanma problemi başlar.

Beslenme ve uyku düzenimizden genetik mirasımıza kadar birçok durum temelinde şekillenen bu yağlanma çoğu zaman vücudumuzda homojen dağılmaz, belirli bölgelerde daha yoğun olarak depolanır.

Diyet ve sporla kontrol altına alınmaya çalışılsa da çoğu zaman bu bölgesel yağlanma problemi arzu edildiği kadar azaltılamaz.

Etkili Bölgesel İncelme Uygulamaları

Estetik dünyasındaki teknolojik gelişmeler ve ameliyatsız alternatiflerle birlikte sıkça karşılaştığımız bölgesel zayıflama metodlarının tümü özünde o bölgedeki yağ hücrelerini büzüştürme, parçalama ve eriterek o bölgeden uzaklaştırma amacına hizmet eder.

Bu tedavilerle eş zamanlı yapılan egzersiz ve diyet programları ise parçalanmış yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını sağlar ve birey istediği sonuca ulaşır.

Hangi bölgesel incelme uygulamasını seçerseniz seçin, bu uygulamalar egzersiz ve spora destek tedavi olarak uygulanırlar. İdeal olan ve başarılı sonuçlara ulaşan tüm kişilerde sistem bu şekilde işler.

Hiçbir bölgesel incelme uygulaması tek başına yeterli olmaz. Ancak diyet ve sporun tek başına yeterli olamadığı noktada destek verir ve istenilen sonuca daha kısa sürede daha konforlu bir biçimde ulaşılmasını sağlar.

Etkili 3 Bölgesel İncelme Uygulaması

FDA Onaylı Teknoloji İle Fit Bir Vücut: EMSCULPT

Emsculpt, 2018 yılında piyasaya sürülen, vücudu şekillendirirken aynı anda kas yaptıran, ameliyatsız bir medikal estetik uygulamasıdır.

Amerikan Sağlık Örgütü (FDA) tarafından etkililiği onaylanmış bir uygulama olan emsculpt Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisi kullanarak, karın kası, popo kaldırma ve kol sıkılaştırma gibi alanlarda hiç bir cerrahi müdahale gerektirmeden vücudun yağ yakmasını sağlar ve kas dokusunu harekete geçirir.

Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme sürecinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken, vücutta birikmiş fazla yağlardan kurtulmak, ardından da vücudu istenilen oranda şekillendirmeye çalışarak kas yapımını sağlamaktır.

Düşünüldüğü zaman bu, çok uzun ve yorucu bir süreçtir. Ancak Emsculpt tam olarak bu duruma çözüm olarak ortaya çıkmış bir uygulamadır ve etkileri belirgin farklardır.

Emsculpt yağ yakarken kas yapan  uygulama olarak adını estetik dünyasındaki teknolojik gelişmelere yazdırmış bir uygulamadır.

Bilinen tüm bölgesel incelme cihazları doğrudan yağ yakmaya odaklanırken, Emsculpt Ⓡ aynı anda kasların da gelişmesini sağlar.

Vücuttaki kas dokularını harekete geçirme prensibine dayanan Emsculpt Ⓡ karın, kalça ve kol bölgelerinde yağ yakımının yanı sıra kas kütlesi oluşumunu da tetikler.

Temel hedefi bu üç ana bölge olan cihaz her uygulamada vücutta bu hareketliliği sağlar. Tekrarlanan seanslar ile vücut bu alışkanlığı kazanır ve vücut kan dolaşımı hareketliliğini sürekli hale getirir. Bu sayede 4 veya 6 seanslık uygulama sonrasında kaslarda belirgin bir gelişim görülür.

Yağlarınızdan Kurtulmanın En Cool Yolu: COOLSCULPTİNG

CoolSculpting ya da bir diğer adıyla Soğuk Lipoliz yağ dokusunu dondurarak parçalayan bir medikal estetik yöntemidir.

Kısa sürede etkili sonuçlar yaratan, etkinliği FDA tarafından onaylanmış coolsculpting (soğuk lipoliz) uygulaması dokunun bir başlık yardımıyla ve vakum yoluyla emilerek 1 saat süreyle -6°C derecelik bir soğuğa maruz bırakılması esasına dayanarak çalışır.

CoolSculpting uygulamasının ardından yağ dokularının beslenme sistemleri bozulur ve lenf kanalıyla vücuttan atılır.

CoolSculpting tedavi sırasında yağ tabakasının bulunduğu bölgeyi kontrollü bir şekilde soğutur ve cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde yapısal değişiklikler başlar.

Yağ hücrelerinin soğuk lipoliz teknolojisi ile soğutularak parçalandığı bu işlem, ağrısız ve acısızdır. Vücudunuzda, eritemediğiniz bölgesel yağlanmalarınız varsa ve bu yağlanma probleminden kurtulmak, üstelik bunu cerrahi operasyon olmadan yapmak istiyorsanız Coolsculpting için uygun bir adaysınız.

İlaç veya kimyasal madde almayı tercih etmiyor, cerrahi bir müdahale istemiyorsanız, tek seanslık bir tedavi arayışındaysanız ve tüm bunları sosyal hayatınız etkilenmeden, doğal görünümünüz bozulmadan yapmak istiyorsanız CoolSculpting sizin için uygun bir yöntemdir.

Tek Seansta 1 Beden İncelme: LİPOCEL

Son zamanların estetik trendlerinden biri olan Cool Sonic zayıflama metodu Lipocel, yüksek yoğunluktaki ultrason tekniğinin kullanılması ile uygulanmakta olan bir zayıflatma tekniğidir.

Bu soğutma odaklı ultrason tekniği yaklaşık 30 dakika süren seansta 1 beden incelme sağlar.

Cerrahi işlem yapılmadan uygulanan Lipocel uygulaması, yüksek yoğunlukla enerji ile deri altındaki yağ dokusunda etki eder ve bu dokuları parçalayarak yok eder. Temelde doğrudan yağ dokusunu hedef alan sayılı tedavi yöntemlerinden biridir.

Vücuttaki yağ hücrelerini ultrason enerjisi yöntemi ile yok eden lipocel uygulaması bedensel incelme sağlanamayan, egzersizlerin işe yaramadığı bölgelerdeki yağların parçalanmasına yardımcı olur.

Oldukça güvenilir bir yöntem olan bu tedavi günümüzde bölgesel incelme alanında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak ilgi görmektedir. Lipocel uygulaması hiçbir şekilde sosyal hayatınızı etkilemeyen, konforlu ve ağrısız bir uygulamadır.

Etkili 3 Bölgesel İncelme Uygulaması

Size en uygun bölgesel incelme uygulaması hangisi?

Vücut şekillendirme uygulamalarında başarılı sonuçlar görmenin en kısa yolu vücudun, incelme ve sıkılaşmaya uygun alt yapıya sahip olmasıdır.

Bu alt yapıyı oluşturmak ve fark yaratan sonuçlar için genellikle vücut şekillendirme cihazlarına ek olarak dengeli beslenme ve egzersiz takviyesi şarttır.

Vücut yapınıza  uygun bölgesel incelme uygulamasını Doku Clinic’da dermatoloji uzmanlarımız ile yapacağınız konsültasyonda belirleyebilir ve tedavinize başlayabilirsiniz.

Bölgesel İncelme uygulamalarımızla ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamak için doktor asistanlarımız ile 05551400404 numaralı kurumsal telefon hattımızla iletişime geçebilir, sosyal medya hesaplarımızdan hasta temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.